ExpressVPN

Herkese merhaba. Kullanıcıların çok büyük bir kısmının beklediği inceleme yazısı ile karşınızdayım. İşte en güncel bilgiler ve tüm detayları ile ExpressVPN incelemesi. Eğer VPN hizmeti konusunda çıtanın en üstündeki uygulama hakkında bilgi almak ve ona göre kararınızı vermek istiyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin. Keyifli okumalar.

ExpressVPN Edinin
Üst düzey gizlilik ve performans için ExpressVPN Edinin

Eğer en iyi VPN ile sanal özel ağ serüveninizi başlatmak istiyorsanız mutlaka ExpressVPN edinin; üst düzey gizlilik ve güvenlik, çok yüksek performans, küresel erişim imkânı ve 30 günlük para iade garantisi ile.

Genel

2009 yılında Kape Technologies tarafından geliştirilen uygulama kullanıcılarına kişisel bilgisayarlarında, mobil cihazlarında ve router’larında daha güvenli bir internet deneyimi yaşatmayı amaçlamaktadır.

Piyasadaki tüm yaygın işletim sistemlerinde çalışan uygulama 2021 sonları itibariyle 3 milyon civarında kullanıcıya ulaşmıştır.

VPN şirketleri içerisinde de uzunca bir süred

ir en önde gelen ürünü üretmiş olarak görülmektedir. Çünkü yapılan Express VPN yorum ve değerlendirmeleri bunu göstermektedir. Başlıca özellikleri şunlardır:

  • Sunucu Güvenliği
  • Bilgi Sızmalarına Karşı Koruma
  • P2P ve Torrent Uyumluluğu
  • Sıfır Kayıt Tutma

Paketler ve Fiyatlar

30 günlük para iade garantisi sunan Express VPN yorum ve incelemelerde fiyat konusunda genellikle tam puan alamıyor. Yani aslında tek negatif yön Express VPN fiyat değerleridir diyebilirim. Çünkü diğerlerine göre biraz daha pahalı. Ancak üyelik süresini ne kadar uzatırsanız üyelik ücretiniz de o kadar düşüyor.

Express fiyatı ve planı

1 aylık, 6 aylık ve 15 aylık paketler halinde kullanıcısıyla buluşmayı planlayan uygulamanın ücretsiz versiyonu yok. Zaten 30 günlük para iade garantisi olduğundan uygulamanın tam sürümünü 30 gün boyunca denemeniz mümkün. Yani memnun kalmazsanız paranızın tamamını iade alabiliyorsunuz.

Bununla beraber web sitesinde veya yazılan makalelerde indirim kuponları bulmanız da mümkün. Dolayısıyla almadan bunları da takip ederseniz bir miktar indirimli olarak VPN Express edinmeniz mümkündür.

ExpressVPN Edinin

Özet Tablo

ÖZELLİK DEĞERİ
Sıfır kayıt? Evet, verileriniz ve kimliğiniz güvende
Torrentler ile uyumlu mu? Evet
Netflix US, UK, CA, AU, DE, FR,
Çoklu Giriş Eklentisi 5 eşzamanlı bağlantı
Kapsanan ülkeler 94+
Desteklenen işletim sistemleri Windows, Android, iOS, macOS, Chrome, Firefox, Router, Console, Apple TV, PlayStation, Xbox, Amazon Fire TV, Roku, Kindle
Para İade Garantisi 30 Gün
Protokoller Lightway, OpenVPN (UDP/TCP), L2TP-IPsec, SSTP, PPTP
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Güçlü: AES 256 bits
IP Adresleri Açıklanmıyor
Sunucular 3.000+

Kullanım Özellikleri

Bu kısımda uygulamanın genel kullanım özellikleri ile ilgili bilgi ve tecrübelerimi aktaracağım.

Netflix

Express VPN yorum ve değerlendirmelerde sanki açamadığı yayın yok gibi. Tabi herkesin belki de aklına ilk gelen yayın Netflix oluyor. Bu yüzden bu konuya ayrı başlık açtım. Uygulama üzerinden tüm dünyada Netflix yayınlarını izlemeniz mümkün. Bu konuda daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Akış platformlu Express VPN

Ayrıca merak edenler için şunu da söyleyebilirim, Disney+, Hulu, BBC iPlayer, vb. kanalları da rahatlıkla bu VPN üzerinden izleyebilirsiniz.

ExpressVPN Torrent

Bu konuda da uygulama gerçeken çok iyi. Yani torrent amaçlı kullanabileceğiniz en iyi VPN’lerden biri. Zaten Express VPN yorum ve değerlendirmeler de bunu desteklemektedir. Dolayısıyla bunları da okuyup farklı düşünceleri öğrenebilirsiniz.

Uygulama P2P paylaşımlarını tüm sunucularında ve sınırsız bant genişliği ile desteklemektedir. Ayrıca qBitTorrent, Transmission, Vuze, Deluge gibi bilinen uygulamalar ile çalışmaktadır.

Çin’de Kullanım İmkânı

Çin’de kullanılabilecek en stabil ve güvenilir VPN bu olsa gerek. Geniş sunucu ağı le de bunu destekleyen uygulama sunucu hızlarıyla da bu özelliğini pekiştirmektedir.

Ancak şunu bilmeniz gerekmektedir. Çin internet kullanımını en üst seviyede kontrol altında bulundurmak isteyen ülkelerden biridir. Dolayısıyla kullanımda olan VPN’lere karşı ilave tedbirler alıp kullanım dışı hale getirebilir. Dolayısıyla bu konuyu devamlı takip etmenizi tavsiye ederim. Ama şu an için uygulama Çin’de çalışmaktadır ve herhangi bir problem yoktur.

Video Oyunları

Herhalde internet trafiğini en çok meşgul eden konulardan biri de video oyunlarıdır. Dolayısıyla bu konu Express VPN yorum ve tartışmalarında da görülmektedir. Çünkü video oyunları demek hız demektir. Yani rekabet ve galibiyet hıza çok bağlıdır.

Uygulama oyun için çok iyi bir VPN seçeneğidir. Ama sunucu uzaklaştıkça hız düşmektedir. Ve belirli bir mesafeyi aşınca oyun oynamak artık zevkli olmamaktadır. Çünkü çoğu oyun anlık reaksiyonlar gerektirmektedir ve bu olmayınca devamlı kaybetmek söz konusu oluyor.

ExpressVPN Edinin

Başlıca Özellikler

VPN’leri cazip kılan faktörlerden biri de kullanıcılarına pratik ve fonksiyonel bazı özellikler sunmalarıdır. Bu konuda da bu ürün öne çıkan VPN’ler arasındadır. Hem performans hem de güvenlik özellikleri kullanıcıları ürüne çekiyor.

Şifreleme

Uygulama çok üst düzey bir gizlilik ve güvenliğe sahip. Genelde yapılan tüm Express VPN yorum ve değerlendirmelerde bulabileceğiniz üzere uygulama AES-256-GCM ve 4096-bit DH anahtarı, SHA-512 HMAC doğrulama özelliklerine sahip. Ayrıca OpenVPN UDP, OpenVPN TCP, IPSec/IKEv2 ve IPSec/L2TP özelliklerine de sahip. Yani askeri düzeyde güvenli.

Sunucu Güvenliği

Uygulama TrustedServer kullanmakta olup yüksek risklere karşı sahip olduğu sunucularının güvenliğini en üst düzeyde korumaktadır.

Bağımsız Denetimler

Kullanıcılarına her zaman şeffaf ve güvenli bir hizmet sunma prensibine sahip olan uygulama bağımsız güvenlik denetimlerine tabidir. Dolayısıyla bu durum kullanıcılara daha fazla güven vermektedir.

Sıfır Kayıt Tutma Politikası

Express VPN yorum ve incelemelerinde belki de en fazla övgüyü hak eden konu budur. Uygulama sahip olduğu sıfır kayıt tutma prensibi ile hiçbir kullanıcı verisi kaydetmemektedir.

Geniş Erişim Ağı

En somut Express VPN yorum bilgisi dünya çapındaki sunucu sayısıdır. Çünkü bu bilgi aslında küresel erişim kabiliyeti hakkında çok şy söylüyor. Uygulamanın 90+ ülkede 150+ sunucusu bulunmakta ve bunlar sınırsız bant genişliğine sahip.

Yüksek Bağlantı Hızı

Sunucu ağının geniş olmasının yanında bağlantı hızı da çok önemlidir. Yani erişebildiğiniz yerle olan hızınız düşükse oraya erişmenizin bir anlamı olmaz. Dolayısıyla diğer önemli faktör de bağlantı hızıdır.

Windows İstemcisi

Uygulama tüm yaygın sistemlerde çalışabildiği gibi Windows üzerinde de çok rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yani oldukça kullanıcı dostu ve fonksiyon odaklı bir tasarıma sahiptir.

Arayüz

İster tarayıcı üzerinde ister uygulama üzerinde istediğiniz ayarlamaları yapabileceğiniz ve aradığınızı kolayca bulabileceğiniz bir arayüze sahip.

ExpressVPN arayüzü

Bazı özellikler diğer uygulamalara göre değişse de hemen hemen aynı kullanıma sahip.

Ayarlar

Ürünün ayarları da kullanım kadar kolay. Arzu ettiğiniz menü araçlarına kolayca ulaşabiliyor ve diledğiniz ayarlamaları yapabiliyorsunuz.

Diğer Aplikasyonlar

Birçok Express VPN yorum ve inceleme yazılarından da anlaşılacağı üzere bu VPN’i Android, IOS, MacOS ve Linux üzerinde de kullanabiliyorsunuz.

Diğer cihazda Express VPN

Zaten bu kadar yaygın ve popüler olan bir VPN’in onlar üzerinde çalışmaması düşünülemezdi.

Test Sonuçları

Bu kısımda da bazı test sonuçlarını sizlere aktarmak istiyorum. Çünkü genel değerlendirmelerin yanında somut bazı verileri de sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bağlantı Hızı

Piyasadaki en hızlı VPN’lerden biri diyebilirim. Her ne kadar sunucu mesafesi arttıkça performans düşse de yine de kullanabileceğiniz en hızlı VPN. Şöyle ki, yapılan testlerde 30’dan fazla sunucu test edildi ve hız 362 Mbps altına hiç düşmedi. Üstelik bu sunucular arasında ABD, Japonya sunucuları da var.

DNS Sızıntısı ve Torrent

Özel DNS sunucuları sayesinde DNS sızıntı testinden tam not aldı. Yani bu konuda kullanıcı olarak kendinizi tam güven içinde hissedebilirsiniz.

Ayrıca P2P paylaşımı ve torrent konusunda da çok önde. Torrent testinin rakamları da çok iyi. uTorrent ile yapılan test sonucunda 700 MB’lık bir dosyayı indirmek sadece 10 dk aldı.

ExpressVPN Edinin

Müşteri Hizmetleri Desteği

Express VPN yorum ve değerlendirmeler ışığında diyebiliriz ki, bu ürün bu konuda da gayet iyi. Gerek müşteri hizmetleri destek alt yapısı, gerekse destek personelinin ilgi ve bilgi düzeyi konusunda çok iyi bir noktada olduğunu söyleyebilirim. Sunulan 7/24müşteri desteği ile müşterilere hızlı ve doğru çözümler sunuluyor.

Ayrıca teknolojik destek açısından da gayet yeterli olan müşteri hizmetleri sistemi 7/24 e-posta desteği, canlı sohbet vb. pratik yollardan ulaşarak yaşadığınız problemleri veya taleplerinizi iletebiliyorsunuz.

Karşılaştırmalar ve Alternatif Ürünler

Bu kısımda uygulamanın diğer bazı muadilleri ile karşılaştırmalarını yapıp edinebileceğiniz alternatif ürünler konusunda sizlere bilgi vereceğim.

ExpressVPN ve NordVPN

Bu iki VPN birçok konuda birbirine yakın. Ancak bazı farklılıkları dikkatinizi çekebilir.

En baştan söyleyim, en belirgin fark fiyat. NordVPN’in fiyatları daha uygun. Ancak tercihlerinize bağlı olarak dğer özellikler konusundaki seçiminiz için diğer hususlara da bakalım.

ExpressVPN inceleme

Her iki VPN’in de eşit seviyede olduğu konular erişim ağı, gizlilik ve müşteri hizmetleri diyebiliriz.

NordVPN’in öne çıktığı konular ise uyumluluk ve güvenlik. Ve tabi fiyat. Yani onun dışındaki tüm konularda ExpressVPN önde.

İki ürün arasındaki daha detaylı bir karşılaştırma için buraya tıklayınız.

ExpressVPN ve SurfsharkVPN

Yine fiyat konusunda SurfsharkVPN daha avantajlı. Ancak bunun dışında hemen hemen tüm diğer özelliklere baktığımızda Express VPN yorum ve tecrübelerin daha önde olduğunu görüyoruz. Yani daha fazla erişim, güvenlik, gizlilik, hız vb. talepleriniz varsa yapılan bu Express VPN yorumlarını dikkate alır ve onu edinebilirsiniz.

Ama bu özelliklerden biraz feragat edebilirim ama biraz daha uygun fiyatlı olsun derseniz o zaman size Surfshark’ı da rahatlıkla önerebilirim. O da piyasada bulunan güvenilir ve kaliteli VPN’lerden biridir.

ExpressVPN Edinin

Sık Sorulan Sorular (SSS)

ExpressVPN Nedir?

Kullanıcılarına dijital güvenlik ve global erişim imkânı sunmak amacıyla geliştirilmiş sanal özel ağ uygulamasıdır.

ExpressVPN Güvenli mi?

Evet, kesinlikle. Sahip olduğu AES-256-GCM ve 4096-bit DH anahtarı, SHA-512 HMAC doğrulama özellikleri ve ayrıca OpenVPN UDP, OpenVPN TCP, IPSec/IKEv2 ve IPSec/L2TP ile askeri düzeyde güvenlidir.

ExpressVPN Ne İşe Yarar?

Sahip olduğu geniş ve hızlı sunucu ağı ile kullanıcılarının dünyanın her yerindeki içerik, yayın ve oyunlara ulaşabilmesini sağlarken IP adresini gizleyerek ve kullanıcı bilgilerini şifreleyerek kullanıcılarını gizli ve güvenli bir şekilde internete bağlar.

Sonuç

Bugünkü yazımda herkesin merakla beklediği Express VPN yorum değerlendirme ve incelememi sizlere sundum. Hani bir ürünle ilgili belli başlı markalar vardır da bunlara bakılmadan alınmaz ya, işte Express VPN yorum ve değerlendirmeleri de öyledir işte.

Sonuçta, bu yazıyı okuyunca VPN konusunda en öndeki ürünü incelemiş oldunuz. Ayrıca işinizi biraz daha kolaylaştırmak için sizlere ona yakın iki ürün arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları da sundum. Karar sizin!

Herkese güvenli ve sınırsız erişim dolu günler diliyorum!

9.9 Puan
Express VPN İnceleme Puan Durumu

Kullanıcılarına dijital güvenlik ve global erişim imkânı sunmak amacıyla geliştirilmiş sanal özel ağ uygulamasıdır.

Gizlilik ve güvenlik
10
Özellikler
10
Hız ve performans
9.8
Paranın değeri
9.8
Kullanım kolaylığı
10
ARTILARI
  • Üst düzey gizlilik ve güvenlik
  • Çok geniş küresel erişim imkânı
  • Çok sayıda kullanışlı ek özellikler
  • Çabuk ve doğru çözümlü müşteri hizmetleri
  • Kullanıcı dostu kullanım kolaylığı
EKSILERI
  • Ücretlerin nispeten yüksek olması

Birine internet aşığı diyebilirsen o da benim! Her zaman çevrimiçi dünyaya karşı tutkulu oldum. Ve güvenlik ve mahremiyet konularında özel bir sevgi büyüttüm içimde. Gizlilik, korunması gereken nihai bir varlıktır. Deneyimli bir güvenlik uzmanı olarak, güvenlik konusunda güncel kalmak için her türlü çabayı gösteriyorum. Ve bilgilerimi okuyucularımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com