Surfshark Antivirüs

surfshark antivirüs

Herkese merhabalar. Bugün dijital dünyada kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir ürün paketini anlatacağım. Yani Surfshark antivirüs incelemesini de içeren Surfshark One incelemesi ile karşınızda olacağım. Çünkü Surfshark One ürün paketi aslında antivirus Surfshark ürününü de içeren avantajlı bir paket.

Şimdi dene
Çok Yönlü Bir Koruma için Surfshark One Edinin! (%86'ya varan indirim)

Surfshark One paketi sizlere ideal bir antivirüs, güvenli bir arama motorunu ve veri ihlal takip aracını beraber sunuyor. 30 günlük para iade garantisi de sunuluyor.

Son güncelleme: 24 Mayıs 2024

Genel

Hollanda menşeli aynı adı taşıyan firma aslında sahip olduğu VPN uygulamasıyla ünlüdür. İlk olarak 2018 yılında faaliyetlerine başlamış olan firma aynı zamanda da NordVPN şirketinin bir alt kuruluşudur.

Windows, MacOS ve Android tabanlı cihazlarda çalışan ürünün kullanıcılarına sunduğu imkânlar şunlardır:

 • Antivirüs programı
 • Dünyaca ünlü bir VPN uygulaması
 • Güvenli arama motoru
 • Veri ihlal takip aracı

Surfshark One

Kullanım Paketleri ve Fiyatlar

Değişik sitelerden ulaşabileceğiniz Surfshark antivirüs yorumlarına da bakarsanız bu uygulamayı tek başına satın alamayacağınızı görürsünüz. Yani eğer antivirus Surfshark sahibi olmak istiyorsanız Surfshark One ürün paketini almanız gerekiyor.

surfshark one fiyat

Bu ürün paketini üç değişik seçenekle satın alabilirsiniz: 1 aylık, 1 yıllık ve 2 yıllık. Ayrıca ne kadar uzun süreli bir abonelik yaparsanız o kadar çok fiyatta kazancınız oluyor.

Bununla beraber yukarıda sayılan tüm hizmetleri elde etmiş oluyorsunuz. Ayrıca tüm üyeliklerde 30 günlük para iade garantisi de mevcut. Dolayısıyla paketi aldıktan sonra 30 gün içerisinde koşulsuz üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Üstelik tüm paranızı iade alarak…

Surfshark Antivirus Edinin

Özet Tablo

Surfshark antivirüs incelemesinin bu bölümünde sizlere tek bakışta fikir olabilmeniz açısından aşağıdaki tabloyu sunmak istiyorum.

KARAKTERISTIK DEĞER
Mevcut sürümler Surfshark One
Çoklu giriş yapma Aynı anda 5 arası cihazlar
Desteklenen cihazlar Windows, macOS, Android
Para iade garantisi 30 gün içerisinde
Fiyat 90,48 $ (3,48 $ her ay)
Bedava sürüm Hayır

Güvenlik Özellikleri

Bu bölümde sizlere ürünün güvenlik özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Virüs Tarama

Paketin sunduğu antivirüs uygulaması ile yapılan testlerden alınan sonuçlar mükemmele yakın. Test sonuçlarına göre uygulama %99 seviyesinde zararlı yazılımları bulabilme oranına sahip. Ancak piyasada %100 gibi temiz sonuçlar veren uygulamaların da olduğunu burada belirtmek isterim.

Uygulama kullanıcılara üç farklı tarama seçeneği sunuyor:

 • Hızlı Tarama: Yaklaşık 3-5 dakika gibi süren bu tarama şekli aslında insana pek güven vermiyor. Yani sanki hiçbir şey yapmıyormuş gibi bir his veriyor.
 • Tam Tarama: Cihazınıza bağlı olarak 30 dk ila birkaç saat süren bu tarama şekli tüm cihazınızı tarıyor ve oldukça etkin.
 • Dosya/Klasör Tarama: Bu tarama şekli oldukça pratik ve güzel. Çünkü dilediğiniz dosya veya klasörü tutup sisteme bırakarak çok pratik bir şekilde taramasını yapabiliyorsunuz.

Yine güzel özelliklerden bir tanesi, aynı anda 5 cihaza kadar tarama yapabiliyorsunuz. Ayrıca tarama zamanlamalarınızı önceden planlayarak düzenli aralıklarla tarama yaptırabiliyorsunuz.

Surfshark antivirüs incelemesi

Gerçek Zamanlı Koruma

Surfshark antivirüs incelemesinde gördüğüm güzel özelliklerden biri de bu. Çünkü bu özellik ile uygulama devamlı tetikte ve cihazınızı her zaman koruyor. Yani tarama yapmasanız bile genel bir koruma altında oluyorsunuz.

Ancak gönül isterdi ki bir de güvenlik duvarı (firewall) olsun. Ama bu ürün paketi daha yeni çıktı piyasaya. Yani bu gibi belki de gözden kaçmış olan özellikler muhtemelen önümüzdeki süreçlerde eklenecektir.

surfshark antivirüs özellikleri

Uygulamanın Cihaz Performanslarına Etkisi

Antivirus Surfshark hafif bir uygulama ve cihazlarını yavaşlatmıyor. Yani arka planda çalışan tarama işlemi işlemcinizin çok bir kısmını kaplamıyor (yaklaşık %5-10). Ancak yine belirteyim %2’lere varan düşük oranlarda işlem yapan uygulamalar da piyasada mevcut.

Bununla beraber düşük işlemci oranı ile çalışması tarama süresini de uzatıyor tabi. Yani sizin kullanım performansınızı düşünen uygulama kendi işini daha yavaş yapıyor.

Bulut Destekli Koruma Güncellemeleri

Bu ürünü aldığınızda ayrıca güncel tehditleri devamlı öğrenen ve sizi yeni virüs, trojen, malware vb. zararlı yazılımlardan koruyan dinamik bir koruma sistemine sahip oluyorsunuz.

Antivirus Surfshark Edinin

Kurulum ve Kullanıma Başlama

Bu kısım oldukça pratik ve kolay. Yani gündelik hayatta çoğunlukla yaptığımız işlem adımlarından oluşuyor:

 • Öncelikle ilgili internet sitesini ziyaret ederek paketi indirin.
 • Sonrasında tercih ettiğiniz abonelik seçeneğini seçerek paketinizi alın ve hesabınızı açın.
 • İşte geriye sadece kullanmak kaldı. Yani bu kadar basit!

Diğer Özellikler

Surfshark antivirüs incelemesinin bu kısmında sizlere ürün paketi ile sahip olabileceğiniz özelliklerden söz edeceğim. Genel olarak Surfshark One ürün paketinizi aldığınızda sahip olacağınız uygulama ve hizmetlerden tek tek kısaca bahsetmek istiyorum.

Surfshark VPN

Bu ürün firmanın dünyaca ünlü olan sanal özel ağ uygulamasıdır. Bu uygulama ile küresel bir erişim kabiliyetine sahip oluyorsunuz. Yani bölgesel kısıtlamalara tabi olan içerik, yayın veya oyunlara erişim sağlayabiliyorsunuz.

Yaklşaık 65 ülkedeki 3200’den fazla sunucusu ile en sıkı internet politikalarına sahip olan ülkelerde bile (Çin, Suudi Arabistan, Kuzey Kore vb.) istediğiniz içeriklere erişebiliyorsunuz.

Ayrıca internet ortamındaki mahremiyetiniz ve güvenliğiniz de en üst düzeyde oluyor. Uygulamanın sahip olduğu üst düzey şifreleme ve güvenlik protokolleri bilgilere erişimi imkânsız kılıyor. Ayrıca sıfır kayıt tutma prensibi ve kullanıcı gizliliğini öne çıkaran hizmet politikaları da kullanıcıların dijital dünyadaki güvenliğini en iyi şekilde sağlıyor. Dolayısıyla kötü amaçlı kişi veya kurumlar sizin kişisel veya teknik hiçbir verinizi göremiyor.

Surfshark VPN ile ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Güvenli Arama Motoru

Bu ürün paketi ile sahip olacağınız diğer bir hizmet de güvenli bir arama motoru. Bildiğiniz gibi, Google dahil olmak üzere birçok arama motoru sizin arama geçmişinizi ve diğer kişisel veya teknik bilgilerinizi kaydediyor ve saklıyor.

Ancak bu pakette yer alan güvenli arama motoru size anonim bir arama imkânı vererek bilgilerinizin kimse tarafından görülmemesini sağlıyor.

Ayrıca bilgilerinizin kimse tarafından görülmemesi neticesinde reklâm, tanıtım vb. şeyler sizi rahatsız etmiyor.

Veri İhlal Takip Aracı

Surfshark antivirüs incelemesi yaparken beni sevindiren diğer bir hizmet bu oldu. Çünkü bu hizmet ile size ait herhangi bir kişisel veya teknik bilgi internet ortamında dolaşacak olursa uygulama size hemen haber veriyor.

Dolayısıyla bu hizmet ile size ait şifre, adres, kredi kartı vb. hassas bilgilerinizi korumuş oluyorsunuz.

Incogni

Bu hizmet aslında Surfshark One paketinin içinde yer almıyor. Ancak yakın zamanda bu hizmeti de içerebileceğini tahmin ediyorum.

Incogni dijital dünyadaki avukatınız gibi sizin bilgilerinizi izinsizce alıp kullanan kişi veya kurumları bulup tüm bilgilerinizi veri tabanlarından silinmesini sağlıyor.

Antivirus Surfshark Edinin

Kullanılabilirlik

Paket ile sahip olacağınız uygulamalar şık ve fonksiyonel şekilde düşünülmüş. Özellikle minimalist bir prensiple tasarlanmış olması beni etkiledi.

Ayrıca kullanıcıları daha ilk kullanımdan itibaren uğraştırmayan mantıklı bir menü altyapısı var. Yani istediğiniz seçenekleri çok fazla aramadan olması gereken yerde bulabiliyorsunuz.

Bununla beraber Windows, MacOS ve Android uygulamaları da birbirlerinin neredeyse aynısı. Dolayısıyla değişik cihazlarınızı kullanırken herhangi bir alışma süreci yaşamadan kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Uyumluluk

Surfshark antivirüs incelemesinin bu kısmında sizlere pakette yer alan ürünlerin hangi cihazlara uyumlu olduğunu anlatacağım.

Antivirus Surfshark Windows, MacOS ve Android cihazlarda kullanılabiliyor. Yani ne yazık ki, şu an iOS cihazları desteklemiyor. Dolayısıyla bu yönünü de ilerde ilave edeceklerini umuyorum.

antivirus surfshark genel bakış

Müşteri Hizmetleri

Paketi satın alarak sahip olacağınız müşteri hizmetleri oldukça etkin. Yani karşılaşabileceğiniz sıkıntılara veya sunacağınız taleplere hızlı ve doğru dönüşler alabileceğiniz bir müşteri desteği mevcut.

Bunu size sunulan 7/24 e-posta ve canlı sohbet altyapısı sayesinde yapabilirsiniz. Ayrıca genel anlamda rastlanılan konuları içeren bir destek veri tabanı var. Ancak canlı telefon imkânı yok.

Müşteri hizmetleri ile ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirisiniz.

Karşılaştırmalar ve Alternatif Ürünler

Antivirus Surfshark ve Malwarebytes Antivirüs

 • Malwarebytes Antivirüs tarafından zararlı yazılım tespitleri %100 iken Surfshark %99’luk bir performansa sahip.
 • Malwarebytes Antivirüs şifre yönetimi, ebeveyn kontrolü gibi özellikleri de sunarken Surfshark özellik açısından biraz daha geride.
 • Malwarebytes Antivirüs ile sadece antivirüs sahibi olurken Surfshark One paketi ile VPN, antivirüs, güvenli aram ve veri ihlal takip araçlarının hepsine sahip oluyorsunuz.

Surfshark Antivirüs ve McAfee Antivirüs

 • McAfee Antivirüs müşteri hizmetleri kapsamında canlı telefon imkânı sunarken Surfshark buna sahip değil.
 • McAfee Antivirüs bir güvenlik duvarı hizmeti sunarken Surfshark sadece gerçek zamanlı koruma sunuyor.
 • McAfee Antivirüs ile sadece antivirüs sahibi olurken Surfshark One paketi ile VPN, antivirüs, güvenli aram ve veri ihlal takip araçlarının hepsine sahip oluyorsunuz.

Antivirus Surfshark ve Norton Antivirüs

 • Norton Antivirüs tam tarama konusunda Antivirus Surfshark’a göre daha hızlı.
 • Norton Antivirüs ücretsiz limitli deneme sürümüne sahipken Surfshark 30 gün para iade garantili olarak tam sürüm uygulamayı sunuyor.
 • Norton Antivirüs ile sadece antivirüs sahibi olurken Surfshark One paketi ile VPN, antivirüs, güvenli aram ve veri ihlal takip araçlarının hepsine sahip oluyorsunuz.

Sonuç

Evet, bu yazımda sizlere detaylı bir Surfshark antivirüs incelemesi sundum. Aslında daha uygun bir tabirle Surfshark antivirüs incelemesinin de içerisinde yer aldığı bir Surfshark One ürün paketinin incelemesini sundum.

Bazı yönlerden antivirüs bağlamında zayıf kalsa da paketin içerdiği uygulamaları da dikkate alırsak uygun bir seçenek olabilir.

Eğer antivirüs odaklı bir tavsiye isterseniz hem performans hem de zengin özellikler açısından benim size önerim Malwarebytes Antivirüs olacaktır.

Herkese güvenli bir dijital dünya dilerim, hoşçakalın.

Surfshark Antivirus
Surfshark Antivirüs, zararlı yazılımlara karşı kişisel cihazları koruyan bir virüs koruma programıdır.
7.9 Puan
Surfshark Antivirüs İnceleme Puan Durumu

Surfshark Antivirüs cihazlarınızı zararlı yazılımlara karşı koruyan bir virüs koruma programıdır.

Gizlilik ve Güvenlik
8
Özellikler
8
Müşteri Desteği
8
Fiyatına göre Değeri
7.5
Kullanım Kolaylığı
8
ARTILARI
 • Seçkin bir VPN
 • Güvenli Arama Motoru
 • Veri İhlal Takip Aracı
 • Gerçek zamanlı koruma
 • İlgili ve Bilgili Müşteri Desteği
 • Reklam ve Malware engelleme
EKSILERI
 • iOS cihazları desteklemiyor
 • Henüz yeni bir ürün
berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com