Torrent indir. Gizlice Torrent Nasıl İndirilir? İşte kolay adımlarla yöntemi!

Torrentları nasıl indireceğinizi biliyor musunuz? İster zeki olun, ister aklınız bir patates kadar az olsun, herkes torrent indirebilir. Ancak, torrent indirmenin gizlice yapılması bazı çaba gerektirir. Ayrıca, pek çok ülkede torrent indirmek yasa dışıdır ve telifli içerik indirirken yakalanırsanız ciddi cezalarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden, torrent indirme sürecini öğrenmek ve gizlice torrentleri indirip indiremeyeceğinizi görmek için bir göz atacağız, böylece torrentleri güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.
**Hedef kitle:** Torrent indirmek isteyen herkes.
Devam etmek için güçlü bir neden: Bilgisayarınıza güvenli ve sorunsuz bir şekilde torrent indirmenin sırlarını keşfedin!

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

Son güncelleme: 23 Haziran 2024

Gizli bir şekilde torrent nasıl indirilir? Güvenli şekilde torrent indir. Torrent yukle

Yakalanmadan torrent indirmek için doğru aletleri kullanmak gerekiyor. Yani, herhangi bir gördüğünüz torrent yükle düğmesine tıklayarak indiremezsiniz. Ayrıca, bu aletler için doğru kurulumu yapmak gerekiyor. Çünkü, IP’nizi saklamak en önemli şey ve basit bir kurulum ile gerçek IP adresiniz güvende olabilir. O yüzden, gizlice torrent indirmek için nelere ihtiyacınız olduğunuza bakalım.

Ücretsiz ExpressVPN Kuponu

Ücretsiz bir şekilde ExpressVPN kuponuna sahip olmak ister misiniz?

Belki bir VPN almak istiyorsunuz ama VPN’ler hakkında hiçbir fikriniz yok. Bu yüzden de para vermeden VPN denemek istiyorsunuz. Eğer durumunuz böyleyse sitemizdeki kuponları kullanarak ExpressVPN’i test edebilirsiniz.

Çoğu okuyucumuzun kullandığı ve memnun kaldığı bu fırsatları siz de kullanabilirsiniz. Kupona tıklayarak ExpressVPN’i satın alın ve sonra memnun kalmazsanız para iadenizi isteyin. Yapmanız gereken tek şey bu. Bizim, bizzat test edip onayladığımız bu özellik ile paranızın iadesini rahatlıkla alabilirsiniz. VPN’den memnun kalacağınızı düşünsem de memnun kalmama durumunda rahatlıkla müşteri hizmetlerinden veya canlı sohbet üzerinden paranızı isteyebilirsiniz.

Bu özellik, sadece sitemizdeki kuponlar ile çalışıyor ve isterseniz kolaylıkla iadenizi alabiliyorsunuz.

Torrent VPN. Torrent full indir

Torrent programı indir yaptıktan sonra bir VPN servisine abone olmalısınız. Evet, gizlice torrentler indirmenizi sağlayacak araç bir VPN. Eğer VPN’siz torrentten indirmeye kalkışırsanız herhangi bir gözcü (telif atan troller gibi) gerçek IP adresinizi bulabilecek.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Aşağıda, torrent için en iyi VPN’in nasıl bulunulduğuna dair ipuçları göreceksiniz.

Torrent full indirme hızı

Burada yakalanmadan indirmeden bahsediyoruz. O yüzden, tabii ki de yakalanmak istemezsiniz. Ama asıl istediğiniz şey torrentleri indirebilmek.

Bu yüzden, VPN’iniz sınırsız sayıda torrentleri indirmenize izin vermeli. Ayrıca maksimum hızın yeteri kadar yüksek olduğundan da emin olmalısınız. Yoksa , içerik indirmek için saatlerce beklemeniz gerekiyor. Kimsenin o kadar zamanı yok!

Dahası da, VPN’in bir diğer güzel özelliği ise P2P bloklarını geçmek. Eminim ki İnternet Servis Sağlayıcınız, internet bağlantınızla oynuyor ve P2P trafiğinizi yavaşlatıyor. Bu sizin normal İnternet faaliyetinize bağlı. Bu yüzden, bir VPN ile, ISP’niz sadece şifrelenmiş trafiği görüyor ve bağlantı gücünüzle oynayamıyor. Böylece, bütün internet hızınızı torrentler için kullanabilirsiniz.

Torrentten indir dostu

VPN programları torrentten indirmeye ve dosya paylaşmaya izin verebilir, veya vermez… Çünkü bu, onların ağı ve telif hakkını yemekten sorumlu tutulabilirler. Sizin torrentten indirdiğiniz dosyadan dolayı… Bu yüzden, indireceğiniz VPN’in torrentler hakkında politikasını bilmelisiniz.

Ve bu dosya paylaşım protokolüne sahip bir VPN sağlayıcısından torrent indirmeye çalışın. Çünkü diğer türlü, mahremiyetiniz ve güvenliğiniz zarar görebilir. Evet, VPN sağlayıcısı bütün bilgilerinizi telif atan trollere gönderebilir. Sizin umduğunuzun tam tersi, değil mi?

Torrent full indirme kaydı tutmayan

Son olarak, sıfır kayıt tutma politikası fırsatı sunan bir VPN seçmelisiniz. Neden mi? Çünkü, VPN sağlayıcınız çevrim içi faaliyetlerinizin kaydını tutabilir ve bu kayıtlar yanlış ellere düşebilir. Telif trollerinin ellerine. Yani, kayıt tutan bir VPN ile korunuyor olabilirsiniz. Ama işin sonunda, telif sahipleri size ulaşabilir…

Bu yüzden, kayıt tutma politikası olmayan bir VPN seçin. Böylece, kayıtlarınız hiçbir yerde bulunmaz ve gizliliğiniz güvende kalır ve rahat bir şekilde torrent full indirebilirsiniz.

Torrent trackerları.

Evet, şimdi bir Torrent programımız ve VPN aboneliğimiz olduğuna göre işler ciddileşiyor. Torrent indirmeye başlamayı iple çektiğinizi biliyorum ama ilk önce VPN’İ aktif hale getirmelisiniz. Torrent faaliyetleri ile ilgili herhangi bir siteyi ziyaret ederken IP adresinizi gizlemelisiniz. Bu, torrent indirme siteleri, torrentle alakalı forumlar, film altyazı arama siteleri vb. herhangi bir site olabilir.

Size dediğim gibi, gizlice torrentleri indirmek biraz emek isteyen bir iş. Çünkü, torrentten indirirken IP adresiniz gizli ama altyazı arama sitelerine IP adresiniz açık giriyorsanız, bu pek mantıklı değil. Bu yüzden, VPN’inizi her daim açık tutun.

Bundan sonra, torrent dosya indirme işine uygun torrent siteleri bulabilirsiniz. Ama güvenilir bir torrent link indirme şansı sunan site bulmak kolay değil. Çünkü, siteler telif hakkı çiğnemekten dolayı art arda kapanıyor. Şimdi, popüler torent siteleri nerede bulabileceğinize bakalım. Ancak, bu torrentler siteleri adreslerinin her an değişebileceğini unutmayın…

Torrent programları. Torrent nasıl indirilir?

İlk olarak, torrent dosyalarını açmak için bir yazılıma ihtiyacınız var. Evet, bu dosyaların .torrent uzantısı var ve bunları bir torrent program aracı ile açabilirsiniz. Birçok program olmasına rağmen ben bu üç tanesine odaklanacağım: qBittorrent, Transmission ve Deluge.

qBittorrent

qbittorrent programı

qBittorrent, uTorrent’in açık kaynaklı bir kopyası. Ama uyuz reklamlar olmayan hali! Bu yüzden, bu torrent programı yeni ama uTorrent’e benzer bir program arayan eski uTorrent kullanıcılarına cazip gelecektir.

Transmission

transmission programı

Yakın bir zamana kadar Transmission, Windows’ta mevcut değildi. Ama artık Microsoft OS için bir sürümü mevcut! Bu torrent programı tamamen hafiflik ve basitlik üzerine kurulu. Ayrıca, hızlı ve kolay torrentler indirmek isteyenler için, Transmission sizin için yapılmış!

Deluge

deluge torrent programı

Sade gözükmesine rağmen Deluge, birçok özellik içeriyor ve çok iyi bir torrent indirme programı. Ayrıca, kullanıcılarına gizli torrentler eklemeyi ve bant genişliğini ayarlama özelliğini sunuyor. Web arayüzü ise güzel ve kullanımı kolay. Son olarak, eğer bir özelliğinin eksik olduğunu düşünüyorsanız plugin ile ekleyebilirsiniz.

katcr.to

Kickass Torrent GERİ DÖNDÜ!!! Burada aradığınız dosyayı bulabilirsiniz. Ayrıca, genellikle yeteri kadar dağıtıcı olduğu için bir indirmeye bir gece bile harcamazsınız. Bir de, torrentlerin basit ve tam sunuma ve sitenin aktif bir foruma sahip olması iyi bir şey.

Torrentz2

Torrentz2, en büyük Bittorent indekslerinden biri. Ayrıca, Kickass Torrent’in en büyük rakibi. Bu site, basit ve direkt bir çözüm sunuyor ve sanki her şey düşünülmüş gibi bir tasarımı var. Bu yüzden hemen aradığınız şeyi buluyorsunuz: torrentleri.

thepiratebay.org

The Pirate Bay o kadar meşhur oldu ki torrent’in ne olduğunu bilmeyenler bile bu siteyi biliyor. İnsanlara, torrent nasıl indirilir öğreten site. Evet, bu site dünya devletleriyle sık sık oynadığı saklambaçtan dolayı medyada manşet bile oldu. Ama hala, torrent bulmak için güzel bir kaynak.

Güvenli şekilde torrent indirmek için ekstra adımlar. Torrent full indir

Merak etmeyin, az kaldı. Ama VPN programınızın doğru kurulduğundan emin olmalısınız. VPN ile IP adresinizi koruduğunuzu düşünürken, korumuyor olabilirsiniz…

Kendinizi DNS sızıntılarından koruyun. Torrent full indir.

İlk olarak, DNS sızıntısının ne olduğunu anlatmak biraz zor. Bu yüzden basit tutacağım: Torrent programınız sizin şifreli VPN tünelinizin dışından bağlantı gönderiyor olabilir. Diğer bir deyişle: Torrent indir’meniz açıkta olabilir yani gerçek IP adresiniz görülebilir.

gizlice torrent nasıl indirilir

Bu yüzden, anti-DNS sızıntı (veya DNS sızıntı koruması) özelliğini açmalısınız. Önerdiğim tüm VPN’lerde bu özellik mevcut. Bu özellik aktif olduğunda, bütün trafiğiniz şifreli VPN tünelinden gidecek.

Ancak, şu anda IPv4 sızıntısı olmadığından emin oldunuz… Bir de IPv6 sızıntı koruma özelliğini açmalısınız. Bazı VPN programları iki seçenek sunuyor o yüzden dikkatli olun! Ayrıca, IPv6’yı devre dışı bırakırsanız, potansiyel bir Teredo sızıntısından da kurtulmuş oluyorsunuz. Bu şekilde güvenli şekilde torrent full indir’ebilirsiniz.

Acil Anahtarını (Kill Switch) açın

Her iş ters gidebilir değil mi? Düşünün: VPN açık bir şekilde torrent full indir’irken bilgisayar başında değilsiniz ve bağlantı düşüyor. Herhangi bir nedenden dolayı. Sonra, işletim sisteminiz kontrolü ele alıyor ve sizi yeniden internete bağlıyor. Ama varsayılan ayarlar ile. Bu yüzden, yeniden açıktasınız… Gerçek IP adresiniz ile torrentten indiriyorsunuz!

Bu çok kötü bir şey. Ama VPN sağlayıcıları bu duruma engel olmak için bir özellik koydu: Acil Anahtarı (veya Kill Switch). Siz acil anahtarını açtığınızda, VPN yazılımınız bağlantınızı gözetliyor. Eğer bağlantı koparsa, VPN programı bütün internet akışını durduruyor. VPN internet bağlantısını sağlayana kadar.

Gizlice torrent indirmenin doğru çalıştığından emin olun

Tüm araçlara sahipsiniz ve hazırsınız. Ama gizlice torrentten indirmeyi yapabilir misiniz? Yapmanız gereken bir test var: IP adresiniz sızıyor mu?

Buna bakmak için IPLeak’i ziyaret edin. Eğer gerçek IP adresinizi veya ISP’nizin adresini görüyorsanız DNS sızıntınız var! Ama internette gezerken DNS sızıntısı olmaması yeterli değil.

Daha derine inmelisiniz. Torrent Adresi belirlemeye (Torrent Address detection) inin ve torrent programınız gerçek IP adresinizi sızdırıyor mu diye bakın. Ekrandaki talimatları takip edin ve sonucu bekleyin.

gizlice torrent indir

Bir daha, eğer gerçek IP adresinizi veya ISP’nizin adresini görüyorsanız DNS sızıntınız var… Bu yüzden, VPN’inizin doğru kurulduğundan emin olun. Ayrıca bu işi beceremiyorsanız VPN sağlayıcınız ile temasa geçin. Çünkü onların bağlantısı ile ilgili bir sıkıntı da olabilir.

Bu benim incelemem idi: Gizlice Torrent Nasıl İndirilir? İşte kolay adımlarla yöntemi! Artık torrent nasıl indirilir biliyorsunuz. Daha fazla inceleme için beni takip etmeye devam edin.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

GizlilikveGüvenlik.com