Private Internet Access VPN (PIA)

Private Internet Access

VPN hizmeti almayı düşünen kullanıcıların Private Internet Access VPN platfromunu tercih edip etmemek konusundaki kararsızlıklarını gideren en önemli noktalardan birisi fiyatı. Bu yazımızda yapacağımız değerlendirme ile, PIA VPN indir mek isteyenler için, bu servis sağlayıcının sadece fiyatı değil, diğer özellikleri ile de kayda değer bir avantaj sağlayabildiğini ve tercih edilebilir bir platform olduğunu size sunacağız. Detayları öğrenmek bu platforma biraz daha zaman ayırmak isterseniz, lütfen okumaya devam edin.

PIA VPN Edinin
En Uygun Fiyatlı VPN için PIA VPN

Son derece kullanıcı dostu olan ve uygun fiyatıyla dikkat çeken bu VPN hizmeti, yeni başlayanlar için ideal.

Son güncelleme: 26 Mayıs 2024

Genel Değerlendirme

PIA, kullanıcıların yüksek seviyede gizlilik ile kullanabilecekleri en iddialı platformlardan biri olan Private Internet Access VPN sitesinin isminin kısaltılmış hali. Private Internet Access VPN üzerine yaptığımız bu incelememiz, dünya çapında kaç sunucuya ve ülkeye bağlanabileceğiniz, diğer özellikler ile ilgili herhangi bir sınır olup olmadığı ve kullanıcılara özel kolaylıkların neler olduğu gibi konulara değiniyor. Ayrıca, mevcut diğer VPN servis sağlayıcılarıla karşılaştırıldığında, PIA VPN indir mek isteyenlerin hangi ana yönlerden avantaj ve dezavantaj yaşayacağını da inceliyoruz.

Ayrıntılı PIA incelememizi okumaya ve belirli yönleri daha ayrıntılı olarak incelemeye devam etmeden önce Private Internet Access VPN platformunu genel olarak nasıl puanladığımıza kısaca bir göz atabilirsiniz. Yaptığımız puanlamanın yanısıra, Private Internet Access VPN sitesini ve servislerini dört farklı alanda genel olarak ele alabiliriz. Fiyatı ve kolay kullanılabilirliği diğerlerine karşı ön plana çıkan bu platform, gizlilik ve güvenilirliği ile müşteri hizmetleri alanlarında bizce biraz daha iyi duruma gelebilir, ancak yine de oldukça kaliteli.

Planlar ve Fiyatlar

planlar ve fiyatlar pia vpn

PIA VPN indir ip bu hizmeti alanların bu hizmete bu kadar çok rağbet göstermesinin temel nedenlerinden biri fiyatı. Private Internet Access VPN, halihazırda, kesinlikle en ucuz olanlardan biridir. Standart olarak aylık ödemelerle hizmet almak isterseniz, fiyat açısından yine de oldukça rekabetçi olan bir fiyatla PIA VPN indir ebilirsiniz. Bununla birlikte, iki yıllık abonelik için ödeme yapacaksanız, oldukça avantajlı fiyat indirimlerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Iki yıl için peşin ödeme yaptığınızda, Private Internet Access VPN  oldukça ucuza geliyor.

Bir başka iyi haber de şu ki, eğer PIA VPN indir ip denemek istiyorsanız, 30 günlük para iade garantisinin bulunması. Bu, diğer bazı VPN servis sağlayıcıların sağladığı gibi ücretsiz deneme sürümü kadar iyi görünmese de, teknik olarak aslında ücretsiz bir deneme süreci sağlamış oluyor, çünkü ürünlerinden memnun kalmazsanız, ilk ay içinde paranızı geri alabilirsiniz.

PIA VPN Edinin

Özetle Private Internet Access VPN

ÖZELLİK DEĞERİ
Sıfır kayıt? Evet, verileriniz ve kimliğiniz güvende
Torrentler ile uyumlu mu? Evet
Netflix
Çoklu Giriş Eklentisi ∞ eşzamanlı bağlantı
Kapsanan ülkeler 84+
Desteklenen işletim sistemleri Windows, macOS, Linux, Android, Android TV, iOS, gaming consoles, smart TVs, and routers
Para İade Garantisi 30 Gün
Protokoller WireGuard, OpenVPN, IKEv2/IPSec
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Güçlü: AES 256 bits
IP Adresleri Açıklanmıyor
Sunucular 35.000+

Private Internet Access VPN Hizmetini Kullanmak

Kurulum

Windows bilgisayarınıza PIA VPN indir mek ve kurmak için aşağıdaki kolay adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

 1. PIA’nın web sitesini ziyaret edin.
 2. Buradan indirme sayfasına gidin ve programı indirin
 3. İndirilen exe dosyasını kullanarak VPN’i kurun.
 4. Kurulum sihirbazının takip etmenizi istediği talimatları izleyin.
 5. Masaüstünüzdeki kısayola tıklayarak VPN arayüzünü açın.
 6. Hesap detaylarınızı girin veya bir hesabınız yoksa bir hesap oluşturun.
 7. Sunucu konumlarını inceleyin ve bu konumlar arasından istediğiniz birini seçin.
 8. Arayüzün üzerindeki Bağlan’a tıklayın ve hizmeti kullanmaya başlayın.

Burada dikkat etmenizin size fayda sağlayacağı nokta, VPN hizmetini kullanmayı bitirdiğinizde, kapatmayı unutmayın.

Netflix izleyin

Yurtdışındaki Netflix hizmetlerine ulaşmak isteyen ve özellikle Amerikan Netflix yayınlarını izlemek isteyen kullanıcılar, Private Internet Access indir ip Netflix açmadan önce VPN kullanmak istediklerinde, ne yazık ki çok büyük başarıya ulaşamıyorlar. Yani, aslında dürüst olmak gerekirse, maalesef, bu platformun Netflix için en iyi VPN servis sağlayıcısı olduğunu söyleyemiyoruz. Genellikle kullanıcılar tarafından yapılan yorumlarda, beş ayrı IP denemesinden sadece birisinde sonuç alabildikleri iletiliyor. Yani, niyetiniz Netflix izlemekse, başka platformları deneyebilirsiniz.

Private Internet Access VPN ile Torrent indirmek

PIA VPN indir diğinizde, özellikle masaüstü uygulamalarında bölünmüş tünelleme hizmetlerini kullanarak, çevrimiçi etkinliğiniz üzerinde daha da fazla özgürlük kazanabiliyorsunuz. Bu oldukça kullanışlı özellik, hangi uygulamaların internete doğrudan erişeceğine ve hangisinin önce VPN süzgecinden geçeceğine karar vermenizi sağlıyor.

Netflix ile kullanırken PIA

Bu özellik, bu platformun izin verdiği sınırsız torrent indirme tecrübeniz sırasında kişisel verilerinizin ve bağlantınızın güvenliğini sağlamış oluyor ve gönül rahatlığıyla istediğiniz kadar torrent indirebiliyorsunuz.

PIA VPN Edinin

VPN Özellikleri

PIA VPN indir dikten sonra birinci ayınızın sonunda bu hizmeti kullanmaya devam etmek isterseniz, biraz daha teknik detayı da bilmek hakkınız olacaktır. Arzu ederseniz, Private Internet Access VPN platformunun sahip olduğu bazı teknik özelliklere de kısaca göz atalım.

Port Yönlendirme

PIA üzerinden port yönlendirme hizmeti kullandığınızda, mutlaka Windows güvenlik duvarında istemciniz için hem özel hem de genel ağları etkinleştirdiğinizden emin olmalısınız. Bunu yaptığınızda, hem aldığınız hizmetten, hem de bağlantı hızınızdan çok memnun kalacaksınız.

DNS Sızıntı Önleme

PIA VPN indir erek bu servis sağlayıcının gelişmiş özelliklerini keşfedebilir ve manuel ayarlardan faydalanarak kendi tedbirlerinizi alabilirsiniz. Bunun yanında, Private Internet Access VPN, IP maskeleme, veri şifreleme, IPv6 sızıntı koruması, DNS sızıntı koruması ve güvenlik duvarı ile bağlantınızı otomatik olarak da güvende tutacaktır.

PIA arayüzü

Herhangi bir ilave ayara gerek duymadan, programı indirip kurduğumuzda, hiç bir DNS veya IP sızıntısı tespit edilmeden platformun verilerimizi başarıyla koruduğunu gördük.

Bağlantı Kesintisi Koruması

Private Internet Access VPN, bağlantı kurduğunuz VPN hizmeti kesintiye uğrasa bile internet verilerinizin korunmasını sağlayacak şekilde Bağlantı Kesintisi Koruması özelliğine sahip. Private Internet Access VPN, gizli pencerede gezerken bile bu hizmeti sağlayarak, bu kill switch özelliği sayesinde, VPN kesintileri olsa bile güvende kalmanızı sağlıyor.

SOCKS5 Proxy

VPN kullanıcıları için, aslında bir Proxy kullanmak çok da gerekli değil. Yalnızca IP adresi için maskeme işlemini yapan Proxy’nin yaptığı işi VPN servis sağlayıcı hali hazırda yapıyor olacaktır. VPN ve proxy birlikte çalıştırıldığında ikisi de aynı işi yapmak için çakışmaya sebep olabileceğinden, PIA VPN indir enler  için bu sorun SOCKS5 Proxy’nin doğrudan sistemin içerisinde entegre edilmesiyle çözülmüş. Böylelikle hız kaybı ve bu tür güvenlik çakışmalarının da önüne geçilmiş.

PIA MACE Reklam engelleme servisi

PIA MACE, reklamları ve kötü amaçlı yazılımları engellemek üzere DNS tabanlı olarak tasarlanmış bir sistem. Bu sistem, DNS düzeyinde çalışırak bütünleşik bir biçimde etki alanlarını engelleyebiliyor. Bu anlamda, eğer reklam verenler tamamen yasal olarak faaliyet gösteren web siteleri ile aynı etki alanı üzerinden geliyorsa, bu reklamları engellemiyor.

PIA VPN Edinin

Windows işlemcisi

Arayüz

Diğer işletim sistemleri için de kurulumu ve kullanması oldukça kolay olan bu platformu Windows üzerinden kullanmak bir kaç basit işlem üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

pia windows arayuz

Kolayca kurulan ve oldukça kullanıcı dostu bir istemci penceresine sahip olan PIA VPN indir dikten sonra, an yakındaki sunucuya bağlanmak için Bağlan düğmesine tıklamak yeterli. Bağlantıyı kesmek için de tekrar aynı yerdeği düğmeye tıklamanız ve bu arada bağlantı süresince orijinal ve yeni IP adreslerinizi görmeniz mümkün.

Kullanım

Bunun aynısını kullanım parametreleri için de söyleyebiliriz. Bu platformdaki her şey son derece basit, bu nedenle, yeni başlayanlar veya karmaşık kurulumlarla uğraşmak istemeyenler için son derece uygun bir seçim olacaktır.

Bağlanmak istediğiniz bölge ile ilgili protokolü kolayca seçebilir, bilgisayar başladığında VPN’nin de otomatik olarak açılmasını sağlayabilir ve Kill Switch gibi diğer özelliklerden de kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kısacası, detay ve karmaşa yok, platfromun parametrelerini son derece basit bir şekilde ayarlayıp kullanabilirsiniz ve zaman da kaybetmezsiniz.

PIA VPN Edinin

Diğer Uygulamalar

PIA, Windows ile olduğu gibi, IOS ve Android cihazlarda da kolaylıkla ve son derece kullanıcı dostu bir arayüzle kullanılabiliyor. Hatta bu arayüz, fazlaca basit tasarlandığı için, biraz daha tecrübeli kullanıcılar tarafından çok sade olmakla da eleştiriliyor.

Müşteri Hizmetleri

Bu alanla ilgili, doğruyu söylemek gerekirse, Müşteri Hizmetleri anlamında PIA’nın biraz daha iyileştirilmiş olduğunu görmek bizi daha çok mutlu edecektir. Canlı sohbet özelliğini kullanmamaları ve onlara ancak sosyal medya üzerinden veya iletişim formu aracılığıyla ulaşabiliyor olmamız birer handikap.

Bununla birlikte, platform, web sitesi üzerinde bol miktarda kaynak sağlayarak canlı yardımdan kaynaklı açığı bir nebze olsun telafi ediyor. Pek çok yardımcı video, kılavuz, sağlam bir SSS sayfası ve tüm VPN özelliklerini ayrıntılı olarak açıklayan pek çok belge bu platformun kullanıcılarına sunuluyor.

Sonuç Olarak

Yukarıda anlattıklarımızdan yola çıkarak ve yaptığımız puanlama ile size sunduklarımızı da göz önüne alarak, PIA, kesinlikle önerebileceğimiz bir platform. Fiyatı, kullanım kolaylığı ve sahip olduğu özellikler onu rakipleri arasında tercih edilebilir kılıyor. Biraz yukarıda da belirttiğimiz gibi, daha ulaşılabilir bir müşteri hizmetleri politikası ve biraz daha sıkı gizlilik ve güvenlik önlemleriyle, rakipleri arasında çok daha öne çıkma şansına sahip.

Private Internet Access VPN
9 Puan
En uygun fiyat!

PIA, güvenilir ve uygun fiyatlı bir VPN çözümü. Anonim bir biçimde internette gezmek, TV izlemek ve tüm cihazlarda sınırsız torrent indirme keyfini yaşamak için kullanımı kolay bir VPN servisi.

Gizlilik ve güvenlik
9
Özellikler
8
Hız ve Performans
10
Fiyat Performans
10
Kullanım Kolaylığı
8
ARTILARI
 • Yüksek hızlı bağlantı
 • İPhone ve Android için uygulama
 • Günlük tutulmadan P2P ve BitTorrent'e izin veriliyor
 • SOCKS5 proxy de hizmete dahil
EKSILERI
 • Kapsanan ülke sayısı nispeten az
 • Arayüz daha iyi olabilirdi
 • Netflix konusunda çok iyi değil
berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com