Ücretsiz VPN Kullanmanın Zararlarından Kaçının 2024

Bedava şeylerin reklamını yapan bir internet sitesi bulursanız sağduyulu davranıp o siteden uzak durmanız gerek – özellikle bedava servisin karşılığında tüm kişisel verilerinizi paylaşmayı öneren sitelerden. Yani “ücretsiz VPN indir”, “free VPN indir” veya “VPN indir ücretsiz” gibi klasik cümlelerle reklam yapan site görürseniz o siteden uzak durun. Çünkü VPN bedava ise ve siz bunu kullanırsanız sonradan çok pişman olabilirsiniz. En önemlisi ise VPN ile alakalı kanunlar ülkeye göre değişebilir.

Atlas VPN Edinin
Atlas VPN'ü 30 gün boyunca ücretsiz deneyin

Cihazınızı güvenli hale getirmek ve gizliliğinizi korumak için uygulamayı hemen yükleyin. 30 günlük para iade garantisi ile risk almaya gerek yok!

En İyi Ücretsiz VPN Hangisi?

Bu site, onlarca VPN servisinin incelenmesi ve araştırılması üzerine kuruldu. Ve size sadece ciddi ve güvenilir VPN’leri karşınıza çıkardım ve sundum.

Bir önceki paragraflarda bahsettiğim sorunlar çok kolay bir şekilde çözülebilir. Nasıl mı? Sadece paralı bir VPN’e abone olun. Daha önce de dediğim gibi: Bir VPN programı ücretsiz olduğunu söylese bile ücretsiz olamaz. Çünkü hepsi, hizmet sağlayıcıların hizmetlerinden para kazanma mücadelesi ile ilgilidir. ExpressVPN harika bir seçenek: Bedava deneme sürümü ve 30 günlük para iade garantisi var, sorgusuz sualsiz.

Ama diğer seçeneklere de bakalım.

Son güncelleme: 14 Nisan 2024

Aşırı Ucuz VPN’ler

Bu beş premium VPN çok büyük indirimler yapıyor ve birkaç ay bedavadan veriyor. Teknik olarak ücretsiz VPN olmasalar da piyasada daha ucuzlarını bulamazsınız ve parasız VPN’lerin hepsinden daha iyiler. Kendinize bir hediye yapın ve free VPN indir ve onu kullanmak yerine bu VPN’lerden birini deneyin, hem de BEDAVAYA. Kayıt tutmama politikası ve 45 günlük para iade garantisi fırsatı sunuyorlar.

  1. PrivateVPN
  2. IPVanish VPN
  3. StrongVPN

En İyi Ücretsiz VPN

Evet, VPN ücretsiz olamaz demiştim. Ama bu VPN sağlayıcısı en iyi ücretsiz VPN programı unvanı için yarışıyor. Sınırsız free VPN indir planı sunuyor. Ama sıkıntı olan şey, her ay kullanabileceğiniz veri sayısını sınırlı tutuyorlar. Yani, gizlice internette dolaşmak istiyorsanız veya acil bir işiniz varsa sorun değil.

free vpn indir

Ama Netflix gibi video sitelerine giremezsiniz veya çok fazla torrent indiremezsiniz. Yani bir VPN ücretsiz olsa bile tüm isteklerinizi karşılayamaz. Bir de zaten en çok bilinen Hotspot Shield VPN i kullanabilirsiniz.

AMA gizliliğinizi korumuş olacaksınız! Zaten tüm olay bu. Bu yüzden ücretsiz VPN servisleri, olması halinde programın kullanımını ,teşvik etmiyor veya yasaklamıyoruz. Aşağıdaki listede sizler için kullanabileceğiniz en iyi 5 VPN’i sıraladık.

Ücretsiz VPN Kullanmanın Gerçek Maliyeti Ne Kadar?

Herkes bedava ürünleri ve servisleri sever ve bugünlerde şirketler, servislerini bedava diye gösterip reklam yapmaya çalışıyorlar. Peki bu kullanıcı bakış açışından yeter mi? Şimdi perdenin arkasındaki gerçeklere bakalım.

1. Ürün Sizsiniz

Hayatta hiçbir şey bedava değildir.

Eğer bir servis için para ödemiyorsanız, ürün sizsiniz demektir. Bunu daha önce duymuşsunuzdur ve bu şu an günümüzde yaşadığımız dijital ekonomide de bir gerçek. Belki para olarak ödemiyorsunuz ama eninde sonunda bir şekilde ödemiş olacaksınız.

bedava vpn

Henüz farkında değilsiniz. Çünkü yazılımın kullanımı ile ilgili yeterli bilgiye sahip değilsiniz.

Size ne kadar pahalıya patlayabileceğini tahmin bile edemezsiniz.

Ama sonuç olarak ödeyeceksiniz. Çünkü bu sağlayıcılar sizden bir gelir almıyor. Bu yüzden, sizin üstünüzden bir şekilde para almaları lazım.

Atlas VPN Edinin
Nisan 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

2. Gizliliğinize Görüşürüz Diyebilirsiniz

Sanal Özel Ağ’ın amacı neydi? Verilerinizi ve gizliliğinizi korumak.

Ancak, ICSI Networking ve Güvenlik Grubu’nun yaptığı araştırmaya göre bedava olan üç VPN’den ikisi internetteki aktivitelerinizi takip ediyor. ÜÇTE İKİSİ! Kısacası, bu takipçiler tüm çevrimiçi faaliyetlerinizi sunucularına kaydediyor, girdiğiniz her web sitesine bakıyor ve sonra bu verileri en yüksek para veren şirkete satıyor. Bu kesinlikle çok yanlış! Bir VPN’in taşıdığı her anlama karşı çıkıyor.

Bazı sağlayıcılar bu alıştırmayı gizlilik politikalarında yazsa bile çoğu saklıyor. Ve neden sakladıklarını anlamak kolay…

3. Güvenliğinizi de Unutabilirsiniz

Tabii ki de, ücretsiz VPN programları üçte biri kötü amaçlı yazılım (malware) bulunduruyor. Evet, sağlayıcılarının üçte biri programlarına reklam odaklı kötü amaçlı yazılım koyuyor.

Reklamlar sinir edici, değil mi? Ayrıca bağlantı hızınızı da yavaşlatıyor. Çünkü tüm takipçi sistemleriyle beraber yüklenmek zorunda.

4. Başkalarının Yaptığı İşlerden Sorumlu Tutulabilirsiniz

Kullanıcılarına bedava VPN hizmetini sunan sağlayıcıları, geri dönüş yapmak için akıllı olmalı. Ve yine Hola VPN önerisi bu dahiyane fikir ile turnayı gözünden vurdu: Bedava kullanıcılarının hızını paralı kullanıcılarına satmak!

Basit bir tabirle: Chrome uzantılarını indirdiğinizde diğer kullanıcılar sizin IP adresiniz ile interneti gezebilir. Çünkü bunun parasını ödüyorlar. Ve siz de “Hüküm ve koşulları kabul ediyorum.” cümlesine tıkladığınız için bunu kabul etmiş oluyorsunuz. Yasaların aksine olması halinde programın bunu yapması doğru değil. Bu yüzden bu programın kullanımını teşvik etmiyor ve desteklemiyoruz. Bu tarz programlar bizim ip adresimizi bile çalabilir. Bu yüzden bu tarz programların kullanımını kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Şimdi, bu kullanıcılar kanunların aksine olması halinde internet üzerinden illegal bir iş yapmaya kalksa ne olur? Maalesef, polis raporunda gözüken IP adresi sizin adresiniz olur. Ve siz de bunu başkasının yaptığını kanıtlamak için baya bir uğraşmanız gerekir… Size o konuda iyi şanslar!

5. Özel (Premium) Bir Servis Alamazsınız

Sanal Özel Ağ işletmek için gereken altyapı çok pahalıdır. Bu yüzden, güvenilir bir VPN ücretsiz değildir ve asla olamaz.

PC için (Windows Mac ya da Linux) ücretsiz VPN ile video izleyemezsiniz veya torrent indiremezsiniz. Çünkü, bağlantı çok yavaş olacaktır ve IP adresleri yüksek ihtimal engellenmiştir.

Bu yüzden, Netflix, Hulu, Amazon Prime gibi sitelere parasız VPN ile girmeyi unutun. Evet, Netflix’e VPN ile girme şansınızın bulunduğu doğru ama bu oran çok düşük ve biraz da şansa bağlı. Ayrıca çoğunlukla Netlifx proxy hatası alırsınız. Ve bunu da sağlayıcınızın düzeltmesini beklemeyin.

Atlas VPN Edinin
Nisan 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Przykład niebezpiecznej sieci VPN: Hola

Kripto cüzdanlarına ulaşmak için VPN ücretsiz sunucusu olan Hola’yı kullanan bazı kullanıcıların başına geldiği gibi. Tüm paralarını kaybettiler ve geri almalarının yolu bulunamadı… Sonuç olarak, bu bedava VPN proxy’sini kullanmak pahalıya patladı. Birkaç lira kâra geçmek isterlerken bir grup hacker tüm kazançlarını çaldı.

hola vpn ücretsiz

Eğer bu konu hakkında yeteri kadar bilgili değilseniz bedava VPN’inizi indirdikten sonra aynı şey sizin başınıza da gelebilir. Bu makale gibi yazılar bu durumda işe yarıyor. Evet, bu yazıda parasız VPN’ler hakkındaki gerçekleri, onlardan niye uzak durmanız gerektiğini ve VPN ücretsiz olmalı mı olmamalı mı öğreneceksiniz.

Sonuç

En iyi free VPN indir ve kullanmak için arıyordunuz. Belki bu sayfada bulmuşsunuzdur. Eğer bulduysanız merak etmeyin doğru tercihi yaptınız: Çevrimiçinde güvenli olacaksınız. Ama sakın unutmayın, VPN kullanımı ile ilgili kanunlar ülkeye göre değişiklik gösterebilir.

Herkes gizliliğini korumalı.

İnsanların 5-6 bin lira eden iPhone’ları alabilip her ay birkaç lira tasarrufa geçeceğim diye kişisel verilerini tehlikeye atması çok garip. Ve burada kesinlikle yanlış olan bir durum var. Bunların içinden 30 gün ücretsiz deneme veren Atlas VPN adlı olanı öneririz. Deneme sürümüne mutlaka göz atın. Bunun dışında ProtonVPN de son derece güzel bir VPN olarak denemeye değer bir hal almış durumda.

İnternetten bir şey alırken kredi kartınızı güvende tutmayı, şifresiz Wi Fi’a bağlandığınızda cihazınızı güvende tutmayı ve email yazarken veya torrent indirirken gizliliğinizi korumayı istiyor musunuz? O zaman tüm cihazlarınızı bir VPN’e bağlamalısınız, hem de her zaman. Bu güvenli olduğunuz anlamına gelir.

Son olarak, piyasadaki VPN’ler hakkında son fırsatları görme fırsatı için VPN fırsatları sayfasına bakmayı unutmayın.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com