Ücretsiz Nasıl Superbowl LVII izlenir? (2024 Tam Rehberi)

Merhabalar, bu yazımda Super Bowl LVII nasıl izlerim sorularının yanıtını vereceğim. Yani Superbowl izle mek için ne yapmanız gerekiyor, hangi platformlara ulaşmanız gerekiyor bunları sunacağım? Sonuç olarak, bu yazıda Super Bowl 2023 izlemek için tüm çözüm önerileri var. Hadibaşlayalım.

Teklif Alın
ExpressVPN ile Sınırsız ve Kesintisiz Superbowl canlı izleyin! (%49 indirim)

Yüksek performansı ve üstün güvenlik anlayışıyla ExpressVPN dünyanın neresinde olursanzı olun Superbowl LVII keyfini evinize getiriyor. Üstelik şimdi 3 ay ücretsiz ve 30 günlük para iade garantisi ile.

Son güncelleme: 8 Temmuz 2024

Super Bowl 2023 izle | Ama Nereden?

Bu 2023 Super Bowl LVII, 12 Şubat’ta (EST) ABD, Glendale-Arizona’daki State Farm Stadyumu’nda gerçekleşecek. Bu yıl 57. kez düzenlenecek olacak organizasyonda, devre araso şov için Rihanna sahne alacak ve sevenlerini ve futbol tutkunlarını coşturacak. Ayrıca bu sezonun son takımları Kansas City Chiefs ve Philadelphia Eagles!

Her sene büyük bir coşkuyla izlenen karşılaşmanın taraflarını şimdiden herkes merakla bekliyor. Tarih yaklaştıkça daha da artan heyecan tüm NFL Super Bowl 2023 izlemek isteyenleri ekranlara kilitleyeceğe benziyor. Ancak hala Super Bowl nasıl izlerim diye düşünüyorsanız işte bölgelere göre size birkaç öneri.

Super Bowl nasıl izlerim

Türkiye

Eğer bir Amerikan Futbol’u hayranıysanız ve bu yıl Türkiye’de Super Bowl nasıl izlerim diye merak ediyorsanız,  Superbowl canlı izleyebileceğiniz bir kanal var. Fakat NFL canlı izle mek istediğiniz bu kanal maalesef ücretsiz değil.

Eğer Superbowl canlı izlemek istiyorsanız S Sport kanalına sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca S Sport kanalına ulaşmak içinse önünüzde iki yol var. Birincisi D-Smart yayın platformuna ücretli bir şekilde abone olmak ve S Sport erişimi sağlayarak Superbowl canlı izlemek.

Bunun yanında S Sport kanalının kendi özel platformu olan S Sport Plus aboneliği edinerek Superbowl izle canlı yayınlarına erişebilirsiniz. Yani Super Bowl izle canlı yayınlarından bir tanesi olan S Sport Plus için aylık belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

ABD

ABD’de 2024 yılı için superbowl izle canlı hakları Fox kanalına ait olacak. İngilizce olarak Superbowl canlı izle mek isterseniz; Fox, İspanyolca olarak Super Bowl izle canli yayın erişimi için ise takip etmeniz gereken kanal ABD Fox Deportes olacak.

İngiltere

İngiltere’de ücretli olarak Superbowl 2023 izlemek istiyorsanız bunu ekrana getirecek olan kanal Sky Showcase ve onun kardeş kanalı Sky Sports. Ayrıca ITV’de bu yıl karşılaşmayı ücretsiz yayına sunacak olan açık kanal olarak karşımıza çıkıyor. Yani eski usul Super Bowl nasıl izlerim diyorsanız bu yıl o nda mümkün. Ancak İngiltere’de bulunuyorsanız.

Almanya

Eğer Almanya’da iseniz Superbowl canlı izlemek için takip etmeniz gereken kanal ProSieben. Ancak bu kanalın yayın hakları 2023 sezonu itibariyle RTL Group’a devrediliyor.

Bunlara ilave olarak Avustralya’da Seven Network, Latin Amerika’da ise ESPN izleyicilerini Super Bowl heyecanı ile buluşturacak.

En İyi Ücretsiz Streaming Kanalları

Her yıl yaşanan coşkuya katılabilmek ve Super Bowl 2023 izlemek için mutlaka para ödemeniz gerekmiyor. Çünkü bu karşılaşmayı tamamen ücretsiz olarak izleyicilerle buluşturan bir açık yayın kanalı da mevcut.

Yukarıda da bahsettiğim gibi İngiltere’de ITV kanalına alıcılarınızı ayarladığınız zaman Super Bowl 2023 izleme heyecanına ortak olabilirsiniz. Ancak bunu sadece İngiltere’de yapabilirsiniz. Dolayısıyla İngiltere dışında iseniz aşağıda sizlere sunacağım basit ve pratik adımlar, Super Bowl nasıl izlerim sorunuzun somut cevapları olacak. Yani yazımı okumaya devam etmenizi tavsiye ediyorum.

Ayrıca ücretsiz kanallar ile ilgili ufak bir uyarı yapmak istiyorum. Çünkü tamamen ücretsiz olan bazı streaming yayınlarını izlemek bazen riskli olabilir. Dolayısıyla ben burada sizlere sadece resmi olanları öneriyorum.

Superbowl canlı izle

Ayrıca değişik streaming siteleri aracılığı ile de Superbowl canlı izleyebilirsiniz. Ancak bunun için bazı kısıtlamalar olabilir.

Örneğin S Sport. S Sport web sitesine herkes erişemeyebilir. Çünkü çoğu web sitesi bazı bölgesel kısıtlamalar uygular. Dolayısıyla ülke dışındaki kullanıcıları engeller. Bunu IP adresinizi tespit ederek yapabilirler.

Bilindiği gibi her internet kullanıcısı bulunduğu konum itibariyle bir IP adresine sahiptir. Çünkü internete bağlanırken kullanılan servis sağlayıcısı kullanıcılara bir IP adresi tahsis eder. Yani bu IP adresi hangi ülkede ise sadece orada yayın yapma hakkı olan sitelere erişim hakkınız olur. Dolayısıyla böylesi coğrafî kısıtlamaları aşabilmek ve Superbowl canlı izlemek için IP adresinizi değiştirmeniz gerek. 

Kesintisiz bir şekilde Super Bowl nasıl izlerim şeklinde bir endişeniz olmasın, çünkü yayın kanalından Super Bowl 2023 izleyebileceğiniz bir çözüm var.

Bölgesel Kısıtlamalara Takılmadan Streaming Yayınlara Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Yukarıda kısaca değindiğim gibi birçok streaming sitesi bölgesel kısıtlamalara tabidir. Yani belirli yayınlara erişebilmeniz için o yayıncı tarafından belirlenen bölgelerin içerisinde bulunmanız gerekmektedir.

Ancak bu konudaki kilit faktör IP adresinizdir. Çünkü servis sağlayıcıları her internet kullanıcısına bir IP adresi verir. Bunu kullanıcının fiziksel konumuna göre yapar. Dolayısıyla bulunduğunuz ülkenin dışında yayın yapan herhangi bir streaming yayınını izleyebilmeniz için yerel bir IP adresine sahip olmanız gerekmektedir.

Ayrıca, yerel bir IP adresine sahip olmak için ise yerel bir sunucu aracılığıyla internete bağlanmanız gerekir. Dolayısıyla bunu teknik olarak yapabilmek için bir VPN sahibi olmanız lazım.

Bütün bunları gerçekleştirmek için izleyeceğiniz basit adımları aşağıdaki bölümde görebilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Temmuz 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

VPN ile NFL Canlı izle – Rehber

Bir VPN aracılığı ile Super Bowl 2023 izle! Dolayısıyla çok basitçe açıkladığım aşağıdaki adımları teker teker takip etmeniz halinde Super Bowl nerden izleyebilirim gibi bir endişeniz kalmayacak.

  • Superbowl canlı izlemek için öncelikle aşağıda paylaştığım ve test ettiğim en güvenilir VPN servislerinden birine tıklayın ve resmi web sitesine gidin.
  • Sonrasında bu web sitesinden VPN uygulamasını indirerek gerekli işlem adımlarını gerçekleştirin ve bir hesap açın. (Benim tavsiyem, Superbowl canlı izlemek için üstün performans ve yüksek güvenlik açısından ExpressVPN olacaktır.)
  • Ardından uygulamayı açarak izlemek istediğiniz yayına ev sahipliği yapan ülkeden uygun bir sunucuya bağlanın. (Örneğin; NFL canlı izle için burada tespit ettiğimiz ITV kanalı için İngiltere’den bir sunucu seçin)
  • Daha sonra Superbowl izle canlı yayın erişimi için ITV kanalının URL adresini girin.

Bu işlemlerin hepsini tamamladığınızda dünyanın her yerinden sınırsız ve kesintisiz NFL canlı izleyebilirsiniz artık. Üstelik hiç bir ücret ödemeden!

ExpressVPN‘i Ücretsiz Deneyin!

Superbowl izle canlı yayın erişimi için tercih etmeniz gereken VPN bence ExpressVPN olmalıdır. Çünkü hem performans hem de güvenlik anlamında en optimum VPN odur.

Üstelik şimdi çok özel teklifler de sunmaktadır. Mesela hemen üye olursanız ilave 3 ay ücretsiz üyelikten faydalanabilirsiniz. Ayrıca 30 günlük para iade garantisi de var. Yani üründen memnun kalmazsanız 30 gün içerisinde hiç bir koşul olmadan hesabınızı iptal edip paranızın tamamını iade alabilirsiniz.

NFL Super Bowl canlı izle

Bu VPN’ler ile En İyi Şekilde Super Bowl 2023 izle

Superbowl izle canlı yayınlarına erişmek için, hızdan kayıp yaşatmayan, takılmaya izin vermeyen, abuk subuk reklamları karşınıza çıkarmayan VPN servislerini aşağıda bulabilirsiniz.

Super Bowl nasıl izlerim endişenizi gidermek adına bu listeyi oluşturmak için 10’larca farklı VPN servisini ayrı ayrı denedim. Ayrıca, tüm bu hız ve takılma konularının yanı sıra çok daha önemli birkaç konu var. Dolayısıyla bu konuların detayını öğrenmek için yazının devamını okumanızı tavsiye ediyorum.

Bu konular gizlilik ve güvenlik. Yani yasaklı ve engelli sitelere giriş için VPN kullanıyorsak, tüm dijital anahtarlarımızı bu servise emanet ediyoruz demektir. Siz hiç evinizin anahtarını tanımadığınız birine verir misiniz? Dijital ortamda da aynı şekilde davranmalıyız. Aşağıdaki gördüğünüz VPN’lerin hepsinin sağlam gizlilik ve güvenlik protokolleri vardır. Bu gizlilik ve güvenlik protokollerinin neden önemli olduğunu yazının ilerleyen kısımlarında işledim.

İşte bu VPN’ler aracılığıyla Super Bowl nasıl izlerim sorunuzun cevabını tam olarak bulabilirsiniz.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

VPN’in Diğer Faydaları

Yukarıda biraz bahsettim ama VPN’lerin Superbowl izlemek dışındaki faydaları da aşağıdaki gibidir:

İnternet üzerindeki bağlantınızı şifreleyerek güvenliğinizi arttırır.

Kamuya açık alanlarda wi-fi’a bağlandınızda savunmasızsınızdır. Bu nedenle bağlantınızın şifrelenmesi sizi kötü niyetli kişilerden korur. Çünkü bağlantınız şifrelenir ve dışarıdan müdahaleye kapatılır.

Yüksek seviyede internetteki anonimlik hakkınızı korur, sizi gizler.

Temsili sunucuya bağlandığınızda kendi kimliğiniz gizlenir ve internetteki işlemleriniz o temsili sunucu üzerinden yapıyor gibi görünür. Birileri yaptığınız işlemlerin nereden yapıldığını takip etmek istediğinde, işlemlerin yapıldığı yer temsili sunucu olarak gözükür.

Sağlam güvenilirlik ve gizlilik protokolleri olan servisler, bu bilgileri dava söz konusu olduğunda bile paylaşmaz. Çünkü paylaşamaz. Çünkü kayıtları tutmaz, kendileri bile kimlerin temsili sunucuya bağlandığını bilemez. Böylelikle internette anonim hakkınızı korumuş olursunuz.

Coğrafi Kısıtlamaları Kaldırır

Zaten bu yazıya coğrafi kısıtlamaları olan NFL canlı izle mek için bu yazıya ulaştınız. VPN ile coğrafi kısıtlama olmayan ABD’deki bir temsili sunucuya bağlanabilir böylelikle Super Bowl 2023 izleyebilirsiniz. Bu sadece VPN’in Superbowl izle canlı yayınlarına erişmek için değil, tüm platformlardaki coğrafi kısıtlamaları aşmak için kullanılabilir olduğu anlamına geliyor.

Coğrafi kısıtlamaların dışında (NFL Canlı izle mek gibi) ülkemizde bildiğiniz gibi yasaklı siteler var. Fakat bu siteler yurt dışında yasaklı değil. Bu yasaklı sitelere giriş yapabilmek için de VPN kullanılabilmektedir.

ExpressVPN Edinin
Temmuz 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

FAQs

Bir Önceki Superbowl’u Kim Kazandı?

Geçen sene 13 Şubat 2022’de Rams ve Bengals arasında yapılan karşılaşmayı Los Angeles Rams kazanarak şampiyon oldu.

Superbowl Kupasını En Fazla Kazanan Takım Hangisidir?

En fazla Super Bowl şampiyonu olma ünvanını iki takım paylaşmaktadır. New England Patriots ve Pittsburgh Steelers 6 şampiyonluk ile bu gurura ortaktırlar.

Super Bowl 2023 Yılında Nerede Oynanacak?

Bu 2024 Super Bowl LVII, 12 Şubat’ta (EST) ABD, Glendale-Arizona’daki State Farm Stadyumu’nda gerçekleşecek.

ABD Dışından Canlı Super Bowl nasıl izlerim?

Bir VPN edinerek Superbowl izle canlı yayın hakkına sahip olan ABD veya diğer ülke kanallarına erişim sağlayarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz Bir VPN ile Super Bowl 2023 izleyebilir miyim?

Teknik olarak bunu sağlayacak ücretsiz VPN bulabilirsiniz. Ancak bazı güvenlik ve kalite risklerini göz önüne alırsak uygun bir ücretli VPN ile bunu yapmanızı öneririm.

Özetle:

Super Bowl nasıl izlerim, nerelere abone olmalıyım ya da VPN ile nasıl izleyebilirim gibi soruların cevaplarını yukarıda açıkladık. VPN ile coğrafi kısıtlamaları aşarak Super Bowl canlı izlenebilir. Yukarıdaki adımları izleyerek Superbowl canlı izleyebilirsiniz.

Superbowl izle canlı yayınlarına en iyi şekilde ulaşmak için en güvenilir VPN listesine de yukarıdan ulaşabilirsiniz. Bunun dışında ücretsiz VPN kullanımının tehlikelerinden ve sağlam VPN’lerin faydalarından bahsettik.

Siz de bu makalemi dikkatlice okuyarak  NFL game pass VPN ile izleyin.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com