HBO Türkiye Engelini Kaldırarak Sevdiğiniz Dizileri İzleyin

Geçtiğimiz yıllarda HBO yayın akışı müthiş etkileyici dizileri ve yayınları içeriğine ekleyerek ününe ün katmayı başardı. HBO birbirinden güzel dizileri, belgeselleri, televizyon filmleri, spor yayınları ve çocuk çizgi filmleri sayesinde dünyanın hemen her yerinde müthiş bir başarıyı yakalamış durumda. HBO yapımı birçok efsanevi diziyi duymuş veya izlemişsinizdir. Mesela True Detective, The Sopranos ve Sex and the City HBO yayın akışı içerisinde geçtiğimiz senelerde yayınlanan baş yapıt dizilerden bir kaçı. Bu yazımda sizlere HBO Turkiye erişimi için gerekli adımları göstererek kafanızdaki HBO nasıl izlenir sorusuna cevap vermeye çalışacağım.

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

Son güncelleme: 26 Mayıs 2024

En İyi HBO Dizilerini İzleyin

Son yıllarda dizi severleri tüm dünyada kasıp kavuran Game of Thrones, son haftalarda hemen herkes tarafından konuşulan ve favoriler arasına giren Chernobyl, seneler önce yayınlanan ve hala izlenen klasik The Wire gibi birçok yapım HBO imzası taşıyor. Bu saydığımız yapımlardan çok daha fazlasını HBO yayın akışı içerisinde bulabilmek mümkün. Örneğin her yaştan insanın severek izlediği ve çocukluğumuzda derin izler bırakan Susam Sokağı da HBO içerisinden erişilebilinir halde. Hemen her türden oldukça kaliteli içerikleri içerisinde bulunduran HBO, her geçen gün listesine yeni programlar eklemeye devam ediyor.

Fakat üzülerek söylemek gerekir ki, ABD’de yaşamıyorsanız HBO Now Türkiye izlemeniz coğrafi kısıtlamadan dolayı mümkün olmayacaktır.

Bu coğrafi kısıtlamanın yanı sıra, HBO ABD’deki izleyicilerine üç farklı seçenek sunarak, kablolu TV üzerinden, mobil cihazlar üzerinden ya da bilgisayar üzerinden erişim sağlıyor. Bu üç farklı paketten birini seçen izleyiciler kendi bütçelerine ve cihazlarına uygun şekilde istedikleri yerden HBO servislerine erişebiliyorlar.

Bunların dışında, HBO’ya üye olabilmeniz için ABD’ye kayıtlı bir kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca kablolu TV sağlayıcınız da ABD’ye kayıtlı olmalıdır. HBO’nun paketleri olan HBO Now veya HBO Go’ya erişmek isterseniz sizi engelleyen şey sadece coğrafi kısıtlama olmayacaktır. Eğer Amerika dışından HBO Türkiye ‘ye ulaşmak gibi bir amaç içerisine girer ve denerseniz karşınıza çıkacak ekran aşağı yukarı böyle olacaktır:

Amerika dışından HBO

Resimde gördüğünüz gibi HBO canlı yayın izlemek için bir kablolu yayına sahip olmanız gerekmektedir. Hadi diyelim bir kablolu yayın satın alarak HBO Turkiye ile HBO canlı yayın erişimini aktif hale getirmek istediniz. Bunu yapabilmeniz için de Amerika’da yaşıyor olmanız gerekmektedir. Bunun dışında kablolu yayın sorununu bir şekilde çözseniz bile ABD üzerinde kayıtlı bir kredi kartına sahip olmalısınız.

HBO nasıl izlenir diye kafa patlatırken HBO Turkiye erişimine bir türlü ulaşamadınız değil mi? En sevdiğiniz dizileri eş zamanlı olarak izleyemiyor olmak üzücü olabilir. Ama dert etmeyin. Her sorunun bir çözüm yöntemi var.

Başarılı ve sağlam bir VPN sayesinde HBO nasıl izlenir diye dert etmenize gerek kalmayacak. Coğrafi sınırlamayı, Amerikan kredi kartını ve Amerikan kablolu yayın sağlayıcısını bir şekilde çözebilir ve HBO Türkiye keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

HBO Türkiye Seyretmek İçin Seyretmeniz Gereken 3 Adım

HBO Now Türkiye coğrafi kısıtlamasını aşmak başlangıçta gözünüze zorlu gelebilir, ama dert etmeyin. Yapacağınız bazı doğru adımlarla günümüz teknoloji dünyasında neredeyse imkansız diye bir şey yok. Hadi başlayalım!

1. Güvenilir bir HBO VPN

HBO canlı yayın izlemek için ihtiyacınız olan temel şey sağlam bir VPN sağlayıcıdır. Eğer VPN nedir bilmiyorsanız ya da kullanımı hakkında kafanızda soru işaretleri varsa VPN nedir adlı yazımıza göz atabilirsiniz. Özetlemek gerekirse, VPN sayesinde internet içerisindeki sınırları kaldırarak sansüre hayır eğlenceye evet diyeceksiniz, buna HBO Turkiye de dahil! Fakat unutmamanız gereken şey VPN seçiminizi son derece dikkatli yapmanız gerektiğidir. Çevrimiçi gizlilik ve güvenliğiniz istemediğiniz kişiler tarafından ihlal edilebilir. Bu nedenle güvenilir VPN sağlayıcıları seçmelisiniz.

HBO Türkiye engelini kaldırabilen güvenilir VPN listesi:

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

İşlerin burada bittiğini düşünebilirsiniz. Fakat dahası var! HBO Now Türkiye engellerinden biri olan coğrafi kısıtlamayı yukaridaki listeden seçtiğiniz bir HBO VPN sayesinde aşmış olabilirsiniz. Ancak unuttuğunuz bir detay var. Coğrafi kısıtlamayı aşmış olsanız bile Amerikan kablolu TV sağlayıcılarından birine bir aboneliğiniz bulunmuyor. Bunu da geçtim, Amerikan kredi kartınız da yok. HBO nasıl izlenir diye kara kara düşünmeyin. Adımları takip edin.

Normal şartlar altında, bu iki engeli aşabilmenin yasal yolları mevcut değil. Ancak üzülmeyin çünkü bu yazıyı okumanızın bir nedeni var. Size çözümü anlatıyorum. Yani hala HBO canlı yayın izleyebilirsiniz.

Gizlilik ve güvenlik okuyucularının bildiği bir şey var ise, o da ExpressVPN servisinin sunduğu 30 gün para iadesi garantisi ve diğer hizmetlerinin sayesinde site ekibi olarak bizim favori VPN’imiz olduğudur. ExpressVPN yaptığımız incelemeler ve karşılaştırmalar sonucunda bizlere gösterdi ki şu anda piyasada bulunan birçok VPN’in ilerisinde bir hizmet sunuyor. Eğer HBO coğrafi engelini kaldırarak HBO Now Türkiye izlemek istiyorsanız sizin beklentilerinizi karşılayacak en önemli VPNlerden birisi ExpressVPN olacaktır.

2. Sling TV Aboneliğine Kayıt Olun

HBO izlemek için 3 şeye ihtiyacınız olduğunu söylemiştim. Sağlam bir VPN edindiniz. Peki sıradaki ne? İhtiyacınız olan ikinci şey HBO yayınlarını içeren bir yayın servisidir. Benim son derece beğendiğim ve size tavsiye edeceğim bir servis var, adı: Sling TV. Bu servise abone olmalısınız fakat coğrafi kısıtlama sebebiyle ABD’de bulunmanız gerekiyor. Bunun için de güvenilir ve sağlam bir VPN kullanmalısınız.

Amerika dışından Sling TV

HBO Now veya HBO Go’ya kayıt olmak istediğinizde sizden Amerikan kredi kartı ister. Sling TV için ise alternatif ödeme yöntemleri mevcut. Zaten Sling TV’yi buna benzer birçok platformdan ayıran özelliği ödeme yöntemlerinin birden fazla ve çeşitli olması diyebiliriz.

Sling TV’ye kayıt olurken ödemenizi bir kredi kartı yerine hediye kartı üzerinden yapabilirsiniz. Bu hediye kartlarını insanların satış yaptığı sitelerdeki güvenilir satıcılardan elde edebilirsiniz. Aslında bu kartlara PayPal üzerinden de ulaşmak mümkün. Sanırım HBO engelini kaldırmak için gereken üçüncü maddeyi açıklamanın zamanı da böylece geldi. Hemen yazının devamına göz atın.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

3. Sling TV için Hediye Kartını PayPal Aracılığıyla Edinin

PayPal aracılığıyla Sling TV’ye kayıt olmanızı sağlayacak bir hediye kartı satın alabilirsiniz. Hem de nerede olduğunuzun hiçbir önemi olmadan! Satın alırken hangi web sitesinden satın alacağınızı seçmeniz yeterli olacaktır. Mesela PayPal gifts.

Bu seçenek sayesinde 25 dolar, 50 dolar ve 100 dolar gibi satın alma opsiyonlarından birini kullanarak Sling TV için gerekli olan hediye kartını satın alabilir ve HBO nasıl izlenir demekten kurtularak HBO Türkiye izleyebilirsiniz. İlk defa satın alacak olan insanlar için 50 dolarlık paketi önerebilirim. Bu meblağ gözünüze biraz yüklü geliyor olabilir. Bunu anlıyorum. Fakat tek satın aldığınız şey HBO olmayacak. Sling TV sayesinde sayısız kanala sahip olabilecek ve istediğiniz diziyi veya filmi istediğiniz cihazdan istediğiniz zaman izleyebileceksiniz. Bizce buna değer.

Hediye kartı satın alma işleminizi tamamladığınız zaman kurulumunu yaptığınız VPN’i çalıştırarak ABD konumunu seçin. Daha sonra Sling TV sayfasına erişerek ödeme kısmından hediye kartı bilgilerinizi girebilirsiniz. Ta taa en sevdiğiniz yapımlar karşınızda değil mi!

kartı bilgilerinizi girebilirsiniz

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra bazı kişisel bilgilerinizi girerek bir kullanıcı profili oluşturmanız gerekecektir. Merak etmeyin gerçekten kısa sürüyor. Ve artık tüm coğrafi kısıtlamalar, Amerikan kablolu TVsi veya Amerikan kredi kartı engellerini aşarak HBO nasıl izlenir derken HBO Turkiye karşınıza çıkacak! Bu engellerin hepsini söylediğimiz gibi 3 adımda hallettik. Güvenilir bir VPN, Sling TV ve PayPal.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Ücretsiz Bir Alternatif ile HBO nasıl izlenir

Lafı hiç uzatmadan size doğrudan söylemek gerekirse, internette bulacağınız ücretsiz alternatifler çoğunlukla sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. HBO yayın akışı için gerekli alt yapıya sahip olmayan bu alternatifler son derece zayıf ve güvenilmez alternatiflerdir. Hem de size harcamak istemediğiniz paralardan çok daha fazlasına mal olabilirler. Hatta kişisel bilgilerinizin çalınmasına kadar gidebilecek kötü olaylar zinciriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Zaten HBO canlı yayın izlemek istiyorsanız hali hazırda paralı bir platform olduğunun bilincindesinizdir. Yani normal yollardan HBO Türkiye izlemek isteseniz bile para harcamanız gerekecekti.

Bu yazımda bahsettiğim geçici çözüm sayesinde HBO Now Türkiye tarafından Amerika Birleşik Devletleri dışarısındaki bulunan insanlara dayatılan engelleri aşabilirsiniz. Hem de bu yaptığınız tamamen yasal ve izi sürülemeyen yöntemler sayesinde gerçekleşmektedir. Telif hakkı kanunlarından başınız yanmaz ya da kişisel bilgileriniz çalınmaz. HBO’nun coğrafi kısıtlamasına ve diğer engellerine karşı farklı yöntemler de internet üzerinde pek tabi bulunabilir. Fakat bu yöntemlerin güvenilirliği her zaman soru işaretinden oluşur. Bu nedenle tavsiyelerimizi dikkate almanızı öneririz. Aksi takdirde başınızı ağrıtacak bazı sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz, hatta tutuklanabilirsiniz bile!

Sizlere HBO Turkiye erişimi sağlayacak ve HBO canlı yayın ve HBO yayın akışı sağlayacak ücretsiz çözümler de sunabilirdim. Fakat bu çözümlerin sonuçları kısa vadede sizleri tatmin etse de uzun vadede canınızı sıkabilir, başınızı derde sokabilirdi. Bu nedenle vicdanımın rahat etmesi çoğu şeyden önemlidir diyorum. Sizlere ücretsiz çözüm ile HBO nasıl izlenir şeklinde aramalardan kaçınmanızı tavsiye ediyorum. Unutmayın gizlilik ve güvenliğiniz her şeyden önemlidir.

Sonuç

Lafı fazla da uzatmaya gerek yok. Favori dizilerinizin ve TV showlarınızın bulunduğu HBO yayın akışı na denediğimiz ve onayladığımız Sling TV sayesinde sorunsuz bir şekilde ulaşabilirsiniz. HBO canlı yayın üzerinden favori dizilerinizi tüm dünya ile birlikte eş zamanlı olarak izleyebilir ve spoilerlardan uzak durabilirsiniz. Hatta spoiler veren ilk kişi olmanız da mümkün. Ama pek önermiyorum. Nerede olursanız olun, güvenli bir VPN, Sling TV ve PayPal hediye kartı sayesinde HBO keyfini yaşayabilmeniz mümkün.

Güvenilir bir VPN HBO için editörlerimizin seçimi olan ExpressVPN servisini sizlere önerebilirim. Sunduğu 30 gün içerisinde para iade garantisi sayesinde, hizmetlerinden memnun kalmazsanız koşulsuz şartsız paranızı iade alabilirsiniz. Son yaptığımız kontroller HBO Türkiye ve VPN’in son derece güzel çalıştığını gösteriyor. Kolay kolay bir problem olacağını düşünmüyoruz fakat kısa vadede bir problem yaşarsanız sundukları 30 gün para iade garantisi sayesinde aboneliğinizi sonlandırarak paranızı geri alabilirsiniz. Her şeyden önce gizlilik ve güvenlik.

HBO yayın akışı ABD dışındakilerin erişimini giderek zorlaştırıyor fakat Ferhat aşkından dağları delmiş, bizler de iki program indirmiş, ufak bir yazı okumuşuz çok mu? Değil! HBO Türkiye ve eşsiz yapımları için tüm bu yapılanlar değer. Eğer HBO engelini kaldırma konusunda bir problem yaşıyorsanız yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. Ya da daha güvenli ve geçerli olduğuna inandığınız bir yöntem varsa bizimle paylaşın, incelemesini yapalım. Sonuç olarak bilgi paylaştıkça güzel. Gizlilik ve güvenlik ekibi olarak sizlere en sevdiğiniz HBO dizileri ile eğlenceli vakit geçirmenizi diliyoruz. Keyifli seyirler.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com