2024 Netflix İçin VPN, Hangi VPN En İyisi?

Yüksek ihtimalle Netflix için VPN veya diğer film ve dizi platformları için VPN kullanımını duymuşsunuzdur. Tek cümleyle anlatmak gerekirse, farklı bir ülkenin Netflix içeriklerini izlemek istiyorsanız ya da yurt dışından Netflix Türkiye içeriklerine ulaşmak istiyorsanız VPN kullanmanız gerekmektedir. Fakat VPN sağlayıcıların çoğu Netflix’in engellemelerini aşamıyor. Bu sebeple Netflix için en uygun VPN seçimini yaparken dikkatli olmanız gerekmektedir. Ayrıca en iyi VPN’i seçmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Çünkü bu inceleme yazısı Netflix için VPN seçimi konusunda size büyük bir yardım sağlayacaktır, endişelenmeyin. VPN Netflix’in olmazsa olmazıdır.

ExpressVPN Edinin
ExpressVPN ile istediğiniz zaman, istediğiniz yerde Netflix kitaplığına erişin

ExpressVPN için bu özel fırsatı satın alın ve en iyi Netflix izleme deneyiminin keyfini çıkarın.

Son güncelleme: 23 Haziran 2024

Netflix için en iyi VPN hangisidir?

Değişir… Çünkü başka bir Netflix kütüphanesinin engelini kaldırmak ya da Netflix Türkiye erişmek isteyebilirsiniz. Ve bazen Netflix ABD ile çalışan bir VPN,  Netflix Türkiye ile çalışmayabilir… Ancak yazımı oluşturmama yardımcı olması için piyasadaki çoğu VPN’i denedim. Ve Netflix VPN olup olmadıklarını kontrol ettim. Bu nedenle, aşağıdaki listeden bir VPN seçerseniz, Netflix VPN yasağına rağmen, Netflix’i VPN ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. En azından şimdilik.

Neyse ki, pek çok sağlayıcı, çeşitli Netflix kitaplıklarına güvenilir erişim sağlayan bir geçici çözüm sağlamaya ve korumaya odaklanmışlardır. Buna rağmen, bu sağlayıcıların tümü karşılaştırılabilir bir hizmet sunmuyor. Akış için, VPN’inizin hızlı ve güvenilir olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca, seçtiğiniz sağlayıcının güvenliği ve gizliliği en üst düzeye çıkardığını bilmek istersiniz.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Neden Netflix VPN Kullanmalısınız?

Netflix sıradan bir video izleme uygulaması ve sağlayıcısı değil. Bildiğiniz gibi son 2 senedir Türkiye’de oldukça popüler. Hatta geçen sene ilk Netflix yerli yapımı olan Hakan Muhafız ile Netflix Türkiye büyük bir atılım yapmıştı. Farklı Türk dizileri de yakında Netflix Türkiye de yayınlanmaya başlayacak. Haberleri almışsınızdır. Netflix, film ve TV şovlarının dağıtımında devrim yaratan bir eğlence hizmetidir. Ve, bir eğlence devriminin bir parçası olarak, sürekli gelişerek dünyayı sarmayı başardılar. Bu gelişmenin meyvesi olarak Netflix şimdi talep üzerine içeriklerinin tadını çıkarabileceğiniz 190 ülkede aktif haldedir. Ülkemizde Netflix’in dışında BluTV, Hulu ve PuhuTV gibi online dizi ve film platformları da mevcut.

Ancak, Netflix tarafından tüm ülkelere eşit muamele edilmemektedir. İşin içerisine girilip incelem yapıldığında, her ülkenin az ya da çok içeriğe sahip kendi kataloğu (veya kitaplığı) olduğu anlaşılıyor. Ve tabii ki Amerikan Netflix en iyi ve en yeni programları sunar. Ancak ABD dışında Amerikan Netflix’i izlemek mümkün değildir. Tabi bu durumu lehimize çevireceğimiz yöntemleri açıklayacağız.

Netflix'i Açmak İçin Rehberimiz

Gerçekten de, her Netflix içerik kütüphanesi coğrafi kısıtlamaya sahip.  Bu durum içerik üreticilerinin hakları nedeniyle ortaya çıkmakta. Ve Netflix ülkeden ülkeye dizi ve film yapımcılarıyla sözleşmeleri müzakere etmek zorundadır. Bu nedenle, örneğin Amerikan Netflix’te bulunanlar Türkiye Netflix’inde mevcut olmayabiliyor… Ve bunun tersi durumlar da geçerlidir. Örneğin Türkiye dışında seyahat ediyorsanız, Türkiye Netflix’i izleyemezsiniz. Sevdiğiniz bir dizi seyahat gerçekleştirdiğiniz ülkenin Netflix kitaplığında bulunmayabilir. Can sıkıcı bir durum değil mi? Dert etmeyin. Netflix için en iyi VPN sayesinde sorununuzu çözeceksiniz.

Neyse ki, istediğiniz Netflix kitaplığını izlemek için% 100 yasal bir çözüm var. Böylece yeni içeriğin keyfini çıkarabilir veya yurt dışındayken en sevdiğiniz programları izleyebilirsiniz. Ve inanın bana ben gerçekten yapabileceğiniz bir şeyden bahsediyorum, bazı dandik ve korsan yayın yapan ve izleme kalitesini yavaşlatarak düşüren yollardan değil. Yazının devamında size vereceğim tüyolar sayesinde VPN Netflix hakkında daha detaylı bilgiye sahip olacaksınız ve Netflix için VPN arayışınızı sonlandırabileceksiniz.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Netflix VPN Nasıl Çalışıyor?

Her şeyden önce, VPN’nin ne olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Bu makalede VPN nedir ayrıntılarına girmeyeceğim. Ancak bilmeniz gereken şey, başka bir ülkedeki konumunuzu taklit etmenizi sağlayacak bir araçtır. Böylece VPN sağlayıcınızın bir sunucusunun olduğu her yerde Netflix’e erişebilirsiniz. VPN nedir öğrenmek istiyorsanız sitemizde yaptığımız ayrıntılı incelemelere göz atabilirsiniz. Netflix, Netflix’teki tüm içeriğin global olarak kullanılabilirliğini güvence altına almaya çalışıyor, böylece coğrafi kısıtlamalar ortadan kalkar. Ama bu biraz zaman alacak. Dolayısıyla, en azından şimdilik, farklı ülkeler farklı Netflix kütüphanelerine erişebilecek.

Nitekim, VPN sunucuları cihazınızla Netflix web sitesi veya uygulaması arasında bir aracı görevi görür. Siteye sizin için bağlanır. Netflix, beyaz listedeki IP adresi sayesinde tam erişim sağlar. Sunucu içeriği aldıktan sonra, izlemeniz için geri gönderir. Ama elbette Netflix için en iyi VPN servisine ihtiyacınız var, aksi halde bu çabalar sonuçsuz kalacaktır çünkü her VPN sağlayıcısı ne yazık ki Netflix VPN olarak çalışmıyor ve blokları kaldıramıyor. İyi haber şu ki, Netflix kütüphanesini farklı bir ülkeden izlemeniz oldukça kolay. Netflix’e yönelik nihai rehberimiz, sanal özel ağları (VPN’ler) kullanarak herhangi bir ülkenin kütüphanesine erişebileceğinizi not eder. Ayrıca DNS tüneli veya Akıllı DNS adı verilen başka bir teknoloji var. Her iki yol da aynı son amaca hizmet eder: Netflix’in cihazınızın bulunduğunuz bölgeye göre farklı bir bölgede olduğunu düşünmesini sağlar.

Rehber: VPN Netflix nasıl kullanılır?

VPN Netflix nasıl edineceğinize dair adım adım kılavuzumda göreceğiniz gibi, gerçekten basit. Ve VPN’lerin yasaklanmadığı çoğu ülkede bu adımları uygulayarak (Çin’deki gibi) aktif yapabilmelisiniz. Türkiye’den ayrılmadan önce bir VPN’e abone olmanızı tavsiye ederim. Böylece evden uzaktayken en iyi Netflix VPN’i aramanın stresinden kurtulabilirsiniz. Netflix’in abonelerin coğrafi kısıtlı içeriğe erişmek için bu taktiği kullandığını ve parçalandığını bildiğini unutmayın. Belirli bir IP adresinin bir VPN sağlayıcısına ait olduğunu tespit ettiğinde, bu adresten gelen trafiği engeller.

  • Sıralamamdan bir VPN sağlayıcısı seçin
  • VPN’nin resmi web sitesine erişmek için TURUNCU düğmesine tıklayın
  • Bir hesap oluşturun ve servislerine abone olun.
  • Cihazınız için istemciyi indirin, yükleyin ve başlatın
  • Yazılımda, Türkiye’de Netflix Türkiye için bir sunucu ve ABD’de Amerikan Netflix için bir sunucu seçin
  • “Bağlan” düğmesine tıklayın
  • Netflix web sitesine veya uygulamasına geri dönün, tadını çıkarın!

Ve Netflix VPN ‘lerle zorlu bir mücadelede olduğunu unutmayın. Dolayısıyla, bir sunucu çalışmıyorsa, başka bir tane deneyin. Hepsini denemek için çok fazla sunucu varsa, sadece VPN desteğine başvurun. Ve size hangi sunucunun çalıştığını memnuniyetli bir şekilde söylerler. Çoğu sağlayıcı canlı sohbet desteği sunar, böylece Netflix’i dakikalar içinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Artık Netflix izlemek için bir VPN’i nasıl bağlayacağınızı biliyorsunuz, hadi burada önerilen Netflix dizilerini izleyelim!

Kullandığınız VPN Neden Netflix’te Çalışmıyor?

Daha önce tarayıcınıza kurduğunuz ve farklı sitelere sorunsuz kullandığınız VPN Netflix için çalışmıyor olabilir. Bu sorunla karşılaşan tek siz değilsiniz. Çalışmamış bir Netflix VPN’iniz varsa, Netflix için bir VPN bulamamışsınız demektir. Gerçekten de Netflix, tüm VPN’leri engellemek için elinden geleni yapıyor. Niye ya? Çünkü telif hakkı sahiplerinin Netflix’ten beklediği şey budur. Ve imzaladıkları sözleşmede çok katı maddeler bulunuyor. Bu nedenle, “Hay aksi, bir şeyler ters gitti… Akış Hatası” mesajını alırsanız, Netflix için VPN olarak kullandığınız eklentiniz engelli demektir.

vpn netflix bir hata oldu galiba

Ve bunun hakkında yapabileceğiniz pek bir şey yok…Netflix ile çalışan başka bir sunucu bulursunuz ya da VPN sağlayıcınızı değiştirirsiniz. Ancak Netflix için en iyi VPN sağlayıcısını bularak bu tür bir sorun yaşamamalısınız. Veya en azından daha az sıklıkla sorun yaşarsınız. Çünkü en iyi Netflix VPN sağlayıcıları sunucularını ve IP adreslerini güncellemeye devam ediyor. Sonuç olarak, Netflix’i yayınlamak için her zaman birçok sunucuya sahipler.

Netflix, VPN sağlayıcılarına karşı acımasız bir savaşla mücadele ediyor. Ve birçok VPN sağlayıcısı şimdi Netflix’in engellenmesini karşı çözüm bulmakta çaresiz durumdalar. Çünkü onlara destek olmak çok pahalıya mal oluyor. Ayrıca BluTV, PuhuTV veya Amazon gibi diğer hizmetlere de odaklanıyorlar. VPN sağlayıcıların dizi ve film yayıncılarıyla tamamen ilgisi yoktur, örneğin oyun oynamaya veya torrent çekmeye hevesli kullanıcılar için de güzel ve kullanışlı servisler sunmaya çalışmaktadırlar.

Uzman Yorumu

Çoğu VPN deneme veya para iade garantisi sunar. Netflix’i VPN ile kullanmak istiyorsanız, hizmetlerini en baştan denemenizi öneririz. Bu şekilde kullanacağınız VPN sağlayıcının Netflix VPN olduğundan emin olabilirsiniz.

Netflix için en iyi ücretsiz VPN hangisidir?

Netflix için ücretsiz bir VPN kullanmayı deneyebilirsiniz. Ama Netflix’in kilidini açmak çoğunlukla başarısız olacaktır… Çünkü Netflix VPN kullanımını yasaklamaya başladığında önce popüler VPN’leri hedef aldı. Hotspot Shield, TunnelBear veya Windscribe kullanıyorsanız, kötü niyetli proxy hatalarını görmeniz yüksek olasılıklıdır. Ayrıca, hızın uygun akış için çok sınırlı olması da bir başka büyük dert olarak karşınıza çıkacaktır.(sınırlı sayıda sunucuda çok fazla kullanıcı).

netflix vpn yükleniyor

Ayrıca, ücretsiz bir VPN kullanmak risklidir. Gerçekten, bugünlerde hiçbir şey bedava değil. Servisleri için ödeme yapmazsanız, VPN sağlayıcıları başka bir şeyden para kazanır: Navigasyon verileriniz. Bu nedenle, çevrimiçi yaptığınız her şey en yüksek teklifi verene satılır. Böylece çevrimiçi gizliliğinizi unutabilirsiniz. Bu nedenle ücretsiz VPN kullanırken güvenirliğinden emin olmadığınız VPN sağlayıcılarınızı Netflix için en iyi VPN zannederek kullanmaktan kaçınmalısınız. VPN Netflix için önemli olsa da sizin gizliliğiniz çok daha fazla önemlidir.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Netflix için VPN sadece Netflix’le sınırlı değil

Bir VPN sadece Netflix izleyip evde rahatlamanız için servisler sunmaz… Gerçekten de, bir VPN öncelikle bir internet güvenlik aracıdır. Bu nedenle, bir VPN sunucusuna bağlandığınızda internet bağlantınız korunur. Çünkü VPN, cihazınız ile sunucusu arasında şifreli bir tünel oluşturarak güvenliğinizi kat ve kat arttırmaya yaramaktadır. Tüm verileriniz bu tünelde, meraklıların (ISS, devlet kurumları, bilgisayar korsanları vb.) ulaşamayacağı yerlerde dolaşmaktadır.

Netflix’in yanı sıra, VPN size Amazon Prime Video, Hulu ve HBO dahil olmak üzere birçok diğer coğrafi içeriğe erişim sağlayabilir. Tüm sunucular hız için optimize edilmiştir ve bu, güvenilir bir servisle birleştiğinde, gösterileri ve filmleri kesintisiz olarak yayınlayabileceğiniz anlamına gelir.

Bahsettiğimiz gibi, mahremiyet ve güvenlik aynı zamanda ISS’lerin, devlet kurumlarının veya korsanların faaliyetlerinizi takip etmesini veya kişisel bilgilerinizi görüntülemesini önlemenin en önemli endişeleridir. VPN bu cephede 256-bit AES şifrelemesi (askeri sınıf olarak kabul edilir) ve mükemmel ileri gizlilik sunar. Bu özellikler, VPN bağlantısı kesildiğinde internet bağlantısını kesen bir kill anahtarı ve DNS sızıntısı koruması ile de desteklenir.

Listede sunduğum VPN sağlayıcıları Netflix için VPN istediğinizi yerine getirmenin yanı sıra sağlam bant genişliği ile birlikte çok fazla özellik sunarlar. Harika özellikler sunuyorlar ve müşteri desteği mükemmeldir. Hangi sunucunun dakikalar içinde çalıştığını öğrenmek için canlı sohbetlerini kullanabilirsiniz.

Son olarak, listeden kullanacağınız herhangi bir VPN IP adresinizi gizler ve kendi sunucusunun adresi ile değiştirir. Yani internette sörf yaparken anonim olarak görünürsün!

Sonuç

Netflix aboneliğiniz varsa, bir avuç ülke dışında, dünyanın neresinde olursanız olun Netflix’e erişebilirsiniz. Bununla birlikte, izleyebileceğiniz gösterilerin ve filmlerin kataloğu, bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterir. Bazı ülkelerde Netflix kitaplığı çok sınırlıdır. Bu nedenle, Netflix’i daha iyi bir içeriğe erişmek için ABD gibi farklı bir bölgede olduğunuzu düşünmeye zorlamak isteyebilirsiniz.

Bunu yapmanın en basit yolu bir Sanal Özel Ağ (VPN) kullanmaktır: ExpressVPN. VPN ler, İnternet trafiğinizi, seçtiğiniz bir ülkede bulunan aracı bir sunucu üzerinden ayarlar. IP adresinizi maskeleyebilir ve seçtiğiniz ülkeden bir taneyle değiştirebilir, böylece konumunuzu bozabilirsiniz. Dahası, VPN leri ayrıca tüm trafiğinizi şifreler; böylece ISP’nizi değil, hiç kimse etkinliğinizi izleyemez.

Bu benim rehberimdi: 2024‘daki Netflix için en iyi VPN’ler nelerdir? Yakında daha fazla makale için bizi takip etmeye devam edin.

Eğer incelemesini yapmamızı istediğiniz VPN sağlayıcıları varsa, bize yorumlarda belirtebilirsiniz. Bunun dışında internetteki güvenliğinizi ve gizliliğinizi arttıracak yöntemler için sitemize göz atmayı unutmayın. Gizlilik ve güvenlik her geçen gün önemini arttırmaya devam ediyor. Sizler için çalışmaya devam edeceğiz.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com