Tour de France Nasıl Ücretsiz İzlenir? (2024 Kapsamlı Rehber)

İlk olarak 1903 yılında gerçekleşen, bisiklet sporunun en önemli ve prestijli yarışlarından biri haline gelmiş Fransa Bisiklet Turuna (Tour de France) oldukça az bir zaman kaldı. Fakat Tour de France izle mek isteyen herkes Fransızlar kadar şanslı değil. Fransa’da bulunan bisiklet tutkunları Tour de France etkinliğini tüm gün rahatlıkla izleyebilecekler. Üstelik ücretsiz bir şekilde! Peki Türkiye’de ya da dünyanın diğer noktalarında Fransa Bisiklet Turu izle nebilir mi?

Teklif Alın
Ücretsiz Tour de France İzlerken ExpressVPN Kullanın! (3 Ay Bonusla)

ExpressVPN sayesinde tüm coğrafi engelleri aşabilir, müthiş hızlarla Fransa Bisiklet Turu izleyebilirsiniz. %49 indirimi ve 30 günlük koşulsuz para iadesini kaçırmamak için hemen deneyin!

Son güncelleme: 24 Mayıs 2024

Tour de France nerede yayınlanacak?

Dünyanın dört bir yanındaki bisiklet tutkunlarınca merakla beklenen Tour de France canlı izle mek için birkaç seçeneğiniz mevcut. Ancak baştan belirteyim: Bu seçenekleri bulunduğunuz ülkeye göre değerlendirmeniz gerekiyor. Diğer bir deyişle Tour de France canlı izle mek coğrafi konumunuz ile ilişkili.

 • Türkiye: BeIN Sports
 • Birleşik Krallık: Eurosport
 • Amerika Birleşik Devletleri: ESPN
 • Diğer yayıncılar

BeIN Sports

Tour de France izle mek için Türkiye’deki opsiyonumuz BeIN Sports. Kanala eskinin Digiturk’ü olarak bilinen BeIN Connect hizmetine üye olarak ulaşabilirsiniz. Yine de altını çizmekte fayda var. BeIN Sports üzerinden Tour de France canlı izle menin belli bir ücreti var. Farklı paketler arasından size en uygun olanını seçmek için BeIN Sports sitesini ziyaret edin. TV’den ve akıllı cihazlardan da Tour de France canlı izleyebildiğinizi ekleyeyim.

Eurosport

Avrupa’nın önde gelen spor kanallarından biri olan Eurosport, Birleşik Krallık bölgesinde Fransa Bisiklet Turu 2024 izle mek için doğru adres. Aylık yaklaşık 7 sterlin vererek kanala abone olup Tour de France canlı izleyebilirsiniz. Akıllı TV’lerden ve mobil cihazlardan izleyebilirsiniz.

ESPN

ABD’de Tour de France izlemek için aradığınız kanal ESPN. Ancak bir konuya açıklık getirmeliyim: ABD’de televizyonculuk işleri diğer ülkelerden biraz daha gelişmiş durumda. Herhangi bir kanalı izlemek için birkaç farklı yoldan ilerleyebilirsiniz. ESPN+’a aylık yaklaşık 10 dolara abone olarak veya Sling TV, Youtube TV, Hulu Live TV gibi paket hizmetlerini tercih ederek ABD’de Tour de France canlı izleyebilirsiniz.

fransa bisiklet turu izle

Ücretsiz Tour de France nereden izlenir?

Yayın kuruluşlarına hiçbir ücret ödemeden Fransa Bisiklet Turu canlı izle meniz mümkün. Bunun için aşağıdaki listeden coğrafi konumunuza veya dil tercihinize bir kanal seçip ilerleyebilirsiniz.

 • Fransa: France TV
 • Birleşik Krallık: ITV
 • Belçika: RTBF
 • İspanya: RTVE

France TV

Fransa’da Tour de France canlı izlemek için France TV’yi seçebilirsiniz. Bu kanalı Fransa’nın TRT’si olarak düşünebilirsiniz. Fransa hükûmetinin sahip olduğu kanala ulaşmak için hiçbir ücret ödemenize gerek yok. Üstelik mobil cihazlar için France TV uygulamaları da bulunuyor.

ITV

Birleşik Krallık ülkelerinde ek ücret ödemeden Tour de France canlı izlemek istiyorsanız ITV’yi ziyaret edin. Kanal şimdilik ücretsiz hizmet veriyor ancak reklamsız seçenek için yaklaşık 6 sterlinlik bir miktarı gözden çıkarmalısınız.

RTBF

Belçika’da Fransa Bisiklet Turu izle mek için durağımız RTBF. RTBF üzerinden hiçbir ek ücret ödemeksizin Fransa Bisiklet Turu 2024 canlı izle yebilirsiniz. Akıllı cihazlar için de seçenekleri bulunduğunu belirteyim.

RTVE

Bir diğer Tour de France izle me yolumuz RTVE’den geçiyor. Bir devlet televizyonu olma özelliği taşıyan kanalın internet sitesine veya mobil uygulamalarına para vermeden Fransa Bisiklet Turu izle yebilirsiniz.

Ancak burada önemli bir husus var: Bulunduğunuz coğrafi konuma göre yukarıdaki kanallarından bazıları tarafından engellenebilirsiniz. Neyse ki bu tarz durumlar için size aşağıda sunduğum çözümü uygulayıp Tour de France izleyebilirsiniz!

fransa bisiklet turu canlı izle

Tour de France nasıl izlenir?

Fransa Bisiklet Turu izlemek için yukarıya birçok kanal sıralamışsam da bazı okurlarımın her kanala ulaşamadığını biliyorum. Maalesef Tour de France izle me vakti geldiğinde bu sorun su yüzüne çıkacak. Yani şu yazıyla karşılaşmanız son derece olağan: “Bulunduğunuz ülkeye hizmet vermiyoruz.”

Bunun sebebi uluslararası anlaşmalar. Yani her ülke için Fransa Bisiklet Turu izleyebileceğiniz kanallar baştan belirlenmiş. Başka bir deyişle, A ülkesinde yaşayıp B ülkesinden Fransa Bisiklet Turu canlı izleyebiliyor olsanız A ve B ülkeleri arasında uyuşmazlık çıkacaktır.

Kanallar da sorunu baştan çözmek için kendi ülkeleri dışına Tour de France izle meyi kapatıyor. Özetle IP adresinize bakıp coğrafi konumunuzu tespit ederek erişiminizi engelliyorlar.

Peki, Fransa Bisiklet Turu canlı izlemek için nasıl bir yola başvurmalı? Fransa Bisiklet Turu canlı izlemek için tek yapmanız gereken coğrafi konumunuzu değiştirmek. Elbette sırf Tour de France canlı izlemek için ülke değiştirecek değilsiniz. Çok daha kolayı var: VPN hizmetleri…

VPN hizmetleri IP adresinizi değiştirir ve sizi dünyanın başka bir yerinde gösterir. Yani sadece birkaç tık ile Fransa Bisiklet Turu izle meniz imkânlar dâhilinde. VPN kurmak için sonraki başlığımızdaki adımları takip edin.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

VPN’i Nasıl Kurabilirsin?

Sonunda rehberimize geldik. Bu rehber ile özgürce Tour de France canlı izle! Yapmanız gerekenler şu şekilde:

 1. Aşağıdaki VPN servislerinden birini seç
 2. VPN servisinin resmi sitesine gitmek için bağlantıya tıkla.
 3. Servise üye ol.
 4. VPN servisini indir, yükle ve aç.
 5. Açtığında sana bağlanmak istediğin sunucuyu seçmeni isteyecek. Hangi kanalı izlemek istiyorsan ona göre bağlanmak istediğin ülkeyi seç. (Örneğin, Fransa’da France TV.)
 6. “Connect” yani “Bağlan” butonuna tıkla.
 7. İzlemek istediğin kanala gir, kayıt ol.
 8. Cipsini ve içeceğini al keyifle Fransa Bisiklet Turu izle.

En İyi VPN Servisleri

Bu VPN servisleri yabancı yayınları izlemek için birebir. Sahip oldukları güçlü altyapı ile ping – gecikme sorununa engel olurlar. Kullanımları da oldukça kolaydır. A Aşağıda yer alan VPN servislerinden biri tercih et, hem internetteki güvenliğini sağla hem de Tour de France izle, Fransa Bisiklet Turu izle.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Ücretsiz VPN Servisleri Var. Onları Neden Kullanmayayım?

Evet. Ücretsiz VPN servisleri var. İnsanların gizlilik ve güvenlik konularındaki endişeleri arttıkça VPN servisleri de artıyor. Pazar bu şekilde arttıkça kimi servisler ücretsiz bir şekilde güvenliğini ve gizliliğini korumayı hiç bir ekstra ücret talep etmeden vaad ediyorlar. An itibari ile 1000’e yakın VPN servisi ücretsiz bir şekilde hizmet veriyor. Onlarla da Fransa Bisiklet Turu canlı izle yebilirim diyebilirsin.

İstersen ücretsiz VPN kullanarak Fransa Bisiklet Turu izle, ama kaybedeceğin şeyler olabilir.

VPN servislerinin bakımları ve güvenirlikleri oldukça büyük yatırımlara ihtiyaç duyuyor. Bu hizmeti ücretsiz veren servislerin ayakta durması için kar etmeleri gerekir. Peki bu servisi ücretsiz şekilde veriyorlarsa nasıl kar ediyorlar? Müşterilerin datalarını etik olmayan taktikler ile kâra dönüştürüyorlar. Bu şekilde ücretsiz VPN servislerini kullanmak, tam olarak korumaya çalıştığımız gizliliğimizi ve güvenliğimizi baştan teslim ediyor olduğumuz anlamına geliyor. Yani sen Fransa Bisiklet Turu canlı izle mek isterken, başınız çok farklı olaylardan dolayı ağrıyabilir.

Bu yüzden VPN kullanmamak, ücretsiz VPN kullanmaktan çok daha güvenilir.

Normalde ücretli olan fakat 30 gün boyunca geri ödeme garantisi veren ExpressVPN‘i deneyebilirsin. ExpressVPN resmi web sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsin. Bu 30 günlük deneme sürecini Fransa Bisiklet Turuna denk getirir, rahat rahat Tour de France izle.

Tour de france izle

VPN Başka Ne İşe Yarar?

Açılımı Virtual Private Network olan VPN, internet deneyimini özgürleştirir. Hem anonimlik hakkını korur hem de bunu yaparken kötü niyetli yazılımlara ve kötü niyetli kişilere karşı koruma sağlar. Bu şekilde de rahatlıkla Fransa Bisiklet Turu canlı izlenir.

Bağlantın tamamen şifrelenir.

VPN ile bağlantın tamamen şifrelenir ve internette özgürce dolaşmanı sağlar. Seçtiğin temsili sunucuya bağlanır ve tüm işlemlerini o sunucu üzerinden gerçekleştirirsin. Herhangi bir kötü niyetli kişi internetteki işlemlerini göremez, görebileceği tek şey bağlandığın vekil sunucu olur.

Sansürü  ve coğrafi kısıtlamaları kaldırır.

Bildiğimiz gibi ülkemizde birçok şey sansüre uğruyor. Gün geçtikçe internette ulaştığımız diziler filmler de sansürleniyor, erişime kapatılıyor. VPN ile sansürün veya coğrafi kısıtlamanın olmadığı ülkelerden birindeki vekil sunucuya bağlanarak, dizi – film izleme keyfi, Fransa Bisiklet Turu canlı izle me keyfine erişebilirsin.

Ortak İnternet Ağlarında Güvenliğini Sağlar

Toplu taşımalarda, kafelerde, hava limanlarında devamlı ortak ağlara bağlanıyoruz. Bu ağların koruyucu yazılımları yoksa, amatör bir hacker bile verilerini ele geçirebilir. Fakat biz kullanıcılar olarak VPN ile kendi güvenliğimizi sağlayabiliriz.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Özetle;

Umarız bisiklet tutkunlarını biraz rahatlatmışızdır. Sen de anlattıklarımızı uygula, Fransa Bisiklet Turu canlı izle. Keyifli bir maraton bizi bekliyor!

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com