Yurt Dışındayken Nasıl Canlı TV İzlenir?

Ülke dışında seyahat ederken çoğu insan coğrafi erişim engeli ile karşı karşıya kalır ve bu genelde çoğu televizyon kanalı için geçerlidir. Bu siteler kullanıcının bulunduğu ülkeye göre erişim engeli yaratabilir. Onun içindir ki ülkeden ayrıldığınızda büyük ihtimal istediğiniz televizyon kanallarına erişim engeli ile karşılaşacaksınız. Bu makalede bu sorunu nasıl çözebileceğiniz konusunun üzerinde duracağız ve Türk canlı TV istediğiniz yerden nasıl seyredebileceğinizi analiz edeceğiz. Siz de internete Türk TV canlı izle yazıp internetten kolaylıkla izleyeceksiniz.

Canlı TV İzle; Ülke Dışından Neden Türk TV İzle (streaming) Yapılamıyor?

Bunun nedeni basit, telif ve lisans hakları yüzünden. Bilindiği üzere yayıncılar bazı bölgelere özel telif hakları verir ve bazı bölgeler bu özel haklar doğrultusunda sadece belirlenmiş bölgelere yayın izni taşır.

Bu herkes için kabul edilir bir çözüm olmasına rağmen seyahat edip başka bir yayıncının bölgesine girdiğinizde, ne kadar da ikamet ettiğiniz bölgenin yayıncısına abonelik ücretinizi ödüyor olmanıza rağmen yayın akışını seyretme imkanınız olmaz. Yani kısacası Türkiye’de en beğendiğiniz “Diriliş Ertuğrul” dizisini Türkiye dışındayken seyretme imkanınız olmaz. Çünkü bulunduğunuz bölgede başka bir yayıncı bu dizinin yayın haklarını elinde tutmaktadır.

Türk Canlı TV: Yurt Dışından Hangi Yayın İçeriklerine Ulaşabilirsiniz?

Büyük ihtimal ile hiçbir şey. Yurt dışında Türk kanallarını izlemek o kadar da kolay değil. Bunun nedeni TV yayıncısının içerik ile ilgili yüzlerce anlaşması vardır ve hemen hemen hepsinin anlaşması aşağı yukarı aynıdır. Onun için yayıncı için kolay yol, direkt kanala erişiminizi engellemesi en mantıklısı, seyredebileceğiniz dizi veya filmlere değil.

Eğer yurt dışında bir televizyon sitesini ziyaret ederseniz ve bir uygulama (app) ile ulaşmaya çalışırsanız büyük ihtimal ile alacağınız mesaj ‘’Bu ülkede servisimiz yoktur‘’ gibi bir mesaj ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Türk Tv Canlı İzle: Sunucunuz Erişiminizi Nasıl Engelliyor?

Erişim sınırlamaları bulunduğunuz coğrafi konumunuza göre belirlenir. Yani sunucunuz sizin bulunduğunuz yeri belirlemesi gerekir. Bunu en kolay coğrafi konuma göre yapar ve en çok kullanılan yöntem ise IP adresinize bakıp sizi beyaz liste veya kara listeye (whitelist-blacklist) göre karşılaştırmaktır. Bu karşılaştırmadan çıkacak sonuca göre sistem erişim hakkınızın olup olmadığına karar veriyor.

Yurt Dışındayken Nasıl Canlı TV İzlenir?

Bu erişim sınırlamalarını ortadan kaldırmak için asla geç kalmış sayılmazsınız. Bunu yapmanın %100 yasal bir yolu olduğu gibi size yurt dışındayken istediğiniz Türk canlı TV programı seyretme imkanı verir. İstediğiniz yerden istediğiniz siteye birkaç saniyede ulaşma imkanı sağlar. Aslında yurtdisinda Turk kanallarini izlemek bu kadar basittir.

Teknik açıklaması VPN. VPN Nedir ? Kısacası Virtual Private Network. (Sanal Özel Ağ). VPN sunucusunun olduğu her ülkede sanki adeta ordaymışsınız gibi gözükmenizi sağlayan bir yazılım programıdır.

Türk Tv Canlı izle

Bir VPN sunucusuna bağlandığınız zaman, sizin cihazınız ve bağlanmak istediğiniz site arasında bir aracı gibi davranarak bu erişimi sağladığı gibi ayrıca tüm veri akışınızı da bu sunucu üzerinden sizi istediğiniz Türk TV canlı izle sitesine yönlendirebilir.

Böylece bağlandığınız sayfa sizin cihazınızın olmadığını sanır VPN’in sağladığı IP adresindeki cihazın olduğunu sanır. Bağlanılan IP adresi de sayfa tarafından whitelist (beyaz listede) olduğundan size o sayfaya ulaşım imkanı sağlar ve istediğiniz televizyon kanalına erişimine izin verir. Yani sunucuya tam erişim sağlar ve VPN sunucusu da sizin cihazınıza bu veriyi geri gönderir.

Böylece istediğiniz yerden televizyon akışını kontrol edebilirsiniz, sanki evinizdeymiş gibi. VPN yazılımı erişimi engellenmiş televizyon sitelerine açılan bir kapı olmaktadır.

Örneğin, İngiltere’de bulunan bir VPN sunucusu ile BBC iPlayer seyretme imkanınız olduğu gibi Amerika’da bulunan bir VPN sunucusu ile Amerikan Netlix’e erişiminiz mümkün oluyor.

Türk Canlı TV: VPN Aboneliği, Maliyeti Nedir?

Yurt dışındayken bir televizyon kanalına VPN ile bağlanmak istiyorsunuz. Tatilde de olabilirsiniz veya bir kaç günlüğüne bir iş gezisinde olabilirsiniz ve bundan dolayı fazla masrafa girmek istemiyorsunuz.

Ücretsiz VPN’lerden temkinli olun

Piyasada bulunan bazı ücretsiz VPN sağlayıcılarından haberdar olabilirsiniz. Ama aslına bakarsanız hiçbir şey bedava değildir. Ücretsiz VPN erişimi sağlayan firmalar hayır kurumları değildir.

Sundukları ücretsiz servisin arkasında cihazlardan oluşan, çalışanların olduğu ve program yazılımlarının olduğu bir ağ vardır. Şüphesiz ki böyle bir organizasyon baya pahalıya mal olmaktadır. Verdikleri servislerin karşılığında bunu bir mali kazanç döndürebilecek yollar aramaktadırlar. Onların aradığı değer sizin hangi siteleri ne sıklıkla ziyaret ettiğinizin bilgi ve verisinde yatmaktadır. Yani kısacası bu mahrem bilgilerinizi başkalarına mali kazanç karşılığında çok rahat satabilirler. Böylece internet gizliliğinizi unutabilirsiniz.

Türk TV canlı izle yazıp internete yurt dışından izlemeye çalıştığınızda ücretsiz VPN’ler çoğu zaman başarısız olacaktır. Bağlansanız bile Türk TV izlemek için ve akıcı bir seyir keyfi için hızı muhtemelen çok düşük kalacaktır.

Türk tv izle, güvenilir bir VPN ücretsiz olmayacaktır

Güvenilir bir VPN ücretsiz olmayacaktır. Ama kıyasla çok ekonomik ve hesaplı olabiliyor. Ayda 5 $ ile 10 $ arasında değişkenlik gösterebiliyor. Ayrıca taahhüt işlemlerinden hoşlanmıyorsanız her zaman bir günlüğüne abone olma şansınız da var. Altı ay ve gibi uzun vadeli aboneliklerde %50’ye varan indirimlerden yararlanma imkanınız doğuyor.

Neredeyse tüm VPN aboneliklerinde para iade garantisi bulunmaktadır. Abonelik başlatıp hizmetlerinden memnun kalıp kalmadığınızı ücretsiz öğrenme şansınız var ve beğenmediğiniz taktirde aboneliği iptal ettirip paranızı geri alma imkanınız var.

Canlı TV İzle, Yurt Dışında Televizyon Seyri İçin Hangi VPN’ler En İyileridir?

Bu cevaplanması o kadar kolay bir soru değil çünkü buna karar verecek çok önemli kriterler göz önüne alınmalıdır:

 • VPN Kullanımı Kolaymı: Bazı VPN’ler diğerlerinden daha fazla iki cihaz arasında uyumluluk gösterebilmektedir…
 • VPN’in Hızı: Eğer televizyon gibi akıcı veriler için kullanılıcaksa, olmazsa olmazı…
 • VPN’in Erişimi Kaldırması: Her zaman, genellikle, zaman zaman…

Bu en iyi 5 VPN “Türk TV izle” listesi her zaman değişkenlik gösterebilmektedir. Bazı VPN yazılımları zaman zaman listede yer değiştirebilmektedir ama bu listedeki tüm VPN’ler yurt dışından televizyon imkanını en iyi veren yazılımlardır.

Yurt Dışından Televizyon Seyri İçin Erişim Engeli Nasıl Kaldırılır?

Artık neredeyse yurt dışındayken nasıl televizyon seyredileceğini biliyorsunuz.  Ama bu aşağıda gösterilen adım adım yardım sayesinde VPN kullanarak nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.  Bu listedeki adımlar jenerik olup çoğu VPN yazılımı ile işe yarayacaktır.

 • Yukarıdaki listeden bir VPN programı seçin
 • VPN sayfasına yönlendirilmek için butona tıklayın
 • Bir hesap oluşturun ve aboneliğinizi başlatın
 • Yazılımı indirin ve yükleyin ve programı çalıştırın
 • Yazılım kısmında ülkenizde bulunan sunuculardan birini seçin
 • Connect (Bağlan) butonuna tıklayın
 • Televizyon sitenize veya uygulamaya geri dönüp refresh butonuna tıklayın

Artık en sevdiğiniz televizyon programlarını indirme yaptığınız tüm cihazlarınız üzerinden izleyebilirsiniz!

Berat Y.

Seyahatlerim boyunca birçok yazılım denedim. Her zaman en iyi VPN veya virüsten koruma yazılımını bulmaya çalışıyorum. Ve bulgularımı burada sizlerle paylaşıyorum, incelemelerimde. Umarım aradığınızı bulursunuz!

   GizlilikveGüvenlik.com