Ücretsiz Wimbledon Nasıl İzlenir? – 2024 Tam Rehber

Eğer bir tenis tutkunu iseniz ve dünyanın her yerinden Wimbledon canlı izle mek istiyorsanız bu yazımı mutlaka okuyun! Çünkü bu yazımda canlı Wimbledon izle me seçeneklerinizi tüm detaylarıyla anlatıyor olacağım. Dolayısıyla herkese şimdiden keyifli okumalar diliyorum!

ExpressVPN Edinin
ExpressVPN ile Sınırsız Canlı Wimbledon izleyin! %49 İndirim

ExpressVPN'in yüksek hızı ve bölgesel kısıtlamalara karşı üstün erişimi ile canlı Wimbledon izle yin. Üstelik şimdi +3 ay bedava ve 30 günlük para iade garantisi de var.

Son güncelleme: 19 Nisan 2024

2024 YılındaWimbledon canlı izleyebileceğiniz Kanallar Hangileridir?

Ülkemizde Wimbledon tenis turnuvası canlı şekilde S Sport kanalından takip edilebilir. Yani bu kanalı izleyicilerle buluşturan yayın platformlarından birine üye olabilirsiniz. Böylece Wimbledon tenis turnuvası izleme olanağına sahip olabilirsiniz. Ancak üyelikler sadece Türkiye içerisinde geçerlidir. Yani yurtdışına çıktığınızda bu yayınlara erişemezsiniz. Çünkü bölgesel kısıtlamalar bu imkândan sizi yoksun bırakır.

Peki yurtdışından nasıl Wimbledon tenis canlı izlerim o zaman diye merak ediyorsanız aslında çözüm çok zor değil. Yani gittiğiniz yerlerde Wimbledon canlı yayınlarını izleyebileceğiniz kanallar bulabilirsiniz. Ancak bu defa da Türkiye’ye giriş yaptığınızda durum kötü olacaktır. Peki çözüm nedir?

Merak etmeyin, sizler için kalıcı ve güzel bir çözüm önerim olacak. Tahmin edebileceğiniz gibi olay bölgesel kısıtlamalarla ilgili. Yani bulunduğunuz konuma bağlı olmaksızın dünyanın diğer yerlerindeki yayınlara erişim ile ilgili. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan sonraki bölüme geçeyim.

Wimbledon canlı izle

Wimbledon izle Canlı Canlı ama Ücretsiz Olsun!

Evet, bu organizasyonu hem canlı canlı hem de ücretsiz olarak izleyebileceğiniz kanallar da mevcut. Yani hiçbir ücret ödemeden tüm turnuvayı takip edebilirsiniz. Ancak aynı kaliteyi bulabilir misiniz bilmiyorum. Çünkü bazıları riskli olabilir. Dolayısıyla benim tavsiyem makul seviyede ücretli olan paralı hizmetleri tercih etmenizdir.

Şimdi sizlere burada iki adet streaming yayın önerisinde bulunacağım. Yani bu kanallar üzerinden gönül rahatlığı ile bu yayınlara ulaşabilirsiniz. Ancak burada yine bölgesel kısıtlamalar devreye girebilir. Çünkü benim tavsiye edeceğim kanallardan biri İngiltere diğeri ise Avustralya kanalı. Yani bu yayınlara erişmek için bu ülkelerde bulunmanız gerekiyor.

Sonuç olarak, ücretsiz şekilde canlı Wimbledon izleyebileceğiniz streaming yayınlar şunlardır:

BBC iPlayer ile Wimbledon canlı izle yin

BBC’nin ev sahipliğini yaptığı BBCiPlayer kanalı İngiltere’de yayın yapan bir bir streaming platformdur. Dolayısıyla İngiltere’de bu kanal üzerinde Wimbledon canlı izleyebilirsiniz. Hem de hiç reklâm olmadan.

9Now ile canlı Wimbledon

Gönül rahatlığı ile canlı Wimbledon izle yebileceğiniz diğer bir kanal da 9Now kanalıdır. Avustralya’da yayın yapan bu kanalda da Wimbledon canlı izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak Avustralya’ya gitmeden bu kanalı izleyebilmeniz için bölgesel kısıtlamalar konusunu çözmelisiniz. İşte buna ilişkin çözümü sizlere aşağıda açıklıyor olacağım.

Wimbledon tenis turnuvası izle

Bölgesel Kısıtlamalar ve Çözüm Yolları

Bölgesel kısıtlamalar içerik üreticiler ile yayın sağlayıcılar arasındaki kontratlardan kaynaklanıyor. Yani içerik üreticiler ürünlerini yayın sağlayıcılara özel olarak sattıkları için ve her isteyenin dünyanın her yerinden izleyememesi için bölgesel kısıtlama yoluna gitmek istiyorlar. Dolayısıyla bir içerik sadece belli bazı kanallar üzerinden erişilebiliyor.

Peki bu bölgesel kısıtlama nasıl yapılıyor? Yani olayın teknik yönü nedir? Şöyle ki, internet kullanıcıları bulundukları fiziksel konuma bağlı olarak bulundukları lokasyonun kısıtlamalarına tabi oluyorlar. Bunun temeli de internet kullanıcılarının sahip oldukları IP adresleri.

Yani IP adresi, her internet kullanıcısının sahip olduğu ve o kullanıcının konumunu belirleyen bir bilgi. Dolayısıyla IP adresinize göre internet erişimleriniz belirleniyor.

Buradan da anlaşılacağı üzere, Türkiye’de bir internet kullanıcısı olarak bulunduğunuz konuma göre sahip olduğunuz IP adresinden dolayı başka ülkelerdeki bazı içeriklere erişemezsiniz. Yani yukarıda bahsettiğimiz ve bölgesel kısıtlamalara tabi olan yayınlara erişemezsiniz.

Ancak bu konuyla ilgili sizlere bir çözümümüz olduğundan bahsetmiştim. Şimdi bu çözümün ne olduğunu açıklamak istiyorum.

ExpressVPN Edinin
Nisan 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Wimbledon Canlı izlemek Amacıyla Bölgesel Kısıtlamaları Nasıl Aşacağım?

Evet, tahmin edebileceğiniz gibi çözümle ilgili kilit nokta IP adresini değiştirmektir. İşte bunu VPN ile gerçekleştirebilirsiniz. VPN’ler internet kullanıcılarına dünyanın başka yerlerindeki sunucular üzerinden bağlanabilme imkânı sunarlar. IP adresi de sunucuya göre belirlendiği için bu yolla IP adresiniz de değişmiş oluyor.

Ayrıca VPN hizmetleri sizin konumunuzu gizli tuttuğu ve internet kullanımınızı şifrelediği için oldukça güvenli bir internet kullanımı da sunarlar. Dolayısıyla siz canlı Wimbledon izlemek için bir VPN edindiğinizde aynı zamanda son derece güvenli bir internet kullanımına da sahip olursunuz.

Peki, Wimbledon canlı izlemek amacıyla bir VPN’i nasıl edineceğim diye sorarsanız, işte size adım adım cevabı:

  • Öncelikle, burada birazdan listeleyerek size önerdiğim VPN’lerden bir tanesinin üzerine tıklayarak ilgili internet sitesine gidin.
  • Daha sonra uygulamayı cihazınıza indirin ve yönlendirmeleri takip ederek gerekli bilgileri girerek hesabınızı aktif hale getirin.
  • Ardından uygulamayı açın ve yayını izleyebileceğiniz uygun bir yerdeki sunucuya bağlanın.
  • Son olarak, izlemek istediğiniz yayının URL adresini girerek canlı Wimbledon akışının keyfini çıkarın. Örneğin; BBC iPlayer.

İşte canlı Wimbledon izlemek için yapmanız gerekenler bu kadar basit!

Canlı Wimbledon izle mek için En İyi VPN’ler Hangileridir?

Evet, uzun ve detaylı araştırma ve denemelerle hazırlanan listemi bu bölümde sizlere sunuyorum. Ancak şunu bilmenizi isterim. Bu listenin hazırlanması uzun soluklu bir sürecin ürünüdür. Yani bir çok safhadan sonra elene elene en son elde kalan VPN’ler burada size sunduğum VPN’lerdir.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Ücretsiz VPN’ler Canlı Wimbledon izle mek için Yeterli midir?

Ücretsiz olan herşeye dikkatli yaklaşmak gerekir. Özellikle de dijital dünyada. Çünkü dijital ortamlar bilgi akışlarının son derece kontrollü olduğu yerlerdir ve kullanıcıların her adımları izlenebilir ve kayıt altına alınabilir.

Dolayısıyla Wimbledon canlı izlemek amacıyla kullandığınız bir VPN size iki alanda sorun çıkarabilir. Birincisi ve en önemlisi, gizlilik ve güvenlik konusudur.

Çünkü ücretsiz VPN’ler sizin internet kullanımlarınızı, kişisel veya teknik bilgilerinizi başkalarına satabilir, daha tehlikeli olabilecek bazı bilgilerinizi (bankacılık ya da sosyal medya bilgileri vb) ele geçirebilirler ve hatta cihazınıza zarar verebilecek yazılımlar bile yükleyebilirler.

İkincisi ve biraz daha esnek olabileceğiniz problem ise kısıtlamalardır. Wimbledon canlı izlemek için kullandığınız ücretsiz bir VPN size yeterli performansı vermeyebilir, hatta yüksek ihtimalle vermeyecektir.

Çünkü canlı Wimbledon izlemek için kullanmaya başlayacağınız ücretsiz VPN büyük olasılıkla bir VPN’in daha kısıtlı olan ücretsiz versiyonu olacaktır. Dolayısıyla size çok kısıtlı bir kullanım alanı verecektir.

Bu nedenle ben size,  Wimbledon canlı izlemek için fiyat ve performans bakımından uygun bir VPN edinmenizi tavsiye ederim. ExpressVPN‘in kullanıcılarına sunduğu yüksek performans ve üst düzey güvenlik hizmetlerinden dolayı benim tavsiyem ExpressVPN edinmenizdir.

Üstelik ExpressVPN yeni kullanıcılarına 30 günlük para iade garantisi hakkı vermektedir. Yani ilk 30 gün boyunca hiç bir risk olmadan gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz. Hem de deneyeceğiniz sürüm tam paket olacağı için hiç bir kısıtlama da olmayacaktır.

canlı Wimbledon

VPN Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Wimbledon canlı izlemek için aldığınız VPN hizmetinin başka avantajları da vardır. Yani VPN almakla sadece canlı Wimbledon izleme imkânı elde etmezsiniz. Bunun yanında daha başka bir çok kazanımlarınız olacaktır.

Küresel Erişim İmkânı

Öncelikle bir VPN edinerek dünyanın her yerindeki yayın, oyun ve içeriklere erişebilir hale geleceksiniz. Yani uygulanan sansürler veya bölgesel kısıtlamalar sizi etkilemeyecek. Ayrıca Netflix, Hulu vb. yayınlara da bir tık mesafesinde ulaşabileceksiniz.

Üst Düzey Gizlilik ve Güvenlik

Wimbledon canlı izlemek için aldığınız VPN size aynı zamanda üst düzey bir gizlilik ve güvenlik sağlayacaktır. Sahip oldukları şifreleme teknolojileri ve benimsedikleri mahremiyet odaklı prensipler sayesinde son derece rahat olarak internet kullanabileceksiniz.

Bu VPN’ler sizin tüm bilgilerinizi şifreleyerek gizli tutacak, IP adresinizi gizleyerek konumunuzun paylaşılmasını engelleyecek. Böylece, ortak Wi-Fi ağlarında dahi istediğiniz kişisel işlemlerinizi güvenlik endişeniz olmadan yapabileceksiniz.

ExpressVPN Edinin
Nisan 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sonuç

Bu yazımda sizlere dünyanın her yerinden sınırsız canlı Wimbledon izlemek için çözüm yolunun ne olduğu ile ilgili bilgiler verdim. Dolayısıyla Wimbledon canlı izlemek için adım adım neler yapmanız gerektğini artık biliyorsunuz.

Ayrıca sizlere yan bilgiler de sunarak konunun teknik detayları hakkında da bilgiler vermeye çalıştım. Çünkü neticede karar verecek olan sizlersiniz ve sizlere karar sürecinizde faydalı olacağını düşündüğüm tüm ayrıntıları da bu yazımda vermek istedim.

Eğer bu çalışmam sonunda sizlere noktasal bir tavsiye vermem gerekirse, hem performans hem de güvenlik açısından benim sizlere tavsiyem ExpressVPN kullanmanız olacaktır. Üstelik, yukarıda da bahsettiğim gibi, 30 günlük para iade garantisi ile hiç bir risk olmadan deneme fırsatı da var.

Herkese sınırsız ve güvenli internet deneyimleri dilerim, bir sonraki yazıda buluşmak üzere hoşçakalın.

İlgilenebileceğiniz Diğer Grand Slam Turnuvalarına Ait Yazılarımız

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com