ZenMate VPN

ZenMate VPN İncelemesi

Bu makalede ZenMate’i inceleyeceğim. Almanya’da kurulmuş bir VPN olan ZenMate Türkiye’de çok popüler (40 milyon kullanıcının üzerinde). Her şey, bedava arama motoru uzantısı ile başladı (Chrome ve Firefox için) ve şu an ZenMate eksiksiz bir VPN servisi sunuyor. Bu uzantılar VPN’in popüler olmasında büyük rol oynadı. Ama o zamandan beri VPN çok yol kat etti. Haydi şimdi ZenMate VPN’in özelliklerini daha dikkatli inceleyelim.

ZenMate Edinin

ZenMate, gittikçe güzelleşen bir VPN

Geçen sene, bu VPN hakkında okuduğum zaman ZenMate VPN’i deneme kararı aldım. Aslında pek memnun kalmamıştım. Bütün bir ZenMate VPN incelemesi gerektirecek kadar özelliği olduğunu düşünmedim. O yüzden üzerinde çok zaman harcamadım. Ama çoğunuz bana ne düşündüğümü sordunuz. Ben de bu yüzden ikinci bir şans vermeyi düşündüm. Bu yüzden ZenMate’in arkasındaki ekiple temasa geçtim. İlk olarak deneme sürümünü almak için ve ayrıca gizlilikveguvenlik.com okuyucularına özel bir indirim almak için.

zenmate-vpn-review

Özellikle söylemeliyim ki VPN’lerini gerçekten baya geliştirmişler. Özellikle sunucu performansında ve kullanım kolaylığında. İşte şimdi konuşuyoruz! Tabii ki, ZenMate tam set ayarları olan bir VPN değil. O yüzden tamamen ayarlanabilir bir yazılım istiyorsanız önermem. Ama tak çalıştır tarzı VPN arayanlar, rahat kullanıcılar için en iyi VPN’lerden birisi. Birkaç tık ile cihazınızın bağlantısını şifreleyip koruyabilirsiniz.

ZenMate: Paketler ve fiyat

zenmate vpn fiyatlandırma

Burada şaşaalı bir şey yok. ZenMate VPN 3 klasik paket sunuyor: aylık, altı aylık veya yıllık. Yıllık paketlerinin fiyatı çok rekabetçi. Özellikle 5 cihaza aynı anda bağlanma özelliği ile! Ama aylık fiyatları biraz pahalı… Neredeyse ExpressVPN ile aynı fiyata. Ama daha az özellikle… O yüzden kesinlikle yıllık planlarını öneririm. Çünkü aynı özelliklere sahip, bir aylık daha ucuz VPN’ler bulabilirsiniz. Artık bedava deneme sürümü olmasa da, ZenMate’i 14 günlüğüne, Para Geri Verme Garantisi ile deneyebilirsiniz.

Burada bahsetmem doğru mu bilmiyorum ama zamanında ZenMate’in bedava sürümü vardı… Biliyorsunuz ben bedava VPN’lerden nefret ederim. Ama ciddi bir VPN’in bedava paketi her zaman uygundur! Ve şimdi ZenMate’i bedava kullanmanın tek yolu arama motoru uzatmalarını kullanmak.

ZenMate için özet tablosu

ÖZELLİKDEĞERİ
Logs Hiç Log olmaması
Torrents Torrent’lerin kullanabilirliği
Netflix UK, US
Çoklu Giriş Eklentisi Aynı anda 5 giriş imkanı
Uygulanan Ülkeler 30+ ve üzeri
Uyumlu Programlar Windows, Mac, iOS, Android, Chrome, Firefox, Opera
Para İade Garantisi 14 Gün
Protokoller OpenVPN, L2TP and PPTP
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Askeri 256 bit
IP Adresleri Bilinmiyor
Sunucu Bilinmiyor

Detaylı bir şekilde VPN ZenMate

Basit & temiz bir arayüz

zenmate connected server

Sizi ZenMate incelememin başında uyardım. Fazla ayarlama beklemeyin. Programı açtığınızda (girişten sonra), ZenMate en hızlı sunucusu olan ülkeye bağlanma fırsatı veriyor. Ama siz, ülke butonuna tıklayarak başka bir ülke seçebilirsiniz. Burada 30 farklı ülkenin bulunduğu bir liste var ve bu ülkelerden sunucu seçebilirsiniz. Açıkçası ZenMate’in tam olarak kaç tane sunucusu olduğu hakkında bir fikrim yok…

zenmate vpn konum seçme

Programın sağında bulunan yıldız işaretine tıklayarak, ülkeleri favori listenize ekleyebilirsiniz. Bu şekilde eklediğiniz ülke, ZenMate’de mevcut olan ülkeler listesinde en üstte bulunacak.

Birkaç standart ayarlar

zenmate vpn ayarlar

Eğer bir düğmeye basıp şifreli bir bağlantı başlatan bir VPN arıyorsanız, bu VPN sizin için. Ama modemde ayarlamalar yapmak, protokolleri veya girişleri ayarlamak veya ayarları kurcalamak istiyorsanız aramaya devam edin. Dediğim gibi, eğer böyle şeyler arıyorsanız başka bir VPN’e bakmanızı öneririm çünkü ZenMate bunları sunmuyor.

Sadece, VPN bilgisayar açıldığında başlayıp başlamamasını ayarlayabiliyorsunuz veya Acil Anahtarı (Kill Switch) özelliğini (burada EverSecure diye geçiyor) açıp açmamayı. Hatırlatayım, son söylediğim şey ani bir bağlantı kaybında bütün trafiğiniz kesip bilgilerin akmasına engel oluyor.

Dahası da, bir tane daha sinir bozucu bir noktası var. Mevcut sunucu listesi yok. O yüzden manüel bağlanmanın bir yolu yok ve her cihazda uygulamalarını kullanmak zorundasınız.

P2P, torrentler ve kayıtlar

ZenMate Almanya’da üretildi. Bu yüzden meşhur Alman Kalitesini alacaksınız. Ek olarak, Almanya, Avrupa’da güçlü gizlilik yasası olan sayılı ülkelerden. Bu yasalardan bazıları sunucularda kullanıcı kayıtları tutmayı bile yasaklıyor. Daha fazla detay için ZenMate’in resmi açıklamasını alıntılayayım: Hiçbir kaydımız yok. Alman yasası böyle kayıtları tutmamızı ve herhangi bir üçüncü partiye ulaştırmamızı yasaklıyor. O yüzden güvendesiniz.

Ancak, Alman yetkililer P2P ve torrentlere karşı olan en güçlü ekiplerden birisi. Peki bu, ZenMate’in politikasını etkiliyor mu? Aslında, bunu bilmiyoruz… Çünkü bu VPN hiçbir zaman torrent indirip indiremeyeceğinden bahsetmiyor. Ben denedim ve söyleyebilirim ki torrentler engelli değil. Kısacası, gizlice indirmeye dikkat ederseniz, istediğiniz kadar indirebilirsiniz!

Arama motoru uzantıları

Diğer VPN’ler gibi (ExpressVPN, PureVPN vs.), ZenMate; Chrome, Firefox ve Opera için uzantılar sunuyor. Bunlar sadece arama motorundaki veriyi koruyor. ZenMate uzantısını indirmek için, arama motorunuzun uzantılar sekmesine gidin.

zenmate vpn chrome eklentisi

Bunlar, yasaklı sitelere erişiminizi sağlasa da ben arama motoru uzantılarını çok sevmiyorum. Çünkü, sadece arama motorunun trafiğini koruyor. Bu yüzden, bunun yerine VPN programlarını öneririm. Çünkü daha güvenli ve sizi IP sızıntılarına karşı koruyor. Çoğu sızıntı, arama motorunun etkisizliğinden geliyor; uzantının kendisinden değil. Ama yine de IP adresiniz güvende olabilir.

Video izlemek

ZenMate’in kalitesi ve hızı internette yüksek kalite film izlemek için uygun. O yüzden yurt dışındayken Türk televizyonu izlemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, Amerikan Netflix’i de izlemek istiyorsanız hiç telaşlanmayın. ZenMate arkanızda!

ZenMate Edinin

ZenMate için sonuç

ZenMate, kullanımı kolay olan bir VPN. Bu yüzden kurulumla uğraşmak istemeyen herkes için öneririm. Bağlantısını koruyup, film izlemek isteyen herkes için uygun.

8.3 Toplam Puan
Zenmate

Gizlilik ve güvenlik
9
Özellikler
9
Covered countriesHız ve performans
8
Paranın değeri
8
Kullanım kolaylığı
8
ARTILARI
 • Yüksek hızlı bağlantı
 • iPhone ve Android için uygulaması olması
 • P2P ve BitTorrent için kayıt tutmadan işlem yapabilmesi
 • Kullanıcı dostu olması
 • Geniş bir ülke ağına sahip olması
EKSILERI
 • En ucuz VPN’lerden biri olmaması
 • Az ayarlama opsiyonu bulunması
Berat Y.

Seyahatlerim boyunca birçok yazılım denedim. Her zaman en iyi VPN veya virüsten koruma yazılımını bulmaya çalışıyorum. Ve bulgularımı burada sizlerle paylaşıyorum, incelemelerimde. Umarım aradığınızı bulursunuz!

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

   Bir cevap yazin

   GizlilikveGüvenlik.com