ZenMate VPN

Bu makalede ZenMate’i inceleyeceğim. Almanya’da kurulmuş bir VPN olan Zen Mate Türkiye’de çok popüler (40 milyon kullanıcının üzerinde). Her şey, bedava arama motoru uzantısı ile başladı (Chrome ve Firefox için) ve şu an ZenMate eksiksiz bir VPN servisi sunuyor. Bu uzantılar VPN’in popüler olmasında büyük rol oynadı. Ama o zamandan beri VPN çok yol kat etti. Haydi şimdi Zen Mate VPN’in özelliklerini daha dikkatli inceleyelim.

ZenMate Indir
Çevrimiçi gizliliğiniz için bir Alman Sanal Özel Ağı!

Web'e bir ninja gibi göz atın: anonim olarak ve iz bırakmadan. Risksiz 30 gün deneyin.

Son güncelleme: 2 Ekim 2022

ZenMate, gittikçe güzelleşen bir VPN

Birkaç yıl önce, bu VPN hakkında okuduğum zaman ZenMate VPN’i deneme kararı aldım. Aslında pek memnun kalmamıştım. Bütün bir Zen Mate VPN incelemesi gerektirecek kadar özelliği olduğunu düşünmedim. O yüzden üzerinde çok zaman harcamadım. Ama çoğunuz bana ne düşündüğümü sordunuz. Ben de bu yüzden ikinci bir şans vermeyi düşündüm. Bu yüzden ZenMate’in arkasındaki ekiple temasa geçtim. İlk olarak deneme sürümünü almak için ve ayrıca gizlilikveguvenlik.com okuyucularına özel bir indirim almak için.

Yazının ilerleyen kısımlarında daha önce sizlere önerdiğim VPN sağlayıcılarının başında gelen Zen mate VPN ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz. Zenmate kayıt hakkında tüm bilgileri bu yazıda bulabileceksiniz. 

ZenMate VPN, internette oldukça iyi bilinen bir VPN sağlayıcısı olarak görünüyor. Bugüne kadar 40 milyon’u aşkın sadık kullanıcıya hizmet sağlamayı başarmışlar. Almanya’da bulunan ZenGuard adında bir şirketin ürünü ve Türkiye’de de oldukça popüler. İlk olarak google chrome ve mozilla firefox için oluşturdukları ücretsiz eklentiler ile piyasaya giriş yaptılar ancak şimdi tam kapsamlı bir VPN hizmeti sunuyorlar.

Özellikle söylemeliyim ki VPN’lerini gerçekten baya geliştirmişler. Özellikle sunucu performansında ve kullanım kolaylığında. İşte şimdi konuşuyoruz! Zen mate gerçekten sunduğu özellikler ve kaliteli hizmetten dolayı oldukça geçerli ve saygın bir sağlayıcı. O yüzden tamamen ayarlanabilir bir yazılım istiyorsanız size öneririm. Ama tak çalıştır tarzı VPN arayanlar, rahat kullanıcılar için en iyi VPN’lerden birisi. Birkaç tık ile cihazınızın bağlantısını şifreleyip koruyabilirsiniz.

Paketler ve fiyat

zenmate vpn fiyatlandırma

Zen Mate üç farklı abonelik tipi ve her keseye uygun şekilde abonelik planları sunmaktadır. Eğer uzun vadeli bir plana abone olursanız çok daha uygun fiyata bu VPN’i kullanmış olursunuz. Yok benim çok uzun süreli bir VPN’e ihtiyacım yok derseniz, kısa süreli abonelikler satın alabilirsiniz.

Ya da sunduğu deneme üyeliğini kullanabilirsiniz. Deneme üyeliğinde herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmadan 15 günlük bir VPN kullanımına sahip olabilirsiniz. Ayrıca 30 gün içinde para iade garantisi sunuyorlar. Yani full paket bir abonelik satın aldığınızda eğer bu sağlayıcıdan memnun kalmadığınızı belirtirseniz paranızı iade alabilirsiniz.

Bence gayet güzel bir fırsat, hem deneme üyeliğini hem de 30 gün para iade garantisini kullanarak uzun bir süre hiç bir ücret ödemeden premium bir VPN kullanma şansına sahip olabilirsiniz.

ZenMate Indir

ZenMate VPN için özet tablosu

ÖZELLİK DEĞERİ
Sıfır kayıt? Evet, verileriniz ve kimliğiniz güvende
Torrentler ile uyumlu mu? Evet
Netflix US, FE, DE, UK
Çoklu Giriş Eklentisi 5 eşzamanlı bağlantı
Kapsanan ülkeler 74+
Desteklenen işletim sistemleri Windows, macOS, Linux, Android, iOS
Para İade Garantisi 30 Gün
Protokoller OpenVPN (TCP, UDP), L2TP, PPTP
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Güçlü: AES 256 bits
IP Adresleri Açıklanmıyor
Sunucular 3.500+

Kullanmaya Başlangıç

Bir VPN sayesinde gizlilik ve güvenliğinizi arttırmanın yanı sıra çok daha farklı şeylere sahip olabilirsiniz. Eğer internetten dizi ve film izlemeyi seven bir bireyseniz Netflix üyeliğinizin olduğunu düşünüyoruz.

Netflix USA Erişimi

Bu VPN’i kullanarak konumunuzu değiştirmeniz mümkündür. Bazı diziler dünya devi Amerika’da yayınlandıktan birkaç ay sonra ülkemizde yayınlanır. Bunun önüne geçmeniz için bazı yöntemler mevcut. Örneğin; bir VPN kullanmak. Bu VPN sağlayıcısını kullanarak konumunuzu Amerika’ya alın.

Amerika’ya aldığınız konum ile normal satın aldığınız Netflix sayfasına giriş yaptığınızda ABD sunucusunda göründüğünüz için site sizi bir ABD vatandaşı olarak görür ve en geniş kataloglara erişim sağlamış olursunuz. Bu durum Amazon, Hulu, Disney gibi platformlar için de geçerlidir.

Torrent ve Dosya İndirme

Bazı ülkelerde telif haklarından dolayı dosya indirmek ve torrent çekmek yasaktır. Bizim ülkemizde de durum böyle. Her ne kadar kontrolleri çok sık olmasa da, torrent indirdikleri için ceza yiyen çok sayıda insan mevcut. Eğer video izleme platformlarına ya da müzik dinleme yazılımlarına para vermeyi seven bir tip değilseniz, yapacağınız şey çok basit: Zenmate VPN kullanmak!

Bir VPN kullanarak konumunuzu ve IP adresinizi gizlersiniz. İnternette yapacağınız aktiviteleri sanki farklı bir ülkedeymiş gibi yaparsınız. Torrent indirmek, program indirmek, müzik indirmek gibi telif yasalarını çiğneyen işler yapıyorsanız, Zen mate kullanarak konumunuzu değiştirebilirsiniz.

ZenMate Indir

Zenmate VPN Özellikleri

Zen mate gerçekten Türkiye’de bulunan en iyi sanal özel sağlayıcıların başında gelmektedir. Eğer Zenmate ücretsiz bir şekilde kullanıp internet güvenliğinizi arttırmak istiyorsanız bu sağlayıcı tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Tek yapmanız gereken Zenmate chrome eklentisini ya da mobil cihazlar için olan uygulamayı indirmenizdir.

ZenMate VPN gezginler sitesinde de bulunmaktadır, eğer kendiniz bu sanal özel sağlayıcıyı bulamıyorsanız ve ZenMate nedir sorusunun cevabını pozitife çeviremiyorsanız, bu yazıda sizlerle paylaştığımız özellikleri kullanarak en güzel şekilde ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Bu özellikleri kullanarak bir sanal özel ağ sağlayıcıda olması gereken her şeyi kaliteli bir şekilde sahip olabilirsiniz. Gizlilik ve güvenlik admini olarak internet güvenliğinizi arttırabilmek için önerilerde bulunmaya devam edeceğim.

Özelliklerden bahsetmemiz gerekiyorsa, aşağıda sıralıyorum:

Kill Switch

Kill Switch özelliği sayesinde internet bağlantınızı kaybettiğinizde endişeye kapılmanıza gerek kalmaz çünkü bilgileriniz güvende kalacaktır. Kill Switch sayesinde internetiniz kopsa dahi VPN tüm bağlantınızı keser ve güvenliğinizi sağlar.

DNS Leak Protection

DNS Sızıntı Koruması sayesinde kullandığınız DNS ayarlarını başkalarının görüntülemesine ya da farklı sızıntılara mahal vermesine izin vermez.

Windows istemcisi

Basit & temiz bir arayüz

Sizi ZenMate incelememin başında uyardım. Fazla ayarlama beklemeyin. Programı açtığınızda (girişten sonra), ZenMate VPN en hızlı sunucusu olan ülkeye bağlanma fırsatı veriyor. Ama siz, ülke butonuna tıklayarak başka bir ülke seçebilirsiniz. Burada 74 farklı ülkenin bulunduğu bir liste var ve bu ülkelerden sunucu seçebilirsiniz. Açıkçası ZenMate’in tam olarak kaç tane sunucusu olduğu hakkında bir fikrim yok…

zenmate vpn konum seçme

Programın sağında bulunan yıldız işaretine tıklayarak, ülkeleri favori listenize ekleyebilirsiniz. Bu şekilde eklediğiniz ülke, ZenMate’de mevcut olan ülkeler listesinde en üstte bulunacak.

Birkaç standart ayarlar

Zenmate VPN bu konuda kendisini gerçekten geliştirmiş. Uygulama arayüzünün sağ üst köşesinde bulunan hesap kısmından tüm ayarlara ulaşabilirsiniz.

Orada birkaç bölüm karşınıza çıkar.

  • Hesabım” sekmesi
  • Ayarlar” sekmesi

Hesabım sekmesinden, hesabınız, kullanıcı adınız, son kullanma tarihi, mevcut plan ve hesap yönetimi kontrol panelini açmak için birkaç yararlı bağlantı hakkında temel bilgiler sağlar. Ayrıca, bunu seçmeniz durumunda oturumu kapatabilirsiniz.

Ayarlar sekmesinde iki sekme bulunur: Genel ve Bağlantı.

Genel sekmesi, başlangıç ​​ayarlarını, otomatik bağlantı ayarlarını, dil ayarlarını ve kill switch ayarlarını seçebileceğiniz yerdir.

zenmate vpn ayarlar

Bağlantı sekmesinde kullanılan protokoller, bağlantı noktaları, DNS ve IPv6 Ayarları ile ilgili daha gelişmiş bağlantı ayarları bulunur. Burada değişiklik yapmadan önce ileri düzey kullanıcılar için veya Destek ekibimizle iletişime geçmeniz önerilir.

Sadece, VPN bilgisayar açıldığında başlayıp başlamamasını ayarlayabiliyorsunuz veya Acil Anahtarı (Kill Switch) özelliğini (burada EverSecure diye geçiyor) açıp açmamayı. Hatırlatayım, son söylediğim şey ani bir bağlantı kaybında bütün trafiğiniz kesip bilgilerin akmasına engel oluyor.

Dahası da, bir tane daha sinir bozucu bir noktası var. Mevcut sunucu listesi yok. O yüzden manüel bağlanmanın bir yolu yok ve her cihazda uygulamalarını kullanmak zorundasınız.

ZenMate Indir

Uygulamalar ve Eklentiler

Zenmate indir ve mobil cihazlarda da güvenlik sağla! Bu sanal özel ağ programı sadece bilgisayarlar için geçerli değildir. Hem MAC hem Linux hem de Windows tabanlı bilgisayarlarda çalışabilmesinin yanı sıra, ios, android, windows gibi işletim sistemlerine sahip telefonlarda da kullanabilirsiniz.

Bunlar, yasaklı sitelere erişiminizi sağlasa da ben arama motoru uzantılarını çok sevmiyorum. Çünkü, sadece arama motorunun trafiğini koruyor. Bu yüzden, bunun yerine VPN programlarını öneririm. Çünkü daha güvenli ve sizi IP sızıntılarına karşı koruyor. Çoğu sızıntı, arama motorunun etkisizliğinden geliyor; uzantının kendisinden değil. Ama yine de IP adresiniz güvende olabilir.

Müşteri Hizmetleri

Bu sanal özel ağ programını diğerlerinden ayıran en önemli özellik çok kaliteli bir müşteri hizmetleri olmasıdır. Haftanın 7 günü 24 saat boyunca herhangi bir durumda desteğe ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla Müşteri Hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Hem de canlı chat desteği sayesinde bu çok kolay!

Müşteri hizmetleri kurulumdan sunucu seçimine kadar birçok konuda size yardımcı olmaya hazır. Bizzat kendim bir sorun varmış gibi bağlandım (sorun da yoktu ama neyse) son derece yardımsever ve sabırlı müşteri temsilcileri bana ulaştı. Teşekkürler!

Sonuç

Zenmate indir gerçekten piyasada bulabileceğiniz en kalite sağlayıcıların başında gelmektedir. Türkiye’de çok fazla kullanıcıya sahip bu VPN uzun yıllardır kaliteli hizmet verdiği için gerçekten çok fazla kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Gizli ve anonim bir şekilde internet kullanmak istiyorsanız gözünüzü kırpmadan bu programa ve yazılıma güvenebilirsiniz.

Gizlilik ve güvenlik admini olarak kaliteli bir internet deneyimi yaşayabilmeniz için elimden geleni yapıyorum. İncelemelerde bulunuyorum, indirim kodları dağıtıyorum, yorumlarınıza ve gönderdiğiniz maillere cevap veriyorum. Eğer farklı konularda da yardıma ihtiyacınız varsa lütfen yorumlar kısmından bana ulaşın.

Bizi takip etmeye devam edin ve gizliliğiniz ile güvenliğiniz emin ellerde olsun. Okuduğunuz için çok teşekkürler, sağlıklı günler diliyorum.

9.2 Puan
ZenMate İncelemesi

Gizlilik ve güvenlik
9
Özellikler
10
Hız ve performans
9.5
Paranın değeri
9
Kullanım kolaylığı
9
ARTILARI
  • Kayıt tutmaz
  • P2P yani peer to peer bağlantıya hazırdır
  • Konum takibini engeller
  • EverSecure sayesinde en güvenli VPN yazılımı
  • Ücretsiz eklenti desteği
EKSILERI
  • Az sayıda sunucu lokasyonu

Birine internet aşığı diyebilirsen o da benim! Her zaman çevrimiçi dünyaya karşı tutkulu oldum. Ve güvenlik ve mahremiyet konularında özel bir sevgi büyüttüm içimde. Gizlilik, korunması gereken nihai bir varlıktır. Deneyimli bir güvenlik uzmanı olarak, güvenlik konusunda güncel kalmak için her türlü çabayı gösteriyorum. Ve bilgilerimi okuyucularımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com