2024 Yılının PC için En iyi ücretsiz VPN Seçenekleri

İnterneti tam anlamıyla küresel çapta kullanabilmeniz için artık herhangi bir ücretli veya ücretsiz VPN PC ler için kritik hale gelmiştir. Bu nedenle, sahip olduğunuz PC için en iyi ücretsiz VPN programını bulup kullanmanız gerekmektedir. Ama ücretsiz VPN PC için kesin çözüm oluyor mu? Detaylar bu yazının devamında.

Atlas VPN Edinin
Bu VPN PC'niz ve Cebiniz için Mükemmel Olacak!

Bu VPN'de, PC'niz ve bütçeniz açısından isteyeceğiniz her şey mevcut: Maksimum Erişim, Üst Düzey Güvenlik ve Gizlilik, Uygun Fiyat ve Ödeme Koşulları, ve de Üstelik 30 Günlük Para İade Garantisi...

PC için ücretsiz VPN mi Yoksa Ucuz VPN mi?

Riskli olduğu için ben ücretsiz bir VPN hizmetini tavsiye etmem. Özellikle de teknik bilginiz az ise. Şöyle ki;

 • Öncelikle, ücretsiz VPN ler bilgilerinizi üçüncü şahıslara satabilirler. Dolayısıyla gizlilik ve güvenlik açısından bedava VPN PC uygulamalarının büyük riskleri olabilir.
 • İkincisi, ücretsiz VPN servislerinin birçok kısıtlamaları vardır. Yani, PC için ücretsiz VPN ile istediğiniz randımanı alamazsınız.
 • Üçüncüsü ise, bedava VPN PC nize kötü amaçlı yazılım yüklemeleri yapabilir.

Sonuç olarak, elinizdeki bilgisayar için ücretsiz VPN yerine ödeme koşulları uygun ve para iade garantisi olan bir VPN tercih edebilirsiniz.  Bu konuda daha detaylı bilgi için buraya tıklayarak ilgili yazıya ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, yaptığım detaylı incelemeler sonucunda fiyat-performans açısından en iyi VPN sağlayıcıları da buraya ekliyorum. Daha detaylı incelemeleriniz ve kişisel beklentileriniz için sonraki sunduğum kriterleri dikkate almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

PC için en iyi ücretsiz VPN Uygulamaları

PC için ücretsiz VPN ideal değildir, bunu yukarıda belirtmiştim. Evet ücretsiz VPN PC için uygun değildir. Bu sonuca gelmek için birden fazla bedava VPN PC adayını değişik konularda (Gizlilik ve güvenlik, erişim, hız, müşteri hizmetleri vb.) değişik uygulamalara tabi tuttum. Böylece elde ettiğim veriler ışığında aşağıda sıralamaya ulaştım.

Benim size bu konudaki tavsiyem, Atlas VPN‘dir. Çünkü Atlas VPN hem erişim, hız ve güvenlik konularında çok üstün özelliklere sahiptir hem de sunduğu 30 gün para iade garantisi ile size hiç risksiz deneme ve kullanım avantajı sunar.

Bilgisayar için en iyi ücretsiz VPN Hizmetinin Özellikleri

Yukarıda genel hatlarıyla bilgisayar için VPN ücretsiz mi olmalı, daha uygun fiyat ve ödeme koşulları ile ucuz bir VPN mi alınmalıdır kısaca açıklamıştım. Şimdi ele aldığım ücretsiz PC VPN adayının hangi özelliklerini nasıl inceledim bu bilgileri aktaracağım.

Çünkü aşağıdaki konular ücretsiz VPN PC için temel konulardır. Böylece siz de ücretsiz VPN programı PC niz için seçerken hangi konulara dikkat etmeniz gerektiğini anlamış olacaksınız.

Global Sunucu Kapsam Alanı

Bedava VPN PC uygulamasında ilk baktığım konu sunucu ağı oldu. Çünkü PC için ücretsiz VPN adayının olmazsa olmazı geniş bir sunucu ağıdır. Zaten sizin değişik ülkelerin bölgesel sınırlarını aşmanızı sağlayan unsurlar bunlardır.

bedava VPN PC

Sonuç olarak, PC için en iyi VPN ücretsiz olmasının yanında çok fazla sunucu sayısına da sahip olmalıdır.

Bağlantı Hızı

PC için en iyi ücretsiz VPN hizmetinin en kritik özelliklerinden birisi sunucuların bağlantı hızlarıdır. Bir önceki konuda bahsettiğim sunucuların aynı zamanda yeterli/sınırsız bağlantı hızına da sahip olmaları gerekiyor. Aksi takdirde yayın izleme sırasında donmalar, oyunda gecikmeler ve uygulamalarda verdiğiniz komutlara geç dönüşler yaşarsınız.

Bir ücretsiz VPN PC kriteri olarak kullanıcıyı direkt olarak ilgilendiren konulardan biridir sınırsız bant genişliği ve hızı.

Mahremiyet

PC için ücretsiz VPN ararken bu konuyu kesinlikle göz ardı etmemek gerekir. Çünkü bu konu bedava VPN PC için son derece önemlidir. Mahremiyet konusunda, güçlü şifreleme, günlük kaydı tutmama, sağlayıcının bulunduğu ülke vb. konular öne çıkmaktadır. Çünkü PC için en iyi ücretsiz VPN IP adreslerini, teknik bilgileri, kişisel bilgileri vb. koruyabilecek güvenlik özelliklere sahip olmalıdır.

PC için ücretsiz VPN

Sonuç olarak VPN servisleri incelenirken, özellikle PC için en iyi ücretsiz VPN, mahremiyet ve güvenlik konusu sizin için başlangıç noktasıdır diyebilirim.

Müşteri Hizmetleri Desteği

İyi VPN uygulamalarını diğerlerinden ayıran diğer bir özellik de müşteri hizmetlerinin kalitesidir. Çünkü edindiğiniz bedava VPN PC açısından yeterli olmayabilir.Dolayısıyla iyi ücretsiz VPN keyfinizi tamamlayacak önemli hususlardan bir tanesi de hızlı ve doğru geri dönüşü olan bir müşteri desteğidir.

Kısıtlamalar

PC için ücretsiz VPN ararken kısıtlamalara dikkat etmelisiniz. Eğer sizin özellikle istediğiniz bir özellik, almayı düşündüğünüz ücretsiz VPN PC de yoksa bu seçeneği elemelisiniz. Çünkü sonradan kullanırken hayal kırıklıkları yaşamak istemezsiniz. Örneğin; oyun için alıyorsanız P2P özelliğinin olup olmadığına veya torrent kullanacaksanız destekleyip desteklemediğine bakmalısınız.

Sizin amacınız sizin beklentilerinizi tam karşılayan bir VPN olmalıdır. Dolayısıyla verdiğiniz/vermediğiniz paraya göre ne gibi kısıtlamalara tabi olacağınızı önceden öğrenip ücretsiz VPN PC seçeneğinizi ona göre belirlemelisiniz.

Atlas VPN Edinin
Temmuz 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

VPN Kullanmak Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

PC için ücretsiz VPN ararken size getireceği avantajlar hakkında biraz bilgi sahibi olmanız gerekir. Ancak bu şekilde sadece bedava VPN PC için yeterli olur mu sorusunun cevabını öğrenebilirsiniz. İşte PC için en iyi ücretsiz VPN ararken elde edebileceğiniz avantajlar.

PC için ücretsiz VPN ile Sınırsız Web Erişimi

İnterneti gerçekten dünya çapında bir ağ olarak kullanmak, ancak ücretsiz VPN PC nize yüklenirse olur. Yani, internet ortamındaki tüm kapılar size ancak bir VPN ile açılır. Yoksa bölgesel kısıtlamalar, yayın engelleri istediğiniz yayın, oyun vb. şeylere erişmenizi engeller.

PC için en iyi ücretsiz VPN

Dolayısıyla, eğer interneti internet gibi yaşamak istiyorsanız ücretli (tavsiye edilen budur) veya bedava VPN PC niz için edinmeniz gerekmektedir.

PC için en iyi ücretsiz VPN Alarak Maksimum Koruma Sağlayabilirsiniz

Tüm kapıları açınca da iş tamamen bitmiyor. Ne kadar çok kapı açarsanız o kadar fazla riskle karşılaşırsınız. Çünkü internet ortamında kötü amaçlı kişi ve yazılımlar sizin bilgilerinizi kötü amaçları iin kullanmak isteyeceklerdir. Dolayısıyla bedava VPN PC nizin ihtiyaç duyduğu korumayı tam olarak sağlamayacaktır.

Bu nedenle ücretsiz VPN PC yerine uygun fiyatlı bir VPN size daha risksiz bir kullanım keyfi sağlayacaktır.

Atlas VPN Edinin
Temmuz 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Değişik Cihazlar için VPN Kurulumları Nasıldır?

PC için ücretsiz VPN kurulumu bazı farklılıklar olsa da genel mantık aynıdır. Ayrıca, cihazınız ne olursa olsun bizim tavsiyemiz OpenVPN protokolünü kullanabileceğiniz bedava VPN PC uygulamasını cihazınıza indirmek olacaktır. Ancak, dilerseniz manuel kurulum da yapabilirsiniz.

Windows Yüklü Bir PC için En iyi ücretsiz VPN Kurulumu

 • Öncelikle, PC için en iyi ücretsiz VPN programını indirip yükleyin ve talimatları takip ederek hesabınızı aktif hale getirin.
 • Ardından dilediğiniz sunucuyu seçin.
 • Sonrasında dilediğiniz URL adresini girerek keyfini çıkarın.

Daha fazla detaya ihtiyacınız olıursa Microsoft resmi sitesine başvurabilirsiniz.

Mac için VPN Kurulumu

 • Öncelikle Mac için önerilen VPN programını indirip cihazınıza yükleyin ve talimatları takip ederek hesabınızın aktivasyonunu sağlayın.
 • Ardından istediğiniz sunucuya bağlanın.
 • Sonrasında gireceğiniz URL adresini yazarak sınırsız internetin tadına bakın.

Daha fazla detay için Apple resmi sitesinden destek alabilirsiniz.

Linux Yüklü Bir PC için ücretsiz VPN Kurulumu

 • Öncelikle VPN i yükleyerek indirin. Ardından talimatları takip ederek hesabınızı açın.
 • Ardından istediğiniz sunucuyu seçin.
 • Sonrasında adres satırına URL’yi girip istediğiniz siteye girin.

Sık Sorulan Sorular

Windows PC için En iyi ücretsiz VPN Hangisidir?

Windows kullanıyorsanız ücretli veya ücretsiz VPN PC niz açısından çok farklı olmayacaktır. Dolayısıyla yukarıdaki sıralamayı esas alarak kişisel ihtiyaçlarınıza göre ayrıntıları inceleyip karar verebilirsiniz.

Mac için En iyi ücretsiz VPN Hangisidir?

Yine Mac cihazınız için de ücretsiz VPN PC kriteriniz aynı olacaktır. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi için bu makaleye başvurabilirsiniz.

Linux PC için En iyi ücretsiz VPN Hangisidir?

Eğer Linux kullanıyorsanız daha fazla teknik bilgiye sahip olduğunuz varsayımından hareketle ücretli veya bedava VPN PC nize yüklerken ayrıntılara daha fazla dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Atlas VPN Edinin
Temmuz 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sonuç

Bu yazıda sahip olduğunuz PC için ücretsiz VPN seçeneklerinin hangileri olduğunu ele aldım. Tüm değişkenleri değerdirip en optimum ürünün hangisi olduğu konusunda bir değerlendirme yaptığımda sonuç Atlas VPN çıkıyor. Yani burada kapsadığımız cihazlardan hangisini kullanırsanız kullanın hem performans hem de fiyat ve ödeme kolaylıkları açısından Atlas VPN en iyi şartları sunuyor.

Bir başka yazımda daha birlikte olmak dileği ile hoşçakalın.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com