Amerikan Netflix nasıl serbest erişim sağlanır?

Netflix’i tanıtmaya gerek yok. Serbest izleme sektörünün öncüsü olan bir Amerikan firması. Filmleri ve arşivleri çok geniş olup yüksek kalitede dizi film ev sahipliği yapıyor. House of Cards, Narcos ve Orange is the New Black gibi bir çok üst seviye tv shows arşivlerinde bulunduruyor. Her ülkeye göre kendi arşivi mevcut, Netflix e ulaşım 190 değişik ülkeden sağlanabiliyor. Eğer Türkiye’den Netflix ABD’ye bağlanmak ve en son dizileri seyretmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu makale size Netflix ülke değiştirme nasıl yapılır ve Netflix Amerika içerikleri nasıl izleyebileceğinizi açıklayacaktır. Ayrıca Netflix Amerika içerikleri nasıl izlenir onu belirtecektir.

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

Son güncelleme: 23 Haziran 2024

Sınırlı Erişimin Olduğu Amerikan Netflix’e Serbest Erişim

Bütün Netflix web sitelerini kontrol edin, Türkiye’de üyesi olduğunuz Netflix üyeliği size sadece mevcut erişimine izin verir. Bunun nedeni, Netflix bir çeşit global üyelik üzerinden yürümektedir. Erişebileceğiniz tek arşiv, Netflix hesabınıza bağlı üyeliğinizin bulunduğu ülke arşividir.

Bunun temel nedeni sinema ve televizyon telif haklarının bulunduğunuz ülkeye göre düzenlenmesinden kaynaklanır. Bu yüzden Netflix bulunduğunuz ülkeye göre ve IP adresinize göre bazı kısıtlamalar getirir.

Bunun içindir Netflix ABD arşivini Türkiye seyredemez, Türkiye Netflix içeriklerinin de ülke dışındayken erişim sağlanamaz. Netflix Amerika içeriği kalitesi iyi olduğundan dolayı bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Peki, Amerikan Netflix nasıl izlenir ? Bu sorunları aşıp istediğiniz Netflix Amerika dizisini istediğiniz yerden seyretmenin kolay bir yolu var.

Amerika Netflix’ine erişim nasıl sağlanır? İşte çözümü!

Google’a şükürler olsun ki doğru yerdesiniz! İşte çözümü; Netflix Amerika içerikleri’e erişim için ve sınırlı erişimi aşmak için tek gerekli şey bir VPN’e sahip olmanız. Netflix’in hiç hoşuna gitmese de VPN sahibi olmak çok kolay! Peki Netflix ABD VPN sahibi olmak ne kadar zor?

netflix abd izleme

VPN’in ne olduğunu bilmiyor musunuz? VPN’in İngilizce açıklaması Virtual Private Network anlamına geliyor ve Türkçesi, Sanal Özel Sunucu oluyor. Bu yazılım sayesinde Amerikan Netflix sunucusu sizi Amerika’da sanırken siz dünyanın neresinde olursanız olun. Bu sayede Netflix ABD erişimi sağlayabilirsiniz.

Netflix sizi gerçekten Amerika’da sanıyorsa o zaman Netflix Amerika izleme son derece kolay.

VPN yazılımı sayesinde olmak isteğiniz ülkede gibi yapıp, bilgisayarınızla bir bağlantı kurarak, seyretmek istediğiniz dizileri tekrar yazılım üzerinden size geri gönderir.

Piyasada bir çok VPN yazılımı bulabilirsiniz ama her yazılım Amerikan Netflix ile uyumluluk göstermiyor. Bunun sebebi daha öncede bahsedildiği gibi televizyon ve sinema telif haklarından kaynaklanıyor. Onun için özen gösterip doğru olanı seçmek lazım. Artık Netflix VPN’leri de kısıtladığına göre bu sitede sunulan önerileri takip etmek gerekiyor.

Ayrıca birçok ücretsiz VPN yazılımı da bulabilirsiniz. Ama bunlara da dikkat etmek gerekiyor, çünkü bunlarda her zaman başarılı olamıyor. Sitemizde Netflix izlemek için en iyi VPN’in hangisi olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Amerikan Netflix’e erişim için en iyi VPN’ler

Bu seçim üç ana kriter üzerinden yapılmaktadır.

  1. VPN ile olan deneyim: Bazı VPN’ler diğerlerinden daha iyidir.
  2. VPN’in hızı: Bu en önemli kriterlerden biri zira bant genişliği çok önemli ve bu VPN üzerinden hızlı akım film veya dizi seyretmek istiyorsunuz.
  3. VPN’in bloke edilmesi: Asla, Bazen, Sürekli

Öngörebileceğiniz gibi en iy VPN listesi bu kriterlere göre değişkenlik gösterebilir. Ama bu listedeki tüm VPN’ler size Amerika Netflix’ine erişim sağlayacaktır.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Amerikan Netflix’e Nasıl erişim sağlanır?

Amerikan Netflix’e erişim için adım adım izleyebileceğiniz kısa bir yol haritası aşağıda bulunmaktadır. Biraz genelleme de olsa bu her VPN ile kullanabileceğiniz bir yoldur.

  1. Yukarıdaki listeden bir VPN seçiniz: ExpressVPN
  2. Turuncu butona tuşlayarak VPN ana sayfasına ve en son promosyonlara göz atınız.
  3. Bir hesap oluşturup üyelik işleminizi başlatın.
  4. Yazılımı indirip yazılımı aktif hale getirin. (Çok kolay bir işlem!)
  5. Yazılım kısmında Amerika’da bulunan bir sunucuyu seçiniz (Çok önemli!)
  6. Connect tıklayınız.
  7. Netflix sitesine gidiniz ve artık Amerika Netflix sitesindesiniz.

Kısa bir süreliğine ExpressVPN’i bedava VPN kullanın

ExpressVPN’i satın almadan bedava VPN kullanmak ister misin?

Sitemizdeki kuponlardan birisi ile ExpressVPN alın ve para iade özelliği ile ExpressVPN keyfinin tadını çıkarın. Bu VPN i ücretsiz test edin.

Sitemizdeki okuyucuların onayladığı ve bizim test ettiğimiz bu özellik ile paranızın iadenizi 30 gün içerisinde alabiliyorsunuz. En iyi VPN’leri bu özellik ile ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz ve fikir sahibi olabilirsiniz. ExpressVPN, en iyi VPN lerden biri olduğu için zaten almalısınız ama almadan önceden test etmek istiyorsanız bu şekilde test edebilirsiniz. Memnun kalacağınızdan eminim ve bu yüzden iade bile istemeyebilirsiniz. Ama tabii ki de son karar size ait. Memnun kalmadığınız halde çok kolay bir şekilde canlı sohbet üzerinden veya müşteri hizmetlerinden iadenizi isteyebilirsiniz.

Okuyucularımız ve yazarlarımızın onayladığı bu özelliği rahatça kullanabilirsiniz!

Netflix Savaşları : VPN’in Geri Dönüşü

Netflix ve VPN’ler arasında sıkı bir mücadele var. Sonuç olarak Netflix ABD, Avustralya’da, İngiltere’de bulunan sunucularına VPN IP adreslerini devamlı bloke ettiriyor.

vpn netflix bir hata oldu galiba

VPN firmaları da buna karşılık olarak sunucularının IP adreslerini devamlı değiştirip güncellemek durumunda kalıyor. Eğer bunu yapmazsalar Türkiye’den VPN bulamazsınız ve Netflix ABD içeriği erişimini sağlayamazsınız.

Sonuç olarak sadece güvenlik için VPN kullanan kullanıcıları da sebepsiz yere mağdur oluyor. Kısa süreliğine de olsa VPN’lerini kapatmak zorunda kalıyor bu da güvenlik için aldıkları yazılımı sonuçta işlevsiz kılıyor. Bunu yapmazlarsa Netflix onların Amerika dışından erişim sağlamaya çalışan biri sanıp erişimlerini bloke ediyor.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sonuç

İşte Netflix Amerika içeriği izleme bu kadar kolay! Artık Netflix USA sitesindesiniz. Artık en son çıkan tüm The Hateful Eight: Extended version gibi bir film ve dizilere ulaşabilirsiniz.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com