En İyi Ubuntu için VPN Seçenekleri – 2024

Herkese merhabalar, bu seneki ilk yazımı Linux için VPN konusuna ayırmak istedim. Çünkü yazılım dünyası içerisinde VPN, işletim sistemi dünyasında da Linux gün geçtikçe daha fazla yere sahip oluyor. Dolayısıyla en iyi Ubuntu VPN seçenekleri ile ilgili bilgi ihtiyacı doğuyor. Yani bu yazıda sizlere hangi VPN Ubuntu açısından uygundur, Ubuntu için VPN alırken nelere dikkat edilmelidir bunlara değineceğim. Keyifli okumalar.

ExpressVPN Edinin
En İyi Ubuntu VPN Çözümü: ExpressVPN

Linux kullanıyorsanız ve en iyi Ubuntu VPN seçeneğini arıyorsanız mutlaka ExpressVPN alın. Hem performans, hem de gizliliğiniz açısından en iyi çözüm olacağını göreceksiniz; üstelik 30 günlük para iade garantisi ile...

Son güncelleme: 24 Mayıs 2024

Hangi VPN Linux Ubuntu için En İyidir?

Bunu belirlemek bir süreç gerektiriyor. Yani en iyi Ubuntu VPN seçeneğini bulmak biraz aman alıyor. Çünkü öncelikle kritik özellikleri ortaya koymak gerekiyor. Hem performans hem de fiyat açısından en optimum çözümü bulmak gerekiyor.

Öncelikle bir VPN Ubuntu için nelere mutlaka sahip olmalıdır ortaya koymak gerekiyor. Sonrasında uygun diyebileceğimiz VPN Linux Ubuntu ile uyumlu mu değil mi onu incelemek gerekiyor. Ardından da piyasada bulunan ve belirli bir ortalamanın üzerinde olan Ubuntu için VPN seçeneklerini masaya koymak gerekiyor. Sonrası kolay, aşamaları sırasıyla izlemek…

Sizler için aşamaları izlediğimde aşağıdaki sıralama karşımıza çıkıyor:

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Bir VPN Ubuntu Açısından İdealse Aşağıdaki Kriterlerden Tam Not Almalıdır

Yukarıda da bahsettiğim gibi, sıralamayı bulurken bazı olmazsa olmazlar çerçevesinde incelemeler yaptım. Çünkü bazı özellikler sizin hizmet kalitenizi belirlerken öncelikle bakmanız gereken şeyler. Dolayısıyla siz de seçiminizi yaparken aşağıdaki konuları detaylıca inceleyin.

En İyi Ubuntu VPN ve Küresel Sunucu Kapsamı

Bir VPN açısından en öncelikli kriter sunucu kapsam alanıdır. Çünkü VPN’ler dünyanın değişik yerlerindeki sunucuları vasıtasıyla kullanıcılarına hizmetlerini ulaştırırlar. Dolayısıyla ne kadar fazla ülkede ne kadar fazla sunucu varsa o kadar iyidir.

Zaten sunucu sayısı artınca otomatik olarak kapsam alanı da genişler. Sonuç olarak, bir VPN Linux Ubuntu için yeterli olacaksa mutlaka kapsam alanı en az sizin gittiğiniz yerleri içermelidir.

Ubuntu için VPN ve Bağlantı Hızı

Ubuntu için VPN konusunda diğer bir öncelikli kriter bağlantı hızıdır. Yani bağlantı hızının yüksek olmasıdır. Çünkü bağlantı hızı yavaş olan bir VPN Ubuntu kullanırken ekran donmaları, yavaşlamalar vb. problemler anlamına gelir. Dolayısıyla istemeyeceğiniz bir durumdur. Sonuç olarak, Ubuntu için VPN araştırırken ikinci bakacağınız kriter bağlantı hızıdır.

Gizlilik ve Güvenlik

Bu konu VPN’lerin çıkış noktasıdır. Çünkü bir çok kişi VPN’leri gizliliğinin ve güvenliğinin maksimum derecede sağlanması amacıyla almaktadır. Yani bu konu genel geçer bir gerekliliktir. Dolayısıyla bir VPN Linux Ubuntu açısından uygun olacaksa mutlaka gizlilik ve güvenlik konusunda yeterli özelliklere sahip olmalıdır.

VPN Ubuntu

Üstün gizleme ve şifreleme teknolojilerine ve de sizi koruyacak prosedürel düzenlemelere sahip bir VPN Linux Ubuntu ile size en güvenli hizmeti sunacaktır.

Müşteri Hizmetleri

Diğer bir önemli kriter de müşteri hizmetleridir. Çünkü hizmet potansiyelinin yanında bunu hayata geçirmek de önemlidir. Dolayısıyla hizmet standardının sağlanabilmesine yönelik olarak iyi bir müşteri hizmetleri şarttır.

Yani alt yapı olarak sağlanan tüm teknik özelliklerin dinamik, ilgili ve uzman personel tarafından desteklenmesi gerekir. Çünkü kullanıcıların problemlerini veya taleplerini hızlı ve doğru bir şekilde karşılayacak bir müşteri hizmetleri desteği kullanıcı ile hizmet sağlayıcı arasındaki iletişim ve güveni oluşturur.

Fiyat ve Uygun Ödeme Koşulları

Gelelim fiyat-performans dengesinin diğer ana öğesine: Fiyat. Çünkü edindiğiniz Ubuntu için VPN hizmetinin değeri fiyat olarak size yansıyacaktır. Dolayısıyla sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak en iyi fiyata sahip VPN sizin aradığınız VPN’dir. Yani fazlası fazla azı azdır. Çünkü kullanmayacağınız özelliklere fazladan para vermek de ihtiyacınız olan bir özellikten feragat edip az ödemek de uygun değildir.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Ücretsiz VPN Ubuntu Açısından Çözüm mü?

Ben ücretsiz bir VPN edinip kullanmanızı tavsiye etmem. Çünkü ücretsiz bir Ubuntu VPN seçeneği herkese göre değildir ve çeşitli riskleri vardır. Ayrıca ücretsiz bir VPN Ubuntu ile kullanımda çoğu zaman sizin ihtiyaçlarınızı karşılayamayacak kısıtlamalara tabi olurlar.

Risklere örnek verelim. Mesela ücretsiz olarak kullanacağınız bir VPN hizmeti sizin kişisel veya teknik bilgilerinizi üçüncü kişilere satabilirler. Ayrıca cihazınıza zararlı yazılım vb. şeyler de yükleyebilirler.

vpn linux ubuntu

Bunun yanında ücretsiz VPN’ler size tüm sunucu kapsamını kullandırmayabilir, bağlantı hızınızı limitleyebilir veya bazı sizi bazı gizlilik özelliklerinden hariç tutabilirler.

Bu noktada en mantıklısı, uygun fiyatlı bir VPN hizmeti edinmektir. Hem performans hem de fiyat ve uygun ödeme koşulları açısından benim size tavsiyem ExpressVPN almanızdır. Üstelik ExpressVPN 30 günlük para iade garantisi fırsatı da sunmaktadır. Yani risksiz bir şekilde ve tüm özellikleri ile 30 gün deneyip isterseniz tüm paranızı geri alabilirsiniz.

VPN Kullanmanın Avantajları

Ubuntu için VPN aldığınızda başka artılar da elde etmiş olursunuz. Çünkü VPN’lerin genel cihaz kullanımını ilgilendiren bir çok diğer kazanımları da vardır.

Daha Yüksek Erişim İmkânı

En iyi Ubuntu VPN hizmetini aldığınızda dünyanın heryerindeki içerik, yayın ve oyunlara erişebilirsiniz. Yani bir VPN Linux Ubuntu ile birlikte size kullanım kolaylığı sunarken aynı zamanda sizi  bölgesel kısıtlamalar ve sansürlerden de kurtarır. Dolayısıyla interneti gerçekten internet gibi kullanma imkânı kazanırsınız.

Daha Üst Düzey Bir Gizlilik ve Güvenlik

Bir VPN Ubuntu kullanımınızın yanında size yüksek bir gizlilik ve güvenlik sağlar. Çünkü VPN’ler gelişmiş gizleme ve şifreleme teknolojilerine sahiptirler. Dolayısıyla kişisel veya teknik bilgilerinizi kimse göremez.

ubuntu için vpn

Türkiye’de VPN kullanımını yasaklayan bir kanun yoktur. Ancak yasaklı içeriklere girilmesinin engellenmesi konusunda düzenlemeler bulunmaktadır. 

Aldığınız VPN Linux Ubuntu kullanımınızı Wi-Fi ağlarına bağlanırken de maksimum güvene alır. Dolayısıyla ortak bir Wi-Fi üzerinden bile bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Linux özelinde bu konuyla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Ubuntu VPN Cihaza Nasıl Yüklenir?

Ubuntu için VPN hizmetini cihazınıza nasıl kazandıracağınız aslında çok kolay. Aşağıdaki adımları izleyerek bir VPN Ubuntu ile kullanılmaya hemen başlanabilir. Benim tavsiyem uygulamayı cihazınıza normal bir şekilde yüklemenizdir. Ancak manuel yükleme seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

  • Öncelikle benim size burada önerdiğim VPN Linux Ubuntu seçeneğini seçin ve link üzerinden ilgili siteye gidin. Daha sonra yönlendirmeleri takip ederek hesabınızı aktif hale getirin.
  • İkinci olarak, uygun sunucuyu seçin.
  • Son olarak da, gitmek istediğiniz URL adresini girerek sınırsız internet keyfine başlayın.

VPN Linux Ubuntu ile ilgili daha detalı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sonuç

Evet, bu yazımda Linux severlere yönelik olarak en iyi Ubuntu VPN seçeneklerini ele aldım. Yani özetle VPN Ubuntu açısından uygun mu değil mi, Ubuntu için VPN alırken dikkat edilmesi gereken hususlar gibi konuları inceledim. Linux VPN’i alırken kazanacağınız diğer avantajlardan bahsettim.

Yukarıdaki tüm bilgiler ışığında benim size tavsiyem ExpressVPN olacaktır. Çünkü ExpressVPN hem performans hem de fiyat açısından en optimu çözümdür.

Herkese sınırsız ve keyifli kullanımlar diliyorum. İyi seneler.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com