Fransa Açık (Roland Garros) 2024 Ücretsiz Nasıl İzlenir?

Merhabalar. Yine tenis severleri ilgilendiren bir inceleme ile karşınızdayım. Çünkü bugün sizlere dünyanın her yerinden Roland Garros canlı izle me çözüm yollarını anlatacağım. Yani amacım, “Fransa açık nasıl izlenir” sorusunun detaylı cevabını sizlere aktarmak.

ExpressVPN Edinin
ExpressVPN ile Her Yerden Roland Garros canlı izle - %49 İndirim!

Her yerden sınırsız Roland Garros canlı izlemek istemez misiniz? ExpressVPN ile bu mümkün! Üstelik şimdi 3 ay ilave bedava ve 30 günlük para iade garantisi ile.

Son güncelleme: 21 Mayıs 2024

Fransa Açık Canlı izleyebileceğiniz En İyi Streaming Platformları

Büyük organizasyonların yayınları ülke bazında sınırlanır. Dolayısıyla izleyiciler bulundukları ülkelere göre değişik kanallar üzerinden bu yayınları seyrederler. Öncelikle ben bu kısımda Roland Garros izle canlı olarak hangi ülkede hangi kanaldan oluyor, onu sizlere aktaracağım.

 • Avrupa: Eurosport
 • Fransa: Amazon Prime Video
 • İtalya: SGR SSR
 • İngiltere: ITV
 • ABD: NBC Sports
 • Kanada: RDS
 • Latin Amerika Ülkeleri: ESPN
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu Ülkeleri: beIN Sports
 • Türkiye: beIN Sports
 • Çin: CMG (Cin Medya Grubu)
 • Japonya: WOWOW

Avrupa

Roland Garros canlı yayınlarına Avrupa’dan ulaşmak istiyorsanız Eurosport tüm Avrupa’ya yayın yapmaktadır.

Ancak farklı Avrupa ülkeleri için daha yerel kanallar üzerinden Fransa açık izlemek istiyor olabilirsiniz. Öncelikle Fransa için Amazon Prime Video kanalını öneririm. Ayrıca İtalya için SGR SSR da bir seçenek. Bununla beraber İngiltere için ITV de işinizi görür.

Amerika

Kuzey Amerika’da ise size iki kanal önerebilirim. Yani, ABD’den Fransa açık tenis canlı izlemek istiyorsanız o zaman NBC Sports size bunu sağlayacaktır. Ancak Kanada’da bulunuyorsanız RDS üzerinden Fransa açık tenis turnuvası canlı izleyebilirsiniz.

Bununla beraber Latin Amerika ülkelerinde ise ESPN bölgenin çoğunda yayın haklarına sahip. Dolayısıyla bu bölgede ESPN üzerinden French open canlı izleyebilirsiniz.

Kuzey Afrika ve Orta Doğu

Ayrıca Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkelerinde de geniş yayın haklarını satın alan beIN Sports sizlere Roland Garros izle canlı fırsatını verecektir. Ayrıca bu ülkelere Türkiye’de dâhildir. Yani Türkiye’de de beIN Sports üzerinden Fransa açık canlı izleyebilirsiniz. 

Asya

Bununla beraber Asya’daki belli başlı ülkelerden Çin’de CMG, Japonya’da ise WOWOW  Fransa açık nasıl izlenir sorusunun cevabı oluyor.

Burada dikkatinizi iki şeye çekmek istiyorum. Birincisi bu kanallara erişebilmek için bu ülkelerde bulunmanız gerekiyor. Yani burada sayılan ülkelerin dışına çıktığınızda bu kanallara ulaşamazsınız. İkinci önemli konu ise, üyelik ücretidir. Yani bu kanalların yayınlarına erişebilmek için bu kanallara üye olmanız ve belirli ücretler ödemeniz gerekiyor.

Ancak bazı kanallar üzerinden Roland Garros canlı izleyebilirsiniz. Yani bölgesel kısıtlama engelini aştığınızda her yerden ücretsiz olarak Roland Garros izle canlı imkânına sahip olabilirsiniz. Dolayısıyla eğer bu nasıl olur diye merak ediyorsanız bir sonraki bölüme geçin. Çünkü orada bu konuyu anlatıyor olacağım.

Fransa açık nasıl izlenir

Bedava Fransa Açık Canlı izleyebileceğiniz En İyi Kanallar

Evet, şimdi geldik en kritik soruya: Hiçbir sınır olmadan dünyanın her yerinden ücretsiz Fransa açık nasıl izlenir? Dolayısıyla, bu kısımda sizlere bunun nasıl olabileceğinden bahsedeceğim. Ayrıca bazı spesifik kanal tavsiyelerinde bulunacağım.

Öncelikle ücretsiz olarak Roland Garros canlı izleyebileceğiniz kanalları aktarayım:

 • Fransa: France TV
 • Avusturya: ServusTV
 • Belçika: RTBF

Evet, bu kanallar üzerinden Roland Garros izle canlı mümkündür. Ancak bu kanallara erişmeniz için yukarıda belirtilen ülkelerde bulunmanız gerekiyor. Yani RTBF kanalına erişim için mutlaka Belçika sınırları içerisinde olmalısınız.

Ancak yukarıda da belirttiğim gibi bölgesel kısıtlamaları aşıp Fransa açık canlı izleme şansınız teknik olarak var. Dolayısıyla, bu konudaki çözümümüz için lütfen bir sonraki bölüme geçerek okumaya devam edin.

Roland Garros izle canlı

Bölgesel Kısıtlamalara Takılmadan Fransa açık nasıl izlenir?

Öncelikle, bölgesel kısıtlamalar içerik üreticileri ile yayın kuruluşları arasında yapılan anlaşmalar uyarınca uygulanır. Çünkü içerik üreticiler ürettikleri içerikleri her bölgede farklı yayın kuruluşlarına satmak isterler. 

Dolayısıyla bunu internet bağlantısının yapıldığı fizikî konuma göre yaparlar. Bu nedenle, her internet kullanıcısı bulunduğu konum itibariyle bir IP adresine sahip olur. Ve bunlar da yerel sunucular üzerinden belirlenir.

Bir VPN kullanarak bölgesel kısıtlamaları aşabilirsiniz. Çünkü VPN’ler sahip oldukları yerel sunucular aracılığıyla kullanıcıları internete bağlarlar. Dolayısıyla tahsis ettikleri IP adresleri de yerel olur.

Bu nedenle, bir sonraki bölümde sizlere adım adım bir VPN’i nasıl kullanmaya başlayacağınızı adım adım anlatacağım.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

VPN Kullanarak Sınırsız Fransa Açık Nasıl izlenir?

Bu kısımda Fransa açık canlı yayın için adım adım yapmanız gereken işlemleri aktaracağım:

 • Öncelikle burada önerdiğim VPN’lerden (benim size önereceğim en iyi VPN ExpressVPN‘dir) birini seçerek resmi websitesine gidin.
 •  Sonrasında bu VPN’i cihazınıza indirin ve gerekli işlemleri yapıp hesabınızı açın.
 • Ardından VPN’i açıp istediğiniz bir ülkenin sunucularından birini seçin. (örneğin; farklı bir ülkeden France TV kanalı ile ücretsiz Roland Garros izle canlı için Fransa’dan bir sunucu seçin
 • Son olarak ise, France TV URL adresini girerek Fransa açık canlı izleme keyfini çıkarabilirsiniz.

Roland Garros Canlı izlemek için ExpressVPN‘i Ücretsiz Deneyin

Bu kısımda sizlere spesifik olarak bir VPN’i tavsiye etmek istiyorum. Ayrıca sunduğu güzel fırsatı da size haber vermek istiyorum. Genel anlamda benim size tavsiyem ExpressVPN olacaktır. 

Çünkü güvenlik ve performans açısından oldukça idealdir. Üstelik 30 günlük para iade garantisi ile bu VPN’i hiçbir koşul olmaksızın ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz.

Fransa açık canlı izle

Roland Garros izle canlı için Tercih Edebileceğiniz VPN’ler

Ayrıca burada başka bazı VPN’leri de sıralamak istiyorum. Çünkü benim önerimin dışında diğer ürünleri de değerlendirip kararınızı verebilirsiniz.

Buradaki VPN’ler genel özelliklerine, streaming özelindeki bazı kritik özelliklere, güvenlik, bağlantı hızı ve fiyatlara göre belirlenmiştir.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

VPN’lerin Sunduğu Diğer Avantajlar

VPN’lerin Fransa açık canlı izlemek dışında başka getirileri de vardır. Bunları küresel erişim imkânı ve güvenlik avantajları olmak üzere iki ana başlık altında inceleyebiliriz.

Küresel Erişim İmkânı

Bu hususu genel olarak Fransa açık nasıl izlenir sorusu kapsamında ele aldık aslında. Ancak tekrar belirtelim. Dolayısıyla bir VPN, bölgesel kısıtlamalardan etkilenmeden yerel içeriklere ve yayınlara (Netflix, Hulu, Fransa Açık vb.) erişmenizi sağlar.

Ayrıca bulunduğunuz yerde uygulanan sansürlerden de etkilenmemenizi sağlar.

Güvenlik Avantajları

VPN’ler sahip oldukları teknolojik özellikler (şifreleme, güvenlik protokolleri vb.) sayesinde verilerinizi korur. Ayrıca benimsedikleri prensipler (sıfır kayıt, bağımsız denetimler vb.) ile de internet ortamındaki güvenliğinizi en üst seviyeye taşırlar.

Ayrıca herhangi bir yerde bağlandığınız ortak Wi-Fi ağlarına da anonim bir kişi olarak güvenle bağlanabilmenizi ve kişisle işlemlerinizi güvenle yapabilmenizi sağlarlar.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sık Sorulan Sorular

Hangi Ülkedeki Hangi Kanal Roland Garros Canlı Ücretsiz izleme imkânı Veriyor?

Fransa’da France TV, Avusturya’da ServusTV ve Belçika’da RTBF ücretsiz olarak Roland Garros canlı izleyebileceğiniz kanallardır.

Fransa Açık’ı En Son Kim Kazandı?

İspanyol Rafael Nadal geçen yıl Fransa Açık’ın 14’üncü şampiyonu olmuştu.

Ücretsiz Bir VPN Kullanarak Fransa açık canlı izleyebilir miyim?

Aslında teknik anlamda bu mümkün. Ancak riskli. Ayrıca ihtiyacınız olan performansı alamayabilirsiniz. Yani önünüze gelen reklâmlar, yavaşlamalar veya donmalar seyir keyfinizi kaçırabilir.

Dolayısıyla benim size önerim makul fiyatlar ve üst düzey performans sunan ExpressVPN‘i ücretsiz ve risksiz olarak denemenizdir.

Sonuç

Tüm değerli tenis severlerin Fransa açık nasıl izlenir sorusunun detaylı olarak cevabını öğrenme hakkı olduğuna inanıyorum. Sizlere burada Roland Garros izle canlı için hem ücretsiz kanallar (Fransa’da France TV, Avusturya’da ServusTV, Belçika’da RTBF) hem de ücretli bazı kanalları (Avrupa’da Eurosport, ABD’de NBC Sports, Türkiye’de beIN Sports) aktardım.

Seyir keyfinizi dünyanın her yerinde maksimum seviyede yaşayabilmeniz için kendisini kanıtlamış bir VPN edinmenizi tavsiye ederim. Dolayısıyla benim sizlere tavsiyem ExpressVPN olacaktır.

Herkese güvenli ve keyifli seyirler dilerim.

İlgilenebileceğiniz Diğer Grand Slam Turnuvalarına Ait Yazılarımız

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com