Saniyeler içinde Netflix bölgesi nasıl değiştirilir – 2024

Merhabalar. Bugün sizlere çok kısa bir süre içerisinde Netflix bölgesi nasıl değiştirilir ondan söz edeceğim. Çünkü Netflix üyeliğinizin olduğu ülkedeki kitaplığının içeriklerini değiştirebiliyor ve bu değişiklik sevdiğinizi diziyi daha bitirmeden gerçekleşebilir. Dolayısıyla buradaki bilgilerle  Netflix bölgesini değiştirip kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
ExpressVPN ile Kolayca Netflix ülkesini değiştir - %49 İndirim

Yüksek hızı ve geniş erişim özelliği sayesinde ExpressVPN kullanarak kolayca Netflix ülkesini değiştirebilirsiniz. Üstelik şimdi +3 ay ve 30 günlük para iade garantisi ile.

Son güncelleme: 23 Mayıs 2024

1. VPN Kullanarak Netflix bölgesi nasıl değiştirilir?

Öncelikle normal bir internet bağlantısını kısaca ele alacağım. Çünkü normal bir internet bağlantısının yapısını tam anlamadan Netflix ülkesi nasıl değiştirilir sorusunun yanıtını tam olarak anlatamayabiliriz.

Normal bir internet bağlantısında kullanıcı bulunduğu ülkedeki bir sunucu üzerinden internete bağlanır ve kendisine yerel bir IP adresi tahsis edilir. Böylece hangi yayına erişip erişemeyeceği bu IP adresine göre belirlenir. Yani Türkiye’de bulunuyorsanız sahip olduğunuz IP adresi ile ABD’deki bir içeriğe erişemeyebilirsiniz.

Netflix ülkesini değiştireceğim, Ama Öncelikle VPN Nedir?

Ancak VPN’ler bu sistemi biraz değiştirirler. Çünkü VPN’ler sizi bulunduğunuz ülkedeki bir sunucu üzerinden internete bağlamazlar. Bunun yerine size hangi ülkedeki sunucu üzerinden bağlanmak istediğiniz konusunda seçenekler verirler. Dolayısıyla siz de hangi ülkenin sahip olduğu içeriğe ulaşmak istiyorsanız o ülkeden bir sunucu seçerek internete bağlanırsınız.

Sonuç itibariyle, yerel bir sunucu üzerinden bağlandığınız için yerel bir IP adresine sahip olursunuz. Dolayısıyla o ülkenin tüm bölgesel içeriklerine erişebilirsiniz.

Özetle, Türkiye’de bulunsanız bile, VPN kullanarak ABD’de bulunan bir sunucu üzerinden internete bağlanırsanız Netflix ABD kitaplığına erişebilirsiniz. Yani, Netflix ülkesini değiştirmiş olursunuz.

VPN’ler hakkında daha detaylı bilgi isterseniz VPN Nedir? konulu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

netflix ülkesini değiştir

Adım Adım Netflix ülkesini değiştirme İşlemi

Eğer bir VPN nasıl edinilir ve bu VPN kullanılarak Netflix bölgesi nasıl değiştirilir diye merak ediyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 1. Öncelikle burada sizlere sunduğum VPN seçeneklerinden birini seçin. Ardından ilgili link üzerinden bu VPN’in resmi internet sayfasına gidin.
 2. Daha sonra, bu VPN’i cihazınıza indirin ve talimatları takip ederek bir hesap oluşturun.
 3. Sonrasında ise, istediğiniz bir ülkeden bir sunucu seçin ve internete bağlanın.
 4. En son adım olarak da, erişmek istediğiniz içeriğe sahip Netflix URL adresini girin

Netflix Konumunu Değiştirebileceğiniz En İyi 5 VPN

Bu kısımda sizlere Netflix bölgesi veya ülkesi nasıl değiştirilir sorusuna cevap olabilecek en iyi VPN seçeneklerini sunmak istiyorum. Çünkü piyasada bulunan birçok seçenek sizin kafanızı karıştırabilir. Ayrıca buradaki seçenekler özellikle streaming yayınlara erişecekseniz ve Netflix bölgesini değiştirecekseniz en iyileridir.

Bu listeyi elde edebilmek için öncelikle genel bir inceleme yapıp Netflix bölgesini değiştirecek ve belli bir seviyenin üzerinde olan VPN’leri tespit ettim. Sonra Netflix bölge değiştirme nasıl yapılır sorusuna en iyi cevap verebilecek VPN’leri bulmak için özellikle bölgesel kısıtlama engellerini ve sansür uygulamalarını en iyi aşanları belirledim. Ayrıca bağlantı hızı konusunda da en yüksek rakamlara sahip olanları tercih ettim.

Bununla beraber streaming ve torrent konusundaki en güvenilir ve en iyi sonuçlara sahip VPN’lere öncelik verdim. Ayrıca direkt Netflix ülkesi nasıl değiştirilir sorusunun yanı sıra güvenlik ve gizlilik konuları da diğer önemli hususlardı benim için. Yani kayıt tutmayan, güvenlik özellikleri bol VPN’leri listeme ekledim. Dolayısıyla aşağıdaki listeyi bir referans olarak kullanabilirsiniz.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Netflix ülke değiştirmek için ExpressVPN‘i Ücretsiz Deneyebilirsiniz

Netflix bölgesi nasıl değiştirilir sorusuna nokta atışı bir cevap arayan okuyucularım için yazıma bu kısmı eklemek istedim. Çünkü size önerebileceğim en iy VPN ExpressVPN. Çünkü Netflix bölgesini değiştirmek için ihtiyacınız olan tüm özellikler bu VPN’de mevcut.

Gerek streaming gerekse torrent uyumu açısından mükemmel. Ayrıca geniş erişim yeteneği ile dünyanın her yerindeki içeriklere erişiminiz için ideal. Yani buna Netflix ülkesini değiştirme de dâhil.

Üstelik ExpressVPN şimdi 30 günlük para iade garantisi de sunuyor. Yani 30 gün içerisinde eğer memnun kalmazsanız paranızın tamamını iade alarak hesabınızı iptal edebilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

2. Akıllı DNS Kullanarak Netflix ülkesi nasıl değiştirilir?

Bu araç sizin online olarak Netflix’e talep gönderdiğiniz bir araçtır. Yani Netflix ile konuşan modül budur. Dolayısıyla eğer akıllı DNs kullanıyorsanız o zaman sizin talebiniz Netflix’e ulaşmadan aracı bir DNS Proxy ‘ye uğrar ve sizi sanki başka bir sunucu üzerinden irtibat kuruyormuş gibi gösterir.

Ancak akıllı DNS’lerin bazı dezavantajları vardır. Öncelikle akıllı DNS her zaman işe yaramayabilir. Çünkü yukarıda bahsedilen iletişim trafiğinde IP adresi her zaman değişmeyebilir. Ayrıca akıllı DNS’ler sizi VPN’ler kadar güvenli tutmazlar.

3. Proxy Sunucu ile Netflix ülkesi nasıl değiştirilir?

Bunun çalışma prensibi de akıllı DNS mantığına benzer. Çünkü burada da kullanıcı aracı bir proxy internet sitesi üzerinden Netflix ile iletişim kurar. Dolayısıyla Netflix sizi tanımaz ve bölgesel kısıtlamalardan etkilenmezsiniz. Yani yerel bir kullanıcı muamelesi görürsünüz.

Ancak bu uygulamanın da yine bazı dezavantajları vardır. Çünkü bu iletişimde şifreli bir uygulama kullanılmadığı için güvenliğiniz çok iyi olmaz. Ayrıca birçok kişi bu basit uygulamayı deneyeceği için trafik yoğunluğu yaşayabilirsiniz.

netflix ülkesi nasıl değiştirilir

Neden Netflix bölgesini değiştireceksiniz ki?

Netflix her ülkede farklı içerikler sunar ve bunları da ara sıra günceller. Yani, sizin izlemek istediğiniz bir dizi sizin ülke kitaplığınızda artık olmayabilir. Bu durmda o dizinin bulunduğu bir ülke kitaplığına erişmek istersiniz. İşte burada ilk aklınıza gelecek soru şudur: Netflix bölgesi nasıl değiştirilir?

Netflix bölgesini değiştirdiğinizde ABD’de Bulabileceğiniz bazı popüler içerikler şunlardır:

 • The Walking Dead
 • The Fast and Furious
 • Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D

Netflix ülkesini değiştirdiğinizde Japonya’da Bulabileceğiniz bazı popüler içerikler şunlardır:

 • Million Yen Woman
 • Midnight Dinner: Tokyo Stroies
 • 7 Seeds

Netflix bölgesini değiştirdiğinizde İngiltere’de Bulabileceğiniz bazı popüler içerikler şunlardır:

 • The Breakfast Club
 • The Expendables
 • Anchorman 2: The Legend Continues

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Netflix ülkesini değiştirirken Karşılaşabileceğiniz Bazı Sorunlar ve Çözüm Yolları

Netflix ülkesi nasıl değiştirilir diye araştırdınız ve sonunda bir VPN edindiniz. Yani artık hazırsıznız. Ancak bazı sorunlar çıkıyor. İşte bunlara ilişkin çözümler:

 1. Sizin seçtiğiniz bazı sunucular daha başarısız olabilir. Dolayısıyla bu durumda müşteri desteği ile görüşüp sunucu tavsiyesi alabilirsiniz.
 2. Genel kural Netflix bölgesi nasıl değiştirilir sorusu için de geçerli: Bağlantınızı kapatıp tekrar açın.
 3. Eğer Netflix bölgesini değiştirecek çözümler işe yaramıyorsa ayarlardan önbelleğinizi, çerezlerinizi ve geçici dpsyalarınızı temizleyin.
 4. Her türlü konum hizmetini devre dışı yapın.
 5. IP adresini bazı hesaplar önbelleğe alabilir. Dolayısıyla bu hesaplardan çıkış yapıp tekrar deneyin.

Netflix bölgesini değiştir

Sık Sorulan Sorular

Netflix ülkesini Değiştirmek Yasal mıdır?

Aslında bu sorunun direkt olarak bir cevabı yok. Ancak en iyi kısım Netflix burada konuyu çözmek için sizinle değil, VPN hizmeti veren firma ile muhatap oluyor. Ayrıca Netflix üyeliğinize herhangi bir şey olmuyor. Yani eğer Netflix sizin VPN üzerinden ülke değiştirerek başka kitağlıklara erişmek istediğinizi anlarsa size en fazla o teşebbüsünüzü engelleyerek yaptırım uyguluyor.

VPN, DNS veya Proxy Kullanmadan Netflix ülkesi nasıl değiştirilir?

Bu sorunun şu an cevabı yok. Yani Netflix bölgesi nasıl değiştirilir diye merak eden bir kişiye tavsiye edilecek 3 seçenek vardır: VPN, akıllı DNS veya Proxy.

Peki Benim VPN’im Netflix ülkesini değiştirme Konusunda Başarısız Olursa?

Yukarıda bahsettiğim sorun giderme yollarına başvurabilirsiniz. Ayrıca tüm denemelere rağmen sonuç başarısız ise VPN’inizi değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Ücretsiz Bir VPN ile Netflix ülkesi nasıl değiştirilir?

Ücretsiz VPN’ler hem performans hem de güvenlik açısından bazı riskleri taşıyacaktır. Ayrıca sık sık tanıtım ve reklâmlara maruz kalırsınız. Dolayısıyla bizim tavsiyemiz uygun fiatlarasahip olacağınız ücretli bir VPN edinmenizdir. Benim tavsiyem bu noktada ExpressVPN olacaktır.

Tüm Cihazlarda Netflix bölgesi nasıl değiştirilir?

VPN hizmetleri yaygın olan tüm cihazları desteklemektedir. Dolayısıyla Netflix bölgesini değiştirecek şansınız telefon, tablet, PC veya akıllı TV’leriniz için mevcuttur.

Hangi Ülkeler En Popüler Netflix İçeriklerine Sahiptir?

Slovakya, Bulgaristan, Litvanya gibi ülkeler 7000 civarında içeriğe sahip olsa da en sevilen zengin içerikleri ABD, İngiltere ve Kanada Netflix kitaplığında bulabilirsiniz.

Sonuç

Evet, bugün sizlere Netflix ülkesi nasıl değiştirilir sorusunun detaylı olarak cevabını vermeye çalıştım. Netflix bölgesini değiştirerek Netflix’in tüm dünyadaki içeriklerine erişebilirsiniz.

Şunu unutmayın, Netflix ülkesini değiştirip başka ülke kitaplıklarına erişme işlemi sizin kendi tercihiniz olacaktır. Dolayısıyla bundan doğan tüm sorumluluk size aittir.

Eğer bu işlemi tercih edip uygulamak isterseniz bizim VPN tavsiyemiz ExpressVPN olacaktır.

Keyifli ve güvenli seyirler dilerim.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com