VyprVPN internette uygulanan sansürü delmek için piyasadaki en iyi VPN yazılımlarından biridir. Yazılım tescilli DNS sunmakla beraber en önemli özelliği kendi patenti olan Chameleon™ isimli bağlantı protokolüdür. Çin, Rusya ve Kuzey Kore gibi ülkelere seyahat ettiğinizde sansür olayını mükemmel şekilde aşıyor. Buna ilave olarak, Vypr VPN artık online oyuncular için daha verimli ve uygun unsurları ile öne çıkıyor. Tam analizini aşağıda okuyabilirsiniz.

VyprVPN Edinin
Bugün deneyin, 30 gün boyunca risksiz

VyprVPN full, her yerde bulunan sunucuları ve güçlü bir gizlilik politikası ile mükemmel bir hizmet sunuyor.

Son güncelleme: 26 Mayıs 2024

VyprVPN nedir? Gizliliğiniz ve Online Özgürlüğünüz

Vypr VPN öne çıkan özellikleri sizin gizliliğinizi ve güvenliğinizi en önde tutması ve erişimi engellenmiş sitelere ve sayfalara erişiminizi sağlamaktır. Bu yazılım üstünde çalışılırken tam teçhizatlı bir donanım tasarlanmış.

Dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan 700 üzerindeki sunucuları sayesinde mükemmel hız seviyelerine ulaşılabiliyor. Böylece erişimi engellenmiş olan sitelere bu özellikle American Netflix’e bağlanıp programları sabit ve mükemmel bir hızla izleme imkanı sunuyor.

Son olarakda VyprVPN yerel uygulamalar sayesinde çoğu platform üzerinde mevcut.

VyprVPN full Fiyatlandırma ve Paketler

VyprVPN Fiyatlandırma ve Paketler

Çoğu VPN firması aynı özellikleri farklı abonelik çeşitleri altında sunsa da, VyprVPN full 2 değişik paketi farklı özelliklerde sunuyor. Standart paket 3 eş zamanlı bağlanım imkanı veriyor. Premium pakette ise Chameleon Protokolünün yanı sıra 5 eş zamanlı bağlantı imkanı sunuyor.

Paket seçiminizi yaptıktan sonra abonelik türünü seçmeniz mümkün: Aylık yada yıllık. Yıllık abonelik seçiminde aylık aboneliğe nazaran %44’ye varan indirimler almanız mümkün.

%44 daha daha ucuz olmasına rağmen standart paket cazip değil. Sadece 3 eş zamanlı bağlantı sunması ve Chameleon protokolünü sunmaması iyi bir paket değil. VyprVPN ile ilgileniyorsanız ve sansürsüz bir internet deneyimi peşindeyseniz Premium paketleri tercih etmekte ve patentli Chameleon Protokolüne de sahip olmak çok daha mantıklı bir seçim olacaktır. Onun için Premium Paket!

VyprVPN Full Indir

VyprVPN için Özet Tablosu

ÖZELLİK DEĞERİ
Sıfır kayıt? Evet, verileriniz ve kimliğiniz güvende
Torrentler ile uyumlu mu? Evet
Netflix US, UK, FR, CA, AU, DE
Çoklu Giriş Eklentisi 5 eşzamanlı bağlantı
Kapsanan ülkeler 73+
Desteklenen işletim sistemleri Android, iOS, Windows, MacOs
Para İade Garantisi 30 Gün
Protokoller WireGuard, robust VPN,IPsec, OpenVPN, Chameleon
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Güçlü: AES 256 bits
IP Adresleri 200.000+
Sunucular 700+

Kullanmaya Başlangıç

Amerikan Netflix Seyretme İmkanı

VyprVPN Amerikan Netflix erişim sağlıyor. Bununla kalmayıp diğer İngilizce versiyonlarına da erişim sağlıyor. Kanada, Avustralya veya Hollanda gibi. Kısacası VPN sunucusu bulunan her yerde!

vyprvpn netflix

Seyretmek istediğiniz ülkenin arşivlerine girin bağlanın ve Netflix izleyin. Bu kadar basit! VPN ana sayfasındaki Netflix uyumluluk tablosuna göz atmanızda fayda var Netflix’in VPN’lere karşı verdiği mücadele sonucu bu uyumluluk bazen değişkenlik gösterebiliyor.

Sansürlü içeriklere erişim sağlamasının yanı sıra, VyprVPN’in üstün hızı sayesinde seyir kalitesini de bir üst kesime taşıyor. Bu hız sayesinde Netflix’ i yüksek çözünürlükte izleme imkanı sunuyor.

Logging (Kayıt) ve Torrent Politikası

Chameleon VPN artık resmi olarak kayıt tutmayan bir VPN’dir. VPN bağlantısı hakkındaki faaliyetlerinizi veya meta-verinizi kayıt altına almaz. Böylece, bu konuda güvendesiniz ve internette her zaman anonim kalabilirsiniz.

Buna ilaveten Vypr VPN P2P dosya paylaşımına ve torentlere izin veriyor. Yani yasal olmayan torentleri indirmek istiyorsanız bu VPN’i göz önüne alabilirsiniz.

VyprVPN Indir

VyprVPN’in en Önemli Özellikleri

Chameleon™ Protokolu

Sansürün çok yaygın olduğu ülkelerde (Çin, İran, Türkiye, Kuzey Kore gibi) istediğiniz sitelere ve sayfalara bağlanmakta epey zorluk çekebilirsiniz, VPN ile bağlanmaya çalışsanız bile. Çünkü bu ülkeler VPN’lere savaş açmış durumda. Erişimi güçleştirmek ve engellemek için en iyi yolları keşfetmeye çalışıyorlar.

vyprvpn chameleon

Açık VPN protokolleri hükümetlerin sansürleme çabalarını karşı efektif de olsa Derin Paket İncelemelerinden (DPI Deep Packet Inspection) koruyamaz.

Buna karşı olarak VyprVPN kendi patentli protokollerini geliştirmişlerdir. Normal açık VPN bağlantısı gibi gözükse de yazılımın içinde paket üstveriyi (metadata) tekrar şifreleyen bir özelliğe sahiptir. Protokolün ismi Chameleon, DPI ve VPN bloklamalarına karşı son derece etkili.

VyprDNS, Vypr tarafından VPN

İnternete ne zaman bağlanırsanız, bir DNS sunucusunun alan (Domain) adını tercüme etmesi gerekmektedir (kullanıcı dostu adresler almak için gizlilikveguvenlik.com gibi) Büyük ihtimal ile internet hizmeti sunan firmanızın sunucularını kullanıyorsunuzdur. Bu yüzden internet firmanız tüm internet faaliyetlerinizden haberdardır.

vyprdns

DNS sunucularınızı Google DNS ile ya da OpenDNS ile her ne kadar değiştirebilseniz de VyprDNS size daha fazla avantajlar sağlayacaktır. İlk olarak DNS kayıtları (logs) yoktur. Böylece tüm internet faaliyetleriniz size özeldir. Ayrıca tüm DNS sansürlemelerini aşabilirsiniz ve böylece açık internete kavuşabilirsiniz. Google DNS ve ötekileri kendi belirledikleri tehlikeli veya yasal olmayan sitelere erişiminizi engelleyebilir ama VyprDNS ile bu sorunu yaşamayacaksınız, çünkü sıfır sansür politikası uygulanmaktadır.

NAT Güvenlik Duvarı (Firewall)

VyprVPN full üye olduğunuzda NAT Güvenlik Duvarı yazılıma dahildir. Bilgisayarınızda bir güvenlik duvarı mevcut dahi olsa, NAT güvenlik duvarı size o ekstra güvenlik hissini verip sizi istenmeyen verilerden korur. VPN firması sizin izniniz olmadan bilgisayarınıza her türlü erişim denemesini bloke eder.

Bu, ek olarak zararsızdır. Sizin hiçbir ayarlama yapmanıza gerek yoktur, NAT güvenlik duvarı Vypr VPN sunucuları üzerinde otomatik olarak önceden kuruludur.

Acil Anahtarı (Kill Switch)

IT ile uğraşırken her an her şey ile karşılaşabilirsiniz. En iyi VPN’e bile sahip olsanız bağlantınız bir anlığına kopabilir ve bu olduğunda OS’niz otomatik olarak standart bağlantınız ile tekrar bağlanır. Ve bu açığa düştüğünüz anlamına gelir. Yani o an torrentler indiriyor iseniz gerçek IP adresiniz açığa çıkabilir.

Ama acil anahtarı sayesinde bu ihtimal ortadan kalkıyor. Tüm uygulamalarda VPN ile bağlantınız olmadığı taktirde tüm veri alışverişini otomatik olarak kesiyor. Böylece açığa düşecek DNS veya IP kalmıyor. VPN’iniz tekrar bağlanana kadar güvenliğiniz koruma altına alınıyor.

VyprVPN Indir

VyprVPN full Yazılım

vypr vpn yazılım

VyprVPN Hakkında Sonuçlar

Vypr VPN online faaliyetlerinizi koruması açısından ve sansürlenmiş sayfalara erişim konusunda piyasadaki en iyi VPN yazılımlarından biridir. Geniş sunucu ağı ile neredeyse tüm engelli sitelere erişiminizi sağlayacaktır. Hızlı sunucuları sayesinde sorunsuz seyir keyfi isteyen kullanıcılar için de çok tavsiye edilir.

VyprVPN’in fiyatı aşağı yukarı piyasadaki diğer VPN yazılımları ile aynı değerde. Ama Premium Paketi çoğunun sunmadığı cazibelikte. Çoğu kullanıcı için tek dezavantaj yasal olmayan Torrentlere ulaşım imkanı verilmemesi.

8.5 Puan
VyprVPN İncelemesi

Gizlilik ve güvenlik
10
Özellikler
9
Hız ve performans
9
Paranın değeri
9.5
Kullanım kolaylığı
9.5
ARTILARI
  • Chameleon Protokol (Premium Paket)
  • Şifrelenmiş Cloud (Premium Paket)
  • NAT Fire Wall (Güvenlik Duvarı) Premium Paket
  • Tescilli VyprDNS
  • Yüksek Hız
EKSILERI
  • Standart Paket
  • Yasal Olmayan Torrentler
berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com