Twitter Erişim Sorunu Nasıl Çözülür?

Günümüzde Twitter, bugün, gerektiğinde belirli içerikleri hatta tümüyle erişimi, ülke bazında engelleyebileceğini duyurdu. Özellikle ülkemizde bu konuda kimi zaman oldukça endişe duyuyoruz. Bir günden ortaya çıktığında Twitter kapandı mı, Twitter kapalı mı, Twitter engellendi mi ne olacak bilemiyoruz. Peki gerçekten Twitter erişim engeli gelirse, Twitter girilmiyor sa, Twitter erişim yok ise ne yapabiliriz?

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

Son güncelleme: 26 Mayıs 2024

Daha önce de Twitter Kapandı

Geçtiğimiz günlerde de birçok kez ülkemizde Twitter erişim engeli oldu. Kimi zaman bunu bir Twitter erişim sorunu sandık. Fakat sonrasında öğrendik ki kasten erişim kapatılıyor. Artık buna alıştık ve tekrardan Twitter erişim engeli olduğunda neler yapacağız araştırmaya başladık.

unblock twitter

Bu durum sadece bizim ülkemiz için de geçerli değil bu arada. Aynı örneği Çin için de görmüştük geçtiğimiz seneler de. Onlarda da Twitter a erişim kısıtlanmıştı. Yani sadece ülke ve bölge bazlı yasaklamalar oluyor. Global bir twitter erişim sorunu yaşanmıyor. Tükiye’den Twitter’a giremiyorken Almanya’dan girilebiliyor.

Peki yine Türkiye’den bu bölgesel twitter erişim engeli ni nasıl aşabiliriz?

VPN ile!

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

VPN ile Twitter Erişim Engeli ni Aşma

Twitter a erişim sağlayamadığımızda, arkadaşlarımız da aynı problemi yaşadığında bilin ki bölgesel bir yasaklama gelmiştir. Bu bölgesel yasaklamayı delmek için hemen en yakın uçak biletlerine bakıyor ve farklı bir ülkeye gidiyoruz… Ya da bir VPN servisinden yardım alıyoruz.

VPN nedir? VPN (Virtual Private Network) sizin çevrim içi gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumak için icat edilmiş dijital bir servistir. VPN’i teknik olarak kısaca anlatmak gerekirse:

VPN servislerinin birçok ülkede vekil sunucuları bulunur. Siz bir kullanıcı olarak, o ülkelerdeki vekil sunuculara bağlanırsınız. Ve o vekil sunucu aracılığıyla internete bağlanırsınız. Yani siz Türkiye’den değil, vekil sunucu neredeyse oradan internete bağlanmış olarak görünürsünüz. Böylelikle hem gizliliğinizi korumuş olursunuz hem de twitter a erişim sorunu gibi dertlerden kurtulmuş olursunuz.

Bunun için listelediğim en iyi VPN listesinden birini indirebilirsiniz. Resmi sitelerine gitmek için üstlerine tıklamanız yeterli. Daha sonra kurulumu gerçekleştirdikten sonra. Twitter hangi ülkede yasaklı değilse o ülkenin vekil sunucusunu seçersiniz. Böylelikle Twitter a erişim sağlayabilirsiniz.

Twitter Erişim Sorunu İçin En İyi 5 VPN

Listemi tarafsız bir şekilde hazırladım. İncelemelerimi hız, güvenirlik ve gizlilik konularını göz önünde bulundurarak yaptım. Aşağıda görebileceğiniz tüm VPN servisleri %100 güvenlidir. Bedava indirebileceğiniz zararlı VPN’lerden değil! Listedeki herhangi bir VPN’i rahatlıkla ve kolaylıkla kullanabilirsiniz. Gönül rahatlığıyla indirin Twitter engellendi mi engellenmedi mi sizi hiç ilgilendirmesin.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Aman Dikkat! Bedava VPN’lerden Uzak Durun!

Ücretsiz VPN servisleri var doğru? Onları neden kullanmayayım diyorsundur? Bunun birçok nedeni var.

Öncelikle şöyle açıklayayım. Eğer sen ücret ödemiyorsan, tam olarak parayı nereden kazanıyorlar? Hayrına mı yapıyorlar? Tabii ki hayır? Peki bu tip bedava internet programları tam olarak karı nereden sağlıyor?

Bildiğimiz gibi ücretsiz olan sosyal medya platformları bize reklam göstermek için ücretsizler ve bunun için datamızı topluyorlar. Bunun için de bizden izin alıyorlar. Burada bir sıkıntı yok. Ama biz gizlilğimizi ve anonimliğimizi korumak için bir program indiriyorken o programın da bizim datamızı kullanması, baştan amacımızı baltalıyor.

An itibari ile binlerce farklı VPN servisi ücretsiz bir şekilde hizmet veriyor.

VPN servislerinin bakımları ve güvenirlikleri oldukça büyük yatırımlara ihtiyaç duyuyor. Bu hizmeti ücretsiz veren servislerin ayakta durması için kar etmeleri gerekir. PMüşterilerin datalarını etik olmayan taktikler ile kâra dönüştürüyorlar.

Bu yüzden VPN kullanmamak, ücretsiz VPN kullanmaktan çok daha güvenilir.

Normalde ücretli olan fakat 30 gün boyunca geri ödeme garantisi veren ExpressVPN’i deneyebilirsin. ExpressVPN resmi web sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsin.

VPN Başka Neye Yarar?

VPN in Twitter erişim sorunu nu çözmesinin yanı sıra, kalbe tansiyona hafızaya iyi gelir. 🙂

VPN ile Twitter erişim engelendi mi engellenmedi mi düşünmezsin. Çünkü sen artık farklı bir ülkedeymişsin gibi bağlanıyorsun? Peki bu başka hangi anlamlara geliyor? Bu artık çevrimiçi ortamda takip edilmediğin anlamına geliyor. Yani artık en doğal hakkın olan anonimlik hakkını korumuş oluyorsun.

unblock twitter

VPN aynı zamanda bağlantını şifreler. Kötü niyeti kişiler senin ruhun duymadan bilgisayarına erişebilir ve senin bilgisayarını daha büyük yerlere saldırmak için silah olarak kullanabilir. Nasıl senin vekil sunucuları kullanıyor olduğun gibi. Nasıl güçlü ülkelerin diğer ülkelerde füze konuşlandırması gibi. Bağlantın gizli olmadığı sürece kötü niyetli kişiler bilgisayarına hatta telefonuna sızabilir.

Bu cihazlarını senin haberin olmadan kendi çıkarları için kullanabilir. Ve bu yaptığı zararlı eylemeler hukuka taşındığında, ve çevrimiçi iz takip edildiğinde, yapılan eylemler senin cihazlarını gösterebilir. Böyle bir durum olduğunda başın oldukça ağrır.

Bu yüzden VPN kullanarak hem Twitter erişim sorunu nu çöz, Twitter engellendi mi hemen vekil sunucu seç ve bağlantına tevam et. Hem de güvenliğini sağla.

unblock twitter

Aynı zamanda Netflix gibi büyük platformların bazı içeriklerinin her ülkede yayınlanmadığını duymuşsundur. Ya da Formula 1 gibi, Fransa Bisiklet Turu gibi, NHL gibi sporların Tükiye’de yayınlanmadığını fark etmişsindir.

Ne demiştik? VPN ile bir vekil sunucuya bağlanırsın ve farklı bir ülkedeymişsin gibi çevrimiçi olursun. Twitter erişim engeli olsa bile Twitter a erişim sağlarsın demiştik.

O zaman bu özellik ile birlikte hem Netflix gibi platformların ülkende yayınlanmayan içeriklerini izleyebilir hem de bazı ülkelerde bedava yayınlanan Formula 1, NHL gibi sporlara sen de oradaymışsın gibi ücretsiz erişim sağlayabilirsin. Twitter engellendi mi de umrunda olmaz.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Ülke ayarlarınızı “Dünya Çapında” Olarak Değiştirin

Twitter, IP’nize göre otomatik olarak hangi ülkede olduğunuzu tahmin eder. Bu parametreyi hesap ayarlarınızda bulabilir ve değiştirebilirsiniz:

Twitter’ın söylemekten kaçındığı ve birçok kişinin tahmin etmiş olabileceği şey, Twitter ülkenizden yasaklansa bile, Twitter erişim soru nunu aşmak, Twitter engellendi mi Twitter a erişim sağlamak en doğal hakkınızdır. Diğer bir değişle Twitter engellendi mi tek yapmanız gereken uyarıyı okuyup, ayarlarınızı değiştirip, Twitter erişim soru nunu aşarak Twitter a erişim sağlayabileceğinizdir.

Twitter, Twitter erişim engeli nin sadece bir veya birkaç ülkede olacağını açıkça belirttiğinden, Twitter erişim sorunu nun ortaya çıkmasını önlemenin en iyi yolu, bu ayarı hemen başka bir ülkeye ya da “Dünya Çapında” şeklinde ayarlamaktdır. Bu şekilde Twitter erişim engeli geldiğinde, Twitter engellendi mi Twitter erişim soru nunu aşarak Twitter a erişim sağlayabileceksiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Twitter Kapandı mı?

Twitter engelledi mi yapacağınız şeyleri artık öğrendik. Twitter erişim sorunu olsa da Twitter erişim engeli olsa da ne yapacağınızı artık biliyorsunuz.

Twitter neden yasaklandı

Twitter hızlı değişen gündem ve çeşitli politik nedenler ile yasaklanabiliyor. Twitter engellendi mi aramaları hemen yapılmaya başlıyor. VPN indererek her halükarda Twitter a erişim sağlayabilirsiniz.

Twitter yasaklandı mı

Yine 1. soru ile aynı. Twitter erişim sorunu olmuş olabilir. Politik veya teknik neden ile. İkisini de VPN ile çözebilirsiniz.

Twittera VPN ile nasıl girilir

Twitter a erişim sağlamak için bir VPN indirin. Girişinizi yapın. Bir vekil sunucu seçin. Twitter engellendi mi engellenmedi mi sorularını umursamadan, Twitter erişim sorunu nu aşarak, Twitter a erişim sağlamanın keyfini çıkarın.

Sonuç

Hızlı değişen gündemimiz ve politik olaylarımız sebebi ile sosyal medyada sansür git gide artıyor. Fakat bu platformlar bölgesel olarak engelleniyor. VPN kullanarak farklı bir ülkedeymişsiniz gibi bu engellemeleri aşabilirsiniz.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com