Peacock TV Her Yerden Nasıl İzlenir?

Peacock TV’nin neler sunabileceğini öğrendiğimde gerçekten heyecanlandım. Peacock TV‘nin internet sitesine gittiğinizde, ABD dışındaysanız bulunduğunuz bölgede izleyemeyeceğinizi söyleyen bir bildirim ile karşılaşacaksınız. Ancak bu Peacock TV’nin ABD dışında nasıl izleyebileceğime baktığımda, tüm sorularıma yanıt veren net ve basit bir rehber bulamadım. Bu yüzden kendi kendimi araştırmam, test etmem ve yazmam gerekiyordu!

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

Son güncelleme: 7 Temmuz 2024

Peki Peacock TV ABD Dışından Nasıl İzlenir?

Normalde ABD dışında Peacock Tv izle nemiyor. Farklı bir yerden izlemenin en kolay çözümünün, izleme akışı için harika olan ve dünyanın neresinde olursanız olun Peacock TV canlı yayın engelini kaldırabilen güvenilir bir VPN elde etmek olduğunu anladım. Bir VPN gerçek konumunuzu gizler ve temsili bir sunucuya bağlanırsınız.

Peacock TV ABD Dışından Nasıl İzlenir

VPN’lerin çeşitli bölgelerde, ülkelerde temsili sunucuları olur. Siz VPN servisi ile bu temsili sunuculara bağlanırsınız ve internette yaptığınız tüm işlemler bu temsili sunucu üzerinden gerçekleşir. Yani internette gözüktüğünüz yer, temsili sunucunuzun yeri olur. Ama bazı VPN’lerin temsili sunucuları sizi çok iyi gizlemezler. Böylece Peacock TV gibi siteler ona izin verilen bir ülkeden erişmeye çalıştığınızı düşünecektir.

Testlerim gösterdi ki ExpressVPN ve aşağıda göreceğiniz listedeki VPN servisleri, ara belleksiz akış için yıldırım hızıyla Peacock TV akışı için en iyi seçeneklerdir.

ExpressVPN Edinin
Temmuz 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

VPN Nasıl Kurulur?

Peacock TV Vpn ile gönül rahatlığıyla izlenebilir. Peki VPN’i nasıl kurup, nasıl temsili sunucuya bağlanacağını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız, gelin size göstereyim.

 • Öncelikle aşağıda oluşturduğum listeden herhangi bir VPN servisine tıklayın ve resmi web sitesine gidin.
 • Gittiğiniz web sitesine kaydolun ve bir üyelik oluşturun.
 • Ardından plan ya da aboneliğinizi seçin.
 • Daha sonrasında VPN servisinin kurulum dosyasını indirin.
 • İndirdiğiniz kurulum dosyasını açın ve VPN servisini yükleyin.
 • Yüklediğiniz VPN’i açın.
 • VPN’i açtığınızda menüye tıklayın ve temsili sunuculardan ABD sunucusunu seçin.

Artık gönül rahatlığı ve güvenli Peacock TV VPN ile izleyebilirsiniz.

Peacock Tv için VPN Listesi

Peacock TV gibi yayın sağlayıcıları genellikle yalnızca kendi ülkelerinde içerik yayınlama hakkına sahiptir. Herhangi birinin başka bir yerden izlemesini önlemek için, IP adresinizi ve konumunuzu tespit etmek için coğrafi engelleri kullanırlar.

Başka bir ülkeden izlemeye çalışıyorsanız, bir engelle karşılaşırsınız. Peacock TV’nin durumunda: “Bu hizmet bölgenizde mevcut değil”. Bu coğrafi engelleri aşmanın tek yolu, yayın hizmetini doğru ülkede olduğunuzu düşünmesi için bir VPN kullanmaktır.

VPN, trafiğinizi kendi sunucularından biri üzerinden yeniden yönlendirerek çalışır. Bu sunucu, sizinle yayın sağlayıcı arasında bir tür aracı görevi görür ve IP adresinizi kendisiyle maskelemektedir. Tek yapmanız gereken, doğru ülkede bir sunucu seçmek. Bu nedenle, ABD’de yaşamıyorsanız, Peacock TV’yi izlemenin en hızlı ve en kolay yolu VPN’dir.

Aşağıdaki liste Peacock izlemek için edinebileceğiniz en iyi VPN’lerdir. Bu VPN listesini oluştururken 10’larca farklı VPN denedim. Denediğim VPN servisleri arasında en güvenilir ve gizlilik hakkınızı koruyanları bu listeye aldım. Bu gizlilik ve güvenlik konularının yanında hız konusunu da değerlendirdim. Aşağıdaki listedeki VPN servisleri ile kesintisiz canlı izle Peacock Tv ‘i.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Ücretsiz VPN Kullanmayın!

VPN ile peacock tv canlı izle fakat ücretsiz VPN servislerinden kaçın! VPN servislerinin birçok şeye ihtiyacı vardır. Server’ları kurmak, bakımlarını yapmak… Bunların hepsi para demek. Durum böyleyken nasıl oluyor da müşteriden hiç bir para talep etmeden bunları sağlayabiliyor?

Sansürler için, coğrafi kısıtlamalar için illa ki VPN kullanacaksanız ciddi bir araştırma sonrasında kullanacağınız VPN’i seçin. Bunun için yapılmış araştırmalar hali hazırda var. Biri de bu yazı. Yukarıdaki listede seçtiğim en iyi VPN’leri görebilirsiniz. Bu listedekilere direkt olarak güvenin demiyorum, siz de araştırmanızı yapın. Çünkü nasıl ücretsiz servislere güvenmemenizi söylediğim gibi bana da güvenmemelisiniz.

Ücretsiz VPN Kullanmayın

Seçeceğiniz servisin düzgün protokolleri olmalı. İyi servisler de genel ücretli oluyor, bilin. Ben en güvenilir olanları listeledim. Siz de göz atın. Ayrıca en çok önereceğim VPN servisi ise ExpressVPNdir. Çünkü ücretsiz geri ödeme imkanını 30 gün boyunca sunuyor. Böylelikle ExpressVPN’i geri ödemi bir şekilde deneyebilir. Beğenmediğiniz takdirde ödediğiniz ücreti geri alabilirsiniz.

VPN kullanmak işlemini güvene bırakmayın, kullanacağınız VPN’i araştırarak ve dikkatlice seçin.

VPN’in Diğer Faydaları Neler?

VPN kullanmanın temel faydalarından bazıları şunlardır:

Genel (ve bazı özel) internet bağlantılarında güvenliğinizi artırın

(Bu yazıda Peacock TV VPN faydalarından birkaç kez bahsetmiştim). Bağlantınızı spam gönderenlerden ve bilgisayar korsanlarından korumak gereksinimi, muhtemelen güvensiz halka açık ağlarda daha yaygındır.  Bu nedenle güvenliğiniz için VPN kullanmalısınız

Güçlü derecede çevrimiçi anonimlik sağlar

Kimliğinizi korur. Hatta bazı şirketler bile VPN kullanıyor.

Coğrafi Kısıtlamaları Kaldırır

“Neden VPN Kullanmalı?” Bölümünde bahsettiğim gibi, ABD dışındaki ülkelerdeki birçok Peacock kullanıcısının lisans sorunları nedeniyle belirli içerikleri yayınlamasına izin verilmiyor. Bunu tasvip etmiyorum ve NetFlix ve diğer yayın hizmetleri buna karşı sürekli bir savaş veriyor, ancak bu, insanların bir VPN’de değer bulmasının ve kullanmasının nedenlerinden biri. VPN’iniz, en sevdiğiniz şovu her zaman izleyebilir hale getirmesidir.

Bulunduğunuz yere bağlı olarak, belirli web sitelerinin engelini kaldırmanın başka faydalarını da düşünebilirsiniz.

VPN'in Diğer Faydaları Neler

Coğrafi konumunuzla ilgili olarak, daha ucuz uçak bileti satın alma potansiyeli vardır. Bunu şahsen test etmedim (henüz), ancak çok sayıda saygın sitede VPN’inizi kullanarak (yerel olan bir sunucu seçerek) kayıt olmanın mümkün olduğunu gördüm. Yine, çevrimiçi ve çevrimdışı birçok farklı ücret alırsınız. (Seyahat acentesi siteleri genellikle konuma bağlı olarak daha düşük maliyetler bildirir, bu nedenle insanlar seyahat rezervasyonu yapmak için VPN ararlar.

Verileri güvenli bir şekilde aktarma

Dosyalarınızı ve çalışmanızı güvende tutun. Birçok küçük ve büyük işletme, kurumsal yapılarına mümkün olan en güvenli şekilde girip çıkmanızı sağlamak için bir VPN kullanır. Bir tüketici olarak, aynı ihtiyaç giderek daha doğru hale geliyor ve biraz daha teknik olmasına rağmen, ev bilgisayarınızla uzaktan bağlantı oluşturabilir ve buna olanak sağlayabilirsiniz.

Hızın Azaltılmasını Önlemenize Yardımcı Olabilir.

Nerede yaşadığınıza ve Net-Neutrality ile ilgili yasalara bağlı olarak, bazı internet servis sağlayıcılarının izlemenize izin verdikleri içerik miktarını kasıtlı olarak azaltarak onlara daha yüksek bir kar seviyesi sağladığı tespit edilmiştir. Bir VPN’e sahip olmak, bir ISS’nin sizi tanımasını ve hızınızı yavaşlatmasını engelleyebilir.

Bloomberg, 2018’de bir Northeastern Üniversitesi ve Massachusetts Üniversitesi’nde Amherst’in en büyük mobil sağlayıcılarının, YouTube ve Netflix gibi popüler uygulamalar için internet hızlarını nasıl yavaşlattığını bildirdi.

ExpressVPN Edinin
Temmuz 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sıkça Sorulan Sorular (SSS) (FAQ)

Aşağıda aklınıza takılabilecek bazı soruları ve cevaplarını yazıyorum.

Güvenilir bir VPN’de neler olması gerekir?

İşte birçok Peacock TV VPN servisi için sahip olması gereken birkaç özellik daha:

 • Günlük Tutmama (No Logs) politikası (bu muhtemelen güven oluşturan en büyük özelliktir)
 • 256 bit şifreleme
 • DNS sızıntı koruması ve bir kill switch. Çevrimiçiyken VPN sağlayıcınızın bağlantısı kesildiğinde olan şey budur. Daha iyi VPN sağlayıcılarının, VPN bağlantınızın kopması durumunda bilgilerinizin güvende, güvenli ve anonim kalacağını garanti etmeye yardımcı olacak bir protokolü vardır. Bir VPN “kill switch”, etki alanınızın bir bağlantı arızasında açığa çıkmasını engelleyen şeydir.
 • Mobil cihazlar dahil birden fazla makinede kullanılabilir olması.
 • Herhangi bir VPN’de aramanız gereken bir yarar da, mobil cihaz kullanımınızı (ve kaç tane) kapsayıp kapsamadığıdır. İş ve kişisel kullanım için akıllı telefonlara ve tabletlere izin veren daha fazla işletme ile, VPN seçiminizin, seçtiğiniz cihazda çalışacağından emin olmak isteyeceksiniz: iOS, Android ve Windows cihazları genellikle daha yüksek puan alan VPN sağlayıcılarına dahildir.
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla vekil sunucu konumu. Daha fazla vekil sunucusu demek daha fazla bölgesel engeli kaldırabiliyor olabileceğiniz anlamına gelmektedir. Vekil sunucularının fazlalılığı her zaman iyiye işarettir. Böylelikle dünyanın herhangi bir ucundaymışsınız gibi internete bağlanabilirsiniz.

Yukarıda paylaştığım en iyi VPN servisleri listesi tüm bu güvenilirlik maddelerini taşımaktadır. Normalde Türkiye üzerinden izlenemeyen Peacock TV VPN listesindeki VPN’ler ile gönül rahatlığı ile izlenebilir.

peacock tv izle

Peacock Tv VPN ile izlenir mi?

Peacock TV VPN ile oldukça iyi bir şekilde izlenebilir. Normalde Türkiye üzerinden izlenemese de Peacock TV VPN listesinde gösterdiğimiz VPN servisleri ile gayet güvenilir ve hızlı bir şekilde izlenebilmektedir. Yani Peacock TV VPN ile izlenebilir.

Üceretsiz VPN servisleri Güvenli mi?

Peacock TV VPN ücretsiz olduğu zaman izlenmeyebilir. Bunun dışında ücretsiz VPN kullanmak birçok güvenlik sorununa yol açabilir. VPN kullanmamak, peacock tv VPN ücretsiz kullanmaktan daha iyidir.

Peacock TV’yi hangi cihazlarda izleyebilirim?

Peacock TV; Chrome, Firefox, Safari, Android, iOS, Android TV, Apple TV, Chromecast, LG Smart TV, Vizio TV, Xbox ve Xfinity ile uyumludur. Peacock TV VPN önerilerim bu cihazların tümü olmasa da çoğu ile uyumludur, ancak ExpressVPN en iyi platform kapsamına sahiptir.

Peacock TV henüz Roku veya Amazon Fire ile uyumlu değildir.

Hangisi daha iyi, Peacock TV veya Peacock Premium?

Peacock TV’nin en alt katmanı tamamen ücretsizdir, ancak bazı şovları, filmleri ve Peacock Originals’ı izlemenizi kısıtlar. Yayın sağlayıcısının tüm içeriğine tam erişim istiyorsanız, Peacock Premium’a abone olmanız gerekir.

Peacock Premium aylık 4,99 ABD Doları (veya yıllık 49,99 ABD Doları) tutar ve Brave New World, Battlestar Galactica ve Intelligence gibi tüm Peacock Originals sezonlarını izlemenizi sağlar.

ExpressVPN Edinin
Temmuz 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Özetle:

Peacock TV’yi izlemek ücretsizdir, öyleyse neden ABD dışında yayınlayamıyorlar? Sırf farklı bir ülkede yerleşik olduğunuz için en sevdiğiniz dizileri ve filmleri izleyememek sinir bozucu.

Neyse ki, ihtiyacınız olan tek şey düşük maliyetli bir VPN ve Peacock TV VPN ile izlemek. Kısa sürede izlemeye başlamak için basit rehberime yukarıdan ulaşabilirsiniz. Peaccock TV VPN Test ettikten sonra, size en iyi Peacock TV VPN izleyebileceğiniz listeyi yukarıya bıraktım. Peacock TV VPN ile izlerken VPN’in yanında getireceği diğer faydaları da yukarıda özetledim. Neden ücretsiz VPN kullanmamalısınız bilgilerini de ayrıntıları bir şekilde yazdım.

Bu makaleyi okuduğunuza göre artık güvenle Peacock TV VPN ile izleyebilirsiniz.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com