Türk Tv Canlı izle, Yurt Dışındayken Televizyon Nasıl Seyredilir?

Türk Tv Canlı izle, Yurt Dışındayken Televizyon Nasıl Seyredilir?

Ülke dışında seyehat ederken, çoğu insan jeo-erişim engeli ile karşı karşıya kalır, ve bu genelde çoğu televizyon kanalı için geçerlidir. Bu siteler kullanıcının bulunduğu ülkeye göre erişim engeli yaratabilir. Onun içindirki ülkeden ayrıldığıınızda büyük ihtimal ile istediğiniz televizyon kanallarına erişim engeli ile karşılacaksınız. Bu makalede bu sorunu nasıl çözebileceğiniz konusunun üzerinde duracağız ve istediğiniz yerden istediğiniz kanalı nasıl seyredebileceğinizi analiz edeceğiz.

Canlı Tv izle, ülke Dışından neden Televizyon Streaming (Akış) Yapılamıyor?

Bu nedeni basit, telif ve lisans hakları yüzünden. Bilindiği üzere yayıncılar bazı bölgelere özel telif hakları verir ve bazı bölgeler bu özel haklar doğrultusunda sadece belirlenmiş bölgelere yayın izni taşır.

Bu herkes için kabul edilir bir çözüm olmasına rağmen seyehat edip başka bir yayıncının bölgesine girdiğinizde, ne kadarda ikamet ettiğiniz bölgenin yayıncısına abonelik üceritinizi ödemesini yapmış olmanıza rağmen yayın akışını seyretme imkanınız olmaz. Yani kısacası Türkiyede en beğendiğiniz Diriliş "Ertuğrul" dizisini Türkiye dışındayken seyretme imkanınız olmaz. Çünkü bulunduğunuz bölgede başka bir yayıncı bu dizinin yayıncı haklarını elinde tutmaktadır.

Türk canlı tv: Yurt Dışından hangi yayın İçeriklerine ulaşabilrsiniz?

Büyük ihtimal ile hiç bir şey. Bunun nedeni TV yayıncısının içerik ile ilgili yüzlerce anlaşması vardır, ve hemen hemen hepsinin anlaşması aşağı yukarı aynıdır. Onun için yayıncı için kolay yol, direk kanala erişiminizi engellemesi en mantıklısı, seyredebileceğiniz dizi veya filmlere değil.

Eğer yurt dışında bir televizyon sitesini ziyaret ederseniz ve bir uygulama (app) ile ulaşmaya çalışırsanız büyük ihtimal ile alacağınız mesaj ‘’Bu ülkede servisimiz yoktur‘’ gibi bir mesaj ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Türk Tv Canlı izle: Sunucunuz Erişiminizi nasıl Engelliyor?

Erişim sınırlamaları bulunduğunuz jeografik lokasyonlara göre belirlenir. Yani sunucunuz sizin bulunduğunuz yeri belirlemesi gerekir. Bu en kolay ve kullanılan yöntemi jeo-lokasyon teknikleridir, en çok kullanılan yöntemi IP adresinizi beyazliste veya karalisteye (whitelist-blacklist) göre karşılaştırmaktır. Bu karşılaştırmadan çıkacak sonuca göre sistem erişim hakkınızın olup olmadığına karar veriyor.

Yurt Dışındayken Televizyon Nasıl Seyredilir?

Bu erişim sınırlamalarını ortadan kaldırmak için asla geç kalmış sayılmazsınız. Bunu yapmanın 100% yasal bir yolu olduğu gibi size yurt dışındayken istediğiniz programı seyretme imkanı verir. İstedeğiniz yerden istediğiniz siteye bir kaç saniyede ulaşma imkanı sağlar.

Teknik açıklaması VPN. VPN Nedir ? Kısacası Virtual Private Network. (Sanal Özel Ağ). VPN sunucusun olduğu her ülkede sanki adeta ordaymışsınız gibi gözükmenizi sağlayan bir yazılım programıdır.

Türk Tv Canlı izle

Bir VPN sunucusuna bağlandığınız zaman, sizin cihazınız ve bağlanmak istedeğiniz site arasında bir aracı gibi davranarak bu erişimi sağladığı gibi ayrıcana tüm veri akışınızda bu sunucu üzerinden sizin istediğiniz siteye yönledirir.

Böylece bağlandığınız sayfa sizin cihanızın olmadığını sanar VPN’in sağladığı IP adresindeki cihazın olduğunu sanar. Bağlanılan IP adreside sayfa tarafından whitelist (beyaz listede) olduğundan size o sayfaya ulaşım imkanı sağlar ve istediğiniz televizyon kanalına erişimine izin verir. Yani sunucuya tam erişim sağlar ve VPN sunucusuda sizin cihazınıza bu veriyi geri gönderir.

Böylece istediğiniz yerden televizyon akışını kontrol edebilirsiniz, sanki evinizdeymiş gibi. VPN yazılımı erişimi engellenmiş televizyon sitelerine açılan bir kapı olmaktadır.

Örneğin ingilterede bulunan bir VPN sunucusu ile BBC iPlayer seyretme imkanınız olduğu gibi Amerikada bulunan bir VPN sunucusu ile Amerikan Netlix’e erişiminiz mümkün oluyor.

Türk canlı tv: VPN Aboneliği, Maliyeti nedir ?

Yurt dışındayken bir televizyon kanalına VPN ile bağlanmak istiyorsunuz. Tatilde’de olabilirsiniz veya bir kaç günlüğüne bir iş gezisinde olabilirsiniz ve bundan dolayı fazla masrafa girmek istemiyorsunuz.

Ücretsiz VPN’lerden temkinli olun

Piyasada bulunan bazı ücretsiz VPN sağlayacılarından haberdar olabilirsiniz. Ama aslına bakarsanız hiç bir şey bedava değildir. Ücretsiz VPN erişimi sağlayan firmalar hayır kurumları değildir.

Sundukları ücretsiz servisin arkasında cihazlardan oluşan, çalışanların olduğu ve program yazılımınların olduğu bir ağ vardır. Süphesizki böyle bir organizyon baya pahalıya mal olmaktadır. Verdikleri servislerin karşılığında bunu bir mali kazanç döndürebilecek yollar aramaktadırlar. Onların aradığı değer sizin hangi siteleri ne sıklıkla ziyaret ettiğinizin bilgi ve verisinde yatmaktadır. Yani kısacası bu mahrem bilgilerinizi başkalarına mali kazanç karşılığında çok rahat satabilirler. Böylece internet gizliliğinizi unutabilirsiniz.

Türk Tv Canlı izle, ayrıcana ücretsiz VPN’ler çoğu zaman erişimi engellenmiş sitelere yurt dışından girmeye çalıştığınızda başarısız olacaktır. Bağlansanız bile akıcı ve keyifli bie seyir keyfi için hızı muhtemelen çok düşük kalacaktır.

Türk tv izle, güvenilir bir VPN ücretsiz olmayacaktır

Güvenilir bir VPN ücretsiz olmayacaktır. Ama kıyasla çok ekonomik ve hesaplı olabiliyor. Ayda 5 $ ile 10 $ arasında değişkenlik gösterebiliyor. Ayrıcana taahüt işlemlerinden hoşlanmıyorsanız her zaman bir günlüğüne abone olma şansınızda var. 6 ay ve gibi uzun vadeli aboneliklerde %50 varan indirimlerden yararlanma imkanınız doğuyor.

Nerdeyse tüm VPN aboneliklerinde para iade garantisi bulunmaktadır. Abonelik başlatıp hizmetlerinden memnun kalıp kalmadığınızı ücretsiz öğrenme şansınız var ve beğenmediğiniz taktirde aboneliği iptal ettirip paranızı geri alma imkanınız var.

Canlı Tv izle, yurt dışında Televizyon seyiri için Hangi VPN’ler en iyileridir ?

Bu cevaplanması o kadar kolay bir soru değil çünkü buna karar verecek çok önemli kriterler göz önüne alınmalıdır:

  • VPN Kullanımı Kolaymı: Bazı VPN’ler diğerlerinden daha fazla iki cihaz arasında uyumluluk gösterebilmektedir...
  • VPN’in Hızı: Eğer televizyon gibi akıcı veriler için kullanılıcaksa, olmazsa olmazı...
  • VPN’in Erişimi Kaldırması: Her zaman, genellikle, zaman zaman...

Bu en iyi 5 VPN "Türk tv izle" listesi her zaman değişkenlik gösterebilmektedir. Bazı VPN yazılımları zaman zaman listede yer değiştirebilmektedir and bu listedeki tüm VPN’ler yurt dışından televizyon imkanını en iyi veren yazılımlardır.

ExpressVPN ExpressVPN Edinin
2 NordVPN NordVPN Edinin
3 VyprVPN VyprVPN Edinin
4 PureVPN PureVPN Edinin
5 IPVanish IPVanish Edinin

Yurt Dışından televizyon seyiri için erişim engeli nasıl kaldırılır?

Artık nerdeyse yurt dışındayken nasıl televizyon seyredileceğini biliyorsunuz.  Ama bu aşağıda gösterilen adım adım yardım sayesinde VPN kullanarak nasıl yapabilceğinizi öğrenebilirsiniz.  Bu listedeki adımlar jenerik olup coğu VPN yazılımı ile işe yaracaktır.

  • Yukarıdaki listeden bir VPN programı seçin
  • VPN sayfasına yönlendirilmek için butonu tıklayın
  • Bir hesap oluşturun ve aboneliğinizi başlatın
  • Yazılımı indirin ve yükleyin ve programı çalıştırın
  • Yazılım kısmında ülkenizde bulunan sunuculardan birini seçin
  • Connect (Bağlan) butonuna tıklayın
  • Televizyon sitenize veya uygulamaya geri dönüp refresh butonun tıklayın

Artık en sevdiğiniz televizyon programlarını indirim yaptığınız tüm cihazlarınız üzerinden izleyebilirsiniz !

Comments are closed.