Password Boss

Password Boss

Bu yazımda yine bir şifre yöneticisi tanıtımı ile karşınızdayım. Dolayısıyla sizlere Password Boss ile ilgili bilgiler vereceğim. Avantajlı ve dezavantajlı kısımlarından bahsedip karar verirken size yardımcı olacağım. Hadi başlayalım, keyifli okumalar diliyorum…

PasswordBoss Edinin
Pratik ve Güvenli Bir Şifre Yönetimi için Password Boss Edinin

Şifrelerinizi güvenli bir şekilde muhafaza etmek ve pratikçe kullanabilmek için PasswordBoss kullanın. Biometric oturum açma, uzaktan veri silme, acil durum irtibat kişileri ve daha bir çok kullanışlı özellik sizi bekliyor. Üstelik 30 günlük para iade garantisi ile.

Genel

Uygulama 2015 yılında aynı ada sahip firma tarafından şifre yönetimi konusunda dijital desteğe ihtiyaç duyan kişiler için üretilmiştir. Yani kişisel bilgisayar, akıllı telefon vb. cihazlarda kullanılmak üzere üretilmiş bir şifre yöneticisi ve dijital cüzdandır.

Hem ücretsiz hem de ücretli versiyonlara sahip olan uygulamanın birçok ilave özelliği de vardır:

 • Şifre Depolama ve Güvenle Koruma
 • Dijital Cüzdan
 • Otomatik Şifre Giriş
 • Sınırsız Paylaşım
 •  Hırsız Koruma
 • 2 Aşamalı Doğrulama
 • Otomatik Online Yedekleme

Mevcut Paketler ve Fiyatları

Password Boss fiyat

Öncelikle ücretsiz paketten bahsetmek istiyorum. Çünkü bu paket gerçekten çok kısıtlı bir paket. Yani sadece bir cihaz ile sınırlı ve çok az yan özelliklere sahip. Ancak en iyi özelliği sınırsız sayıda şifre imkânı. Ücretsiz paket ile ayrıca sadece yerel veri depolayabiliyorsunuz, yalnızca 5 paylaşım hakkınız var. Bununla beraber acil durum erişim imkânı da var.

Ücretsiz paketten başka uygulamanın Premium, Aile ve İş paketleri mevcut. Yani uygulama aslında her seviyeden ve her kulvardan kullanıcılarını düşünmüş ve ona göre sürümler üretmiş.

Password Boss Premium tek kullanıcı için tasarlanmış. Ancak sınırsız cihazda kullanabiliyorsunuz. İşte ilave özellikler:

 • Tüm cihazlar için bulut senkronizasyonu
 • 2 Aşamalı Doğrulama
 • Uzaktan Ceri Silebilme
 • İnternet Form Doldurma
 • Sınırsız Paylaşım

Aslında bunlarla da sınırlı değil ve daha başka özellikler de sunuluyor. Fiyat olarak da diğer rakiplerine göre daha uygun. Üstelik 30 günlük para iade garantisi ile denemenize sunuluyor. Yani risk yok, istediğiniz zaman 30 gün içinde koşulsuz vazgeçebiliyorsunuz.

Diğer bir kullanıcı kitlesi de Aile. Passwordboss Aile paketi 5 kullanıcıya kadar destekliyor. Premium paketten sadece biraz daha pahalı olan aile paketi kişi başına düşündüğünüzde gayet makul oluyor. Aile paketinde de ihtiyaç duyabileceğiniz tüm özellikler mevcut ve üstelik 30 günlük para iade garantisi burada da var.

En üst seviyede ise Password Boss Kurumsal Paket var. Yani iş paketi de diyebileceğiniz bu paket ticari firmalar veya kurumlar için tasarlanmış. Dolayısıyla bu plan ile sahip olacağınız özellikler de şunlar:

 • Sınırsız kullanıcı sayısı (en az 5 olmak zorunda)
 • Admin Konsolu (diğer kullanıcıların yönetimi amaçlı)
 • Güvenli Paylaşım
 • Kullanım Raporlama
 • İleri Seviye Güvenlik Özellikleri
 • Kurumsal Şifre Yedekleme
 • Ayrıntılı  Denetim Günlükleri
 • ve daha fazlası

PasswordBoss Edinin

Kısaca Password Boss Özellikleri

KARAKTERISTIK DEĞER
Çoklu giriş yapma Aynı anda 1-∞ arası cihazlar
Desteklenen cihazlar Windows, macOS, Android, iOS
Para iade garantisi N/A
Şifreleme Ifşa değil
Fiyat
Bedava sürüm Evet

PasswordBoss ve Güvenlik

Evet, bu programın olmazsa olmaz bir özelliğidir güvenlik. Çünkü uygulamanın güvenlik duvarını aşan bir kişi kullanıcının her türlü şifrelerine ulaşabilir. Dolayısıyla bu kısım en önemli kısımdır.

Şifreleme

Uygulama 256-bit AES şifreleme teknolojisine sahiptir ki, bu teknoloji birçok özel firma ve resmi kurum tarafından da kullanılmaktadır. Yani oldukça güvenlidir.

Sıfır Bilgi Yapısı

Uygulama Sıfır Bilgi Yapısına ve prensiplerine sahiptir. Dolayısıyla size ait bilgilere şirketin kendisi dahi ulaşamaz.

Cihazlarda Password Boss

Tabi bunun dezavantajı da var. Çünkü eğer ana şifrenizi unutur veya kaybederseniz şirket size şifrelerinize tekrar ulaşmak için yardımcı olamayacaktır. Dolayısıyla ana şifrenizi hiçbir zaman unutmamalısınız.

İki Aşamalı Doğrulama

Uygulamanın sahip olduğu güzel özelliklerden biri de İki Aşamalı Doğrulamadır (2FA). Aslında bir çok kullanıcının tadını kaçıran bu özellik ilave iş çıkarmasına rağmen güzel bir güvenlik özelliğidir. 2FA ile uygulama sizden e-posta, SMS vb. yöntemlerle ikinci bir doğrulama istiyor. Böylece ikinci bir güvenlik duvarı sağlamış oluyor.

Biyometrik Doğrulama

Teknolojinin en son getirdiği mükemmel kullanım kolaylıklarından ve güvenlik önlemlerinden biri olan biyometrik doğrulama ile cihazınızın yeteneklerine bağlı olarak parmak izi, retina tanıma, yüz tanıma vb. yöntemlerle şifre ihtiyacı duymadan giriş yapabiliyorsunuz.

Güvenli Yedekleme ve Senkronizasyon

Uygulamanın sunduğu diğer bir güzel özellik güvenli yedekleme ve bulut senkronizasyonudur. Yani bilgilerinize değişik cihazları senkronize ederek tüm cihazlarınızdan erişilebilir yapabiliyorsunuz. Diğer bir taraftan, bulut yedeklemesi yaparak güvenli bir şekilde bilgilerinize ulaşma konusunda kendinizi bir kademe daha rahatlatmış oluyorsunuz.

PasswordBoss Edinin

Password Boss Kurulumu

Uygulamanın kurulumu güncel hayatımızda yüzlerce kez yaptığımız kurulum işlemlerinin aynısı. Yani çok kolay! Yapacağınız tek şey aşağıdaki adımları izlemek:

 • Öncelikle PasswordBoss websitesinden uygulamayı indirip kaydolun.
 • Daha sonra yönlendirmeleri takip ederek (e-posta doğrulaması, paket seçimi vb.) hesabınızı aktif hale getirin.
 • Son olarak da, sizden istenen bilgilerinizi girin ve ayarlamaları yaparak uygulamayı kullanmaya başlayın.

PasswordBoss Özellikleri

Şifre Veritabanı

Uygulama sonradan kullanabileceğiniz tüm gerekli bilgileri saklamanıza imkân veriyor. Yani şifrelerinizi, diğer kişisel bilgilerinizi, banka ve kredi kartı bilgilerinizi güvenli bir şekilde saklayıp ihtiyaç duyduğunuzda pratik bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Uygulamanın diğer bir güzel özelliği de bilgileriniz kategoriler halinde saklayabiliyor olmanız; şifreler, kimlik bilgileri, güvenli notlar, dijital cüzdan vb.

Şifre Oluşturma

PasswordBoss ile şifre oluşturmak hem çok kolay hem de güvenli. Uygulama en az 20 karakter en fazla da 40 karakterlik şifreler oluşturmanıza olanak veriyor. Belki bazıları daha uzun şifreler de isteyebilir ancak bence bu kadarı da yeterlidir. Şifrelerinizde harf, rakam ve semboller kullanabiliyorsunuz. Ayrıca büyük harf/küçük harf ayrımı da mevcut.

Password Boss ve Şifre Paylaşımı

Uygulama her türlü bilgiyi paylaşma imkânı veriyor. Yani şifrelerinizi, klasörlerinizi, ödeme bilgilerinizi, notlarınızı vb. paylaşabilirsiniz. Bunu yapmak da çok kolay. Sadece paylaşacağınız dosya üzerine gidip sağ klik yaparak paylaşıma açabiliyorsunuz.

Password Boss arayüzü

Şifre paylaşımının güzel bir yanı var. Şifrenizi kullanabilecek kişiyle paylaşırken görüntülenmesini kapatabiliyorsunuz. Yani paylaştığınız kişi şifrenizi kullanarak bir uygulamaya girebiliyor ancak şifrenizin ne olduğunu göremiyor.

Diğer bir başarılı özellik de paylaşım yaparken paylaşımın biteceği tarihi de belirleyebiliyorsunuz. Dolayısıyla hiç bir paylaşımınız sonsuza kadar devam etmiyor. Yani siz paylaşımı iptal etmeyi unutmak gibi bir endişe taşımıyorsunuz.

PasswordBoss Güvenlik Ana Ekranı

Bu ekran tüm bilgileri güzel bir tasarım ile sizin önünüze getiriyor. Mesela bu ekranda, şifrelerinizin güvenlik seviyelerini renkli kodlarla görebiliyor, kaç adet şifreniz var takip edebiliyor ve hangisinin hangi kategoride olduğunu izleyebiliyorsunuz.

Ayrıca Dark Web taramaları yaparak şifre değiştirmaya ihtiyacınız varsa onları da tespit edip güvenlik seviyelerinizi daha üst çizgilere taşıyabiliyorsunuz.

Password Boss Acil Durum Erişimi

Uygulama acil durumlarda bilgilerinize ulaşabilecek kişiler belirleme imkânı vermiş size. Yani herhangi bir acil durumda sizin daha önceden belirlediğiniz bir kişi sizin bilgilerinize ulaşarak gerekli işlemleri sizin için yapabiliyor.

Bu işlemi yapmak da oldukça kolay. Yapmanız gereken sadece e-posta adresi aracılığı ile bir davet göndermek. Sonrasında davet ettiğiniz kişi ona giden e-postaya cevap vererek sizin belirlediğiniz bilgilere erişme hakkına sahip oluyor.

Password Boss Edinin

Password Boss Kullanım Kolaylığı

Uygulamanın kurulumundan itibaren ileri seviye kullanımına kadar oldukça kullanıcı dostu olduğunu söyleyebilirim. Yukarıda bahsettiğim işlemlerin çok azında ufak tefek zorlanmalar yaşıyorsunuz. İster ilk defa yapın ister eski bir kullanıcı olarak ayarlamalar yapın sistem gayet iyi tasarlanmış.

Diğer uygulamalara göre kullanım kolaylığının bir adım önde olduğunu söyleyebilirim. Menüler daha sade, işlemler daha kolay ve akıcı yapılabiliyor.

Password Boss'ta şifre nasıl eklenir

Password Boss telefon uygulaması ile PC uygulaması bazı küçük farklılıklar dışında hemen hemen aynı. Telefon uygulamasında güvenlik ana ekranında bazı detaylar bulunmuyor. Onun dışında hem kullanım hem de PC ile senkronizasyon konusu oldukça başarılı.

Daha önce bahsettiğim gibi uygulama biyometrik doğrulamayı desteklediği için telefon kullanımı gayet pratik ve güvenli.

PasswordBoss ve Uyumluluk

Uygulama Windows, MacOS, Android ve IOS chazlarında kullanılabiliyor. Ayrıca yaygın birçok tarayıcıda (Chrome, Firefox, Edge vb.) da rahatlıkla uygulamayı kullanabilirsiniz.

PasswordBoss Müşteri Hizmetleri

Sanırım uygulamanın en zayıf olduğu kısım burası. Çünkü müşteri hizmetleri anlamında sadece e-posta desteği var. Yani herhangi bir problemle karşılaştığınızda veya ilave bir talebiniz olduğunda yapabileceğiniz tek şey e-posta göndermek. Dolayısıyla müşteri hizmetleri desteği biraz daha ilave hizmetlerle zenginleştirilmesi gereken bir nokta olarak kalmış gibi görünüyor.

Halbuki diğer rakip bazı uygulamalarda 7/24 canlı sohbet, telefon, vb. daha hızlı çözümler üreten ve sizi gerçek kişilerle temas ettiren güzel özellikler var. Sonuç olarak benim bu uygulama ile ilgili olarak en zayıf gördüğüm nokta müşteri hizmetleri oldu.

Konu ile ilgili daha fazla detay isterseniz direkt olarak buraya tıkayarak ulaşabilirsiniz.

Password Boss Edinin

Karşılaştırmalar ve Alternatif Ürünler

Password Boss ve NordPass

Bu iki uygulama birbirine yakın özellikler taşıyor. Bazı benzerlikler ve farklılıklar şunlardır:

 • PasswordBoss 256-bit AES şifreleme teknolojisini kullamakta, ancak NordPass XChaCha20 algoritmasını kullanmaktadır. 
 • En büyük benzerlik ücretsiz versiyonda. Her iki uygulamada da limitsiz şifre sayısı var ancak tek cihaz ile sınırlı.
 • PasswordBoss uzaktan veri silme özelliği ile bu konuda NordPass’e göre bir adım öne çıkıyor.
 • Müşteri hizmetlerinde PassworBoss sadece e-posta desteği verirken NordPass e-posta desteğini oldukça iyi hazırlanmış bir SSS (Sıkça Sorulan Sorular) modulü ile destekliyor.

NordPass ile ilgili detaylı incelememiz için buraya tıklayabilirsiniz.

Passwordboss

Password Boss ve Dashlane

Yine birbirine yakın olmaları sebebiyle Password Boss ile Dashlane’i karşılaştıralım:

 • Password Boss gayet iyi bir şifre yöneticisidir ancak Dashlane aldığınızda size ücretsiz bir de VPN hizmeti sağlıyor.
 • PasswordBoss ücretsiz versiyonunda sınırsız şifre ekleme imkânı veriyor, ancak Dashlane bunu 50 ile limitlemiş.
 • Dashlane müşteri hizmetlerinde canlı sohbet gibi çok kullanışlı bir hizmet sunarken PasswordBoss yalnızca e-posta desteği sağlıyor.

Dashlane ile ilgili detaylı incelememiz için buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuç

Şifre yönetimi her geçen gün zorlaşıyor ve bir dijital asistan ihtiyacı herkes için çok gün yüzüne çıkıyor. Bu nedenle bu yazımda sizlere güvenli ve pratik bir şifre yöneticisi olan Password Boss uygulamasını tanıtmak istedim.

İncelemem sonunda benim kanaatim; hayatınızı kolaylaştırmak adına şifrelerinizi yönetmek, önemli bilgilerinizi güvenle depolamak ve ödemelerinizi pratik yapmak amacıyla PasswordBoss alabilirsiniz.

Herkese güvenli internet kullanımı dileklerimle, hoşçakalın.

8.8 Puan
Password Boss İnceleme Puan Durumu

Password Boss kullanıcı adı ve şifrelerini hatırlamakta zorlanan kişiler için üretilmiş bir şifre yöneticisi ve dijital cüzdan uygulamasıdır.

Gizlilik ve Güvenlik
9
Özellikler
9
Müşteri Desteği
6
Fiyatına göre Değeri
9
Kullanım Kolaylığı
9
ARTILARI
 • Üst düzey gizlilik ve güvenlik
 • İlave özelliklerin fazla olması
 • Kullanım kolaylığı
 • İyi bir fiyat-performans çizgisi
EKSILERI
 • Müşteri hizmetleri desteği
berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com