Güncel En Çok Kullanılan VPN Listesi 2021

İyi bir VPN seçimi yapmak son zamanlarda oldukça zor hale geldi. Piyasadaki VPN sağlayıcıları her geçen gün sayıca artıyor. Bu nedenle sizin için en iyi hizmeti sağlayacak olan vpn siteleri bulmaya çalışırken bunaltıcı olabiliyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve bu konuda bir karara varmanıza yardımcı olmak için buradayız. Bir VPN kullanıcısı olarak, çok sayıda vpn sitesi ve farklı vpn sağlayıcıları denedim ve sadece işe yarar VPN hizmetlerini sizlerle paylaşmaya karar verdim.

En iyi VPN Siteleri

Ben iyi bir VPN sitesi seçimi yapmanın oldukça önemli olduğuna inanıyorum. Farklı vpn sitesi ve vpn sağlayıcıları arasından çeşitli yazılımları yıllarca kullandıktan ve farklı sağlayıcıyı test edebildim. Ücretsiz, düşük kaliteli olanlardan online vpn sitesi ve yüksek kaliteli yazılımlara kadar her şeyi denedim. Bu nedenle, sağlam VPN hizmetleri listemi oluştururken yalnızca güvenilir vpn siteleri seçmeye dikkat ettim.

Hepsini farklı amaçlar için kullandım: iş, film, alışveriş, eğlence, vb. Bu nedenle, uzun yıllar boyunca abone olduğumdan, sonunda deneyimimi iyi bir şekilde aktarabileceğime inanıyorum. Size en iyi hizmeti vermek için hangilerinin onaylanacağı konusunda karar vermenize yardımcı olmak için buradayım.

Listeden herhangi bir vpn kullanabilirsiniz, ancak ilk sırayı alan ExpressVPN‘i öneriyorum. Şimdiye kadar denediğim ve kullandığım online vpn sitesi ve vpn sağlayıcıları arasında. Kullandığım süre boyunca tüm beklentilerimi ve kriterlerimi karşıladı. Yani, laf olsun diye listenin başında değil. Bu online vpn sitesi gerçekten ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olacaktır.

Sağlam VPN Siteleri Filtreleme

Bu siteye gelmeden önce, muhtemelen VPN sitesi listelerine bir göz atmışsınızdır. Burada olmanızın tüm nedeni, en güvenilir bilgilere erişmek istemeniz. Bunu anlayabiliyoruz.

Endişelenmenize gerek yok, ne kadar kafanın karıştığını ve kararsız kaldığını biliyorum çünkü bir zamanlar aynı yollardan bizler de geçiyorduk. Muhtemelen en ucuz gibi görünenlere sarıldınız, deneme yanılmayla, seçtiğiniz ücretsiz VPN’i zaten seçmiş olabilirsiniz.

Bunu söylemekten pek hoşlanmıyorum, ancak iyi bir VPN ücretsiz olmaz- özellikle önermek istediğim herhangi bir ücretsiz VPN ne yazık ki yok. Ücretsiz deneme sunanlar var. Çok az kullandığınızı düşündüğünüz bir şey için aylık bir ücret ödemek zorunda kalmak işinize gelmiyor olabilir. Ama ya bunu neredeyse her zaman kullanacağınızı söylersem?

VPN Sitesi Nasıl Seçilir?

İlk önce anlamanız gereken şey,  VPN sağlayıcıları aşağı yukarı aynı hizmetleri sağlamaktadır. Bazılarının benzer güvenlik özellikleri, politikası ve hatta fiyatı vardır. Ancak henüz ücretsiz VPN hizmetlerinizi seçerken acele etmenize gerek yok. Çünkü onları ayıran şey onların “uzmanlık alanı” dır. Bazı VPN’ler gizliliğe odaklanırken, diğerleri internet hızına yönelir. Burada ele almaya çalıştığım, çok yönlü olduğunu düşündüğüm şeyler. Tüm yönleri dikkate alıyorum ve aboneliğinizden vpn sitesi şekilde yararlanmanıza göre sıralıyorum.

Daha önce söylediğim gibi, tüm üst düzey VPN siteleri iyi ve güvenilir bir sağlayıcı yapan şeylerin farklı yönleri vardır. Tüm temel bilgileri inceleyeceğim ve size en çok tercih edilen VPN yazılımlarının nasıl sıraladığım hakkında bilmeniz gereken her şeyi vereceğim.

1. Gizlilik ve Güvenlik

Bu, piyasadaki neredeyse tüm üst düzey VPN hizmetlerinin ana önceliğidir. Hepsinin gizliliğinizi ve kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlayacak en sıkı güvenliği desteklediğini fark edeceksiniz.

Bildiğiniz gibi, internete bağlı her kullanıcının yalnızca kendilerine özel benzersiz bir IP adresi vardır. İnternete rahatça göz attığınızda, herkes IP adresinizi izleyebilir ve kimliğinizi gösterebilir.

PC için VPN’in ana işlevlerinden biri gerçek IP adresinizi gizlemek ve size sanal bir adres vermektir. Bu, herhangi bir meraklıyı gerçekten olmadığınızda başka bir yerde olduğunuzu düşünmek için gizlemenize ve kandırmanıza yardımcı olduğu anlamına gelir. Bu işlem aslında hem gizliliğinizi koruyabilen hem de size coğrafi olarak kısıtlı erişim sağlayabilen bir çift bıçaktır – ancak daha sonra buna ulaşacağız.

2. Hız

Hız söz konusu olduğunda, fazla sunuculara sahip olan bir sanal özel ağ seçmeniz önemlidir. Az sayıda sunucuya sahip bir VPN şirketi seçerseniz, eğilim kullanıcılara aşırı yüklenir.

Bu durum WiFi ile aynı prensibe sahiptir. Örneğin, evinizde 10 kişiyle yaşıyorsunuz ve hepiniz 1 WiFi yönlendiricisini paylaşıyorsunuz. Herkesin interneti aynı anda kullanmaya başladığında, bağlantının acı verici bir şekilde yavaşladığını zaten biliyorsunuz.

Popüler VPN hizmetlerinin çoğunun tüm dünyada binlerce sunucu konumu vardır. Bu size sadece hız kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda çok sayıda seçenek sunar. Bu kadar çok sayıda VPN sunucusuyla, her ülkede 1’den fazla seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

3. Güvenilir VPN?

İnternette ücretsiz VPN teklifleri olsa da, aldığınız hizmet, tam deneyimi elde etmek için aylık olarak ödeme yaptığınız zamana kıyasla VPN sağlayıcıları sizi memnun etmez. Bir ton reklam ve çok sınırlı bir veri sınırı var. Ücretsiz kullanıcılar, ücretsiz bir hizmetin sunabileceği çok fazla boşluk olduğu için her zaman uygun bir abonelik alır. Ancak bunu göz önünde bulundurmanız durumunda, hangilerinin en değerli göründüğünü görmek için ücretsiz VPN’leri de denedim ve sıraladım. Her iki durumda da, riski almak isteyip istemediğiniz tamamen size bağlıdır.

Bağlılık korkunuz varsa, çoğu da sınırlı bir zamanda ücretsiz olarak deneme seçeneğine sahiptir. Ve bu deneme döneminden sonra, sundukları şeyden hala memnun değilseniz, 30 günlük para iade garantisi de sunarlar.

4. Çoklu Cihaz Desteği

Masaüstünüz veya dizüstü bilgisayarınız için bir VPN almayı planladığınız şey zaten yadsınamaz. Ancak zaman içinde kullanmaya devam ettiğinizde, mobil cihazlarınızda da kullanabilmenizi istersiniz, böylece gittiğiniz her yere götürebilirsiniz.

Ancak, PC için gerekli VPN’i aynı anda birkaç cihazda kullanabileceğinizi söylersem ne olur? Bazı sağlayıcılar bu özelliği 3 ila 7 cihaz kullanarak sunar. Ancak bu, yalnızca farklı ekipman kullanmak istediğinizde formunuza fayda sağlamaz.

5. Kullanım Kolaylığı

Kullanımı kolay olmasaydı, sağlayıcıların hiçbiri popüler VPN hizmetleri sıralamasında yer almazdı. Sık tercih edilen ücretsiz VPN’lerin hiçbiri bu kategoride rekabet etmeyi bile umut edemiyorlar.

Tüm aboneler teknoloji meraklısı olmak istemediğinden, VPN siteleri, gezinmesi kolay bir arayüz oluşturduğundan emin olun. Mesela ExpressVPN bu isteklerinizi tamamen karşılayacak en güzel arayüze sahip vpn sitesi arasında ilk sıradadır.

Bu özel ölçütler için, vpn siteleri listesindeki ilk seçimi öneririm. Arayüzü gerçekten başlığı hak ediyor: PC ve mobil cihazlar için VPN. Bu özelliklerin ve kontrollerin hepsi oldukça basittir, bu nedenle hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için mükemmeldir.

6. Coğrafi Kısıtlamaları Kaldırabilme Özelliği

VPN’ler, bölgenizde yasaklanmış web sitelerine ve uygulamalara erişmek için oldukça sık kullanılırlar.

VPN başlangıçta şirket dosyalarına işten erişmek isteyen çalışanlar için oluşturuldu. Her zaman ofiste olmadıkları için, hala ev konforundan çalışabilecekleri bir yol istiyorlardı.

Bunun nedeni, VPN sitesi hizmetlerinin engellenen siteleri atlamak için IP adresi işlemeyi kullanabilmesidir. Siteler yalnızca belirli bir adres türüne erişim izni verir. Böylece, yazılım gerçek IP adresinizi gizler ve siteyi açmak için kullanılabilecek bir adres verir. Coğrafi kısıtlamaları ortadan kaldırarak yasaklı sitelere giriş sağlayabilirsiniz.

Örneğin Amerikan Netflix, Amazon, Disney gibi streaming service sağlayan sitelerin ana paketlerine erişmek için konumunuzu ABD olarak gösterebilirsiniz ve coğrafi kısıtlamaları aşabilirsiniz.

7. Müşteri Hizmetleri

Meşru bir VPN şirketinin elbette müşteri desteğine sahip olması gerekir. Bir yazılımı kullanırken sorunlarla karşılaştığınızda destek alabilmek önemlidir. 

VPN kullanırken birkaç küçük sorunla karşılaştım. Onlarla çok kolay bir şekilde iletişim kurabildim ve sonra kendim nasıl düzelteceğime dair gerçekten basit talimatlar verdiler. Genellikle gerçek bir sorun bile yaşamıyorum. Ancak personeli her türlü ihtiyacınızı karşılamak için oldukça iyiler.

Sadece PC için en iyi VPN siteleri olağanüstü müşteri desteğine sahip olacaktır. Bazılarında 24 saat sohbet desteği, bazılarında ise çağrı merkezleri vardır. Onlarla iletişime geçtikten sonra sorunlarınızın ortadan kalkacağından emin olabilirsiniz.

VPN Hakkında Genel Bir Bilgi

Bir VPN ile ilgili pek fazla şey bilmiyorsanız, sizi temel bilgiler üzerinden bilgilendirmeme izin verin.

VPN, Sanal Özel Ağ anlamına gelir. İsminin kendisinden de anlaşılacağı üzere, kendi kişisel ağ bağlantınızı kurarak size gizlilik sağlamayı amaçlıyor. Bununla, web’de gizlenen neredeyse tüm tehditlerden ve gözcülerden uzak kalarak güvende olursunuz.

IP manipülasyonu gölgeli gibi görünse de, aslında tamamen yasaldır. Sağlam VPN şirketlerinden herhangi biri hakkında tehlikeli veya gizli bir şey yoktur. Bilgisayar trafiğinizin veya kimliğinizin bu kadar güvende olmasını sağlamaz, emin ellerdesiniz.

Ama korktuğun şey taksit süreci ise, korkacak bir şey yok. Satın alma, taksit gibi her şey gerçekten çok kolay. PC için işe yarar VPN’i almak için roket bilimcisi olmanıza gerek yok.

Sonuç

İstediğiniz internet sitesine giriş yaptığınızda kullanıcı verilerinin çerezler tarafından site ile paylaşıldığını biliyorsunuz. Proxy sitesi de dahil bu durum böyledir. Bir vpn in yapabilecekleri arasında kötü amaçlı yazılımlardan oluşabilecek tehditleri ortadan kaldırmak da vardır. Dünya genelindeki istediğiniz web sitesine vpn i kullanarak rahatlıkla erişebilirsiniz. ExpressVPN tüm isteklerinizi karşılayacağını düşündüğüm en popüler VPN sitesi olarak gösterilebilir.

Sanal özel ağlar hakkında fazla bilginiz yoksa ve yeni başlayan biriyseniz, PC için online VPN sitesi aramanızı yaparken dikkatli olmalısınız. Ancak endişelenmeyin, henüz hiçbir şeye karar vermenize gerek yok. Yukarıdaki listeden kendinize uygun olan bir VPN seçimi yapabilirsiniz. Gizlilik ve güvenlik takipçilerine özel olarak uygulanan promosyonlardan ve tekliflerden yararlanmak istiyorsanız bizi takip etmeye devam edin.

Okuduğunuz için teşekkürler, gizli ve güvenli kalın!

GizlilikveGüvenlik.com