Windscribe VPN

Windscribe

Merhabalar, bu yazımda sizlere Windscribe VPN ile ilgili detaylı bilgiler vererek VPN almayı düşünen okuyucularımın karar süreçlerine katkıda bulunacağım. Çünkü VPN Windscribe ve diğerleri hakkında yeterli bilgisi olan tüketicilerin doğru seçimi yapabileceğini inanıyorum. Yani, arkanıza yaslanın ve Wındscrıbe ile ilgili bu yazının keyfini çıkarın. İyi okumalar.

WindscribeVPN Edinin
Güvenli Bir İnternet Kullanımı için Wındscrıbe VPN Edinin!

Eğer güvenli bir internet için VPN edinmeyi düşünüyorsanız Wındscrıbe sizin için en iyisi olabilir. Hem yüksek performans hem de gizlilik Wındscrıbe uygulamasında sizi bekliyor. Üstelik uygun fiyat ve ödeme koşulları ile.

Windscribe nedir?

Wındscrıbe, aynı isme sahip bir Kanada firması tarafından 2016 yılında piyasaya sürülen ve yaygın işletim sistemlerini destekleyen bir VPN uygulamasıdır. Çünkü Windscribe VPN Android, IOS, Linux, MacOS ve Windows işletim sistemlerini desteklemektedir. Yani bu işletim sistemlerini kullanan kişisel bilgisayarlarınız, akıllı telefonlarınız, akıllı televizyonlarınız ve router cihazlarınız için kullanabilirsiniz.

“Kullanımı kolay ama güçlü araçlarla sansörleri aşın” sloganıyla kullanıcılarına geniş erişim ve güvenli internet kullanımı sunmayı amaçlayan bir uygulamadır.

Bazı Eksiklikler

Öncelikle VPN Windscribe uygulamasının bazı eksik yönlerini baştan vermek istedim. Çünkü genellikle kullanıcıların aklına ilk gelen sorular; neden bu ürünü almalıyım veya neden bu ürünü almamalıyım oluyor. Dolayısıyla en baştan neden almamalıyım konusunu netleştirmek istedim. Ancak şunu söyleyebilirim, konuya böyle yaklaşmam sizi hemen soğutmasın. Çünkü size aktaracağım birkaç eksiklik dışında Wındscrıbe birçok olumlu özelliklere sahip.

Windscribe VPN İncelemesi

Herşeyden önce şunu belirtmek istiyorum. Çünkü en önemli konu kullanım ihlalleri ve güvenlik gibi temel konulardır. 2018 yılında Windscribe VPN e yöneltilen bir lisans ihlali ve 2021 yılında yerel bir sunucunun başkaları tarfından ele geçirilmesi söz konusu.

İkinci olarak iletmek istediğim eksiklik ise oyuncuları ilgilendiriyor. Çünkü VPN Windscribe yapılan incelemelerde video oyunlarında GeForce Now, Google Stadia ve diğer bulut oyun platformlarında yetersiz hıza sahip.

Son olarak ise, Windscribe ücretsiz sürümü ile ilgili bir zayıf nokta söylemek istiyorum. Çünkü birçok VPN uygulaması ücretsiz sürümünü nispeten daha kullanılabilir yaparken Wındscrıbe bu konuda biraz cimri davranmış gibi geldi bana. Çünkü ücretsiz versiyonda sadece aylık 10 BG veri ile 10 sunucu kullanımı hakkı vermiş. Yani oldukça az.

Bazı Karşılaştırmalar ve Alternatif Ürünler

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Paketler ve Fiyatlar

Windscribe VPN aslında 3 adet farklı paket ve 4 farklı ücretlendirme ile kullanıcısıyla buluşmak istiyor. Çünkü ücretsiz, ücretli ve kişiselleştirilebilir olmak üzere 3 farklı paket seçeneği veriyor. Windscribe VPN ücretli paketini ise isterseniz aylık isterseniz de yıllık olarak seçebiliyorsunuz. Bu pakette sınırsız bantgenişliği ve sınırsız cihaz bağlantısı yapabilme imkânı var.

Paketler ve Fiyatlar

30 günlük para iade garantisi sunan VPN Windscribe ayrıca indirim kodunuz vb. olduğunda lave indirimler yapabiliyor. Ancak bunun için internet üzerinde çıkan makale, yazı vb. reklam aracılarını takip etmelisiniz.

Eğer VPN Windscribe uygulamasının diğerlerinden en büyük farkı ne diye sorarsanız, kişiselleştirilebilir paketi derim. Çünkü burada araba alırken kullandığınız konfigüratöre benzer şekilde paketinizi oluşturabiliyorsunuz.

Hemen Alın!

Özet Tablo

ÖZELLİK DEĞERİ
Sıfır kayıt? Evet, verileriniz ve kimliğiniz güvende
Torrentler ile uyumlu mu? Evet
Netflix
Çoklu Giriş Eklentisi Unlimited eşzamanlı bağlantı
Kapsanan ülkeler 63+
Desteklenen işletim sistemleri Android, iOS, Windows, MacOs, Linux, Chrome
Para İade Garantisi 3 Gün
Protokoller OpenVPN, IKEv2, Stealth, Wstunnel
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Güçlü: AES 256 bits
IP Adresleri Açıklanmıyor
Sunucular Açıklanmıyor

Windscribe VPN Kullanımı

VPN Windscribe gizli ve güvenli bir internet kullanım deneyimi sunar. Yani dünyanın her yerindeki yayın, içerik, oyun veya sitelere ulaşmak için kullanabileceğiniz ideal bir uygulamadır. Spesifik olarak yaygınca kullanılan bazılarına mercek tutalım:

Netflix

Ücretsiz versiyon da dahil olmak üzere hem hız hem de erişim açısından yeterli düzeyde. Ama bazı zamanlarda yavaşlamalar olabiliyor. Ancak ihmal edilebilir düzeyde diyebiliriz.

Windscribe Torrent

Uygulama torrent ile uyumlu. Yani rahatlıkla kullanabilirsiniz. Torrent ile indirdiğiniz şeyler yalnızca sunuculara gittiği için kimse göremez. Yani güvenlidir. Zaten uygulamanın kendi sitesinde torrent kullanımı ile ilgili bir rehber bulunmakta.

Çin’de Kullanabilir miyim?

Cevap: evet. Yani Çin’de kullanabilirsiniz. Zaten uygulama kendi websitesinde de bunu belirtmiş. Yapılan testlerde de bunun böyle olduğu görülüyor. Dolayısıyla uygulamayı sorunsuz bir şekilde Çin’de kullanabilirsiniz.

Windscribe VPN Oyuncular için Ne Derece Kullanışlı?

Yukarıda eksiklikler kısmında bahsettiğim gibi yüksek hız gerektiren GeForce Now, Google Stadia veya diğer bulut platformlarda oyun oynarken Wındscrıbe kullanımında sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Yani eğer bunları kullanıyorsanız VPN Windscribe sizin için yeterli olmayacaktır. Çünkü yeterli hıza sahip değildir. Dolayısıyla eğer bu platformları kullanarak oyun oynuyorsanız daha yüksek hızlara sahip VPN’lere bakmanızı tavsiye ederiz.

Öte yandan, normal bir oyuncu iseniz uygulama size yetecektir. Yani ortalama oyuncular için uygulama yeterli ancak bir kademe ileridekiler için yetersiz diyebiliriz özet olarak.

Hemen Alın!

Windscribe VPN Özellikleri

Şimdi sizlere uygulamanın sahip olduğu bazı belli başlı özelliklerden bahsedeceğim.

Güvenlik ve Gizlilik ile İlgili Özellikler

Bildiğiniz gibi bir VPN için en önemli özellik gizlilik ve güvenliktir. Yani aslında VPN’lerin yapılış amacıdır. Dolayısıyla en öncelikli olarak bu konuları ele almak istedim.

VPN Windscribe uygulamasını eğer tarayıcı ile kullanıyorsanız bilin ki, şifreleme kapsamında uygulama, P-256 ile TLS 1.2, ECDHE_RSA ve AES 128 GCM şifreleme teknolojisi kullanıyor. Eğer masaüstü uygulamasını indirmişseniz ve onu kullanıyorsanız o zaman AES-256 şifreleme ve 4096 BIT RSA anahtar uygulanacaktır.

windscribevpn

Uygulama sansür uygulamalarını aşmak için kullandığı Stealth Protokolüne sahiptir. Özellikle Çin’de kullanırken oldukça kullanışlı olabilmektedir.

Ayrıca güçlü bir güvenlik duvarına sahip olan uygulama ne yazık ki bir Kill Switch’e sahip değil.

Küresel Erişim ile İlgili Özellikler

Windscribe VPN 50’den fazla ülkede 500’ü aşkın sunucuya sahiptir. Dolayısıyla erişim konusunda hiç bir sıkıntı çekmeyeceksiniz. Ayrıca uygulamanın başka VPN sunucularını kullandığına dair söylemler de vardır. Yani, ister oyuncu olun ister sinema veya dizi izleyicisi, dünyanın değişik yerlerindeki yayın, içerik veya oyunlara ulaşma konusunda bir problem yaşamazsınız.

Ancak bu söylediklerim ücretli kullanıcılar içindir. Çünkü daha önce de söylediğim gibi uygulamanın ücretsiz versiyonu büyük kısıtlamalara tabidir. Yani eğer ücretsiz bir kullanıcı iseniz 10 GB veri ve 10 sunucu ile sınırlısınız demektir. Bu da demektir ki, mevcut sunucuların %97.5 kadarlık bir miktarını kullanamıyorsunuz.

Windscribe VPN

Uygulamanın kullanıcılarına verdiği çift sunucu kullanma imkânı sayesinde farklı iki sunucu ile farklı ülkelerdeki farklı içeriklere bağlı kalabilirsiniz.

WebRTC engelleyici sayesinde IP adresiniz hiçbir zaman görülemez. Ayrıca reklam engelleme özelliği ve çerezleri etkisiz hale getirme imkânı gibi diğer güvenlik özelliklerine de sahiptir VPN Windscribe.

Bantgenişliği ve Hız Özellikleri

Farklı protokol ve bağlantı noktaları sayesinde esnek bağlantı hızlarına sahip olan Wındscrıbe, genel kullanımda yeterli bağlantı hızlarına sahip. Ancak yapılan testlerde bazı istikrarsızlıklar tespit edilebilmekte. Yani bazen şaşırtıcı derecede iyi olup bazen beklenmedik şekilde yavaş olabiliyor.

Bazı yaygın yayınlar için özel sunucular var. Örneğin, Netflix için Windflix. Ama bunları kullanabilmek için ücretli sürümü satın almanız gerekmekte.

Yine oyuncular için bazı platformlarda yavaş kalan uygulama genel anlamda indirme ve torrent kullanımlarında yeterli.

Kurulum ve Kullanım Özellikleri

Diğer tüm uygulamalara benzer şekilde kurulum oldukça kolay. Öncelikle link üzerinden Windscribe indir işlemini gerçekleştirip hesabı aktif hale getiriyorsunuz. Uygun sunucuyu seçip istediğiniz URL ile istediğiniz içeriğe ulaşıyorsunuz.

Kullanım konusu zaten firmanın temel sloganında da yer alıyor: “Kullanımı kolay ama güçlü araçlarla sansörleri aşın”. Yani kullanı kolaylığı konusuna özel bir eğilim ve gayret var. Ancak bu konuyla ilgili detayları aşağıda uygulama arayüzünü incelediğimiz bölümde bulabilirsiniz.

Hemen Alın!

Windscribe VPN Uygulamasının Windows İstemci İncelemesi

Tüm yaygın işletim sistemlerini destekleyen VPN Windscribe uygulamasının Windows istemcisine büyüteç tutalım:

Arayüz

Sloganından da anlaşılacağı üzere kullanıcının kolaylıkla kullanabileceği basit bir arayüze sahip Windscribe VPN. Yani hiç tecrübeniz olmasa bile ilk kullanımdan itibaren rahatlıkla kullanabilirsiniz.

wındscrıbe

Ayrıca titizlikle hazırlandığı ortada olan istemcinin hiç bir hatası yok gibi. Yani bu da bizi sevindiren bir konu oldu. Sonuç olarak bu konuya özel ilgi gösterildiği belli oluyor.

Ayarlar

Kullanım kolaylığı burada da kendisini belli ediyor. Dolayısıyla ister otomatik ister manuel olsun istediğiniz ayarlamaları kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Yani bağlantı hızından tutun da hangi özelliklerin aktif olacağı hangilerinin olmayacağına kadar dilediğiniz ayarlamaları yapabiliyorsunuz.

VPN Windscribe

Sadece şunu söylememizde fayda var. Windows’a has bazı farklılıklar bulunmakta. Aslında bu da çok anormal değil.

Diğer Uygulamalar

Windows, MacOS, Linux, IOS ve Android işletim sistemlerinin desteklediği VPN Windscribe uygulamasını kullanabileceğiniz tarayıcılar Chrome, Opera ve Mozilla.

Windscribe VPN Kullanım Test Sonuçları

Bu konuyu genel olarak iki ana başlık altında incelemek yerinde olacaktır:

Bağlantı Hızı

Hız konusu VPN Windscribe uygulamasının zayıf noktalarından biri. Hız pek çok faktörden etkilenebiliyor ve biraz kırılgan. Yani ülkenizin internet hızından tutun da sunucuyu kullanan kişi sayısına bağlı olarak hız testleri değişik sonuçlar verebiliyor. Ayrıca sunucu ile cihaz arasındaki mesafe, bölgesel bantgenişliği kısıtlamaları, İnternet servis sağlayıcısı, mevcut güç gibi faktörler de önemli.

Yaptığım testlerde çok istikrarlı olmamasına rağmen ortalama veya ortalama üstü sonuçlar aldım. Ancak şunu söyleyebilirim ki, hız konusunda ExpressVPN açık ara önde.

DNS Sızıntısı ve Torrent

Benim yaptığım testler IP adres bilgisi (IPv4 ve IPv6) ve WebRTC DNS sızıntı testleri idi. Ayrıca IPleak.net kullanarak da testler yaptım. Test sonuçları güzeldi. Yani bir sızıntı söz konusu olmadı. Ancak burada da ExpressVPN ile karşılaştırdığımızda daha az istikrar ve daha az güvenilirlik görüyoruz.

Windscribe VPN Müşteri Hizmetleri

Windscribe VPN tarafından sağlanan müşteri hizmetleri orta düzeyde diyebiliriz. Ancak canlı sohbet hattının, yani botun verdiği hizmet gerçekten ortalamanın üzerinde. Dolayısıyla eğer işinizi botla halledemezseniz ve e-posta veya diğer personel gerektiren süreçlere kalırsanız o zaman biraz sıkıntılı.

VPN Windscribe müşteri hizmetlerinin en büyük eksikliği 7/24 hizmetin olmamasıdır. Çünkü bilgisayar kullanıcılarının büyük bir kısmı akşam geç saatlerde çalışıyorlar ve belki de tam ihtiyaç duydukları zamanda Wındscrıbe destek sağlamıyor.

Hemen Alın!

(SSS) Sıkça Sorulan Sorular

Wındscrıbe Nedir?

İnternet kullanımızı daha güvenli hale getirip küresel anlamda erişim kabiliyetinizi artırmayı hedefleyen bir VPN hizmet uygulamasıdır.

Wındscrıbe Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı değişik işletim sistemleri üzerinden kişisel bilgisayarınız, mobil cihazlarınız, yönelticiniz (router) veya akıllı televizyonunuzla kullanabilirsiniz.

Ayrıca kullanmak için Wındscrıbe internet sitesine gidip bir hesap açmanız, bir paket belirlemeniz gerekmektedir. Sonrasında dilediğniz sunucuya bağlanıp URL adresini girerek istediğiniz yayın, içerik veya oyunlara erişebilirsiniz.

VPN Windscribe Güvenli mi?

Genel olarak güvenli görünüyor. Ancak geçmişte Wındscrıbe adına yaşanan ihlal ve güvenlik açıkları insanı biraz düşündürüyor.

Sonuç

Evet, bu yazımda sizlere VPN edinmeniz konusunda karar sürecinize katkıda bulunmaya çalıştım. Detaylı bir inceleme ile Windscribe VPN hakkında bilgiler ilettim. Genel olarak öne çıkan ve eksik kalan yönleri ile VPN Windscribe özelliklerini ele aldım.

Ayrıca genelde her VPN incelememde olduğu gibi bazı karşılaştırmalarla alternatif öneriler sundum. Her yazımda olduğu gibi burada da size spesifik olarak bir önerim var. Ele aldığımız Wındscrıbe uygulamasını genel olarak incelediğimizde ve diğer alternatif ürünleri düşündüğümüzde en optimum ürün olarak karşımıza ExpressVPN çıkıyor. Hem performans, hem güvenlik, hem de fiyat ve ödeme kolaylıkları açısından.

Herkese güvenli, hızlı ve geniş erişimli internet deneyimleri diliyorum, hoşçakalın.

7.2 Puan
Windscribe VPN İnceleme Puan Durumu

Bir Kanada firması tarafından 2016 yılında geliştirilen VPN uygulamasıdır.

Gizlilik ve Güvenlik
8
Özellikler
7
Hız ve Performans
7
Fiyat-Performans Değeri
7
Kullanım Kolaylığı
7
ARTILARI
  • Kişiselleştirilebilir Kullanım Paketi
  • Çin'de Kullanım İmkânı
  • Netflix'e ait Özel Sunucu
  • Kullanım Kolaylığı
EKSILERI
  • İhlal ve Güvenlik Geçmişi
  • Zayıf Müşteri Hizmetleri
  • İstikrarsız ve Bazen Yetersiz Bağlantı Hızı
berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com