Netflix USA, Amerika Netflix serbest erişim

Netflix USA, Amerika Netflix serbest erişim

Netflix’i tanıtmaya gerek yok. Serbest izleme sektörünün öncüsü olan bir Amerikan firması. Filmleri ve arşivleri çok geniş olup yüksek kalitede dizilere evsahipliği yapıyor. House of Cards, Narcos ve Orange is the New Black gibi bir çok üst seviye diziyi arşivlerinde bulunduruyor. Her ülkenin kendi arşivi mevcut, Netflix’e ulaşım 190 değişik ülkeden sağlanabiliyor.  Eğer Türkiye Netflix US bağlanmak ve en son dizileri seğretmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu makale size Amerika Netflix’e nasıl erişim sağlayabilceğinizi açıklayacaktır.

Sınırlı Erişimin Olduğu Amerikan Netflix’e Serbest Erişim

İngilterede üyesi olduğunuz Nexflix üyeliği size sadece Netflix İngiletere erişimine izin verir. Bunun nedeni, Netflix bir çeşit global üyelik üzerinden yürümektedir. Erişebileceğiniz tek arşiv, üyeliğinizin bulunduğu ülke arşividir. Bunun temel nedeni sinema ve televizyon telif haklarının bulunduğunuz ülkeye göre düzenlenmesinden kaynaklanır. Onun içindirki Netflix bulunduğunuz  ülkeye göre ve IP adresinize göre bazı kısıtlamlar getirir.

Bunun içindirki Netflix USA arşivini Türkiye seyredemez, İngiliz Netflix arşivinede ülke dışındayken erişim sağlayamazsınız. Bu baya hayal kırıklığı yaratsada bu sorunları aşıp istediğiniz Netflix dizisini istediğiniz yerden seyretmenin kolay bir yolu var.

American Netflix’e erişim nasıl sağlanır. İşte çözümü!

Google a şükürler olsunki dogru yerdesiniz. ! Ve Çözüm: Netflix Amerikaya erişim için ve sınırlı erişimi aşmak için tek gerekli sey, bir Netflix VPN’e sahip olmanız.  Netflix’in hiç hoşuna gitmesede gerçekten bu kadar basit ve kolay !

VPN’in ne olduğunu bilmiyormusunuz? VPN’in İngilizce açıklaması Virtual Private Network anlamına geliyor Türkçesi Sanal Özel Sunucu oluyor. Bu yazılım sayesinde Netflix sunucusu sizi Amerikada sanırken siz dünyanın neresinde olursanız olun.

Netflix sizi gerçekten Amerikada sanıyorsa o zaman erişim son derece kolay.

VPN yazılımı sayesinde olmak isteğiniz ülkede gibi yapıp,  bilgisayarınızla bir bağlantı kurarak, seyretmek istediğiniz dizileri tekrar yazılım üzerinden size geri gönderir.

Piyasada bir çok VPN yazılımı bulabilirsiniz ama her yazılım Netflix ile uyumluluk göstermiyor. Bunun sebebi daha öncede bahsedildiği gibi televizyon ve sinema telif haklarından kaynaklanıyor. Onun için özen gösterip doğru olanı seçmek lazım. Artık Netflix VPN’leride kısıtladığına göre bu sitede sunulan önerileri takip etmek gerekiyor.

Ayrıcana bir çok ücretsiz VPN yazılımı da bulabilirsiniz. Ama bunlarada dikkat etmek gerekiyor, çünki bunlarda her zaman başarılı olamıyor. Eğer gerçekten Netflix ile performans gösteren bir VPN yazılımı isteniyorsa, ayda 5$ ile 10$ ödemek gerekiyor.

Netflix Savaşları : VPN’in Geri Dönüşü

Netflix ve VPN’ler arasında sıkı bir mücadele var. Sonuç olarak Netflix US, Avustralyada, İngilterede bulunan sunucularına VPN IP adreslerini devamlı bloke ettiriyor.

VPN firmalarıda buna karşılık olarak sunucularının IP adreslerini devamlı değiştirip güncellemek durumunda kalıyor.

Sonuç olarak sadece güvenlik için VPN kullanan kullanıcılar da sonuçsuz yere mağdur oluyor. Kısa süreliğinede olsa VPN’lerini kapatmak zorunda kalıyor buda güvenlik için aldıkları yazılımın sonuçta işlevsiz kılıyor. Bunu yapmazlarsa Netflix onların Amerika dışından erişim sağlamaya çalışan biri sanıp erişimlerini bloke ediyor.

Netflix USA: Netflix’e hangi VPN ile erişim sağlanır?

Asıl soru bu. Siz Amerkan Netflix’e nasıl erişim sağlarsınız ? Netflix firması sahte VPN’leri bulup erişimi engellemek için çok büyük masraflar yapıyor ve anında bloke ediyor.

Ve Netflix çalışanları devamlı böyle siteleri sıkça ziyaret edip işlerin nasıl döndüğüne bakıyorlar. Bunu yapmanın ana nedenleri işlemin nasıl yürüdüğünü görüp tedbirler almak. Ama bunun gibi binlerce sayfa olduğu için işleri zor.

Bazı küçük ölçekli VPN yazılım firmaları buna tedbir olarak verdikleri hizmetlerden kaçınma gereği duyuyor, her ne kadar da verdikleri hizmetler içerisinde Netflix izlemek olsa bile.  Bunun ana sebebi sunucularındaki IP adreslerini bloke edildikleri kadar hızlı değiştirememeleri. Onun için aşağıda verilen Netflix VPN’ler arasında küçük olanlar yer almamaktadır.

ExpressVPN ExpressVPN Edinin
2 NordVPN NordVPN Edinin
3 VyprVPN VyprVPN Edinin
4 PureVPN PureVPN Edinin
5 IPVanish IPVanish Edinin

Amerikan Netflix’e erişim için en iyi VPN’ler

Bu seçim üç ana kriter üzerinden yapılmaktadır.

  1. VPN ile olan deneyim: Bazı VPN’ler diğerlerinden daha iyidir.
  2. VPN’in hızı: Bu en önemli kriterlerden biri zira bu VPN üzerinden hızlı akım film veya dizi seyretmek istiyorsunuz.
  3. VPN’in bloke edilmesi: Asla, Bazen, Sürekli

Öngörebileceğiniz gibi en iy VPN listesi bu kriterlere göre değişkenlik gösterebilir. Ama bu listedeki tüm VPN’ler size Amerika Netflix’e erişim sağlayacaktır.

Amerikan Netflix’e Nasıl erişim sağlanır?

Amerika Netflix’e erişim için adım adım izleyebileceğiniz kısa bir yol haritası aşağıda bulunmaktadır. Biraz genellemede olsa bu  her VPN ile kullanabileceğiniz bir yoldur.

  1. Yukarıdaki listeden bir VPN seçiniz.
  2. Turuncu butonu tuşlayarak VPN ana sayfasına ve en son promosyonlara göz atınız.
  3. Bir hesap oluşturup üyelik işleminizi başlatın.
  4. Yazılımı indirip yazılımı aktif hale getirin.(Çok Kolay bir işlem)
  5. Yazılım kısmında Amerikada bulunan bir sunucuyu seçiniz(Çok önemli)
  6. Connect tıklayınız.
  7. Netflix sitesine gidiniz ve artık Amerika Netflix sitesindesiniz.

İşte bu kadar ! Artık Netflix USA sitesindesiniz. Artık en son çıkan tüm film ve dizilere ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.