strongvpn incelemesi

StrongVPN özel bir VPN servisi sağlayıcısı. Ortaya çıkalı fazla bir süre olmadı. Çift taraflı bir madalyon gibi, ABD’yi güzel bir şekilde kapsayan ve aynı zamanda Çin’de  de iyi bir kullanılabilirliğe sahip olan gerçekten harika bir VPN.  Bazı servis sağlayıcılarında, sunucu geçişi sayısının kısıtlı olması gibi problemler vardı… Ancak, yazılım bir makyajdan geçti ve gelişti. Ve şimdi işler değişmiş olabilir! İşte ayrıntılı StrongVPN incelemesi:

StrongVPN Fırtınalı Bir İlişki Gibi

Strong VPN, 2005 yılında piyasaya sürülen ilk sürümü ile yıllardır piyasada. Bu Sanal Özel Ağın ardında, California, South Lake Tahoe’dan bir Amerikan şirketi var. 1994 yılında bilgisayar mağazası olarak başlayan bir şirket şimdi bilgi güvenliği konusunda uzman durumda. Ve güçlü noktaları müşterilerinin ağ kısıtlamalarını aşmalarını sağlamak için geçici paketler uyguluyor olmaları.

Çin ve Türkiye örneğini ele alalım: Strong VPN paketlerinden herhangi biriyle ünlü Büyük Güvenlik Duvarı’ndan geçebilirsiniz. Artık kısıtlama yok! Böylece Facebook, YouTube, Twitter ve Çin’de genel olarak yasaklanan diğer tüm web sitelerine erişebilirsiniz. Ve bu gerçek bir avantaj. Çünkü VPN yasağı ile çoğu hizmet artık Çin’de çalışmıyor. Ayrıca Türkiye’de yasaklanmış olan İnternet sayfası sayısı saymakla bitmez. Wikipedia, Booking gibi bir çok sayfaya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, bu son sürümle birlikte, sunucu geçiş limitleri iptal edilmiş görünüyor! Böylece sunucular arasında istediğiniz kadar geçiş yapabilirsiniz.  Bu gerçekten iyi bir haber, çünkü sunucu anahtarlarındaki sınırlamalar geçmişte kalan bir özellik…

Ancak ne yazık ki, StrongVPN çok fazla ülkeyi kapsamıyor: Şimdilik sadece 20 ülke. Ve bu StrongVPN incelemesi en son güncellemesinden bu yana gelişme kaydetmedi … Bu nedenle, Çin’de çalışan bir VPN istiyorsanız, ancak daha fazla sunucu seçeneğiyle, VyprVPN‘i tavsiye ederim Böylece daha fazla coğrafi kısıtlamalı içeriğin kilidini açabileceksiniz. Fakat Çin’de çok fazla Türk vatandaşı yaşamadığından böyle bir ihtiyaca gereksinim duyulacağını zannetmiyorum.

StrongVPN indir ayrıca artık PC’de yerel uygulamalar da sunuyor (yalnızca Windows ve Mac, ancak Linux’ta manuel olarak ayarlayabilirsiniz). Tabi cep telefonlarında da uygulamaları var: Android ve iOS (iPhone ve iPad).

Strong VPN: Planlar ve Ödemeler

Strong VPN: Planlar ve Ödemeler

Web sitelerinde, StrongVPN sadece 2 farklı plan sunmakta: Yıllık bir abonelik veya aylık bir abonelik. Her zamanki gibi, yıllık abonelik planı kullanıcılar için en ucuz olanı. Yıllık abonelik satın alarak önemli bir indirim alabilirsiniz: aylık planda% 40’ın üzerinde tasarruf edebilirsiniz. Bazı VPN’ler her zaman yeni planlar ve promosyonlar sunsa da Strong VPN pek öyle değil. Gerçekten de sitelerinin düzenlenmesine ve güncellenmesine rağmen, teklifleri aynı kalıyor.

Buna rağmen, bazı iyileştirmeler yapıldı. Birincisi, para iade garantisi 5 günden 30 güne yükseldi! Ve bu gerçekten iyi bir haber. Çok kısa olduğundan şikayet ediyordum. Bu durum sayesinde, hizmetlerini gerçek şartlarda, risksiz denemek harika. Çünkü memnun değilseniz, aboneliği kolayca iptal edebilir ve geri ödeme alabilirsiniz.

İkinci olarak, eş zamanlı bağlantılarını 5’e yükselttiler. Böylece tüm cihazlarınızı koruyabilirsiniz. Veya bağlantınızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Daha önce sadece 2 cihaza kadar destek vardı ve bu yeterli değildi.

StrongVPN Edinin

Kısaca Strong VPN Özellikleri

ÖZELLİKDEĞERİ
Kayıtlar Hiçbir kaydınız bulunmaz
Torrentler Seçili sunucularda torrent kullanılabilir
Netflix ABD
Çoklu Giriş 5 Eş zamanlı giriş
Kapsanan Ülkeler 26+
Desteklenen Cihazlar PC (Windows, Mac), Mobil (Android, iOS), Modem
Para İade Garantisi? 30 Gün
Protokoller OpenVPN (TCP/UDP), IKEv2, L2TP, SSTP
Veri Trafiği Limitsiz
Şifreleme Military 256 bit
IP Adresleri 56,500+
Sunucular 650+

En ince detaylarıyla StrongVPN

Kullanımı kolay İstemci

Her şeyden önce, VPN istemcisine bir makyaj yapmaları bir zorunluluk gibi duruyor… Çünkü arayüz gerçekten modası geçmiş görünüyor. Ayrıca kullanıcı dostu değil. StrongVPN incelemesi güncellerken farkettim. Şimdi biraz daha minimalist görünüyor. Sadece şık bir tasarıma sahip, ihtiyacınız olan bilgileri gösteren bir istemci. Mükemmel olan durum ise  “Sadece En İyi Konum”‘a 1 tık ile bağlanabilirsiniz. Konumu değiştirmek istiyorsanız, bağlanmak istediğiniz ülkeyi seçin ve ardından Bağlan’a tıklayın.

Kolay ayarlama seçenekleri

Dişli çarka tıklarsanız seçenekleri bulacaksınız. Geçmişte bu VPN’i kullandıysanız, ayarları çok basitleştirdiklerini görebilirsiniz. Aslında, artık DNS’i değiştiremez veya bağlantı noktalarını değiştiremezsiniz. Ancak, acil anahtarını (kill switch) etkinleştirebilirsiniz. Böylece yine de VPN protokolünü seçebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi, OpenVPN’i tavsiye ederim. Ayrıca VPN sansürünü atlamak için Scramble’ı etkinleştirebilirsiniz. Ancak, tüm istediğiniz içeriklere ve web sayfalarına onsuz erişebiliyorsanız, etkinleştirmeyin. Çünkü eğer seçerseniz daha yavaş bir bağlantınız olacaktır.

Amerikan ve İngiliz TV’lerine Erişebilirsiniz

Amerikan Televizyonlarını ve Netflix yayınını izlemek için StrongVPN’i öneririm. Yalnızca ABD’de 200’den fazla sunucusu olan gerçek bir uzman. Amerikan Netflix, AdultSwim, BBC, CBS, Hulu gibi normal IP’niz ile erişemeyeceğiniz bir çok platforma StrongVPN indir kullanarak erişebilirsiniz. Netflix Türkiye kullanıcılarının çoğu içerik azlığından şikayet etmekte ve Amerikan Netflix’ine bağlanmayı arzulamaktadırlar. StrongVPN indir ile bunu yapmak oldukça kolay.

Kişiye Özel DNS

StrongVPN incelemesi içerisinde bahsetmem gereken bir diğer iyi bir nokta ise, kendi ince ayarlı DNS sunucularını kullandıklarıdır. Sunucularında yapılan bu değişiklikler sayesinde, sansür riski yüksek olan bazı ülkelerde (Çin, Rusya, Türkiye, İran, Kuzey Kore) engellenmesi imkansız.

Ayrıca, dünya çapında güvenli bir İnternet’e erişmek için StrongDNS kullanabilirsiniz. Strong DNS ile, DNS’lerini istediğiniz içeriğe erişmek için kullanırsınız. Bu şekilde, cihazlarınız ABD’den bağlı gibi görünecektir.

Ancak bağlantınızın şifreli olmadığını ve korunmadığını unutmayın. Sadece kendi IP adresinizi saklıyorsunuz. Bu bir VPN servisi değil.

StrongDNS’nin temel gücü internet hızınızı maksimum kapasitede kullanabiliyor olmanızdır. Bu DNS, Amerika Birleşik Devletleri’nden Amerikan TV  ve Türk TV kanallarını izlemek için idealdir. Amacınız Netflix’i izlemekse, bu sizin oldukça yararlı olacaktır!

İncelemesi Sonucu: Başarılı

Amerika Birleşik Devletleri’nden sörf yapmak ve Netflix USA gibi Amerikan TV yayınlarını izlemek istiyorsanız StrongVPN indir çok iyi bir VPN. Türkiye gibi İnternet sansürü olan ülkelerden problemsiz olarak kullanabilirsiniz. StrongVPN ve StrongDNS özelliklerini birbirine karıştırmamalısınız.

8.6 Toplam Puan
StrongVPN İncelemesi

Gizlilik ve güvenlik
9
Özellikler
8
Hız ve performans
9
Paranın değeri
8
Kullanım kolaylığı
8
ARTILARI
 • Amerikan IP’si ile tam hız sörf
 • Yüksek İnternet sansürü olan ülkelerde gayet iyi çalışıyor
 • Kişiye Özel DNS
 • ABD, İngiltere, Kanada ve Hollanda içeren değerli paketi
EKSILERI
 • Sınırlı veya ödeme gerektiren seçenekleri
 • Az sayıda sunucu ülke
 • Aboneliğin sadece 1 aylık veya 1 yıllık olması
Berat Y.

Seyahatlerim boyunca birçok yazılım denedim. Her zaman en iyi VPN veya virüsten koruma yazılımını bulmaya çalışıyorum. Ve bulgularımı burada sizlerle paylaşıyorum, incelemelerimde. Umarım aradığınızı bulursunuz!

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

   Bir cevap yazin

   GizlilikveGüvenlik.com