Yurt Dışından Süper Lig Maçları Nasıl Canlı İzlenir?

Merhaba arkadaşlar. Bugün futbolsever arkadaşlarımı yakından ilgilendiren güncel yazımla yeniden karşınızdayım. Bu yazımı dünyanın neresinde olursanız olun Süper Lig maçlarını canlı izle meniz için sizlere bir rehber olsun diye hazırladım. Umuyorum yardımcı olur. Şimdiden iyi okumalar dilerim.

ExpressVPN Edinin
%49 İNDİRİMLİ ExpressVPN ile her yerden Süper Lig izleyin!

Coğrafi kısıtlamalardan kurtulmak için ExpressVPN'i deneyin. Vazgeçerseniz 30 gün para iade garantili. Üstelik 3 ay ücretsiz kullanım hakkı da bulunuyor. Hemen deneyin.

Son güncelleme: 24 Mayıs 2024

Süper Lig Maçları Nerede İzlenir?

Yayın kanallarının gelişmesiyle Süper Lig canlı izle mek artık çok kolay. Akıllı bir cihaz, iyi bir internet erişimi ve doğru kanallara aboneliğiniz varsa dilediğiniz yerde canlı Süperlig izleyebilirsiniz.

beIN Sports

beIN Connect bünyesi altında hizmet veren beIN Sports’u eski adıyla Lig TV olarak hatırlayacaksınız. Digiturk’un satılmasıyla ismi değişen kanalda Super Lig canlı izle mek mümkün. Kanal Türkiye, Amerika, Fransa ve ABD’deki Spor Toto Süper Lig yayın haklarını elinde tutuyor.

Sport Klub

Süper Lig maçları izleme için başvurabileceğiniz bir diğer adres Balkanların önde gelen spor kanallarından olan Sport Klub. Kanal Süper Lig’in Bosna-Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Slovenya’daki yayın haklarına sahip.

Sport1

Bir diğer Süper Lig izleme seçeneğimiz olan Sport1 kanalına Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’dan erişim sağlayabilirsiniz.

süper lig canlı izle

Süper Lig Maçlarını Ücretsiz İzlemek

Herhangi bir platformun abonelik ücretlerini değerlendiğimizde insanın ucuz alternatiflere yönelesi gelmiyor değil. Hatta Süper Lig maç canlı izle mek ücretsiz olsa izleyiciler olarak cebimiz epey rahatlardı. Şimdi soranlar olacaktır, “Yani biz şimdi arama motorlarına gidip ‘ücretsiz Süperlig izle’ yazsak hiçbir şey çıkmaz mı?”

İnternette her şeyi bulmanız mümkün arkadaşlar. Şimdi gidip üstünkörü bir arama yapsanız ücretsiz Süper Lig izleme seçenekleri bulmanız işten bile değil. Ancak belirtmek gerekir ki ücretsiz görünen seçenekler yasal olmamakla birlikte güvenilir de değildir. Bedava izlediğinizi sanırken cihazınıza zararlı yazılım bulaşmasına neden olabilirsiniz.

Neyse ki yukarıda saydığım büyük yayın şirketleri çoğu durumu öngörebildiği için çok uygun fiyatlara sezonluk abonelik fırsatları sunuyorlar.

Diyelim ki her işi hallettiniz, aboneliğinizi de aldınız ama bulunduğunuz ülkede canlı Süperlig izlenmiyor. Hiç merak etmeyin, gönül rahatlığıyla Süper Lig izleme çözümü bende. Ama öncelikle yaşadığınız sorun neymiş bir bakalım.

ücretsiz Süper Lig İzlemek

Süper Lig Coğrafi Erişim Kısıtlamaları

Şimdi gelelim yurt dışındaki bazı ülkelerden canlı Süperlig izle rken yaşanan soruna. Yaşadığınız durumu kısaca bölgesel erişim kısıtlaması olarak açıklayabilirim. Yani izlemeye çalıştığınız platform bulunduğunuz konuma hizmet vermiyorsa yolunuza hemen bir taş koyar.

Bunun pek çok sebebi olabilir arkadaşlar. Olası sebeplere bir göz atalım:

 1. Dünya çapında Süper Lig maç canlı izle yayını yapmak ucuz bir iş değildir. Yani masrafları azaltmak için erişim kısıtlamasına gidiyor olabilirler.
 2. Diğer bir tarafta uluslarlararası hukuk devreye girmektedir. Mesela Süper Lig’in X ülkesindeki yayın hakları beIN Media Group’ta değilse beIN Sports o ülkede yasal olarak yayın yapamaz. Hâliyle kendini korumaya almak için o ülkeye hemen bir erişim yasağı getirmeyi seçebilir.

Olan da yurt dışında ağız tadıyla Süper lig maç canlı izlemek isteyen futbolseverlere olur. Peki yurt dışından Süper Lig maçları nasıl canlı izlenir?

Cevap çok basit: Yapacağınız tek şey bir VPN hizmeti kullanmak. Böylece dilediğiniz yerden Süper Lig canlı izlemenin keyfine varabilirsiniz.

VPN dediğimiz olayın açılımı Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) şeklindedir. Basit bir açıklamayla VPN’i sizden kilometrelerce uzaktaki modeminiz olarak düşünebilirsiniz.

Bir siteye sadece Türkiye’den mi erişim sağlanıyor? O zaman siz de önce Türkiye sunuculu bir VPN’e bağlanır, sonra erişmek istediğiniz siteye girersiniz. Aslında iş bu kadar basit.

Bunun nasıl yapılacağını aşağıda sırasıyla açıkladım. Adımları dikkatle izlerseniz dilediğiniz her yerden canlı Süperlig maçı izle yebilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

VPN ile Süper Lig İzleme

Buraya kadarki kısımda yurt dışından Süper Lig canlı izle mek isteyen arkadaşlarımın yaşayacağı sorunları ele aldım. Şimdi sıra çözüme geldi.

Aşağıdaki adımları dikkatlice uygularsanız Süper Lig maç canlı izle mek için gereken donanıma sahip olacaksınız arkadaşlar.

 1. Öncelikle Süper Lig izleme için listelediğim VPN’lerden birini seçip bağlantıya tıklayın.
 2. Ardından yönlendirmesini takip ederek VPN’i cihazınıza indirin.
 3. Seçtiğiniz VPN üzerinde bir hesap oluşturarak hesabınızı aktif hâle getirin ve kurulumu tamamlayın.
 4. Kurulum tamamlandığında bağlanmaya hazırız demektir. Bu aşamadan sonra listedeki ülkelerden birini seçip o VPN’e bağlananın. Süper Lig maç canlı izle mek için Türkiye’ye bağlanın.
 5. Bağlantı başarıyla kurulduktan sonra Türkiye’den erişilebilen her siteye zahmetsizce girebilirsiniz. Bizim örneğimiz canlı Süperlig izle mek olduğundan buraya tıklayabilirsiniz.

Tebrikler. Böylece yurt dışından Süper Lig canlı izlemek için tüm adımları tamamlamış oluyoruz.

ExpressVPN‘i Ücretsiz Deneyin

Çözümü de sunduğuma göre artık canlı Süperlig izlemek için tercih edeceğimiz VPN üzerine konuşabiliriz. Benim bu konuda size önerim ExpressVPN olacaktır.

Bu öneriyi yaparken birden fazla VPN hizmetini farklı kriterlere göre değerlendirdiğimi belirteyim. Kullandığım kriterleri aşağıda detaylıca açıklayacağım. Ancak içlerinde bağlantı hızı ve ulaşılabilirliği ile öne çıkanın ExpressVPN olmasından ötürü bu VPN’e ayrı bir kısım ayırmak istedim. Zira Süper Lig canlı izlemek için sağlam bir bağlantı hızı şart.

Ben ExpressVPN’i hemen deneyin derim. Çünkü 30 gün içerisinde vazgeçseniz bile iade garantisi veriyorlar. Üstelik hizmeti kullanmış olduğunuz gün için kesinti de yapmıyorlar.

vpn ile süper lig izleme

Canlı Maç İzlemek için Hangi VPN?

Mesele VPN üzerinden canlı yayın izlemeye geldiğinde bağlantı kaliteniz çok büyük önem kazanıyor. Hele de kötü bir VPN hizmeti kullanıyorsanız maç esnasında yaşanacak donmalar, takılmalar ve görüntü kalitesinde bozulmalar Süper Lig izleme keyfinizi büyük ölçüde bozacaktır.

Ben de tabiri caizse cam gibi maç izleme deneyimi yaşatacak VPN’leri sizin için araştırıp bu kısımda listedim. Bu listeyi de düzinelerce VPN arasından pek çok kıstası göz önünde bulundurarak çıkardım. Listelemede ağırlık verdiğim kıstaslar şu şekilde:

 1. Bağlantı hızı ve kalitesi
 2. Güvenlik ve şifreleme
 3. Müşteri desteği
 4. Fiyatlar ve kampanyalar

Aşağıda puan sıralamasına göre önerdiğim VPN’leri bulabilirsiniz. Bu VPN’lerden herhangi birini seçerek Süper Lig maç canlı izle yebilirsiniz.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

VPN Kullanmanın Avantajları

Şimdi VPN kullanmanın bize sağlayacağı avantajları şöyle bir inceleyelim:

 1. İlk ve en önemli olarak VPN bize bölgesel erişim kısıtlamalarını kaldırma imkânı verir. Bu da demektir ki VPN ile dünyanın neresinde olursak olalım doyasıya canlı Süperlig izleriz.
 2. Netflix benzeri içerik servislerinin sadece belli ülkelere sunduğu içeriklere de o ülkenin VPN’ine bağlanarak kolayca erişiriz.
 3. Gizlidir. Normalde bağlandığınız her site sizin IP adresinizi ve coğrafi konumuzu görebilir. Ancak VPN kullandığınızda web sitelerinde anonimlik kazanırsınız.
 4. Güvenlidir. Kaynağı belli olmayan ücretsiz Wi-Fi’lara bağlanırken bile VPN kullanabilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sonuç Olarak

Bir yazının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Size yurt dışından neden canlı Süperlig izlenmediğini, yurt dışından Süper Lig canlı izle yöntemini adımlarıyla aktarmaya çalıştım.

Son olarak anlattığım yöntemin yurt dışından layıkıyla Süper Lig izleme için tek yöntem olduğunun altını çizmek istiyorum. Bunun için de ExpressVPN kullanmanızı öneriyorum. Bir deneyin, yukarıda söylediğim gibi her türlü iade garantileri var zaten.

Umuyorum sizin için faydalı bir yazı olmuştur. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle, iyi seyirler dilerim.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com