ExpressVPN Noel

ExpressVPN incelemesi

ExpressVPN piyasada en eski ve en güvenilir VPN uygulamalarından biridir ve bunun yanı sıra bir sürü ayrıcalıklı uygulama ve avantajı da beraberinde sunuyor. Netflix’in yerel uygulamalarının bazı versiyonlarında uyumluluk, yüksek hız kapasitesi ve bağlantı kurulabilecek geniş bir ülke seçimi bulundurur. Yerel yazılımı sayesinde istediğiniz herhangi bir platform üzerinden bağlantı seçimi, ister Android ister iOS. Express VPN ile ilgili analizi aşağıda bulabilirsiniz.

Son güncelleme: 28 Kasım 2021

ExpressVPN hızlı geniş bir bağlantı ağı sunuyor

Uzun yıllardan beri piyasada olan Express VPN başından beri kullanıcılarının beğenisini kazanmıştır. Sağlam bir VPN programı olmasının yanı sıra, hızlı ve güvenilir kişisel ve özel bir ağ bağlantısı sunmaktadır. BBC programlarını yurt dışından seyredebilir yada Türkiye’den Amerikan Netflix’ine bağlanabilirsiniz. 145 ülkede bulunan sunucuları sayesinde bağlanmak kolay.

Ayrıca, Express VPN tüm platformlarda mevcuttur, bunu yerel uygulamalarına borçludur. Cep telefonu üzerinden her ne kadar VPN ayarlaması yapılabilse de, bunu yerel uygulamalar üzerinden yapabilmek çok daha kolay oluyor. En büyük özelliği ise Torrent kullanılabilirliği olmasıdır.

Torrent dosyalarını yada P2P, en güvenilir şekilde yapmanızı sağlar.

ExpresVPN için Özet Tablosu

ÖZELLİK DEĞERİ
Sıfır kayıt? Evet, verileriniz ve kimliğiniz güvende
Torrentler ile uyumlu mu? Evet
Netflix US, UK, CA, AU, DE, FR,
Çoklu Giriş Eklentisi 5 eşzamanlı bağlantı
Kapsanan ülkeler 94+
Desteklenen işletim sistemleri Windows, Android, iOS, macOS, Chrome, Firefox, Router, Console, Apple TV, PlayStation, Xbox, Amazon Fire TV, Roku, Kindle
Para İade Garantisi 30 Gün
Protokoller Lightway, OpenVPN (UDP/TCP), L2TP-IPsec, SSTP, PPTP
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Güçlü: AES 256 bits
IP Adresleri Açıklanmıyor
Sunucular 3.000+

ExpressVPN en önemli özellikleri

Acil Anahtarı (Kill Switch)

Acil anahtarı VPN bağlantısı kesildiğinde kullanıcıların internet bağlantısını otomatik olarak “öldürebildiği” ya da engelleyebildiği bir özelliktir. Burada en en önemli konu kullanıcının mahrumiyetini korumaktır. Torrent kullanıcıları için özel geliştirilmiş bu özellik VPN’in aniden kopması durumunda, IP adresinizin ifşa olmasını engellemektir. VPN otomatik olarak bağlanana kadar tüm veri akışını anında dondurur ve güvenliğinizi korur. Böylece IP adresiniz internete düşmekten kurtulur.

Lightway Protokolü

ExpressVPN, Lightway’in yeni nesil VPN protokolü ile VPN’e bağlanmak için daha iyi deneyimle tanışın. ExpressVPN tarafından geliştirilen Lightway, size daha hızlı, daha güvenilir ve daha güvenli bağlantı sağlayan yepyeni bir VPN protokolüdür. Daha iyi VPN deneyimi için tasarlanan Lightway protokolü, daha hızlı, daha kolay ve daha az pil tüketen bağlanmanıza yardımcı olur. Cihazınızın Wi-Fi’den 4G’ye geçip geçmemesi önemli değil, Lightway ağ değişikliklerini veya kesintileri sorunsuz bir şekilde halledebilir ve sizi bağlı tutar.

Logging Politikası

Express VPN kullanıcısına kesin bir gizlilik politikası uygulanır. Bu yüzden torrent indirmek bir sorun teşkil etmez. Gerçek IP adresiniz görünmediği gibi, sadece bağlantı bilgilerinizin bazı ögeleri görünmektedir. Örnek olarak, zaman kayıtları ve bant genişliği bu da şirketin gerektiği zamanlarda ekstra sunucuları devreye alması konusunda yardımcı olmaktadır.

ExpresVPN ile Amerikan Netflix İzlemek

Netflix, dünyanın en popüler video bağlantı sitelerinden birisi olup en keyifli en kaliteli seyir keyfi Express VPN ile olmaktadır. Bu özellik ExpresVPN’in yüksek hızına ve kesintisiz HD akışına bağlıdır. Sadece Netflix Amerika seçeneklerine bağlı kalmayıp Kanada, Avustralya, Almanya ve İtalya Netfilx arşivlerine de ulaşma imkanı tanıyor. Kısacası sunucusunun olduğu her ülkedeki arşivlere giriş imkanın var ama yine de VPN ve Netflix ile uyuşması gerektiğini hatırlatır. Expres vpn internet sayfasındaki uyuşma listelerini önemle hatırlatırız, zamanla bazı değişimler olabiliyor.

ExpressVPN Edinin

ExpresVPN Yazılım

ExpressVPN yazılım arayüzü

ExpressVPN Fiyatlar ve Paket Opsiyonları

ExpressVPN fiyatlandırma

Belki kullanacağınız en ucuz VPN servisi değil ama yüksek servis kalitesi ile bunu telafi ediyor. Önerilen 3 ana paket olup 1 ay 6 ay ve 15 aya göre fiyatlandırılmaktadır. Tabii ki paketler arasındaki en cazip olanı %49’e varan indirim sunan 15 aylık olanı. İnternet güvenliğiniz ve mahrumiyetiniz göz önüne alındığında ayda $6,67 aslında ne kadar ucuz olduğu açıkça belli oluyor. Kafede içeceğiniz bir kahve kadar ucuz…

Eğer 1. Ay sonunda ExpresVPN’den memnun kalmadığınız taktirde 1 aylık ücretini ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

ExpressVPN Edinin

ExpressVPN Hakkında Sonuç

Expres VPN bir çok değişik taleplere cevap verebilecek tam donanımlı bir VPN yazılımıdır. Kolay kullanımının yanı sıra Netflix’e giriş yapmak isteyecekler için çok ideal bir yazılımdır.

Erişimi yasaklanmış her siteye , hangi ülkede olursa olsun, (Çin bile) istediğiniz programları izleme ve ulaşmak istediğiniz sayfalara ulaşma firsatını kesintisiz olarak sağlar. Express VPN’i iPad’inize iPhone’a veya diğer Android cihazlara rahatlıkla indirip çalıştırabilirsiniz. Kesintisiz film seyretmek isteyenlere ve limitsiz torrent indirmek isteyenlere limitsiz seçenekler sunmaktadır.

Expres VPN ne kadar da mükemmel olmasa, aşırı derecede kullanıcıyı rahatsız eden ana faktörler yok. Eğer zayıf yönlerinden bakacak olursak, ortalama fiyattan biraz daha yüksek olan aylık kullanım ücreti, IP binding ve entegrasyonlu NAT güvenlik duvarının olmaması ve gizlilik politikası olmasına rağmen az da olsa bazı kullanıcı bilgilerini takip etmesi eksi tarafları olabilir.

9.9 (Toplam) Puan
ExpressVPN

Gizlilik ve güvenlik
10
Özellikler
10
Hız ve performans
9.2
Paranın değeri
8.7
Kullanım kolaylığı
9.5
ARTILARI
  • Yüksek Hız
  • Ülke Erişimi
  • iPhone ve Android cihazlar için uygulama olması
  • Kayıt Yok (Kullanım Miktarı dışında)
  • P2P ve Bit Torent’e izin verilmesi
  • Kullanımı Kolay
EKSILERI
  • En ucuz VPN programı olmaması
  • Sınırlı sayıda ayarlama opsiyonları

Birine internet aşığı diyebilirsen o da benim! Her zaman çevrimiçi dünyaya karşı tutkulu oldum. Ve güvenlik ve mahremiyet konularında özel bir sevgi büyüttüm içimde. Gizlilik, korunması gereken nihai bir varlıktır. Deneyimli bir güvenlik uzmanı olarak, güvenlik konusunda güncel kalmak için her türlü çabayı gösteriyorum. Ve bilgilerimi okuyucularımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com