Hotspot Shield VPN

Hotspot Shield VPN, Dünya geneli 600 milyona varan kullanıcısıyla oldukça ünlü. Neden mi? Çünkü kullanımı oldukça kolay olan bir VPN servisi sunmaktalar. Hem de ücretsiz. Bu günlerde, sadece ücretsiz deneme sürümü sunuyorlar. Fakat hala milyonlarca memnun kullanıcıya sahipler. Siz de VPN Hotspot’un herkes için güvenilir ve uygun olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Aslında, merkezi lokasyonlarının ABD’de olması biraz şüphe uyandırıyor. Sonuçta İnternet düşmanı Five Eye üyesi ülkelerden birisi. Detayları Hotspot Shield incelememi okuyarak bulabilirsiniz.

Son güncelleme: 2 Ekim 2022

Hotspot Shield VPN, yeni başlayanlar için minimalist bir VPN

Tecrübesiz bir kullanıcı olan (uzaktan yakından alakası yok) bir Yunan arkadaşım bir süredir Hot Shield kullanıyordu. Ben de onun bu seçimi yapmasını sağlayan sebepler için meraklıydım. Kısaca, arkadaşım VPN’i Google’da bulduğunu söyledi. Bir Yunan websitesinde bulunan incelemeyi okuduktan sonra bir şans vermeye karar verip Hotspot Shield bedava indir yazısına tıklamış. Diğer bir çok VPN servisinin aksine, bunu kolaylıkla bedavaya edinebiliyorsunuz. O günden beri mutluca kullanmaya devam ediyor. Milyonlarca insanın kullandığı bu VPN’e bir şans vermeye ben de karar verdim.

hotspot vpn

VPN Hotspot, Redwood City, California ve Zürih, İsviçre’de ofisleri bulunan bir şirket olan AnchorFree tarafından sunulmaktadır. Ve ekibi endüstri düşünce liderleri, teknoloji yatırımcıları, girişimciler ve mühendislerden oluşmaktadır.

İlk dikkatimi çeken, harika pazarlama stratejileri oldu. Nitekim açıkça görülüyor ki hedef kitleleri sıradan kullanıcılar. Eklentiyi kurup VPN servisi kullanmak isteyen insanlar. (belki de senin gibi). Çünkü bu tarz kullanıcılar için önemli olan tek şey gizliliklerini koruyarak yasaklanmış veya sınırlandırılmış web alanına ulaşmak. VPN’in nasıl çalıştığını pek umursamayan kullanıcılar.

hot shield vpn

Sadece bir VPN’e abone olmak ve günlük olarak kullanmak için cihazlarına yüklemek istiyorlar. Çünkü internetteki risklerin farkındalar. Ve harika çözümü Hotspot Shield indirerek buluyorlar. Daha önce bir çok kez bedava WiFi risklerinden bahsetmiştim. Yeni başlayan kullanıcılar, hackerlar ve kötü amaç teşkil eden kişiler için mükemmel bir hedef oluşturmaktalar. Kullanımı kolay, hızlı, güvenli ve saygın bir VPN, bu tarz insanlar için mükemmel bir araç.

Ziyaret etmek Hotspot Shield

VPN Hotspot: Planlar ve Ödemeler

Hotspot Shield Planınızı seçin

Artık Hotspot Shield VPN bedava olmadığı için, bedava Hotspot Shield deneme sürümüyle başlayabiliriz. Gayet basit olarak, web sitelerinden Hotspot’u indirerek VPN servisini 7 gün deneme sürümü olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bu süre sizin için yeterli olmazsa, 45 günlük para iade garantili ve risksiz sürümünü kullanabilirsiniz. Yani aslında karar vermek için yeterince vaktiniz olacaktır.

Hotspot Shield bedava kullanıcılarına genel olarak 4 paket öneriyor : 1 aylık, 6 aylık, 1 yıllık veya 3 yıllık. Ne kadar uzun süreli katılırsanız, indirim oranı o kadar yüksek oluyor. Fakat onların bu bloğu okuyanlara özel bir teklifi var, 2 yıllık kontrata %70 indirim veriyorlar ve bence bu onların en iyi teklifi. Bu tekliften yararlanmak için buraya tıklayıp kayıt olabilirsiniz.

Dahası, bu servisi beş farklı cihazdan sadece bir lisansla kullanabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki bütün cihazlarınızı koruma altına alabilirsiniz. Fakat VPN bağlantınızı arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşamıyorsunuz.

Ziyaret etmek Hotspot Shield

VPN Hotspot için özet tablosu

ÖZELLİK DEĞERİ
Sıfır kayıt? Evet, verileriniz ve kimliğiniz güvende
Torrentler ile uyumlu mu? Evet
Netflix US
Çoklu Giriş Eklentisi 5 eşzamanlı bağlantı
Kapsanan ülkeler 80+
Desteklenen işletim sistemleri Windows, MacOS, iOS, Android, Linux, Smart TV
Para İade Garantisi 45 Gün
Protokoller Catapult Hydra
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Güçlü: AES 256 bits
IP Adresleri Açıklanmıyor
Sunucular 3.200+

VPN Hotspot Kullanımı

Netflix İzleme

Size bir harika haberim var! VPN Hotspot kullanıcılarına Amerikan Netflix’i izlemeyi sağlıyor, hem de harika kalitede. Netflix Türkiye içeriklerinin az olduğunu düşünüyorsanız ve Amerikan Netflixine bağlanmak istiyorsanız, VPN Hotspot bu işi rahatlıkla görmenize yarayacak.

hotspot shield İzleme

Torrent İndirme

Bir diğer harika haber: Bu servis tamamen torrent-dostu. Yani istediğiniz torrent dosyasını anonim olarak indirebilirsiniz. Ayrıca size hatırlatmak isterim ki, kullanıcıların bantgenişliği sınırlaması bulunmamaktadır. Bu da demek oluyor ki, istediğiniz kadar indirebilirsiniz! Ayrıca, şirket size 0 kayıt politikası vaadediyor: IP adresinizi ve girişlerinizi kayıt altına almıyorlar ve direk siliyorlar.

VPN Shield Detayları

HotSpot Shield VPN’in hedef grubunu teknolojiyle çok haşır neşir olmayan kullanıcılar oluşturuyor. Anonim ve güvenli tarama, hızlı performans akışı, global içeriğe erişim ve Wi-Fi güvenliği için kullanımı kolay, hızlı, güvenli ve güvenilir bir VPN ve proxy sağlayıcı arayan kullanıcılar, şirketin hedef kitlesi.

Minimalist Arayüz

Hotspot Shield VPN’i kurmak ve kurmak son derece kolay: Yapılandırma gerektirmez. Tek yapmanız gereken tek bir tıklama ile bağlanmak. Ve dediğim gibi, kolay kullanım arayan müşteriler için. Ayrıca bu son sürümde sunuculara ne kadar hızlı bağlandığını görünc etkilendim. Yazılımı başlattığınızda, sizi otomatik olarak ABD sunucusuna bağlıyor. Stop butonuna basarak bağlantıyı kesebilir- Start butonuna tıklayarak bağlantıyı devam ettirebilirsiniz. Çocuk oyuncağı!

hotspot-shield vpn Arayüz

Buradan, sunucu konumunuzu istediğiniz zaman hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebilir ve yüklenen ve indirilen veri miktarını görebilirsiniz. Eğer bağlantı korumasızsa, sizi bilgilendirmek için ekranda kırmızı bir çubuk görünecektir.

Sunucu değiştirme işlemini sadece herhangi bir sunucuya bağlı olduğunuzda, sağ alt köşedeki kısımdan yapabilirsiniz. Bir diğer sunucuya tıkladığınız zaman, sizi saniyeler içerisinde oraya bağlar.

Ziyaret etmek Hotspot Shield

Ayarlar

VPN HotSpot’un ayarları gerçekten sınırlı, protokolü değiştiremezsiniz. Ama IP sızıntısı ve güvensiz WiFi özelliklerinin varsayılan olarak etkinleştirildiğini gerçekten takdir ettim. Çünkü bunlar önemli ve sıradan kullanıcılar bunları bile bilmiyor olabilirler! Belki de Kill Switch özelliği için aynı şeyi yapmalılardı.

vpn hotspot shield Ayarlar

Özellik Listesi

Hizmet, bilinen kötü amaçlı siteleri otomatik olarak engelleyen yerleşik kötü amaçlı yazılım, kimlik avı ve spam koruması ile birlikte sizlere ulaşıyor. Böylece Hotspot Shield Premium kullanırken cihazınızın virüslere maruz kalmayacağından emin olabilirsiniz. Aşağıda ana özelliklerinin özetini okumaya devam edebilirsiniz:

Catapult Hydra

Fazla heyecana gerek yok. Çünkü bu sadece kendi özel VPN protokolünün adı. Bu protokol için 30’dan fazla patent başvurusunda bulunmuşlar. Verilerinizi sıkıştırarak uzun mesafelerdeki bağlantılarınızın hızını ve performansını arttırmaya yarıyor. Sonuç olarak kolay kullanımını ve VPN bağlantısını gerçekleştirmek için gereken zamanın kısalığını ortaya çıkararak, kullanım keyfini arttırıyor.

Protokollerinin “gizli sosunu” benimle paylaşmadıkları halde, performans avantajlarının, yükün istemci ve sunucu arasındaki güvenli tüneller içinde nasıl teslim edildiğinden kaynaklandığını söylediler.

Kill Switch

Yukarıdaki ayarlarda, varsayılan olarak etkin olmayan ayarlarda, Kill Switch özelliğinden bahsetmiştim. Bu, torrentleri indiren ve videoları izleyen kullanıcılar için çok önemli bir özellik. VPN bağlantınız beklenmedik bir şekilde düşerse, Kill Switch internet trafiğini engeller. Ne yazık ki bu durum en iyi VPN sağlayıcılarında bile ortaya çıkabilir. Böyle durumda, Kill Switch, IP adresinizin açığa çıkmasını engeller. Böylece gizliliğiniz güvende olmaya devam eder.

IP Sızıntı Koruması

Hotspot Shield VPN, varsayılan olarak etkin olan ayarıyla DNS sızıntılarına karşı etkili bir koruma içerir. Böylece işletim sisteminizin şifrelenmiş tünel dışındaki istekleri göndermesini engeller. Aksi takdirde IP’niz VPN bağlantısıyla bile açık olacaktır… Ancak IP sızıntısını önle ayarı, tüm isteklerin VPN tünelinden geçmesini sağlar.

Mobil Cihazlar için Uygulamalar

iTunes ve Google Play’den Hotspot Shield bedava uygulamasını indirerek, iOS ve Android cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Bilgisayarınız için ise, siteden indirerek ve bir üyelik oluşturarak Windows ve Mac işletim sisteminde bu servisi kullanabilirsiniz.

Destek

Hotspot Shield, özel bir canlı sohbet teknik desteğine sahiptir. Ancak 7/24 çalışmamaktadır. Ayrıca, yararlı yanıtlar aldığım e-posta adresleriyle de iletişime geçebilirsiniz. Bunun yanında, proxy hizmeti ve kullanımıyla ilgili yararlı bilgiler bulabileceğiniz bir SSS sayfası vardır. Son olarak, çevrimiçi forumlarından kurulum, kulanım ve bir çok konu hakkında yardım alabilirsiniz.

Sonuç

Hotspot Shield bedava, sıradan kullanıcılar için tak ve çalıştır çözümü sunan bir araç. Tamamen kolay kullanıma yönelik bir dizayn oluşturulmuş. Etkileyici hızı sizi tatmin edecektir. Önyüklemeye karşı kötü amaçlı yazılım koruması da dahil olmak üzere mükemmel gizlilik ve veri koruması için üst düzey şifreleme protokolleri içerir.

Bu VPN, düşük maliyetle şifreleme yapmak, TV izlemek ve torrent indirmek isteyen kullanıcılar için güzel bir çözüm sunuyor. Ayrıca limit yok ve bütün cihazlarınızda kullanabiliyorsunuz. Tek eksi yanı, ayarlarında çok fazla seçenek bulunmaması. Bu konuda fazla beklentiye girmemenizi tavsiye ederim.

Hotspot Shield VPN
9.3 Puan
Hotspot Shield VPN İnceleme Sonucum: Başarılı

Gizlilik ve güvenlik
8
Özellikler
8
Hız ve performans
9
Paranın değeri
9
Kullanım kolaylığı
9
ARTILARI
  • Yüksek hızda bağlantı
  • iPhone ve Android uygulamaları
  • P2P ve BitTorent desteği
  • Kullanıcı dostu
EKSILERI
  • Kapsadığı ülke sayısı
  • Fazla ayar seçeneği olmaması

Birine internet aşığı diyebilirsen o da benim! Her zaman çevrimiçi dünyaya karşı tutkulu oldum. Ve güvenlik ve mahremiyet konularında özel bir sevgi büyüttüm içimde. Gizlilik, korunması gereken nihai bir varlıktır. Deneyimli bir güvenlik uzmanı olarak, güvenlik konusunda güncel kalmak için her türlü çabayı gösteriyorum. Ve bilgilerimi okuyucularımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com