Turk Kanalları Yurt Dışındayken Nasıl Canlı TV İzlenir?

Ülke dışında seyahat ederken çoğu insan coğrafi erişim engeli ile karşı karşıya kalır ve bu genelde çoğu Turk kanallarıı için geçerlidir. Bu siteler kullanıcının bulunduğu ülkeye göre erişim engeli yaratabilir. Onun içindir ki ülkeden ayrıldığınızda büyük ihtimal istediğiniz Turk kanalları erişim engeli ile karşılaşacaksınız. Bu makalede bu sorunu nasıl çözebileceğiniz konusunun üzerinde duracağız ve canlı Türk kanalları nasıl istediğiniz yerden nasıl seyredebileceğinizi analiz edeceğiz. Siz de internet tv izle ve internete turk kanalları nasıl izlenir öğreneceksiniz. Artık internetin televizyon için önemli olduğunu biliyoruz. İstediğiniz kanalı canlı olarak izleyebilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

Son güncelleme: 26 Mayıs 2024

Ülke Dışından Neden Turk Kanalları İzle (streaming) Yapılamıyor?

Bunun nedeni basit, telif ve lisans hakları yüzünden. Yurtdışında türk kanalları nasıl izlenir merak ediyorsanız haklısınız. Bilindiği üzere yayıncılar bazı bölgelere özel telif hakları verir ve bazı bölgeler bu özel haklar doğrultusunda sadece belirlenmiş bölgelere yayın izni taşır. Bu nedenle Türk kanallarını yurtdışından izlemek zorlaşabilir. Yayın yapan tv kanallarını tv yayınlarında sitemizden canlı ve ücretsiz olarak takip edebilirsiniz. Canlı yayın ve canlı yayınları kaçırmayın.

türk canlı tv Çukur

Bu herkes için kabul edilir bir çözüm olmasına rağmen seyahat edip internetten televizyon izle istediğinizde başka bir yayıncının bölgesine girdiğinizde, ne kadar da ikamet ettiğiniz bölgenin yayıncısına abonelik ücretinizi ödüyor olmanıza rağmen yayın akışını seyretme imkanınız olmaz. Yani kısacası Türkiye’de en beğendiğiniz “Diriliş Ertuğrul” dizisini Türkiye dışındayken seyretme imkanınız olmaz. Bunun için Turk kanalları hakkında bu yazıyı oluşturduk. Çünkü bulunduğunuz bölgede başka bir yayıncı bu dizinin yayın haklarını elinde tutmaktadır.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Türk Canlı TV Türk Kanalları: Yurt Dışından Hangi Turk Kanalları Ulaşabilirsiniz?

Paylaştığımız bilgiler sayesinde internetten tv izle. Hem de turk kanalları. Büyük ihtimal ile hiçbir şey. Yurt dışında Türk kanallarını izlemek o kadar da kolay değil. Bunun nedeni TV yayını ve tv kanalları içerik ile ilgili yüzlerce anlaşması vardır ve hemen hemen hepsinin anlaşması aşağı yukarı aynıdır. Türk internet tv izle sayemizde aktif. Onun için yayıncı için kolay yol, direkt kanala erişiminizi engellemesi en mantıklısı, seyredebileceğiniz dizi veya filmlere değil.

türk tv izle istanbullu gelin

Eğer yurt dışında bir televizyon sitesini ziyaret ederseniz ve bir uygulama (app) ile ulaşmaya çalışırsanız büyük ihtimal ile alacağınız mesaj ‘’Bu ülkede servisimiz yoktur‘’ gibi bir mesaj ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Turk Kanalları Canlı İzle: Sunucunuz Erişiminizi Nasıl Engelliyor?

Erişim sınırlamaları bulunduğunuz coğrafi konumunuza göre belirlenir. Yani sunucunuz sizin bulunduğunuz yeri belirlemesi gerekir. Bunu en kolay coğrafi konuma göre yapar ve en çok kullanılan yöntem ise IP adresinize bakıp sizi beyaz liste veya kara listeye (whitelist-blacklist) göre karşılaştırmaktır. Bu karşılaştırmadan çıkacak sonuca göre sistem erişim hakkınızın olup olmadığına karar veriyor.

Yurt Dışındayken Nasıl İnternet  TV İzle?

Bu erişim sınırlamalarını ortadan kaldırmak için asla geç kalmış sayılmazsınız. Bunu yapmanın %100 yasal bir yolu olduğu gibi size yurt dışındayken istediğiniz Türk canlı TV programı seyretme imkanı verir. İstediğiniz yerden istediğiniz siteye birkaç saniyede ulaşma imkanı sağlar. Aslında yurtdisinda Turk kanallarini izlemek bu kadar basittir.

Teknik açıklaması VPN. VPN Nedir ? Kısacası Virtual Private Network. (Sanal Özel Ağ). VPN sunucusunun olduğu her ülkede sanki adeta ordaymışsınız gibi gözükmenizi sağlayan bir yazılım programıdır.

Bir VPN sunucusuna bağlandığınız zaman, sizin cihazınız ve bağlanmak istediğiniz site arasında bir aracı gibi davranarak bu erişimi sağladığı gibi ayrıca tüm veri akışınızı da bu sunucu üzerinden sizi istediğiniz Türk TV canlı izle sitesine yönlendirebilir. Böylelikle internet tv izle. En iyi internetten televizyon izle yöntemi burada. Rahatlıkla internetten televizyon izle.

Türk Tv Canlı izle

Böylece bağlandığınız sayfa sizin cihazınızın olmadığını sanır VPN’in sağladığı IP adresindeki cihazın olduğunu sanır. Bağlanılan IP adresi de sayfa tarafından whitelist (beyaz listede) olduğundan size o sayfaya ulaşım imkanı sağlar ve istediğiniz televizyon kanalına erişimine izin verir. Yani sunucuya tam erişim sağlar ve VPN sunucusu da sizin cihazınıza bu veriyi geri gönderir.

Böylece istediğiniz yerden televizyon akışını kontrol edebilirsiniz, sanki evinizdeymiş gibi. VPN yazılımı erişimi engellenmiş televizyon sitelerine açılan bir kapı olmaktadır.

Örneğin, İngiltere’de bulunan bir VPN sunucusu ile BBC iPlayer seyretme imkanınız olduğu gibi Amerika’da bulunan bir VPN sunucusu ile Amerikan Netlix’e erişiminiz mümkün oluyor.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Canlı TV İzle, Yurt Dışında Turk Kanalları İçin Hangi VPN’ler En İyileridir?

Bu cevaplanması o kadar kolay bir soru değil çünkü buna karar verecek çok önemli kriterler göz önüne alınmalıdır:

  • VPN Kullanımı Kolaymı: Bazı VPN’ler diğerlerinden daha fazla iki cihaz arasında uyumluluk gösterebilmektedir…
  • VPN’in Hızı: Eğer televizyon gibi akıcı veriler için kullanılıcaksa, olmazsa olmazı…
  • VPN’in Erişimi Kaldırması: Her zaman, genellikle, zaman zaman…

Bu en iyi 5 VPN “Türk TV izle” listesi her zaman değişkenlik gösterebilmektedir. Bazı VPN yazılımları zaman zaman listede yer değiştirebilmektedir ama bu listedeki tüm VPN’ler yurt dışından televizyon imkanını en iyi veren yazılımlardır.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Yurt Dışından Televizyon Seyri İçin Erişim Engeli Nasıl Kaldırılır?

Artık neredeyse yurt dışındayken nasıl televizyon seyredileceğini biliyorsunuz.  Ama bu aşağıda gösterilen adım adım yardım sayesinde VPN kullanarak nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.  Bu listedeki adımlar jenerik olup çoğu VPN yazılımı ile işe yarayacaktır. Böylelikle internetten tv izle yebilirsiniz. Hem de yüksek görüntü kalitesindeki türk kanalları canlı tamamen aktif şekilde:

  • Yukarıdaki listeden bir VPN programı seçin
  • VPN sayfasına yönlendirilmek için butona tıklayın
  • Bir hesap oluşturun ve aboneliğinizi başlatın
  • Yazılımı indirin ve yükleyin ve programı çalıştırın
  • Yazılım kısmında ülkenizde bulunan sunuculardan birini seçin
  • Connect (Bağlan) butonuna tıklayın
  • Televizyon sitenize veya uygulamaya geri dönüp refresh butonuna tıklayın

Artık en sevdiğiniz televizyon programlarını indirme yaptığınız tüm cihazlarınız üzerinden izleyebilirsiniz!

Türk Canlı TV: VPN Aboneliği, Maliyeti Nedir?

Yurt dışındayken bir televizyon kanalına VPN ile bağlanmak istiyorsunuz. Tatilde de olabilirsiniz veya bir kaç günlüğüne bir iş gezisinde olabilirsiniz ve bundan dolayı fazla masrafa girmek istemiyorsunuz. Hd tv izle.

Ücretsiz VPN’lerden temkinli olun

Piyasada bulunan bazı ücretsiz VPN sağlayıcılarından haberdar olabilirsiniz. Ama aslına bakarsanız hiçbir şey bedava değildir. Ücretsiz VPN erişimi sağlayan firmalar hayır kurumları değildir.

Sundukları ücretsiz servisin arkasında cihazlardan oluşan, çalışanların olduğu ve program yazılımlarının olduğu bir ağ vardır. Şüphesiz ki böyle bir organizasyon baya pahalıya mal olmaktadır. Verdikleri servislerin karşılığında bunu bir mali kazanç döndürebilecek yollar aramaktadırlar.

Onların aradığı değer sizin hangi siteleri ne sıklıkla ziyaret ettiğinizin bilgi ve verisinde yatmaktadır. Yani kısacası bu mahrem bilgilerinizi başkalarına mali kazanç karşılığında çok rahat satabilirler. Böylece internet gizliliğinizi unutabilirsiniz.

Türk TV canlı izle yazıp internete yurt dışından izlemeye çalıştığınızda ücretsiz VPN’ler çoğu zaman başarısız olacaktır. Bağlansanız bile Türk TV izlemek için ve akıcı bir tv izleme keyfi için hızı muhtemelen çok düşük kalacaktır.

İnternetten tv izle, güvenilir bir VPN ücretsiz olmayacaktır

Güvenilir bir ExpressVPN ücretsiz olmayacaktır. Ama kıyasla çok ekonomik ve hesaplı olabiliyor. Ayda 5 $ ile 10 $ arasında değişkenlik gösterebiliyor. Ayrıca taahhüt işlemlerinden hoşlanmıyorsanız her zaman bir günlüğüne abone olma şansınız da var. Altı ay ve gibi uzun vadeli aboneliklerde %50’ye varan indirimlerden yararlanma imkanınız doğuyor.

Neredeyse tüm VPN abonelikleri web sitesinde internet üzerinden canlı para iade garantisi bulunmaktadır. Abonelik başlatıp hizmetlerinden memnun kalıp kalmadığınızı ücretsiz öğrenme şansınız var ve beğenmediğiniz taktirde aboneliği iptal ettirip paranızı geri alma imkanınız var.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

GizlilikveGüvenlik.com