VyprVPN | Dünyanın her yerinden Sansürsüz Erişim ve Online Oyun Oynayın

VyprVPN internette uygulanan sansürü delmek için piyasadaki en iyi VPN yazılımlarından biridir. Yazılım tescilli DNS sunmakla beraber en önemli özelliği kendi patenti olan Chameleon isimli bağlantı protokoludur. Çin, Rusya, Kuzey Kore ve Türkiye gibi ülkelere seyehat ettiğinizde sansür olayını mükemmel şekilde aşıyor. Buna ilave olarak, VyprVPN artık online oyuncular için daha verimli ve optimal unsurları ile öne çıkıyor. Tam analizini aşağıda okuyabilirsiniz.

VyprVPN Gizliliğiniz ve Online Özgürlüğünüz

VyprVPN öne çıkan özellikleri sizin gizliliğinizi ve güvenliğinizi en önde tutması ve erişimi engellenmiş sitelere ve sayfalara erişiminizi sağlamaktır. Bu yazılım üstünde çalışılırken tam teçzihatlı bir donanım tasarlanmış.

Dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan 700 üzerindeki sunucuları sayesinde mükemmel hız seviyelerine ulaşılabiliyor. Böylece erişimi engellenmiş olan sitelere be özellikle American Netflix’e bağlanıp programları sabit ve mükemmel bir hızla izleme imkanı sunuyor.

Son olarakda VyprVPN yerel uygulamalar sayesinde çoğu platform üzerinde mevcut.

VyprVPN için Özet Tablosu

ÖZELLİK DEĞERİ
Logs Log Var (Kayıt)
Torrents Yanlız Yasal Torentler Kullanılabilir
Netflix US, CA, AU, NL
Çoklu Giriş Eklentisi Aynı anda 5 giriş imkanı
Uygulanan Ülkeler 70 ve üzeri
Uyumlu Programlar Windows, Mac, Android, iOS, Uyumlu rüterler
Para İade Garantisi 3 Gün
Protokoller OpenVPN, PPTP, L2TP, Chameleon
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Askeri 256 bit
IP Adresleri 200,000 ve üzeri
Sunucu 700 ve üzeri

VyprVPN’in en Önemli Özellikleri

Chameleon™ Protokolu

Sansürün çok yaygın olduğu ülkelerde (Çin, İran, Türkiye, Kuzey Kore gibi) istediğiniz sitelere ve sayfalara bağlanmakta epey zorluk çekebilirsiniz, VPN ile bağlanmaya çalışsanız bile. Çünkü bu ülkeler VPN’lere şavaş açmış durumda. Erişimi güçleştirmek ve engellemek için en iyi yolları keşif etmeye çalışıyorlar.

Açık VPN protokolleri hükümetlerin sansürleme çabalarını karşı efektifde olsa Derin Paket İncelemelerinden (DPI Deep Packet Inspection) koruyamaz.

Buna karşı olarak VyprVPN kendi patentli protokollerini geliştirmişlerdir. Normal açık VPN bağlantısı gibi gözüksede yazılımın içinde paket metaveriyi (metadata) tekrar şifreleyen bir özelliğe sahiptir.  Protokolun ismi Chameleon, DPI ve VPN bloklamalarına karşı son derece etkili.

VyprDNS, Vypr tarafından VPN

İnternete ne zaman bağlanırsanız, bir DNS sunucusunun alan (Domain) adını tercüme etmesi gerekmektedir (kullanıcı dostu adresler almak için gizlilikveguvenlik.com gibi) Büyük ihtimal ile internet hizmeti sunan firmanızın sunucularını kullanıyorsunuzdur. Bu yüzden internet firmanız tüm internet faaliyetlerinizden haberdardır.  

DNS sunucularınızı Google DNS ile yada OpenDNS ile her ne kadar değiştirebilsenizde VyprDNS size daha fazla avantajlar sağlayacaktır.  İlk olarak DNS kayıtları (logs) yoktur. Böylece tüm internet faaliyetleriniz size özeldir. Ayrıcana tüm DNS sansürlemelerini aşabilirsiniz ve böylece açık internete kavuşabilirsiniz. Google DNS ve ötekileri kendi belirledikleri tehlikeli veya yasal olmayan sitelere erişiminizi engelleyebilir ama VyprDNS ile bu sorunu yaşamayacaksınız, çünkü sıfır sansür politakası uygulanmaktadır.

VyprVPN NAT Güvenlik Duvarı (Firewall)

VyprVPN üye olduğunuzda NAT Güvenlik Duvarı yazılıma dahildir. Bilgisayarınızda bir güvenlik duvarı mevcut dahi olsa, NAT güvenlik duvarı size o ekstra güvenlik hissini verip sizi istenmeyen verilerden korur. VPN firması sizin izniniz olmadan bilgisayarınıza her türlü erişim denemesini bloke eder.

Bu en ek olarak zahmetsizdir. Sizin hiç bir konfigürasyon yapnanıza gerek yoktur, NAT güvenlik duvarı VyprVPN sunucuları üzerinde otomatik olarak önceden kuruludur.

VyprVPN Öldürme Anahtarı (Kill Switch)

IT ile uğraşırken her an her şer ile kaşılaşabilirsiniz. En iyi VPN’e bile sahip olsanız bağlantınız bir anlığına kopabilir ve bu olduğunda OS’siniz otomatik olarak stadart bağlantınız ile tekrar bağlanır. Ve bu açığa düstüğünüz anlamına gelir. Yani o an torentler indiriyorsanız gerçek IP adresiniz açığa çıkabilir.

Ama öldürme anahtarı sayesinde bu ihtimal ortadan kaldırılıyor. Tüm uygulamlarda VPN ile bağlantınız olmadığı taktirde tüm veri alış verişini otomatik olarak kesiyor. Böylece açığa düşecek DNS veya IP kalmıyor. VPN’iniz tekrar bağlanana kadar güvenliğiniz koruma altına alınıyor.

Logging (Kayıt) ve Torent Politikası

VyprVPN sizin faliyetlerinizi kayıt altına almasada VPN’niniz hakkında metadata kayıtı almaktadır. (zaman çizelgeleri, bantgenişliği, ve IP adresiniz) Onun için oluşturdukları kayıtlardan sizin gerçek IP adresinize ulaşılması mümkün oluyor.

Buna ilaveten VyprVPN P2P dosya paylaşımına ve torentlere karşı ve izin vermiyor. Yani yasal olmayan torentleri indirmek istiyorsanız başka bir VPN yazılımı seşmek zorundasınız.

VyprVPN ile Amerikan Netflix Seyretme İmkanı

VyprVPN Amerikan Netflix erişim sağlıyor. Bununla kalmayıp diğer İngilizce versiyonlarınada erişim sağlıyor. Kanada, Avustralya veya Hollanda gibi. Kısacası VPN sunucusu bulunun her yerde !

Seyretmek istediğiniz ülkenin arşivlerine girin bağlanın ve Netflix izleyin. Bu kadar basit! VPN ana sayfasındaki Netflix uyumluluk tablosuna göz atmanızda fayda var Netflix’in VPN’lere karşı verdiği mücadele sonucu bu uyumluluk bazen değişkenlik gösterebiliyor.

VyprVPN’in üstün hızı sayesinde seyir kalitesinide bir üst segmente taşıyor.  Bu hız sayesinde Netflix’ i yüksek çözünürlükde izleme imkanı sunuyor.

VyprVPN Yazılım

VyprVPN Fiyatlandırma ve Paketler

Çoğu VPN firması aynı özellikleri farklı abonelik çeşitleri altında sunsada, VyprVPN 2 değişik paketi farklı özelliklerde sunuyor.  Standart paket 3 eş zamanlı bağlanım imkanı veriyor. Premiyum pakette ise Chameleon Prokolunun yanı sıra 5 eş zamanlı bağlantı imkanı sunuyor.

Paket seçiminizi yaptıktan sonra abonelik türünü seçmeniz mümkün: Aylık yada yıllık. Yıllık abonelik seçiminde aylık aboneliğe nazaran %50’ye varan indirimler almanız mümkün.

%30 daha daha ucuz olmasına rağmen standart paket cazip değil. Sadece 3 eş zamanlı bağlantı sunması ve Chameleon protokolunu sunmaması iyi bir paket değil. VyprVPN ile ilgileniyorsanız ve sansürsüz bir internet deneyimi peşindeyseniz Primiyum paketleri tercih etmetke ve patentli Chameleon Protokolüne de sahip olmak çok daha mantıklı bir şeçim olacaktır. Onun için Premiyum Paket !

VyprVPN Edinin

VyprVPN Hakkında Sonuçlar

VyprVPN online faliyetlerinizi koruması açısından ve sansürlenmiş sayfalara erişim konusunda piyasadaki en iyi VPN yazılımlarından biridir.  Geniş sunucu ağı ile nerdeyse tüm engelli sitelere erişiminizi sağlayacaktır.  Hızlı sunucuları sayesinde sorunsuz seyir keyfi isteyen kullanıcılar içinde çok tavsiye edilir.

VyprVPN’in fiyatı aşağı yukarı piyasadaki diğer VPN yazılımları ile aynı değerde. Ama Premiyum Paketi çoğunun sunmadığı cazibelikde. Çoğu kullanıcı için tek dezavantaj yasal olmayan Torentlere ulaşım imkanı verilmemesi.

ARTILARI

  • Chameleon Protokol (Premiyum Paket)
  • Şifrelenmiş Cloud (Premiyum Paket)
  • NAT Fire Wall (Güvenlik Duvarı) Premiyum Paket
  • Tescilli VyprDNS
  • Yüksek Hız
EKSİLERİ

  • Standart Paket
  • Yasal Olmayan Torentler

VyprVPN Edinin