Peacock Tv Her Yerden Nasıl İzlenir?

Peacock TV’nin neler sunabileceğini öğrendiğimde gerçekten heyecanlandım. Ancak bu Peacock Tv’nin ABD dışında nasıl izleyebileceğime baktığımda, tüm sorularıma yanıt veren net ve basit bir rehber bulamadım. Bu yüzden kendi kendimi araştırmam, test etmem ve yazmam gerekiyordu!

Peacock TV‘nin internet sitesine gittiğinizde, (Buraya tıklayarak kontrol edebilirsiniz.) ABD dışındaysanız bulunduğunuz bölgede izleyemeyeceğinizi söyleyen bir bildirim ile karşılaşacaksınız.

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

Peki Peacock TV ABD Dışından Nasıl İzlenir?

Normalde ABD dışında Peacock Tv izle nemiyor. Farklı bir yerden izlemenin en kolay çözümünün, izleme akışı için harika olan ve dünyanın neresinde olursanız olun Peacock TV canlı yayın engelini kaldırabilen güvenilir bir VPN elde etmek olduğunu anladım. Bir VPN gerçek konumunuzu gizler ve temsili bir sunucuya bağlanırsınız. VPN’lerin çeşitli bölgelerde, ülkelerde temsili sunucuları olur. Siz VPN servisi ile bu temsili sunuculara bağlanırsınız ve internette yaptığınız tüm işlemler bu temsili sunucu üzerinden gerçekleşir. Yani internette gözüktüğünüz yer, temsili sunucunuzun yeri olur. Ama bazı VPN’lerin temsili sunucuları sizi çok iyi gizlemezler. Böylece Peacock TV gibi siteler ona izin verilen bir ülkeden erişmeye çalıştığınızı düşünecektir. Testlerim gösterdi ki ExpressVPN ve aşağıda göreceğiniz listedeki VPN servisleri, ara belleksiz akış için yıldırım hızıyla Peacock TV akışı için en iyi seçeneklerdir.

Peacock TV ABD Dışından Nasıl İzlenir

VPN Nasıl Kurulur?

Peacock TV Vpn ile gönül rahatlığıyla izlenebilir. Peki VPN’i nasıl kurup, nasıl temsili sunucuya bağlanacağını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız, gelin size göstereyim.

 • Öncelikle aşağıda oluşturduğum listeden herhangi bir VPN servisine tıklayın ve resmi web sitesine gidin.
 • Gittiğiniz web sitesine kaydolun ve bir üyelik oluşturun.
 • Ardından plan ya da aboneliğinizi seçin.
 • Daha sonrasında VPN servisinin kurulum dosyasını indirin.
 • İndirdiğiniz kurulum dosyasını açın ve VPN servisini yükleyin.
 • Yüklediğiniz VPN’i açın.
 • VPN’i açtığınızda menüye tıklayın ve temsili sunuculardan ABD sunucusunu seçin.

Artık gönül rahatlığı ve güvenli Peacock TV VPN ile izleyebilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
30 gün para iade garantisi

Peacock Tv için VPN Listesi

Peacock TV gibi yayın sağlayıcıları genellikle yalnızca kendi ülkelerinde içerik yayınlama hakkına sahiptir. Herhangi birinin başka bir yerden izlemesini önlemek için, IP adresinizi ve konumunuzu tespit etmek için coğrafi engelleri kullanırlar.

Başka bir ülkeden izlemeye çalışıyorsanız, bir engelle karşılaşırsınız. Peacock TV’nin durumunda: “Bu hizmet bölgenizde mevcut değil”. Bu coğrafi engelleri aşmanın tek yolu, yayın hizmetini doğru ülkede olduğunuzu düşünmesi için bir VPN kullanmaktır.

VPN, trafiğinizi kendi sunucularından biri üzerinden yeniden yönlendirerek çalışır. Bu sunucu, sizinle yayın sağlayıcı arasında bir tür aracı görevi görür ve IP adresinizi kendisiyle maskelemektedir. Tek yapmanız gereken, doğru ülkede bir sunucu seçmek. Bu nedenle, ABD’de yaşamıyorsanız, Peacock TV’yi izlemenin en hızlı ve en kolay yolu VPN’dir.

Aşağıdaki liste Peacock izlemek için edinebileceğiniz en iyi VPN’lerdir. Bu VPN listesini oluştururken 10’larca farklı VPN denedim. Denediğim VPN servisleri arasında en güvenilir ve gizlilik hakkınızı koruyanları bu listeye aldım. Bu gizlilik ve güvenlik konularının yanında hız konusunu da değerlendirdim. Aşağıdaki listedeki VPN servisleri ile kesintisiz canlı izle Peacock Tv ‘i.

“Ücretsiz VPN’ler De Var. Neden Onları Kullanmayayım?”

VPN kullanmak demek dijital ortamdaki tüm bilgilerinizi o VPN servisine emanet etmek demektir. VPN’in amacı itnernet sağlaycınızın ya da Wi-Fi ağı yöneticisinin internette ne yaptığınızı gözlemesini engeller. Ancak, düzgün bir güvenilir bir gizlilik protokolü yoksa VPN’in görmesi engel değildir.

VPN ile internete bağlandığınızda, daha önce söylediğim gibi gizlilik protokolü yoksa internette ne yaptığınızı görebilir. Peki VPN servisi işlemlerinize bakıp ne yapacak. Sizin bu verilerinizi gözlemleyip saklayıp, reklam amaçlı ya da kötü niyetli kişilere satabilir.

Özetle örnek vermek gerekirse, kamuya açık bir ağa VPN aracılığıyla bağlandığınızda, (hava limanı, cafe gibi ağlara) bu ağlardaki diğer kişilerin bilgilerinize erişmesine engel olursunuz. Bununla birlikte VPN servisinin bilgilerinize erişmesine izin verirsiniz. Böyle hassas bir konuda neden ücretsiz, adı sanı duyulmamış bir VPN servisine güvenesiniz? Unutmayın eğer bir ürüne ücret ödemiyorsanız, ürün sizsiniz demektir!

neden ücretsiz vpn kullanmamalıyız

The Register  ve Metric Labs kurumları geçtiğimiz günlerde bir araştırma yaptı. Bahsettiğimiz ücretsiz VPN’lerin neredeyse tamamının Çin ile bağlantılı olduğu tespit edildi. Bu servislerden bazıları ise Çin’e veri aktardıklarını doğruladı. Hatta komiktir ki, bu servislerin destek e-maillerine göz attığımızda kendi domainleri bile olmadığını görüyoruz. Gmail ve Hotmail gibi servisleri kullanmaktalar. Özetle bu ücretsiz servisler, bu kadar önemli bilgilerinizi emanet edebileceğiniz kadar güvene layik değiller.

Özellikle gizliliğiniz ve güvenlik için bir servis kullanıyorsanız, kesinlikle Çin merkezli bir servisten kaçınmak istersiniz.

Sadece Çin dedik ama bu Çin’e özel bir şey değil. Herhangi bir ücretsiz VPN hizmeti, güven ve gizlilik protokolü yoksa rahatlıkları verilerinizi satabilir. Özellikle BitTorrent gibi uygulamaları, korsan içerik indirmek için VPN kullanıyosanız bu çok tehlikeli bir hale gelebilir. Bu nedenle VPN kullanmamak ücretsiz VPN kullanmaktan çok daha iyi bir seçenektir.

ExpressVPN Edinin
30 gün para iade garantisi

Ücretsiz VPN Kullanmayın!

VPN ile peacock tv canlı izle fakat ücretsiz VPN servislerinden kaçın! VPN servislerinin birçok şeye ihtiyacı vardır. Server’ları kurmak, bakımlarını yapmak… Bunların hepsi para demek. Durum böyleyken nasıl oluyor da müşteriden hiç bir para talep etmeden bunları sağlayabiliyor?

Sansürler için, coğrafi kısıtlamalar için illa ki VPN kullanacaksanız ciddi bir araştırma sonrasında kullanacağınız VPN’i seçin. Bunun için yapılmış araştırmalar hali hazırda var. Biri de bu yazı. Yukarıdaki listede seçtiğim en iyi VPN’leri görebilirsiniz. Bu listedekilere direkt olarak güvenin demiyorum, siz de araştırmanızı yapın. Çünkü nasıl ücretsiz servislere güvenmemenizi söylediğim gibi bana da güvenmemelisiniz. Seçeceğiniz servisin düzgün protokolleri olmalı. İyi servisler de genel ücretli oluyor, bilin. Ben en güvenilir olanları listeledim. Siz de göz atın. Ayrıca en çok önereceğim VPN servisi ise ExpressVPN’dir. Çünkü ücretsiz geri ödeme imkanını 30 gün boyunca sunuyor. Böylelikle Express VPN’i geri ödemi bir şekilde deneyebilir. Beğenmediğiniz takdirde ödediğiniz ücreti geri alabilirsiniz.

Express VPN’in sitesine ulaşmak için buraya tıklayın.

VPN kullanmak işlemini güvene bırakmayın, kullanacağınız VPN’i araştırarak ve dikkatlice seçin.

Ücretsiz VPN Kullanmayın

VPN’in Diğer Faydaları Neler?

VPN kullanmanın temel faydalarından bazıları şunlardır:

Genel (ve bazı özel) internet bağlantılarında güvenliğinizi artırın

(Bu yazıda Peacock TV VPN faydalarından birkaç kez bahsetmiştim). Bağlantınızı spam gönderenlerden ve bilgisayar korsanlarından korumak gereksinimi, muhtemelen güvensiz halka açık ağlarda daha yaygındır.  Bu nedenle güvenliğiniz için VPN kullanmalısınız

Güçlü derecede çevrimiçi anonimlik sağlar

Kimliğinizi korur. Hatta bazı şirketler bile VPN kullanıyor.

Coğrafi Kısıtlamaları Kaldırır

“Neden VPN Kullanmalı?” Bölümünde bahsettiğim gibi, ABD dışındaki ülkelerdeki birçok Peacock kullanıcısının lisans sorunları nedeniyle belirli içerikleri yayınlamasına izin verilmiyor. Bunu tasvip etmiyorum ve NetFlix ve diğer yayın hizmetleri buna karşı sürekli bir savaş veriyor, ancak bu, insanların bir VPN’de değer bulmasının ve kullanmasının nedenlerinden biri. VPN’iniz, en sevdiğiniz şovu her zaman izleyebilir hale getirmesidir.

Bulunduğunuz yere bağlı olarak, belirli web sitelerinin engelini kaldırmanın başka faydalarını da düşünebilirsiniz.

VPN'in Diğer Faydaları Neler

Coğrafi konumunuzla ilgili olarak, daha ucuz uçak bileti satın alma potansiyeli vardır. Bunu şahsen test etmedim (henüz), ancak çok sayıda saygın sitede VPN’inizi kullanarak (yerel olan bir sunucu seçerek) kayıt olmanın mümkün olduğunu gördüm. Yine, çevrimiçi ve çevrimdışı birçok farklı ücret alırsınız. (Seyahat acentesi siteleri genellikle konuma bağlı olarak daha düşük maliyetler bildirir, bu nedenle insanlar seyahat rezervasyonu yapmak için VPN ararlar.

Verileri güvenli bir şekilde aktarma

Dosyalarınızı ve çalışmanızı güvende tutun. Birçok küçük ve büyük işletme, kurumsal yapılarına mümkün olan en güvenli şekilde girip çıkmanızı sağlamak için bir VPN kullanır. Bir tüketici olarak, aynı ihtiyaç giderek daha doğru hale geliyor ve biraz daha teknik olmasına rağmen, ev bilgisayarınızla uzaktan bağlantı oluşturabilir ve buna olanak sağlayabilirsiniz.

Hızın Azaltılmasını Önlemenize Yardımcı Olabilir.

Nerede yaşadığınıza ve Net-Neutrality ile ilgili yasalara bağlı olarak, bazı internet servis sağlayıcılarının izlemenize izin verdikleri içerik miktarını kasıtlı olarak azaltarak onlara daha yüksek bir kar seviyesi sağladığı tespit edilmiştir. Bir VPN’e sahip olmak, bir ISS’nin sizi tanımasını ve hızınızı yavaşlatmasını engelleyebilir.

Bloomberg, 2018’de bir Northeastern Üniversitesi ve Massachusetts Üniversitesi’nde Amherst’in en büyük mobil sağlayıcılarının, YouTube ve Netflix gibi popüler uygulamalar için internet hızlarını nasıl yavaşlattığını bildirdi.

ExpressVPN Edinin
30 gün para iade garantisi

Sıkça Sorulan Sorular (SSS) (FAQ)

Aşağıda aklınıza takılabilecek bazı soruları ve cevaplarını yazıyorum.

Güvenilir bir VPN’de neler olması gerekir?

İşte birçok Peacock TV VPN servisi için sahip olması gereken birkaç özellik daha:

 • Günlük Tutmama (No Logs) politikası (bu muhtemelen güven oluşturan en büyük özelliktir)
 • 256 bit şifreleme
 • DNS sızıntı koruması ve bir kill switch. Çevrimiçiyken VPN sağlayıcınızın bağlantısı kesildiğinde olan şey budur. Daha iyi VPN sağlayıcılarının, VPN bağlantınızın kopması durumunda bilgilerinizin güvende, güvenli ve anonim kalacağını garanti etmeye yardımcı olacak bir protokolü vardır. Bir VPN “kill switch”, etki alanınızın bir bağlantı arızasında açığa çıkmasını engelleyen şeydir.
 • Mobil cihazlar dahil birden fazla makinede kullanılabilir olması.
 • Herhangi bir VPN’de aramanız gereken bir yarar da, mobil cihaz kullanımınızı (ve kaç tane) kapsayıp kapsamadığıdır. İş ve kişisel kullanım için akıllı telefonlara ve tabletlere izin veren daha fazla işletme ile, VPN seçiminizin, seçtiğiniz cihazda çalışacağından emin olmak isteyeceksiniz: iOS, Android ve Windows cihazları genellikle daha yüksek puan alan VPN sağlayıcılarına dahildir.
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla vekil sunucu konumu. Daha fazla vekil sunucusu demek daha fazla bölgesel engeli kaldırabiliyor olabileceğiniz anlamına gelmektedir. Vekil sunucularının fazlalılığı her zaman iyiye işarettir. Böylelikle dünyanın herhangi bir ucundaymışsınız gibi internete bağlanabilirsiniz.

Yukarıda paylaştığım en iyi VPN servisleri listesi tüm bu güvenilirlik maddelerini taşımaktadır. Normalde Türkiye üzerinden izlenemeyen Peacock TV VPN listesindeki VPN’ler ile gönül rahatlığı ile izlenebilir.

peacock tv izle

Peacock Tv VPN ile izlenir mi?

Peacock TV VPN ile oldukça iyi bir şekilde izlenebilir. Normalde Türkiye üzerinden izlenemese de Peacock TV VPN listesinde gösterdiğimiz VPN servisleri ile gayet güvenilir ve hızlı bir şekilde izlenebilmektedir. Yani Peacock TV VPN ile izlenebilir.

Üceretsiz VPN servisleri Güvenli mi?

Peacock TV VPN ücretsiz olduğu zaman izlenmeyebilir. Bunun dışında ücretsiz VPN kullanmak birçok güvenlik sorununa yol açabilir. VPN kullanmamak, peacock tv VPN ücretsiz kullanmaktan daha iyidir.

Peacock TV’yi hangi cihazlarda izleyebilirim?

Peacock TV; Chrome, Firefox, Safari, Android, iOS, Android TV, Apple TV, Chromecast, LG Smart TV, Vizio TV, Xbox ve Xfinity ile uyumludur. Peacock TV VPN önerilerim bu cihazların tümü olmasa da çoğu ile uyumludur, ancak ExpressVPN en iyi platform kapsamına sahiptir.

Peacock TV henüz Roku veya Amazon Fire ile uyumlu değildir.

Hangisi daha iyi, Peacock TV veya Peacock Premium?

Peacock TV’nin en alt katmanı tamamen ücretsizdir, ancak bazı şovları, filmleri ve Peacock Originals’ı izlemenizi kısıtlar. Yayın sağlayıcısının tüm içeriğine tam erişim istiyorsanız, Peacock Premium’a abone olmanız gerekir.

Peacock Premium aylık 4,99 ABD Doları (veya yıllık 49,99 ABD Doları) tutar ve Brave New World, Battlestar Galactica ve Intelligence gibi tüm Peacock Originals sezonlarını izlemenizi sağlar.

ExpressVPN Edinin
30 gün para iade garantisi

Özetle:

Peacock TV’yi izlemek ücretsizdir, öyleyse neden ABD dışında yayınlayamıyorlar? Sırf farklı bir ülkede yerleşik olduğunuz için en sevdiğiniz dizileri ve filmleri izleyememek sinir bozucu.

Neyse ki, ihtiyacınız olan tek şey düşük maliyetli bir VPN ve Peacock TV VPN ile izlemek. Kısa sürede izlemeye başlamak için basit rehberime yukarıdan ulaşabilirsiniz. Peaccock TV VPN Test ettikten sonra, size en iyi Peacock TV VPN izleyebileceğiniz listeyi yukarıya bıraktım. Peacock TV VPN ile izlerken VPN’in yanında getireceği diğer faydaları da yukarıda özetledim. Neden ücretsiz VPN kullanmamalısınız bilgilerini de ayrıntıları bir şekilde yazdım.

Bu makaleyi okuduğunuza göre artık güvenle Peacock TV VPN ile izleyebilirsiniz.

Berat Y.

Seyahatlerim boyunca birçok yazılım denedim. Her zaman en iyi VPN veya virüsten koruma yazılımını bulmaya çalışıyorum. Ve bulgularımı burada sizlerle paylaşıyorum, incelemelerimde. Umarım aradığınızı bulursunuz!

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com