ExpressVPN İncelemesi 2024

expressvpn yorum

Herkese merhaba. Kullanıcıların çok büyük bir kısmının beklediği inceleme yazısı ile karşınızdayım. İşte en güncel bilgiler ve tüm detayları ile ExpressVPN incelemesi. Eğer VPN hizmeti konusunda çıtanın en üstündeki uygulama hakkında bilgi almak ve ona göre kararınızı vermek istiyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin. Keyifli okumalar.

ExpressVPN Edinin
ExpressVPN, yılın en iyi VPN'sidir (Şimdi %49 İNDİRİM!)

Üst düzey gizlilik ve güvenlik, çok yüksek performans, küresel erişim imkânı ve soru sorulmadan 30 günlük para iade garantisi +3 ay daha ÜCRETSİZ!

Son güncelleme: 24 Mayıs 2024

Genel

2009 yılında Kape Technologies tarafından geliştirilen uygulama kullanıcılarına kişisel bilgisayarlarında, mobil cihazlarında ve router’larında daha güvenli bir internet deneyimi yaşatmayı amaçlamaktadır.

Piyasadaki tüm yaygın işletim sistemlerinde çalışan uygulama 2021 sonları itibariyle 3 milyon civarında kullanıcıya ulaşmıştır.

VPN şirketleri içerisinde de uzunca bir süred

ir en önde gelen ürünü üretmiş olarak görülmektedir. Çünkü yapılan Express VPN yorum ve değerlendirmeleri bunu göstermektedir. Başlıca özellikleri şunlardır:

 • Sunucu Güvenliği
 • Bilgi Sızmalarına Karşı Koruma
 • P2P ve Torrent Uyumluluğu
 • Sıfır Kayıt Tutma

Paketler ve Fiyatlar

30 günlük para iade garantisi sunan Express VPN yorum ve incelemelerde fiyat konusunda genellikle tam puan alamıyor. Yani aslında tek negatif yön Express VPN fiyat değerleridir diyebilirim. Çünkü diğerlerine göre biraz daha pahalı. Ancak üyelik süresini ne kadar uzatırsanız üyelik ücretiniz de o kadar düşüyor.

expressvpn fiyatı

1 aylık, 6 aylık ve 15 aylık paketler halinde kullanıcısıyla buluşmayı planlayan uygulamanın ücretsiz versiyonu yok. Ancak ben zaten size herhangi bir ürünün ücretsiz versiyonunu kullanmanızı veya ücretsiz bir VPN edinmenizi tavsiye etmiyorum.

Çünkü ücretsiz versiyonlar bir takım kısıtlamalara (sunucu kısıtlamaları, bağlantı hızı ile ilgili kısıtlamalar vb.) sahip olacaktır ve muhtemelen sizin ihtiyaçlarınıza karşılık vermeyeceklerdir. Bununla beraber ücretsiz versiyonların bazı riskleri olacağını da genelde tüm yazılarımda ifade etmişimdir.

Bence ExpressVPN bu konuya daha iyi bir çözüm getiriyor: 30 günlük para iade garantisi. Tüm kullanım paketlerinde geçerli olan bu fırsat ile hem uygulamanın tam sürümünü kullanmış oluyorsunuz hem de 30 gün gibi gayet yeterli bir sürede ürünü denemiş oluyorsunuz. Dolayısıyla bu seçenek bana göre bazı ürünlerin ücretsiz sürümleri için tanıdığı 7 günlük süreye kıyasla çok daha iyi bir uygulama.

Bu nedenle, sınırlamaları ve potansiyel riskleri olan ücretsiz bir VPN ile yetinmek yerine, ExpressVPN’in ücretsiz deneme sürümünü deneyin ve birinci sınıf bir VPN hizmetinin avantajlarını deneyimleyin.

Özetle, uygulamayı hiçbir kısıt olmadan tüm özellikleri ile tam sürüm olarak alıp kullanmaya başlıyorsunuz ve eğer memnun kalmazsanız 30 gün içerisinde hiçbir koşul veya şart olmaksızın paranızın tamamını iade alarak hesabınızı iptal edebiliyorsunuz. Bu uygulamayı bütün okuyucularıma gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

ExpressVPN Edinin

ExpressVPN Kuponları

Bununla beraber web sitesinde veya yazılan makalelerde okuyucalarımıza özel fırsat kampanyaları ve indirim kuponları bulmanız da mümkün. Bunları kaçırmamanız için tek yapmanız gereken bizi sıkı takip etmeniz. Dolayısıyla herhangi bir VPN edinmeden önce bunları da takip ederseniz ilave indirimler veya özel fiyatlarla VPN Express edinmeniz mümkündür.

Kısaca ExpressVPN Özellikleri

ÖZELLİK DEĞERİ
Sıfır kayıt? Evet, verileriniz ve kimliğiniz güvende
Torrentler ile uyumlu mu? Evet
Netflix US, UK, CA, AU, DE, FR,
Çoklu Giriş Eklentisi 5 eşzamanlı bağlantı
Kapsanan ülkeler 94+
Desteklenen işletim sistemleri Windows, Android, iOS, macOS, Chrome, Firefox, Router, Console, Apple TV, PlayStation, Xbox, Amazon Fire TV, Roku, Kindle
Para İade Garantisi 30 Gün
Protokoller Lightway, OpenVPN (UDP/TCP), L2TP-IPsec, SSTP, PPTP
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Güçlü: AES 256 bits
IP Adresleri Açıklanmıyor
Sunucular 3.000+

Kullanım Özellikleri

Bu kısımda uygulamanın genel kullanım özellikleri ile ilgili bilgi ve tecrübelerimi aktaracağım.

Netflix

Express VPN yorum ve değerlendirmelerde sanki açamadığı yayın yok gibi. Tabi herkesin belki de aklına ilk gelen yayın Netflix oluyor. Bu yüzden bu konuya ayrı başlık açtım. Uygulama üzerinden tüm dünyada Netflix yayınlarını izlemeniz mümkün. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ExpressVPN ve Netflix yazısını okuyabilirsiniz.

Ayrıca merak edenler için şunu da söyleyebilirim, Disney+, Hulu, BBC iPlayer, vb. kanalları da rahatlıkla bu VPN üzerinden izleyebilirsiniz.

expressvpn netflix

ExpressVPN Torrent

Bu konuda da uygulama gerçeken çok iyi. Yani torrent amaçlı kullanabileceğiniz en iyi VPN’lerden biri. Zaten Express VPN yorum ve değerlendirmeler de bunu desteklemektedir. Dolayısıyla bunları da okuyup farklı düşünceleri öğrenebilirsiniz.

Uygulama P2P paylaşımlarını tüm sunucularında ve sınırsız bant genişliği ile desteklemektedir. Ayrıca qBitTorrent, Transmission, Vuze, Deluge gibi bilinen uygulamalar ile çalışmaktadır.

Daha detaylı bilgi için sizler için hazırladığımız ExpressVPN ve torrent yazısını okuyabilirsiniz.

Çin’de Kullanım İmkânı

Çin’de kullanılabilecek en stabil ve güvenilir VPN bu olsa gerek. Geniş sunucu ağı le de bunu destekleyen uygulama sunucu hızlarıyla da bu özelliğini pekiştirmektedir.

Ancak şunu bilmeniz gerekmektedir. Çin internet kullanımını en üst seviyede kontrol altında bulundurmak isteyen ülkelerden biridir. Dolayısıyla kullanımda olan VPN’lere karşı ilave tedbirler alıp kullanım dışı hale getirebilir. Dolayısıyla bu konuyu devamlı takip etmenizi tavsiye ederim. Ama şu an için uygulama Çin’de çalışmaktadır ve herhangi bir problem yoktur.

Video Oyunları

Herhalde internet trafiğini en çok meşgul eden konulardan biri de video oyunlarıdır. Dolayısıyla bu konu Express VPN yorum ve tartışmalarında da görülmektedir. Çünkü video oyunları demek hız demektir. Yani rekabet ve galibiyet hıza çok bağlıdır.

Uygulama oyun için çok iyi bir VPN seçeneğidir. Ama sunucu uzaklaştıkça hız düşmektedir. Ve belirli bir mesafeyi aşınca oyun oynamak artık zevkli olmamaktadır. Çünkü çoğu oyun anlık reaksiyonlar gerektirmektedir ve bu olmayınca devamlı kaybetmek söz konusu oluyor.

ExpressVPN Edinin

Başlıca Özellikler

VPN’leri cazip kılan faktörlerden biri de kullanıcılarına pratik ve fonksiyonel bazı özellikler sunmalarıdır. Bu konuda da bu ürün öne çıkan VPN’ler arasındadır. Hem performans hem de güvenlik özellikleri kullanıcıları ürüne çekiyor.

VPN Split Tünelleme

Bilindiği gibi VPN’ler çevrimiçi uygulamaların çalışmasını bir miktar yavaşlatırlar. Ancak VPN split tünelleme ile sadece korunması gerekli olan uygulamalarınızı VPN korumasına alabilirsiniz. Dolayısıyla korumasız bir tünel içerisinde oyun oynayabilir veya film izleyebilirken korumalı bir tünel içerisinden torrent yapabilirsiniz.

TrustedServer Güvenliği

Uygulama TrustedServer kullanmakta olup yüksek risklere karşı sahip olduğu sunucularının güvenliğini en üst düzeyde korumaktadır. Bu özellik ile uygulama sizin kullanım bilgilerinizi hard diskler değil sadece RAM sunucuları üzerinden takip ederek sunucların her çalıştığında veya kapandığında logları temizleyip yeniden başlatır. Dolayısıyla size ait hiçbir bilgi uygulamanın sunucularında kalmaz.

Kill Switch

Ağ Kilidi (Network Lock) olarak da adlandırılan bu özelliği ile uygulama VPN sunucularına olan bağlantınızı sürekli takip eder. Eğer sunuculara olan bağlantınız herhangi bir sebeple kesilirse Kill Switch hemen devreye girerek internet bağlantınızı da anında keser. Böylece istemeden yanlışlıkla IP adresinizin yayınlanmasını önlemiş olur. Yani internet bağlantınızın VPN’siz kalmasını engeller.

Özel DNS

Bu özellik sayesinde VPN bünyesindeki her sunucu kendi ayrı şifrelemesi üzerinden işlem yapar. Dolayısıyla yanlışlıkla veya başka herhangi bir sebeple bilgilerin sızmasının önüne geçilmiş olur. Ayrıca bu özellik kullanıcılara daha yüksek hızlarla sunuculara bağlanabilme şansı da vermektedir.

Şifreleme

Uygulama çok üst düzey bir gizlilik ve güvenliğe sahip. Genelde yapılan tüm Express VPN yorum ve değerlendirmelerde bulabileceğiniz üzere uygulama AES-256-GCM ve 4096-bit DH anahtarı, SHA-512 HMAC doğrulama özelliklerine sahip. Ayrıca OpenVPN UDP, OpenVPN TCP, IPSec/IKEv2 ve IPSec/L2TP özelliklerine de sahip. Yani askeri düzeyde güvenli.

Sıfır Kayıt Tutma Politikası

Express VPN yorum ve incelemelerinde belki de en fazla övgüyü hak eden konu budur. Uygulama sahip olduğu sıfır kayıt tutma prensibi ile hiçbir kullanıcı verisi kaydetmemektedir.

Böylece size ait hiçbir teknik bilgi, kullanım geçmişi, IP adresi vb. bilgiler uygulama tarafından kesinlikle kayıt altına alınmazlar.

Tehdit Yöneticisi

Tehdit Yöneticisi kullanıcıların mahremiyetlerini daha yüksek seviyeye taşımak için ilave edilmişi bir özelliktir. Çünkü uygulama üçüncü şahıs izleyicilerinden bilgi alan sunucu listelerini tutarak sunuclar arasındaki herhangi bir bilgi alışverişinin önüne geçer. Böylece kullanıcılar tarayıcıları üzerinde daha güvenli bir şekilde işlem yapabilirler. Yani kullanıcılara reklam vb. istenmeyen şeyler gelmesini engeller.

Lightway Protokolü

Lightway uygulamanın kişiye özel olarak hazırladığı bir güvenlik protokolüdür. Diğer VPN’lerde yaygın olarak kullanılan WireGuard’ın bir yan protokolü değildir. Yani tamamen sıfırdan hazırlanmış kendine has bir protokoldür.

Lightway Protokolü, şu ana kadar kırılabildiği hiç görülmemiş olan ChaCha20’yi kullanan WolfSSL şifreleme kütüphanesini kullanır.

Yapılan testler Lightway Protokolünün gayet hızlı çalıştığını ve çok güvenli olduğunu göstermektedir.

Bağımsız Denetimler

Kullanıcılarına her zaman şeffaf ve güvenli bir hizmet sunma prensibine sahip olan uygulama bağımsız güvenlik denetimlerine tabidir. Yani uyguladığı güvenlik prosedürlerinin üçüncü kurumlar tarafından kontrol edilip onaylanmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla bu durum kullanıcılara daha fazla güven vermektedir.

Geniş Erişim Ağı

En somut Express VPN yorum bilgisi dünya çapındaki sunucu sayısıdır. Çünkü bu bilgi aslında küresel erişim kabiliyeti hakkında çok şey söylüyor. Uygulamanın 90+ ülkede 150+ sunucusu bulunmakta ve bunlar sınırsız bant genişliğine sahip.

Yüksek Bağlantı Hızı

Sunucu ağının geniş olmasının yanında bağlantı hızı da çok önemlidir. Yani erişebildiğiniz yerle olan hızınız düşükse oraya erişmenizin bir anlamı olmaz. Dolayısıyla diğer önemli faktör de bağlantı hızıdır.

ExpressVPN Keys

Uygulama tarafından kullanıma sürülen bir şifre yöneticisidir. Uygulamaya eklenen bu özellik ile herhangi bir şifre yöneticisinin genel fonksiyonlarına sahip olabiliyorsunuz. Yani dilediğiniz şifreleri üretebiliyor, güvenle saklayabiliyor, istediğiniz yere götürebiliyor ve otomatik olarak doldurup arzu ettiğiniz sitelere giriş yapabiliyorsunuz.

Bu özelliği kullanabilmek için sadece uygulamaya üyeliğiniz yeterlidir. Sadece yapmanız gereken hesabınızda “Keys” sekmesine giderek şifrelerinizi oluşturmak.

ExpressVPN Edinin

Windows İstemcisi

Uygulama tüm yaygın sistemlerde çalışabildiği gibi Windows üzerinde de çok rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yani oldukça kullanıcı dostu ve fonksiyon odaklı bir tasarıma sahiptir.

Arayüz

İster tarayıcı üzerinde ister uygulama üzerinde istediğiniz ayarlamaları yapabileceğiniz ve aradığınızı kolayca bulabileceğiniz bir arayüze sahip.

Herşeyden önce uygulamanın arayüzü gayet güzel bir tasarıma sahip. İhtiyaç duyabileceğiniz tüm fonksiyonlar güzel bir mantık örgüsü baz alınarak arayüze yerleştirilmişitir. Dolayısıyla arayüz şık bir görünüme sahiptir. Ayrıca sizi yormadan ve kafanızı karıştırmadan sizi dilediğiniz seçeneklere götürüyor.

Ayrıca uygulamanın arayüzü ihtiyacınız olabilecek önemli bilgileri de pratikçe görebileceğiniz şekilde ana ekranda veya ilgili alt menülerde görüntüleyecek bir yapıya sahip. Dolayısıyla arayüz sadece işinize yarayacak bilgileri öne çıkarıyor.

expressvpn arayüzü

Bazı özellikler diğer uygulamalara göre değişse de hemen hemen aynı kullanıma sahip.

Ayarlar

Ürünün ayarları da kullanım kadar kolay. Arzu ettiğiniz menü araçlarına kolayca ulaşabiliyor ve dilediğiniz ayarlamaları yapabiliyorsunuz.

İster yeni bir kullanıcı olun ister tecrübeli bir kullanıcı olun yabancılık çekmeden hangi ayarların nerede olabileceğini kolayca tahmin edebiliyorsunuz. Yani ilk kullanımdan başlayarak ihtiyaç duyabileceğiniz kullanım seçenekleri sizlerin kullanım sıralamanız dikkate alınarak önceliklendirilmiş.

Diğer Aplikasyonlar

Birçok Express VPN yorum ve inceleme yazılarından da anlaşılacağı üzere bu VPN’i Android, IOS, MacOS ve Linux üzerinde de kullanabiliyorsunuz.

Zaten bu kadar yaygın ve popüler olan bir VPN’in onlar üzerinde çalışmaması düşünülemezdi.

Ayrıca burada dikkat çeken diğer bir özellik de ürünün sahip olduğu hemen hemen tüm uygulamaların benzer tasarım ve kullanım prensiplerine sahip olmasıdır.

Yani ister Android veya iOS uygulamaları olsun ister Windows, MacOS ya da Linux versiyonları olsun aynı mantık örgüsüne sahip. Dolayısıyla değişik cihazlarınız için yapacağınız ayarlamalara aynı yerlerden ulaşabiliyorsunuz.

Bu da ürüne tüm kullanım alanlarında bir bütünlük ve kullanım kolaylığı veriyor.

expressvpn cihazlar

Test Sonuçları

Yine birçok Express VPN yorum ve incelemelerinde bulabileceğiniz gibi uygulamanın testlerde gösterdiği somut veriler dikkate değer. Ben de bu kısımda bunlardan bazılarının sonuçlarını sizlere aktarmak istiyorum. Çünkü genel değerlendirmelerin yanında somut bazı verileri de sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bağlantı Hızı

Bağlantı hızı açısından çok iyi bir yere sahip olan uygulama dünyanın her yerindeki içerik, oyun ve yayınlara gayet iyi hızlarla bağlanabilmenizi sağlıyor. Hatta piyasadaki en hızlı VPN’lerden biri diyebilirim. Her ne kadar sunucu mesafesi arttıkça performans düşse de yine de kullanabileceğiniz en hızlı VPN.

Uygulama ilk bağlantınızda sizi akıllı sunucu seçimi özelliği ile o anki en hızlı sunucusuna bağlıyor. Ayrıca birkaç defa bağlantı yaptıktan sonra genellikle bağlantı yaptığınız sunucuları size gösteriyor. Yani kullanım tecrübenize göre hızlı sunuculara daha çabuk bağlanmanızı kolaylaştırıyor.

Şöyle ki, yapılan testlerde 30’dan fazla sunucu test edildi ve hız 362 Mbps altına hiç düşmedi. Üstelik bu sunucular arasında ABD, Japonya sunucuları da var.

Dolayısıyla bu rakamlar sizin ABD ve Japonya gibi uzak mesafelerdeki sunucular üzerinden bile herhangi bir donma veya kesinti yaşamadan keyifle film seyretmenize olanak tanıyacak rakamlardır.

DNS Sızıntısı ve Torrent

Bu konuda çok fazla Express VPN yorum, değerlendirme ve test sonuçları bulabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğim gibi uygulamanın bünyesindeki tüm sunucular kendi şifreleme verileri üzerinden işlem yapmaktadırlar. Çünkü uygulama Özel DNS uygulamasına sahiptir. Özel DNS sunucuları sayesinde DNS sızıntı testinden tam not aldı. Ardarda yapılan tüm DNS sızıntı teslerinden hiçbir sızıntının olmadığı sonuçları alındı. Tüm test sonuçlarında uygulamanın kendi sahip olduğu DNS hizmetlerini kullandığı yani dışarıya herhangi bir DNS trafik sızıntısının olmadığı görüldü. Yani bu konuda kullanıcı olarak kendinizi tam güven içinde hissedebilirsiniz.

Ayrıca P2P paylaşımı ve torrent konusunda da çok önde. Gerek Trustedserver özelliği olsun gerekse diğer destekleyici özellikler olsun uygulama yüksek hızlarda ve güvenli torrent yapmanızı sağlayacak yapıya sahip. Zaten uygulamanın tüm sunucuları torrent için optimize edilmiş şekilde tasarımlanmış durumda. Dolayısıyla torrent testinin rakamları da çok iyi. uTorrent ile yapılan test sonucunda 700 MB’lık bir dosyayı indirmek sadece 10 dk aldı. 

ExpressVPN Edinin

Müşteri Hizmetleri Desteği

Express VPN yorum ve değerlendirmeler ışığında diyebiliriz ki, bu ürün bu konuda da gayet iyi. Gerek müşteri hizmetleri destek alt yapısı, gerekse destek personelinin ilgi ve bilgi düzeyi konusunda çok iyi bir noktada olduğunu söyleyebilirim. Sunulan 7/24müşteri desteği ile müşterilere hızlı ve doğru çözümler sunuluyor.

Ayrıca teknolojik destek açısından da gayet yeterli olan müşteri hizmetleri sistemi 7/24 e-posta desteği, canlı sohbet vb. pratik yollardan ulaşarak yaşadığınız problemleri veya taleplerinizi iletebiliyorsunuz.

Bununla beraber uygulama çok kapsamlı hazırlanmış bir veri bankasına da sahip. Zaten “yardım ve destek” seçeneğini seçtiğinizde sizi ilk olarak buraya aktarıyor ve öncelikle burada uygun çözümü bulmanıza olanak tanıyor. Çünkü burada sık karşılaşılan problemlerle ilgili detaylı bilgiler bulabiliyorsunuz. Ayrıca bu kısım müşteri girdileri ve talepleri dikkate alınarak devamlı güncelleniyor.

Eğer veri bankasında ihtiyacınız olan çözüme veya bilgilere ulaşamazsanız canlı sohbet, e-posta gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz. Burada da kısa bilgi ihtiyaçlarınız hemen canlı sohbet vasıtasıyla sorabilirsiniz. Daha detaylı bilgiler için e-postayı tercih etmenizi tavsiye ederim.

expressvpn inceleme

Karşılaştırmalar ve Alternatif Ürünler

Bu kısımda uygulamanın diğer bazı muadilleri ile karşılaştırmalarını yapıp edinebileceğiniz alternatif ürünler konusunda sizlere bilgi vereceğim. Ayrıca karşılaştırmalı başka Express VPN yorumlarını da okumanızı tavsiye ederim.

ExpressVPN ve PrivateVPN

Bu iki VPN birçok konuda birbirine yakın. Ancak bazı farklılıkları dikkatinizi çekebilir.

İki ürünü karşılaştırdığımızda PrivateVPN fiyatlarının daha uygun olduğunu görüyoruz. Ancak tercihlerinize bağlı olarak diğer özellikler konusundaki seçiminiz için diğer hususlara da bakalım.

Her iki VPN de güvenlik ve gizlilik açısından gayet iyi görünüyor. Yani her ikisinde de sıfır kayıt, üst düzey şifreleme ve güvenlik protokolleri mevcut.

Sunucu ağı açısından PrivateVPN biraz daha zayıf ama çoğu kullanıcı için yeterli olabilecek seviyede olabileceğini değerlendiriyorum.

Çoklu bağlantı yönünden PrivateVPN, 10 eşzamanlı bağlantı imkânı ile bir adım daha önde. Yani 5 yerine 10 eşzamanlı bağlantı kurmak sizin için önemli ise PrivateVPN uygulamasını tercih edebilirisiniz.

Ayrıca Netflix açısından da daha fazla ülke yayınına PrivateVPN ile ulaşmanız mümkün.

Onun dışında, ek özellikler, müşteri hizmetleri, kullanım kolaylığı ve uyumluluk açısından her iki uygulamanın da büyük bir kullanıcı kitlesi için uygun olabileceği kanaatindeyim. Ancak farklı kişisel tercihlerinize göre daha ayrıntılı şekilde incelemenizi tavsiye ederim.

Daha detaylı bilgiler için sizler için hazırladığımız PrivateVPN incelemesini okuyabilirsiniz.

ExpressVPN ve StrongVPN

Yine iki ürünü karşılaştırmaya başladığımızda dikkatimizi hemen fiyat çekiyor. Yani fiyat konusunda StrongVPN daha avantajlı görünüyor.

Yine en önemli iki konuda karşılaştırdığımda bazı farklar önümüze çıkıyor. Gizlilik ve guvenlik konusuna baktığımızda eşit seviyede iki ürün görebiliyoruz. Dolayısıyla güvenlik açısından her ikisi de tercih edilebilir.

Erişim ağı açısından ExpressVPN oldukça avantajlı bir görünüme sahip. Hem kapsanan ülke açısından hem de sunucu sayısı bakımından açık ara önde.

Bununla beraber eşzamanlı bağlantı konusunda StrongVPN 12 eşzamanlı bağlantı imkânı sunarken ExpressVPN sadece 5 eşzamanlı bağlantı sunuyor.

Evet, Express VPN yorum ve incelemelere de baktığınızda daha fazla bilgi ve kullanıcı sayısı görürsünüz. Ancak teknik ve kullanım özellikleri bakımından StrongVPN da yeterli bir ürün olabilir.

Dolayısıyla derli toplu bir VPN olsun ama biraz daha uygun fiyatlı olsun derseniz o zaman size StrongVPN‘ı da rahatlıkla önerebilirim. O da piyasada bulunan güvenilir ve kaliteli VPN’lerden biridir.

Daha fazla detay isteyen okuyucularımız StrongVPN ile ilgili hazırladığımız ayrıntılı incelememizi okuyabilirler. Böylece kişisel bazı tercihleri varsa buradan da karar süreçlerinde değerlendirmeye alabilirler.

ExpressVPN Edinin

Sık Sorulan Sorular (SSS)

ExpressVPN Nedir?

Kullanıcılarına dijital güvenlik ve global erişim imkânı sunmak amacıyla geliştirilmiş sanal özel ağ uygulamasıdır.

ExpressVPN Güvenli mi?

Evet, kesinlikle. Sahip olduğu AES-256-GCM ve 4096-bit DH anahtarı, SHA-512 HMAC doğrulama özellikleri ve ayrıca OpenVPN UDP, OpenVPN TCP, IPSec/IKEv2 ve IPSec/L2TP ile askeri düzeyde güvenlidir.

ExpressVPN Ne İşe Yarar?

Sahip olduğu geniş ve hızlı sunucu ağı ile kullanıcılarının dünyanın her yerindeki içerik, yayın ve oyunlara ulaşabilmesini sağlarken IP adresini gizleyerek ve kullanıcı bilgilerini şifreleyerek kullanıcılarını gizli ve güvenli bir şekilde internete bağlar.

ExpressVPN Türkiye’de Çalışıyor mu?

Evet, çalışıyor. Çin de dahil olmak üzere ExpressVPN’i stabil ve güvenilir şekilde birçok yerde kullanabilirsiniz. Bunlardan biri de Türkiye.

Sonuç

ExpressVPN, piyasadaki en iyi VPN hizmetlerinden biridir. 94 ülkede geniş sunucu yelpazesiyle hızlı ve güvenilir bağlantılar sunar. Kullanıcı arayüzünün kullanımı kolaydır ve şirket mükemmel müşteri desteği sunar. Express VPN ayrıca, güçlü şifreleme ve katı bir kayıt tutmama politikası ile kullanıcı gizliliğine ve güvenliğine öncelik verir.

Tek dezavantajı, ExpressVPN’nin diğer bazı VPN hizmetlerinden biraz daha pahalı olmasıdır, ancak eklenen güvenlik ve gizlilik özellikleri ekstra maliyete değer. Genel olarak, yüksek kaliteli bir VPN hizmetine ihtiyaç duyan herkes için ExpressVPN’i şiddetle tavsiye ederim.

9.9 Puan
Express VPN İnceleme Puan Durumu 2024

Kullanıcılarına dijital güvenlik ve global erişim imkânı sunmak amacıyla geliştirilmiş sanal özel ağ uygulamasıdır.

Gizlilik ve güvenlik
10
Özellikler
10
Hız ve performans
9.8
Paranın değeri
9.8
Kullanım kolaylığı
10
ARTILARI
 • Üst düzey gizlilik ve güvenlik
 • Çok geniş küresel erişim imkânı
 • Çok sayıda kullanışlı ek özellikler
 • Çabuk ve doğru çözümlü müşteri hizmetleri
 • Kullanıcı dostu kullanım kolaylığı
EKSILERI
 • Ücretlerin nispeten yüksek olması
 • Sınırlı eşzamanlı bağlı cihazlar
berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com