ExpressVPN Noel

VPN Dünyasına yeni giriş yapmasına rağmen NordVPN, sizi yaşı ile yanıltmasın. Çünkü 2012 yılından beri müthiş bir büyüme içerisinde. Şirket, Panama merkezli olduğundan ve veri muhafaza kanunlarına tabi olmadığından tam yüklü hizmetler sunabilmektedir. NordVPN sıfır kayıt politikası eşliğinde yüksek hız ve güvenlik sunmaktadır. Erişim engellemelerine bilgisayar sansürlerine karşı en iyi yazılımlardan biridir. Tam analizini aşağıda okuyabilirsiniz.

Son güncelleme: 28 Kasım 2021

NordVPN Güvenlik ve Gizlilik Alanında bir Ekspert

Öncelikle, NordVPN’in önde gelen unsurları sansürü delmek, erişim engelini geçmek ve hükümet kontrolünu aşmaktır. Sundukları bu özellikler sizin güvenlik ve gizliliğinizi hali ile en ön planda tutuyor.

Ama bu kadarı ile de kalmıyor! Dünya çapında çok geniş bir ağa sahip olmalarına rağmen (Dünya çapında 900 sunucu) hızlarından hiçbir taviz vermiyorlar. Böylece seyir erişimi engelli siteleri ulaşıp Amerikan Netflix izleyebiliryorsunuz. Buna ek olarak eğer Torrent indirmeyi seviyorsanız NordVPN’in gizliliğinizi koruyacağına emin olabilirsiniz ve hizmetleri Torrent dostu olup kayıtsız olmaktadır. Çünkü NordVPN full güvenlik politikası ile çalışıyor.

NordVPN piyasadaki en iyi VPN yazılımlarının başında gelmesinin ana unsurları bunlardır.

NordVPN Fiyatlandırma

NordVPN fiyatlandırma

NordVPN Edinin

NordVPN İçin Özet Tablosu

ÖZELLİK DEĞERİ
Sıfır kayıt? Evet, verileriniz ve kimliğiniz güvende
Torrentler ile uyumlu mu? Evet
Netflix US, UK, CA, AU, DE, FR
Çoklu Giriş Eklentisi 6 eşzamanlı bağlantı
Kapsanan ülkeler 59+
Desteklenen işletim sistemleri Windows, macOS, Linux, Android, iOS
Para İade Garantisi 30 Gün
Protokoller WireGuard, OpenVPN (UDP/TCP), IKEv2/Ipsec
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Güçlü: AES 256 bits
IP Adresleri Açıklanmıyor
Sunucular 5.435+

Nord VPN Kullanımı

NordVPN ile Amerikan Netflix İzlemek

Yabancı bir arşivi veya Amerikan Netflix arşivlerine ulaşmak istediğinizde Netflix nasıl izlenir diye merak etmeyin çünkü NordVPN elinizdeki en iyi yazılım olacaktır. Birçok Netflix arşivlerine ulaşmanızı sağlayacağı gibi size en hızlı ve yüksek kalitede seyir keyfi sunacaktır. Yani, size Netflix VPN ile izleme keyfini en iyi sunan yazılımdır. Tek yapmanız gereken izlemek istediğiniz ülkedeki arşivin sunucularına bağlanmak ve Netflix ülke değiştirme özelliğinin devreye girmesi ile Netflix sayfasını yenilemenizdir. Hepsi bu kadar!

Sadece Amerikan Netflix’e bağlı kalmadığınızı bilin, Fransa Netflix, İngiltere Netflix hangisine bağlanmak istediğiniz size kalmış. En yüksek kalitede seyir keyfi için Ultra Hızlı TV opsiyonunu seçmeyi unutmayın. Ama en iyisi bu VPN yazılımının hangi Netflix uygulamaları ile tam uyumlu olduğunu sayfasından kontrol etmenizde fayda var. Bazen değişiklikler olabiliyor…

Nord VPN ile Torrent İndirme ve logs

Buna ek olarak eğer Torrent indirmeyi seviyorsanız NordVPN’in gizliliğinizi koruyacağına emin olabilirsiniz ve hizmetleri Torrent dostu olup kayıtsız olmaktadır.

Gizlilik bazen büyük şirketlerin veya hükümetlerin göz ardı ettikleri unsurlar arasında yer alabiliyor. Onun için VPN tedarikçinizin sizinle aynı görüşte olduğundan emin olmalısınız. NordVPN tamamen gizliliğe odaklanmış durumda ve bu yüzden hiçbir kayıt tutmazlar. Sıfır kayıt politikaları yüzünden tüm verileriniz güvenli durumdadır çünkü firmanın kendisi bununla ilgili hiç bir kayıt tutmamaktadır.

NordVPN’in Önde gelen Unsurları

Dedicated IP (Kullanıcıya Özel IP) (Ekstra Ücret)

Eğer bazı sanal ağlarda erişimde statik bir IP’ye ihtiyacınız var ise, veritabanları veya sunucular gibi kendinize ait kendi kişisel IP adresi alabilirsiniz. Ama bu özellik için ekstra ödemeniz gerekecektir. Kullanıcıya özel IP adresleri Amerika Birleşik Devletlerinde, İngiltere’de, Almanya ve Hollanda’da mevcuttur.

Double VPN (Çift VPN)

Çoğu kullanıcı standart bir VPN bağlantısı kullanırken firmanın sunduğu çift VPN imkanından da yararlanabilme imkanınız vardır. Bilgi ve verileriniz için daha yüksek bir şifrelemeye ihtiyacınız varsa, bu özel bağlantı sayesinde verileriniz iki kere şifrelenecektir. Bunu çoklu ağ bağlantısı sayesinde kolayca yapabileceğin bir yazılımdır. Çift VPN bağlantı örneklerinden bazıları Amerika-Kanada, İngiltere-Hollanda Tayvan-Hong Kong’dur.

Onion over VPN

Bu bağlantı çeşidinde, NordVPN ilk önce verilerinizi sunucularının birinde şifreler ve daha sonra bunu bir paket halinde TOR ağlarına yönlendirir. Bunun sonucu olarak verileriniz internete Tor çıkış devrelerinden ulaşır. Böylelikle sizin kendi cihazınıza iz sürülmesi neredeyse imkansız hale geliyor.

Sonuç olarak deep webte gezinme imkanı veriyor.

ULTRA Hızlı Televizyon (Ultra Fast TV)

Seyir akışı sunan siteler artık çok popüler. NordVPN artık size ultra hızlı Televizyon sunucuları ile sorunlarınıza yardımcı oluyor. Bu yazılım en hızlı seyir keyfi için ayarlanmış. Sundukları sunucularından birine bağlanın ve erişimi engellenmiş sitelerin birinden HD kalitesinde seyir keyfi yaşayın.

Aynı zamanda bu sunucular üzerinden Xbox veya PlayStation ile online oyun keyfini en hızlı şekilde sağlayabilirsiniz.

NAT Firewall (Güvenlik Duvarı)

Ayrıca tüm NordVPN sunucularının NAT güvenlik duvarı vardır ve bu basit ve efektif bir koruma sağlamaktadır, istenmeyen tüm verileri engellemektedir. Böylece bilgisayarlarınıza korsanlar tarafından gönderilen tüm izinsiz ve tehlikeli verilerden korunmuş oluyorsunuz.

NordVPN Edinin

NordVPN Yazılımına Bir Göz Atalım

Arayüzü

NordVPN Arayüz

Genel Ayarlar

NordVPN Arayüz

NordVPN Hakkında Sonuçlar

NordVPN gizlilik ve güvenlik açısından mükemmel bir VPN ve aynı zamanda sıfır kayıt politikası sunuyor. Ayrıca Amerikan Netflix ile uyumlu. Buna ilave olarak 6 eş zamanlı bağlantı da sunuyor. İstediğiniz taktirde masraflarını aileniz ile arkadaşlarınızla da paylaşma imkanı veriyor.

Son olarak yıllık abonelik ücreti son derece cazip. NordVPN şüphesiz piyasadaki en iyi VPN’lerden biri!

9.8 (Toplam) Puan
NordVPN İnceleme

Gizlilik ve güvenlik
9
Özellikler
9.5
Hız ve performans
9
Paranın değeri
9
Kullanım kolaylığı
9.5
ARTILARI
  • Onion Browsing için Sunucular
  • HTTP Proxy Dahil
  • NAT Firewall (Güvenlik Duvarı) Dahil
  • ÇiftVPN Bağlantısı (Multi-Hop)
  • No Log Politikası (Kayıt yok ) ve Torent Dostu
  • iPhone ve Android cihazlar için uygulamalar mevcut
  • 6 Eş zamanlı bağlanım imkanı
EKSILERI
  • PPTP/L2TP Kullanımı için manuel konfigürasyon gerekli

Birine internet aşığı diyebilirsen o da benim! Her zaman çevrimiçi dünyaya karşı tutkulu oldum. Ve güvenlik ve mahremiyet konularında özel bir sevgi büyüttüm içimde. Gizlilik, korunması gereken nihai bir varlıktır. Deneyimli bir güvenlik uzmanı olarak, güvenlik konusunda güncel kalmak için her türlü çabayı gösteriyorum. Ve bilgilerimi okuyucularımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com