Bedava VPN Kullanmanın Zararlarından Kaçının 2018

Bedava VPN Kullanmanın Zararlarından Kaçının 2018

Bedava şeylerin reklamını yapan bir internet sitesi bulursanız sağduyulu davranıp o siteden uzak durmanız gerek - özellikle bedava servisin karşılığında tüm kişisel verilerinizi paylaşmayı öneren sitelerden. Yani "ücretsiz VPN indir", "free VPN indir" veya "VPN indir ücretsiz" gibi klasik cümlelerle reklam yapan site görürseniz o siteden uzak durun. Çünkü VPN bedava ise ve siz bunu kullanırsanız sonradan çok pişman olabilirsiniz.

Kripto cüzdanlarına ulaşmak için bedava VPN sunucusu olan Hola'yı kullanan bazı kullanıcıların başına geldiği gibi. Tüm paralarını kaybettiler ve geri almalarının yolu bulunamadı... Sonuç olarak, bu bedava VPN proxy'sini kullanmak pahalıya patladı. Birkaç lira kâra geçmek isterlerken bir grup hacker tüm kazançlarını çaldı.

Eğer bu konu hakkında yeteri kadar bilgili değilseniz bedava VPN'inizi indirdikten sonra aynı şey sizin başınıza da gelebilir. Bu makale gibi yazılar bu durumda işe yarıyor. Evet, bu yazıda ücretsiz VPN'ler hakkındaki gerçekleri, onlardan niye uzak durmanız gerektiğini ve VPN ücretsiz olmalı mı olmamalı mı öğreneceksiniz.

Bedava VPN Kullanmanın Gerçek Maliyeti Ne Kadar?

Herkes bedava ürünleri ve servisleri sever ve bugünlerde şirketler, servislerini bedava diye gösterip reklam yapmaya çalışıyorlar. Peki bu kullanıcı bakış açışından yeter mi? Şimdi perdenin arkasındaki gerçeklere bakalım.

1. Ürün Sizsiniz

Hayatta hiçbir şey bedava değildir.

Eğer bir servis için para ödemiyorsanız, ürün sizsiniz demektir. Bunu daha önce duymuşsunuzdur ve bu şu an günümüzde yaşadığımız dijital ekonomide de bir gerçek. Belki para olarak ödemiyorsunuz ama eninde sonunda bir şekilde ödemiş olacaksınız.

Henüz farkında değilsiniz.

Size ne kadar pahalıya patlayabileceğini tahmin bile edemezsiniz.

Ama sonuç olarak ödeyeceksiniz. Çünkü bu sağlayıcılar sizden bir gelir almıyor. Bu yüzden, sizin üstünüzden bir şekilde para almaları lazım.

2. Gizliliğinize Görüşürüz Diyebilirsiniz

Sanal Özel Ağ'ın amacı neydi? Verilerinizi ve gizliliğinizi korumak.

Ancak, ICSI Networking ve Güvenlik Grubu'nun yaptığı araştırmaya göre bedava olan üç VPN'den ikisi internetteki aktivitelerinizi takip ediyor. ÜÇTE İKİSİ! Kısacası, bu takipçiler tüm çevrimiçi faaliyetlerinizi sunucularına kaydediyor ve sonra bu verileri en yüksek para veren şirkete satıyor. Bu kesinlikle çok yanlış! Bir VPN'in taşıdığı her anlama karşı çıkıyor.

Bazı sağlayıcılar bu alıştırmayı gizlilik politikalarında yazsa bile çoğu saklıyor. Ve neden sakladıklarını anlamak kolay...

3. Güvenliğinizi de Unutabilirsiniz

Tabii ki de, bedava VPN uygulamalarından üçte biri kötü amaçlı yazılım (malware) bulunduruyor. Evet, sağlayıcılarının üçte biri programlarına reklam odaklı kötü amaçlı yazılım koyuyor.

Reklamlar sinir edici, değil mi? Ayrıca bağlantı hızınızı da yavaşlatıyor. Çünkü tüm takipçi sistemleriyle beraber yüklenmek zorunda.

4. Başkalarının Yaptığı İşlerden Sorumlu Tutulabilirsiniz

Kullanıcılarına ücretsiz VPN hizmeti sunan sağlayıcıları, geri dönüş yapmak için akıllı olmalı. Ve yine Hola VPN önerisi bu dahiyane fikir ile turnayı gözünden vurdu: Bedava kullanıcılarının hızını paralı kullanıcılarına satmak!

Basit bir tabirle: Chrome uzantılarını indirdiğinizde diğer kullanıcılar sizin IP adresiniz ile interneti gezebilir. Çünkü bunun parasını ödüyorlar. Ve siz de "Hüküm ve koşulları kabul ediyorum." cümlesine tıkladığınız için bunu kabul etmiş oluyorsunuz.

Şimdi, bu kullanıcılar internet üzerinden illegal bir iş yapmaya kalksa ne olur? Maalesef, polis raporunda gözüken IP adresi sizin adresiniz olur. Ve siz de bunu başkasının yaptığını kanıtlamak için baya bir uğraşmanız gerekir... Size o konuda iyi şanslar!

5. Özel (Premium) Bir Servis Alamazsınız

Sanal Özel Ağ işletmek için gereken altyapı çok pahalıdır. Bu yüzden, güvenilir bir VPN ücretsiz değildir ve asla olamaz.

PC için (Windows, Mac ya da Linux) ücretsiz VPN ile video izleyemezsiniz veya torrent indiremezsiniz. Çünkü, bağlantı çok yavaş olacaktır ve IP adresleri yüksek ihtimal engellenmiştir.

Bu yüzden, Netflix, Hulu, Amazon Prime gibi sitelere free VPN ile girmeyi unutun. Evet, Netflix'e VPN ile girme şansınızın bulunduğu doğru ama bu oran çok düşük ve biraz da şansa bağlı. Ayrıca çoğunlukla Netlifx proxy hatası alırsınız. Ve bunu da sağlayıcınızın düzeltmesini beklemeyin.

En İyi Ücretsiz VPN Hangisi?

Bu site, onlarca VPN servisinin incelenmesi ve araştırılması üzerine kuruldu. Ve size sadece ciddi ve güvenilir VPN'leri karşınıza çıkardım ve sundum.

Bir önceki paragraflarda bahsettiğim sorunlar çok kolay bir şekilde çözülebilir. Nasıl mı? Sadece paralı bir VPN'e abone olun. Daha önce de dediğim gibi: Bir VPN ücretsiz olamaz. Çünkü hepsi, hizmet sağlayıcıların hizmetlerinden para kazanma mücadelesi ile ilgilidir. ExpressVPN harika bir seçenek: Bedava deneme sürümü ve 30 günlük para iade garantisi var, sorgusuz sualsiz.

Ama diğer seçeneklere de bakalım.

Aşırı Ucuz VPN'ler

Bu iki premium VPN çok büyük indirimler yapıyor ve birkaç ay bedavadan veriyor. Teknik olarak ücretsiz VPN olmasalar da piyasada daha ucuzlarını bulamazsınız ve free VPN'lerin hepsinden daha iyiler. Kendinize bir hediye yapın ve free VPN kullanmak yerine bu VPN'lerden birini deneyin, hem de BEDAVAYA. Kayıt tutmama politikası ve 45 günlük para iade garantisi fırsatı sunuyorlar.

En İyi Ücretsiz VPN: Son Karar

Evet, VPN ücretsiz olamaz demiştim. Ama bu iki VPN sağlayıcısı en iyi ücretsiz VPN programı unvanı için yarışıyor. İkisi de sınırsız free VPN planı sunuyor. Ama sıkıntı olan şey, her ay kullanabileceğiniz veri sayısını sınırlı tutuyorlar. Yani, gizlice internette dolaşmak istiyorsanız veya acil bir işiniz varsa sorun değil.

Ama Netflix gibi video sitelerine giremezsiniz veya çok fazla torrent indiremezsiniz. Yani bir VPN ücretsiz olsa bile tüm isteklerinizi karşılayamaz.

AMA gizliliğinizi korumuş olacaksınız! Zaten tüm olay bu.

#1 TunnelBear

tunnelbear free vpn logo

Get TunnelBear

#2 Windscribe

windscribe free vpn logo

Get Windscribe

Sonuç

En iyi free VPN'i arıyordunuz. Belki bu sayfada bulmuşsunuzdur. Eğer bulduysanız merak etmeyin doğru tercihi yaptınız: Çevrimiçinde güvenli olacaksınız.

Herkes gizliliğini korumalı.

İnsanların 5-6 bin lira eden iPhone'ları alabilip her ay birkaç lira tasarrufa geçeceğim diye kişisel verilerini tehlikeye atması çok garip. Ve burada kesinlikle yanlış olan bir durum var.

İnternetten bir şey alırken kredi kartınızı güvende tutmayı, şifresiz Wi-Fi'a bağlandığınızda cihazınızı güvende tutmayı ve email yazarken veya torrent indirirken gizliliğinizi korumayı istiyor musunuz? O zaman tüm cihazlarınızı bir VPN'e bağlamalısınız, hem de her zaman.

Son olarak, piyasadaki VPN'ler hakkında son fırsatları görme fırsatı için VPN fırsatları sayfasına bakmayı unutmayın.

Comments are closed.