ZenMate VPN

ZenMate VPN İncelemesi

Bu makalede ZenMate’i inceleyeceğim. Almanya’da kurulmuş bir VPN olan Zen Mate Türkiye’de çok popüler (40 milyon kullanıcının üzerinde). Her şey, bedava arama motoru uzantısı ile başladı (Chrome ve Firefox için) ve şu an ZenMate eksiksiz bir VPN servisi sunuyor. Bu uzantılar VPN’in popüler olmasında büyük rol oynadı. Ama o zamandan beri VPN çok yol kat etti. Haydi şimdi Zen Mate VPN’in özelliklerini daha dikkatli inceleyelim.

ZenMate Edinin
Çevrimiçi gizliliğiniz için bir Alman Sanal Özel Ağı!

Web'e bir ninja gibi göz atın: anonim olarak ve iz bırakmadan. Risksiz 30 gün deneyin.

ZenMate, gittikçe güzelleşen bir VPN

Birkaç yıl önce, bu VPN hakkında okuduğum zaman ZenMate VPN’i deneme kararı aldım. Aslında pek memnun kalmamıştım. Bütün bir Zen Mate VPN incelemesi gerektirecek kadar özelliği olduğunu düşünmedim. O yüzden üzerinde çok zaman harcamadım. Ama çoğunuz bana ne düşündüğümü sordunuz. Ben de bu yüzden ikinci bir şans vermeyi düşündüm. Bu yüzden ZenMate’in arkasındaki ekiple temasa geçtim. İlk olarak deneme sürümünü almak için ve ayrıca gizlilikveguvenlik.com okuyucularına özel bir indirim almak için.

ZenMate, internette oldukça iyi bilinen bir VPN sağlayıcısı olarak görünüyor. Bugüne kadar 40 milyon’u aşkın sadık kullanıcıya hizmet sağlamayı başarmışlar. Almanya’da bulunan ZenGuard adında bir şirketin ürünü ve Türkiye’de de oldukça popüler. İlk olarak google chrome ve mozilla firefox için oluşturdukları ücretsiz eklentiler ile piyasaya giriş yaptılar ancak şimdi tam kapsamlı bir VPN hizmeti sunuyorlar.

Özellikle söylemeliyim ki VPN’lerini gerçekten baya geliştirmişler. Özellikle sunucu performansında ve kullanım kolaylığında. İşte şimdi konuşuyoruz! Zen mate gerçekten sunduğu özellikler ve kaliteli hizmetten dolayı oldukça geçerli ve saygın bir sağlayıcı. O yüzden tamamen ayarlanabilir bir yazılım istiyorsanız size öneririm. Ama tak çalıştır tarzı VPN arayanlar, rahat kullanıcılar için en iyi VPN’lerden birisi. Birkaç tık ile cihazınızın bağlantısını şifreleyip koruyabilirsiniz.

Paketler ve fiyat

zenmate vpn fiyatlandırma

Burada şaşaalı bir şey yok. ZenMate VPN 3 klasik paket sunuyor: aylık, altı aylık veya yıllık. Yıllık paketlerinin fiyatı çok rekabetçi. Özellikle 5 cihaza aynı anda bağlanma özelliği ile!

O yüzden kesinlikle yıllık planlarını öneririm. Çünkü aynı özelliklere sahip, bir aylık daha ucuz VPN’ler bulabilirsiniz. İsterseniz bu sağlayıcıyı 7 gün ücretsiz deneme ile veya ZenMate’i 30 günlüğüne, Para Geri Verme Garantisi ile deneyebilirsiniz.

Burada bahsetmem doğru mu bilmiyorum ama zamanında ZenMate’in bedava sürümü vardı… Biliyorsunuz ben bedava VPN’lerden nefret ederim. Ama ciddi bir VPN’in bedava paketi her zaman uygundur! Ve şimdi ZenMate’i bedava kullanmanın tek yolu arama motoru uzatmalarını kullanmak.

ZenMate Edinin

ZenMate için özet tablosu

ÖZELLİKDEĞERİ
Logs Hiç Log olmaması
Torrents Torrent’lerin kullanabilirliği
Netflix ABD
Çoklu Giriş EklentisiSınırsız eşzamanlı giriş
Uygulanan Ülkeler74+
Uyumlu ProgramlarWindows, Mac, Linux, iOS, Android, Firefox, Chrome
Para İade Garantisi30 Gün
ProtokollerOpenVPN (UDP/TCP), L2TP, PPTP
Trafik VerileriSınırsız
ŞifrelemeAskeri 256 bit
IP AdresleriBilinmiyor
Sunucu3700 ve üzeri

Kullanmaya Başlangıç

Video izlemek

ZenMate’in kalitesi ve hızı internette yüksek kalite film izlemek için uygun. O yüzden yurt dışındayken Türk televizyonu izlemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, Amerikan Netflix’i de izlemek istiyorsanız hiç telaşlanmayın.

Tüm streaming sağlayıcıların geniş kataloglarına erişiminizi sağlayacak özel sunucuları var. Daha fazla bilgi için web sayfalarındaki sunucu bilgilendirme formunu okuyabilir ve hangi sitelere erişim sağlayabileceğinizi görebilirsiniz. Eğer Türkiye’de bulunurken farklı bir ülkedeki streaming servis sağlayıcılarının kataloglarına erişim sağlamak ve favori dizi/filmlerinizi izlemek istiyorsanız bu sağlayıcıyı kullanarak rahatlıkla bu arzunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

P2P, torrentler ve kayıtlar

ZenMate Almanya’da üretildi. Bu yüzden meşhur Alman Kalitesini alacaksınız. Ek olarak, Almanya, Avrupa’da güçlü gizlilik yasası olan sayılı ülkelerden. Bu yasalardan bazıları sunucularda kullanıcı kayıtları tutmayı bile yasaklıyor. Daha fazla detay için ZenMate VPN’in resmi açıklamasını alıntılayayım: Hiçbir kaydımız yok. Alman yasası böyle kayıtları tutmamızı ve herhangi bir üçüncü partiye ulaştırmamızı yasaklıyor. O yüzden güvendesiniz.

İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerden torrent indirmenizi sağlayabilecek özel sunucular müşterilere sunulmaktadır. Böylelikle internet hareketlerinizi gizleyebilir ve dilediğiniz gibi torrent indirebilirsiniz. Torrent indirmekten hoşlanan VPN kullanıcıları için Zenmate gerçekten tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir hizmet anlayışına sahip ve sırf bu için özel sunucuları çalıştırıyorlar. Tüm engellenen sitelere erişim sağlayabilirsiniz, hem de sıkıntısız.

ZenMate Edinin

Windows istemcisi

Basit & temiz bir arayüz

Sizi ZenMate incelememin başında uyardım. Fazla ayarlama beklemeyin. Programı açtığınızda (girişten sonra), ZenMate en hızlı sunucusu olan ülkeye bağlanma fırsatı veriyor. Ama siz, ülke butonuna tıklayarak başka bir ülke seçebilirsiniz. Burada 74 farklı ülkenin bulunduğu bir liste var ve bu ülkelerden sunucu seçebilirsiniz. Açıkçası ZenMate’in tam olarak kaç tane sunucusu olduğu hakkında bir fikrim yok…

zenmate vpn konum seçme

Programın sağında bulunan yıldız işaretine tıklayarak, ülkeleri favori listenize ekleyebilirsiniz. Bu şekilde eklediğiniz ülke, ZenMate’de mevcut olan ülkeler listesinde en üstte bulunacak.

Birkaç standart ayarlar

Zenmate bu konuda kendisini gerçekten geliştirmiş. Uygulama arayüzünün sağ üst köşesinde bulunan hesap kısmından tüm ayarlara ulaşabilirsiniz.

Orada birkaç bölüm karşınıza çıkar.

  • Hesabım” sekmesi
  • Ayarlar” sekmesi

Hesabım sekmesinden, hesabınız, kullanıcı adınız, son kullanma tarihi, mevcut plan ve hesap yönetimi kontrol panelini açmak için birkaç yararlı bağlantı hakkında temel bilgiler sağlar. Ayrıca, bunu seçmeniz durumunda oturumu kapatabilirsiniz.

Ayarlar sekmesinde iki sekme bulunur: Genel ve Bağlantı.

Genel sekmesi, başlangıç ​​ayarlarını, otomatik bağlantı ayarlarını, dil ayarlarını ve kill switch ayarlarını seçebileceğiniz yerdir.

zenmate vpn ayarlar

Bağlantı sekmesinde kullanılan protokoller, bağlantı noktaları, DNS ve IPv6 Ayarları ile ilgili daha gelişmiş bağlantı ayarları bulunur. Burada değişiklik yapmadan önce ileri düzey kullanıcılar için veya Destek ekibimizle iletişime geçmeniz önerilir.

Sadece, VPN bilgisayar açıldığında başlayıp başlamamasını ayarlayabiliyorsunuz veya Acil Anahtarı (Kill Switch) özelliğini (burada EverSecure diye geçiyor) açıp açmamayı. Hatırlatayım, son söylediğim şey ani bir bağlantı kaybında bütün trafiğiniz kesip bilgilerin akmasına engel oluyor.

Dahası da, bir tane daha sinir bozucu bir noktası var. Mevcut sunucu listesi yok. O yüzden manüel bağlanmanın bir yolu yok ve her cihazda uygulamalarını kullanmak zorundasınız.

Uygulamalar ve Eklentiler

Diğer VPN’ler gibi, ZenMate VPN; Chrome, Firefox ve Opera için uzantılar sunuyor. Ayrıca iOS ve Android için de uygulamaları mevcut. Bunlar sadece arama motorundaki veriyi koruyor. ZenMate uzantısını indirmek için, arama motorunuzun uzantılar sekmesine gidin.

Bunlar, yasaklı sitelere erişiminizi sağlasa da ben arama motoru uzantılarını çok sevmiyorum. Çünkü, sadece arama motorunun trafiğini koruyor. Bu yüzden, bunun yerine VPN programlarını öneririm. Çünkü daha güvenli ve sizi IP sızıntılarına karşı koruyor. Çoğu sızıntı, arama motorunun etkisizliğinden geliyor; uzantının kendisinden değil. Ama yine de IP adresiniz güvende olabilir.

Sonuç

ZenMate, kullanımı kolay olan bir VPN. Bu yüzden kurulumla uğraşmak istemeyen herkes için öneririm. Bağlantısını koruyup, film izlemek isteyen herkes için uygun.

9.4 (Toplam) Puan
ZenMate İncelemesi

Gizlilik ve güvenlik
9
Özellikler
10
Hız ve performans
9.5
Paranın değeri
9
Kullanım kolaylığı
9
Berat Y.

Seyahatlerim boyunca birçok yazılım denedim. Her zaman en iyi VPN veya virüsten koruma yazılımını bulmaya çalışıyorum. Ve bulgularımı burada sizlerle paylaşıyorum, incelemelerimde. Umarım aradığınızı bulursunuz!

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

      Bir Yorum Yapın

      GizlilikveGüvenlik.com