PureVPN

PureVPN Hong Kong orijinli, 10 yıldır piyasada bulunan bir VPN yazılım programıdır. Firmanın sloganı; Ödün vermeden en ucuz VPN. Bundan dolayı VPN kullanıcıları tarafından çok tutulan ve beğenilen bir marka. Ucuz olmasının yanı sıra bağlantı hızı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Erişim engellemesini ortadan kaldırdığı gibi çoğu kullanıcı düşük hızlı internet bağlantı sorunlarını çözmekte de kullanıyor. Aşağıda detaylı analizini bulabilirsiniz.

Ir bir IvacyVPN
Risksiz denemek için 30 gün

Ivacy VPN sıfır günlüktür, Netflix ile çalışır ve torrentlere izin verir. Dene!

Son güncelleme: 26 Mayıs 2024

PureVPN Banka Hesabınızı Yıpratmadan Gizliliğinizi Korur

Herkes iyi bir üyelik ücretine evet diyebilir ama hem gizliliğinizi koruyup hem de piyasadaki en ucuz üyelik fiyatlarını bir araya getirdiğinizde işte bu PureVPN’i piyasadaki en iyi VPN yazılım programlarının başında getiriyor. 140’dan fazla ülkede bulunan sunucuları ile size hızlı ve en ucuz fiyatlarla kendini öne çıkarıyor.

Amerikan Netflix ile uyumu sayesinde en yeni dizi ve filmlere hızlı ve sorunsuz bir şekilde seyir imkanı sunuyor. Aynı zamanda Torrent dostu olan yazılım, kayıt politikası bulunmama imkanı da sunuyor ve kullanımı çok kolay; Yazılımın içinde bulunan Smart Purpose Selection (Akıllı Kullanım Opsiyonu) ile kullanıcıya kullanacağı yere göre sunucu seçip ona göre bağlanıyor.

Sonuç olarak PureVPN neredeyse tüm cihazlar üzerinde (bilgisayarlar, cep telefonları ve routerlar) uygulamaları ile kullanım imkanı veriyor.

PureVPN Fiyatlar ve Paketler

PureVPN Fiyatları

Piyasadaki en agresif satış politikalarından birine sahip olan PureVPN, internet sitesinde her zaman yeni bir kampanya imkanı sunar. Yıllık üyelik fiyatlarında %70’e varan indirimler bulmanız neredeyse her zaman mümkün.

Tek bir paket halinde sunulsa da 1, 6, 12 ve 24 aylık üyelik imkanları sunulmaktadır. En cazip olanı 24 olanı.

Para iadesi, memnuniyetsizlik halinde üyelikten 7 gün sonra yapılmakta.

PureVPN için Özet Tablosu

ÖZELLİK DEĞERİ
Sıfır kayıt? Hayır, bazı veriler kaydedilmekte, dikkatli olun
Torrentler ile uyumlu mu? Evet
Netflix US
Çoklu Giriş Eklentisi 10 eşzamanlı bağlantı
Kapsanan ülkeler 140+
Desteklenen işletim sistemleri Windows, iOS, macOS, Linux, Android, Chrome
Para İade Garantisi 31 Gün
Protokoller PPTP, IPSec, L2TP/IPSec, IKEv2/IPSec, OpenVPN TCP, OpenVPN UDP, SSTP, WireGuard
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Güçlü: AES 256 bits
IP Adresleri Açıklanmıyor
Sunucular 2.000+

Pure VPN Kullanımı

PureVPN ile Amerikan Netflix Seyiri

Netflix için belki en iyi seçim PureVPN olmayabilir ama yine de Netflix American arşivlerine erişme imkanı sunuyor. Bu da aslında VPN kullanıcılarının %95’inin istediği bir özellik. İnternet sitesindeki Netflix uyumluluklarına bir göz atmanızda fayda var.

Logging Politikası ve Torrent İndirme

Belki kükümetiniz veya internet sağlayıcınız tarafından gözetlenebilen kayıtlarınızın gizli kalmasını istiyorsunuz ve ona göre bir VPN programı arıyorsunuz. Normal olarak VPN firmanızın da kayıt tutmamasını istiyorsunuz. O zaman PureVPN sizin için doğru seçim olacaktır. Kesin bir kayıt dışı politikası izlemekte olan PureVPN, böylece bağlantı halindeyken nereye bağlandığınızı ve ne zaman bağlandığınızı gizleyecektir.

Buna ilaveten PureVPN torrent dostudur ve siz torrent indirdiğiniz ve P2P protokolleri kullandığınızda sizin için son derece basit ve kolay olacaktır.

PureVPN’in En Önemli Özellikleri

Split Tunneling (Çoklu Bağlantı)

Tam istediğiniz gibi VPN kullanmak istediğinizde yazılımın Split Tunelling özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik hangi uygulamaların VPN kullanacağını hangilerinin normal yollardan internete bağlanabilme özelliği sunuyor. Seçeceğiniz uygulamalar VPN üzerinden bağlantı kuruyor seçmedikleriniz normal yollardan. (Mesela Skype)

Kill Switch (Acil Anahtarı)

Bu uygulama gizliliklerini ve güvenlik ihtiyaçlarını ön planda tutan kullanıcılar için, en önemli uygulamalardan biridir. VPN bağlantınızın her zaman kopma ihtimali vardır, en iyi VPN bile olsa. Bu meydana geldiğinde OS otomatik olarak VPN’siz bağlanır. Bu meydana geldiğinde cihazınızın IP adresi ortaya çıkar.

Yani torrent indirirken bu meydana gelirse o zaman ifşa olma imkanınız ortaya çıkıyor. Bu da risk altında olduğunuz anlamına gelir.

İyi VPN yazılımları (PureVPN gibi) bunun farkındadır ve bunun için Kill Switch (Acil Anahtarı) geliştirmişlerdir. Böylece verileriniz VPN bağlantısı kopsa bile güvenliliğini yitirmez. Böylece gizliliğiniz ve güvenliğiniz en iyi şekilde korunmuş oluyor ve IP adresiniz açığa düşmemiş oluyor.

NAT Güvenlik Duvarı (NAT Firewall)

NAT güvenlik duvarı sayesinde VPN bağlantınıza bir güvenlik çemberi daha örülmüş oluyor. Böylece istenmeyen verileri de cihazınızdan uzak tutmuş oluyorsunuz. Her zaman devrede olması ayrıca bir etken. Bu uygulama direkt olarak PureVPN sunucularında önceden kurulmuş vaziyette. Böylece ekstra hiçbir şey yapmanıza gerek kalmıyor ve bağlantınız otomatik olarak korunmuş oluyor.

Oyunlar için Anti DDoS Güvenliği

Oyuncular hepimizin bildiği gibi hırslı insanlardır. Bir maç esnasında avantajı ellerine geçirmek için bağlantınızı saldırı altına alabilir ve yavaşlatabilir. Bunu yaptıklarında avantajı ellerine alıp haksız bir galibiyet alabilirler.

DDoS saldırılarına karşı en iyi savunma VPN yazılımıdır. PureVPN en gelişmiş ve karmaşık DDoS saldırılarına karşı siz hiçbir şeyin farkında olmadan mücadele etmeye göre yazılmıştır. Tek yapmanız oyununuza konsantre olmak.

Dedicated VPN (Kullanıcaya Özel VPN)

Çoğu VPN kullanıcısı VPN sunucusunun paylaştığı ortak bir IP adresine bağlanır. Bunun herhangi bir sakıncası yoktur çünkü tüm veriler karıştırılır ve gizliliğiniz saklı kalır.

Ama bazen kendi IP adresinizi kullanmanız gerekebilir. Bu herhangi bir nedenden olabilir. (güvenlik, gizlilik veya kendinizi tanıtma zorunluluğu) o zaman ekstra bir ücret ödeyerek kullanıcıya özel bir IP adresi almanız da mümkün kılınıyor.

PureVPN Yazılım

PureVPN Arayüzü

PureVPN Hakkında Sonuçlar

PureVPN en iyi VPN’ler arasında başa oynamakta. Pek çok ülkede bulunan hızlı sunucuları sayesinde erişim kısıtlamasını aşıp HD kalitesinde seyir keyfi de sunuyor. NAT Güvenlik Duvarı ve Kill Switch opsiyonları ile de güvenliğinizi ve gizliliğinizi koruyacaktır.

Son olarak,
Kullanımı kolay ve ucuz, birincilik kürsüsne yakışır bir VPN yazılımı !

8.3 Puan
PureVPN

Gizlilik ve güvenlik
9
Özellikler
9.5
Hız ve performans
9
Paranın değeri
9.5
Kullanım kolaylığı
9.5
ARTILARI
  • Çok iyi fiyat rekabeti
  • 5 multi loggin imkanı
  • Kolay Kullanım
  • Split Tunneling (Çoklu Bağlantı)
  • Torrent Dostu ve Kayıt Oluşturmaması
EKSILERI
  • Afrika ülkelerinde kapsama düşük olması
berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com