NASCAR Yarışları Canlı Nasıl izlenir? (Rehberi 2024)

Bu rehberde adrenalin tutkunu okurlarım için NASCAR izle menin yolunu anlattım. Engellere takılmadan NASCAR yarışları canlı izle mek için adımlarımı takip etmeniz yeterli!

Teklif Alın
ExpressVPN ile NASCAR'ın Hızına Yetişin! (%49 İNDİRİM)

ExpressVPN NASCAR yarışlarında da internetinize güç veriyor. 3 ay ücretsiz kullanım hakkı ve 30 gün para iadesi bulunuyor. Hemen deneyin!

Son güncelleme tarihi: 23 Haziran 2024

NASCAR nereden izlenir?

Amerikan Televizyon Kanalları

NASCAR yarım asırı asırı aşkın bir süredir Kuzey Amerika’nın en çok izlenen etkinliklerinden biri. Yani Amerika’da NASCAR canlı izle mek için birden çok seçeneğiniz bulunuyor.

Başka bir deyişle yılın her anında, birden çok kanalda NASCAR canlı yayın lara rastlamanız mümkün.

NASCAR’ın ABD’deki yayın haklarını iki grup bölüşüyor. Bunlar NBC ve Fox. Peki Amerika’da NASCAR nasıl izle rsiniz? İşte NASCAR izlemek için başvurabileceğiniz kanallar:

 • FS1 (Fox Sports 1)
 • Fox
 • USA Network
 • NBC Sports

Ancak bunların tamamı kablolu kanallar. Yani Amerika dışındaysanız ve NASCAR canlı izle mek istiyorsanız başka yollara gitmeniz gerekiyor.

Sling TV

Sling TV yalnızca Amerika’da hizmet veren bir çevrim için yayın platformudur.

Fakat Sling TV’nin ücretsiz olmadığını belirtmeliyim. Her ne kadar ücretsiz paketler vadetse de NASCAR yarışları canlı izlemek için belli bir miktar ödemeniz gerekiyor.

Fiyatları 40 dolar ila 55 dolar arasında değişiyor. Ayrıca paket kapsamınızın dışındaki kanallara da ek ücretler ödeyerek ulaşabiliyorsunuz.

YouTube TV

YouTube TV, Kuzey Amerika’nın en kapsamlı kablo kanallarını bir araya getiriyor. Bu yüzden fiyatı nispeten daha tuzlu: basit paket fiyatı aylık 64.99 dolar.

Maalesef tıpkı Sling TV gibi, YouTube TV’yi de yalnızca Amerika’dan izleyebiliyorsunuz.

Viaplay

Birleşik Krallık’ta NASCAR nasıl izle nir diyenlerdenseniz Viaplay size göre.

Bu hizmeti daha önceden Premier Sports adıyla duymuşsunuzdur. Ancak hizmet Kasım 2022’de kendini yeniden markalamış bulunuyor.

Neyse ki yukarıdaki seçeneklerden farklı olarak Viaplay’e ayda sadece 4,99 dolardan abone olup canlı NASCAR izle yebilirsiniz.

Motorvision.tv

Almanya’nın ileri gelen motor sporu kanallarından biri olan motorvision.tv’ye aylık 4,99, yıllık 49,99 dolar ödeyerek abone olmanız mümkün.

Ücretsiz NASCAR izlemek

Yukarıdaki fiyatları yan yana koyup şöyle bir baktığımızda pek de ucuz olmadıklarını görebiliyoruz. Bu yüzden NASCAR nasıl bedava izle nir diye sormanız gayet doğal.

İnternetin derin çukurlarında NASCAR yarışları canlı izle menin sıfır maliyetli bir yolunu elbette bulabilirsiniz.

Fakat sizi baştan uyarmam gerekiyor.

Böylesi siteler çoğu zaman büyük güvenlik tehditleri ile gelir. Yani biraz kâr etmek uğruna hassas bilgilerinizden ya da cihazınızdan olabilirsiniz.

Yine de kısıtlı bir süreliğine para vermeden NASCAR nasıl izle nir, aşağıda açıkladım.

Fubo TV

Fubo TV, Kuzey Amerika’nın en donanımlı spor yayıncılığı platformlarından biri. Dolayısıyla hizmet kendini pek de ucuz bir noktadan fiyatlamıyor.

Neyse ki hizmetin tüm kanallarını denemeniz için 7 günlük deneme sürümü sunmuşlar. Bu süre boyunca dilediğiniz şekilde NASCAR canlı izleyebilirsiniz.

Deneme sürümü sonunda seçebileceğiniz paketler 69,99 dolar ila 99,99 dolar arasında değişiyor.

Gelgelelim tıpkı yukarıdaki bazı yayın platformları gibi sadece belirli bir bölgeye hizmet veriyorlar. Maalesef bu bölgelerin dışından izlemeye çalıştığınızda karşınıza bir engel çıkıyor.

Ancak endişelenmeyin! Böylesi erişim engellerini aşıp dilediğiniz yerden NASCAR yarışları canlı izle meniz için bir çözümüm var.

Fakat öncesinde sorunu etraflıca açıkladığım bir sonraki başlığıma davetlisiniz!

Bölgesel Erişim Kısıtlamaları

Yukarıda gösterildiği üzere NASCAR Amerika’nın en çok değer verilen televizyon olaylarından biri. Buna bağlı olarak devreye şirketler arasında yapılan anlaşmalar giriyor.

Kısacası NASCAR’ın Kuzey Amerika’daki yayın hakları ile gelip İngiltere’de yayın yapamıyorsunuz. Diğer bir deyişle yapılan anlaşmalar evrensel değil.

Erişim engelleri de bu noktada şirketlerin haklarını koruyor.

Mesela Birleşik Krallık’tan NASCAR izle mek isteyen bir motor sporu tutkunusunuz. NASCAR nasıl izlenir diye arattığınızda Sling TV’yi bulup izleyebildiğinizi farz edelim.

Bu durumda Birleşik Krallık’taki NASCAR yayın haklarını elinde tutan Viaplay’in haklarını ihlal etmiş oluyorsunuz. Tabii Sling TV de bu ihlale ortak oluyor.

Sonuç olarak Amerika’daki Sling TV böylesi durumlara engel olmak adına erişim engeli getiriyor. Böylelikle hem kendisini, hem karşısındaki şirketi, hem de sizi hukuken korumuş oluyor.

Erişim Kısıtlamaları Nasıl Çalışır?

NASCAR canlı izle mek istiyor ve erişim engeliyle karşılaşıyorsanız içiniz rahat olsun. Bu durumun bir çözümü var. Ancak öncesinde bu sistemin nasıl çalıştığına bir bakalım.

Öncelikle internete bağlı her cihazın bir IP adresi olduğunu belirteyim. Bu adres sizin coğrafi konumunuzu ve İSS’nizin (İnternet Servis Sağlayıcısı) adını içerir.

Yani bağlanmaya çalıştığınız her internet sitesi coğrafi konumunuzu bilir. Sonrasında sunucuya bağlanacak kişileri seçmek ise basit bir filtreleme işleminden ibarettir.

Peki erişim engeli olan bir yerden NASCAR nasıl izlenir?

Cevabım oldukça kısa: VPN kullanacaksınız! Bunun için ihtiyacınız olan tüm detayları sonraki başlıkta keşfedebilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

VPN ile Erişim Engellerini Sollayın

NASCAR nasıl izlenir sorumuzun cevabına giden yanıt VPN’den geçiyor. VPN (Sanal Özel Ağ) ise internette görünen coğrafi konumuzu değiştirmeye yarayan çözümün adı.

Nitekim aşağıdaki adımları takip ederek dilediğiniz yerden NASCAR yarışları canlı izle meniz mümkün.

 1. Sizin için aşağıya listelediğim VPN çözümlerinden birini seçin.
 2. Sonra bağlantıya tıklayarak web sitesini ziyaret edin.
 3. Bir üyelik oluşturduktan sonra kendinize uygun planı seçin.
 4. Ardından VPN’i cihazınıza indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
 5. Sonrasında Amerika sunucusuna bağlanıp Sling TV’den NASCAR canlı izleyebilirsiniz.

Adımları tamamladığınıza göre tebrik etmem gerekiyor. Bundan böyle NASCAR izle meye getirilen erişim engellerini göreceğiniz son yer dikiz aynanız olacak!

NASCAR’ın Hızına ExpressVPN ile Yetişin!

Benim gibi spor tutkunları iyi bilir. Yürekleri hoplatan heyecanlı bir maç esnasında iyi bir bağlantı hızı her şey demektir.

Burada önemli olan karar doğru VPN’i seçmek ve bu hız düşüklüğünü hissetmemektir. Bu açıdan size önerebileceğim VPN, elbette ExpressVPN‘dir.

Bu öneriyi yapmamın temel nedeni yüksek kalitede NASCAR yarışları canlı izlerken takılma ve donma yaşamayacağınızın garantisidir.

Ayrıca, devamlı kampanyalar yaptıklarını ekleyeyim. Bugünlerde 3 aylık ücretsiz kullanım hediye ettiklerini de buradan duyurayım. Üstelik ilk 30 gün ücretsiz para iadesi opsiyonu mevcut!

NASCAR için En İyi VPN’ler

Sırada piyasadaki kaliteli VPN’ler bulunuyor. Bu doğrultuda NASCAR canlı izle mek için aşağıdaki VPN’lerden herhangi biri yeterli olacaktır.

Bu VPN’leri seçerken 200’den fazla VPN hizmetini bütün yönleriyle incelediğimi belirteyim. Ölçümleme sürecimin sonucunda ulaştığım liste şu şekilde:

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

VPN’in Avantajları

 1. Birincisi, NASCAR izlemenin yanında sayısız içerik platformuna sağladığınız erişimi artırırsınız. Örneğin Netflix, Hulu, Disney+ bunlardan yalnızca birkaçı!
 2. Ayrıca VPN’lerin sunduğu gizlilik imkânlarıyla anonimlik kazanırsınız.
 3. Verilerinizi şifrelersiniz.
 4. Bu sayede halka açık Wi-Fi’ların tehlikelerinden korunursunuz.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sonuç olarak

Görüldüğü üzere NASCAR izle mek için ta Amerika’ya gitmenize gerek yok. İşin aslı, evinizin konforundan yapacağınız birkaç adımlık işlemle NASCAR canlı izleyebilirsiniz.

Dünyanın her yerinden NASCAR izleme rehberimin sonuna böylelikle gelmiş bulunuyoruz. Özetleyecek olursak…

Evvela NASCAR yarışları canlı izlemek için kullanabileceğiniz platformları listeledim. Sonrasında NASCAR nasıl ücretsiz izle nir sorusunu yanıtladım.

Nihayetinde sizi yarı yolda bırakmayacak bir VPN olan ExpressVPN‘i önerdim. Fırsat bulduğunuz an denemeniz taraftarıyım. Çünkü her hâlükârda 30 günlük sorgusuz para iadesi var.

Umarım rehberimin faydası dokunur. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle… İyi seyirler dilerim!

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com