Amerika Netflix nasıl serbest erişim sağlanır?

Netflix’i tanıtmaya gerek yok. Serbest izleme sektörünün öncüsü olan bir Amerikan firması. Filmleri ve arşivleri çok geniş olup yüksek kalitede dizilere ev sahipliği yapıyor. House of Cards, Narcos ve Orange is the New Black gibi bir çok üst seviye diziyi arşivlerinde bulunduruyor. Her ülkenin kendi arşivi mevcut, Netflix’e ulaşım 190 değişik ülkeden sağlanabiliyor.  Eğer Türkiye’den Netflix US’e bağlanmak ve en son dizileri seyretmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu makale size Netflix ülke değiştirme nasıl yapılır ve Netflix Amerika’ya nasıl erişim sağlayabileceğinizi açıklayacaktır. Ayrıca Netflix USA nasıl izlenir onu belirtecektir.

Sınırlı Erişimin Olduğu Amerikan Netflix’e Serbest Erişim

Türkiye’de üyesi olduğunuz Netflix üyeliği size sadece Netflix Türkiye erişimine izin verir. Bunun nedeni, Netflix bir çeşit global üyelik üzerinden yürümektedir. Erişebileceğiniz tek arşiv, üyeliğinizin bulunduğu ülke arşividir. Bunun temel nedeni sinema ve televizyon telif haklarının bulunduğunuz ülkeye göre düzenlenmesinden kaynaklanır. Bu yüzden Netflix bulunduğunuz ülkeye göre ve IP adresinize göre bazı kısıtlamalar getirir.

Bunun içindir Netflix USA arşivini Türkiye seyredemez, Türkiye Netflix arşivine de ülke dışındayken erişim sağlayamazsınız. Netflix Amerika içerik kalitesi iyi olduğundan dolayı bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Peki, Netflix nasıl izlenir ? Bu sorunları aşıp istediğiniz Netflix dizisini istediğiniz yerden seyretmenin kolay bir yolu var.

Kısa bir süreliğine ExpressVPN’i bedava VPN kullanın

Express VPN’i bedava VPN kullanmak ister misin?

Sitemizdeki kuponlardan birisi ile ExpressVPN alın ve para iade özelliği ile ExpressVPN keyfinin tadını çıkarın.

Sitemizdeki okuyucuların onayladığı ve bizim test ettiğimiz bu özellik ile paranızın iadenizi 30 gün içerisinde alabiliyorsunuz. En iyi VPN’leri bu özellik ile ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz ve fikir sahibi olabilirsiniz. ExpressVPN, en iyi VPN’lerden biri olduğu için zaten almalısınız ama almadan önceden test etmek istiyorsanız bu şekilde test edebilirsiniz. Memnun kalacağınızdan eminim ve bu yüzden iade bile istemeyebilirsiniz. Ama tabii ki de son karar size ait. Memnun kalmadığınız halde çok kolay bir şekilde canlı sohbet üzerinden veya müşteri hizmetlerinden iadenizi isteyebilirsiniz.

Okuyucularımız ve yazarlarımızın onayladığı bu özelliği rahatça kullanabilirsiniz!

Amerika Netflix’ine erişim nasıl sağlanır? İşte çözümü!

Google’a şükürler olsun ki doğru yerdesiniz! İşte çözümü; Netflix Amerika’ya erişim için ve sınırlı erişimi aşmak için tek gerekli şey bir Netflix VPN‘e sahip olmanız. Netflix’in hiç hoşuna gitmese de Netflix VPN sahibi olmak çok kolay! Peki Netflix USA VPN sahibi olmak ne kadar zor?

VPN’in ne olduğunu bilmiyor musunuz? VPN’in İngilizce açıklaması Virtual Private Network anlamına geliyor ve Türkçesi, Sanal Özel Sunucu oluyor. Bu yazılım sayesinde Netflix sunucusu sizi Amerika’da sanırken siz dünyanın neresinde olursanız olun. Bu sayede Netflix USA erişimi sağlayabilirsiniz.

Netflix sizi gerçekten Amerika’da sanıyorsa o zaman Netflix Amerika erişimi son derece kolay.

VPN yazılımı sayesinde olmak isteğiniz ülkede gibi yapıp,  bilgisayarınızla bir bağlantı kurarak, seyretmek istediğiniz dizileri tekrar yazılım üzerinden size geri gönderir.

Piyasada bir çok VPN yazılımı bulabilirsiniz ama her yazılım Netflix ile uyumluluk göstermiyor. Bunun sebebi daha öncede bahsedildiği gibi televizyon ve sinema telif haklarından kaynaklanıyor. Onun için özen gösterip doğru olanı seçmek lazım. Artık Netflix VPN’leri de kısıtladığına göre bu sitede sunulan önerileri takip etmek gerekiyor.

Ayrıca birçok ücretsiz VPN yazılımı da bulabilirsiniz. Ama bunlara da dikkat etmek gerekiyor, çünkü bunlarda her zaman başarılı olamıyor. Eğer gerçekten Netflix ile performans gösteren bir VPN yazılımı isteniyorsa, ayda 5$ ile 10$ ödemek gerekiyor.

Netflix Savaşları : VPN’in Geri Dönüşü

Netflix ve VPN’ler arasında sıkı bir mücadele var. Sonuç olarak Netflix US, Avustralya’da, İngiltere’de bulunan sunucularına VPN IP adreslerini devamlı bloke ettiriyor.

VPN firmaları da buna karşılık olarak sunucularının IP adreslerini devamlı değiştirip güncellemek durumunda kalıyor. Eğer bunu yapmazsalar Türkiye’den Netflix VPN bulamazsınız ve Netflix US’e erişim sağlayamazsınız.

Sonuç olarak sadece güvenlik için VPN kullanan kullanıcıları da sebepsiz yere mağdur oluyor. Kısa süreliğine de olsa VPN’lerini kapatmak zorunda kalıyor bu da güvenlik için aldıkları yazılımı sonuçta işlevsiz kılıyor. Bunu yapmazlarsa Netflix onların Amerika dışından erişim sağlamaya çalışan biri sanıp erişimlerini bloke ediyor.

Netflix USA: Netflix’e hangi VPN ile erişim sağlanır?

Asıl soru bu. Amerikan Netflix’ine nasıl erişim sağlanır ve Netflix USA nasıl izlenir ? Netflix firması sahte VPN’leri bulup erişimi engellemek için çok büyük masraflar yapıyor ve anında bloke ediyor. Bu yüzden USA Netflix erişim pek kolay değil.

Netflix çalışanları devamlı böyle siteleri sıkça ziyaret edip işlerin nasıl döndüğüne bakıyorlar. Bunu yapmanın ana nedenleri işlemin nasıl yürüdüğünü görüp tedbirler almak. Ama bunun gibi binlerce sayfa olduğu için işleri zor.

Bazı küçük ölçekli VPN yazılım firmaları buna tedbir olarak verdikleri hizmetlerden kaçınma gereği duyuyor. Her ne kadar da verdikleri hizmetler içerisinde Netflix izlemek olsa bile.  Bunun ana sebebi sunucularındaki IP adreslerini bloke edildikleri kadar hızlı değiştirememeleri. Onun için aşağıda verilen Netflix VPN’ler arasında küçük olanlar yer almamaktadır.

Amerikan Netflix’e erişim için en iyi VPN’ler

Bu seçim üç ana kriter üzerinden yapılmaktadır.

 1. VPN ile olan deneyim: Bazı VPN’ler diğerlerinden daha iyidir.
 2. VPN’in hızı: Bu en önemli kriterlerden biri zira bu VPN üzerinden hızlı akım film veya dizi seyretmek istiyorsunuz.
 3. VPN’in bloke edilmesi: Asla, Bazen, Sürekli

Öngörebileceğiniz gibi en iy VPN listesi bu kriterlere göre değişkenlik gösterebilir. Ama bu listedeki tüm VPN’ler size Amerika Netflix’ine erişim sağlayacaktır.

Amerikan Netflix’e Nasıl erişim sağlanır?

Amerika Netflix’e erişim için adım adım izleyebileceğiniz kısa bir yol haritası aşağıda bulunmaktadır. Biraz genelleme de olsa bu her VPN ile kullanabileceğiniz bir yoldur.

 1. Yukarıdaki listeden bir VPN seçiniz.
 2. Turuncu butona tuşlayarak VPN ana sayfasına ve en son promosyonlara göz atınız.
 3. Bir hesap oluşturup üyelik işleminizi başlatın.
 4. Yazılımı indirip yazılımı aktif hale getirin.(Çok kolay bir işlem!)
 5. Yazılım kısmında Amerika’da bulunan bir sunucuyu seçiniz(Çok önemli!)
 6. Connect tıklayınız.
 7. Netflix sitesine gidiniz ve artık Amerika Netflix sitesindesiniz.

İşte Netflix Amerika izlemek bu kadar kolay! Artık Netflix USA sitesindesiniz. Artık en son çıkan tüm film ve dizilere ulaşabilirsiniz.

Berat Y.

Seyahatlerim boyunca birçok yazılım denedim. Her zaman en iyi VPN veya virüsten koruma yazılımını bulmaya çalışıyorum. Ve bulgularımı burada sizlerle paylaşıyorum, incelemelerimde. Umarım aradığınızı bulursunuz!

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

   Bir cevap yazin

   GizlilikveGüvenlik.com