Malwarebytes

Malwarebytes
Yine bir güvenlik yazılımı ile karşınızdayım. Çünkü artık antivirüs programları dijitalleşen hayatımızın vazgeçilmezleri arasında. Evet, bugünkü yazımda Malwarebytes antivirüs programını inceleyeceğim. Yani malware byte hakkında edindiğim bilgi ve tecrübeleri size aktaracağım. Dolayısıyla bu yazımı okuduktan sonra Malwarebytes virüs silme ile ilgili detaylı bilgi sahibi olacaksınız. keyifli okumalar…

Malwarebytes Edinin
Maksimum Korumayı Malwarebytes ile Kazanın!

PC'niz ve telefonunuz için üst düzey güvenlik arıyorsanız Malwarebytes antivirüs alın. Üstelik uygun ödeme koşulları ve ihtiyaçlarınıza göre fonksiyonel planlar ile...

Malwarebytes kimdir?

Malwarebytes Şirketi 2008 yılında kurulmuş ABD merkezli bir internet güvenliği firmasıdır.  Yani kişisel bilgisayar ve akıllı telefonlar için internet güvenliği yazılımı üretir.

Dolayısıyla amacı insanların güven içerisinde iletişim cihazlarını kullanabilmelerini sağlamaktır. Bunu sağlamak için;

 • Cihaz tarama,
 • Devamlı koruma,
 • link/URL tarama,
 • Tarayıcı koruma,
 • Oyun modu
 • VPN

gibi hizmetleri kullanıcıları ile buluşturur.

Malwarebytes Fiyat Değerlendirmeleri

Kullanıcılara 14 gün boyunca sunulan ücretsiz versiyonuna sahiptir. Ama ne yazık ki pek tavsiye edemeyeceğim. Çünkü gerçek zamanlı koruma özelliği bulunmamaktadır. Dolayısıyla ücretsiz paket sizi korumaya yetmeyecektir. Bu durumda mutlaka size uygun ücretli bir pakete geçmenizi öneririm.

Ücretli paketler ise kişisel ve kurumsal kullanımlar için iki tanedir. Dolayısıyla şirketiniz veya eviniz için alırken bunları dikkate alabilirsiniz.

Malwarebytes indir

Kişisel kullanım için sunulan 1 cihazlık ve 3 cihazlık (aile planı) planlar bulunmaktadır. Ve bu iki paketteki tek fark da cihaz sayısıdır. Kurumsal olarak sunulan 3 plan firmanın büyüklüğü ve çalışan sayısına göre tasarlanmışlardır.

Ayrıca 60 günlük para iade garantisi de sevilen özelliklerdendir. Yine Malwarebytes virüs silme ile ilgili kuponlar ve promosyonlar da bulup ödeme koşullarınızı daha da iyi yapabilirsiniz.

Malwarebytes Edinin

Kısaca Malwarebytes Özellikleri

Malware byte ile ilgili özet bilgiler içeren tabloyu aşağıda bulabilirsiniz.

KARAKTERISTIK DEĞER
Mevcut sürümler Premium, Premium + Privacy
Çoklu giriş yapma Aynı anda 1-5 arası cihazlar
Desteklenen cihazlar Windows, macOS, Android, iOS, Chrome
Para iade garantisi 60 gün içerisinde
Fiyat 39,99 $ (3,33 $ her ay)
Bedava sürüm Evet

Malwarebytes antivirüs ve Güvenlik

Malware byte Virüs Tarama Fonksiyonu

Malwarebytes virüs temizleme programının çoklu tarama özelliği vardır. Yani değişik amaçlarla kullanabileceğiniz farklı tarama seçeneklerine sahipsiniz.

 • Tehlike Taraması: Virüse hassas olan yerleri tarar.
 • Özel Tarama: Sizin seçtiğiniz alanları tarar.
 • Hiper Tarama: Hafıza ve başlama alanlarını tarar.

Güvenlik açısından eksiği olmayan malware byte aynı zamanda meşhur birçok programdan da daha hızlı tarama süratine sahip.

malware byte

Ücretsiz versiyonunda sadece tehlike taraması özelliği vardır. Dolayısıyla devamlı koruma anlamaında bir özelliği yoktur. Ancak düzenli olarak yapacağınız taramalarda zararlı yazılımları sizin için bulabilecektir.

Malwarebytes Virüs Silme Programı Devamlı Koruma Özelliği

Malwarebytes antivirüs dört katmanlı bir koruma sistemine sahiptir. Ancak ücretsiz sürümünde gerçek zamanlı koruma mevcut değildir. Yani gerçek koruma için premium üyelik sahibi olmalısınız. Dolayısıyla premium üyeliğe geçerek şu özelliklere sahip olabilirsiniz:

 • Zararlı Yazılım Koruması
 • Fidye Koruması
 • Web Koruması
 • Kötüye kullanım Koruması

Sonuçta, bu özellikleriyle piyasadaki en iyi antivirüs programları ayarında bir güvenlik sağlamaktadır. Hem de üstün bir hıza sahiptir.

Malwarebytes Edinin

Malwarebytes Virüs Silme Programının Performansı

Performans açısından temel anlamda iyi durumda olan program şaşırtıcı şekilde hızlıdır. Cihazınızı da taramalar sırasında rahatça kullanabilirsiniz. Çünkü cihazınızı yavaşlatmaz.

Hız konusu onun en belirgin özelliği ve kendisini diğerlerinden ayıran en önemli özelliktir.

Malwarebytes indir ve Hemen Başla

Evet, programa sahip olmak hiç de zor birşey değil. Yani bu programı edinmek ve kullanmak için sadece şu adımları uygulamanız yeterlidir:

 • Öncelikle websitesinden kaydolun ve e-mail doğrulaması yapın.
 • Ardından Malwarebytes virüs programı indirin ve cihazınıza yükleyin.
 • Sonrasında da bir premium plan seçerek güvenli internetin keyfini çıkarın.

Not: Premium paketi satın aldıktan sonra Lisansınızı aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bunun için lisans anahtarınızı uygun yere girmeniz lazım.

Diğer Özellikler

Açıkça söylemek isterim ki Malwarebytes antivirüsün sahip olduğu ek özellikler çok tatmin edici değildir. Ancak sadece internet güvenliği isteyenler için uygun fiyata alınabilecek sade bir üründür.

Malwarebytes virüs silme programını fiyatı ile beraber düşündüğünüzde, en öncelikli işini çok iyi yapan bir ürün aldığınızı ve buna değdiğini hissedebilirsiniz.

Malware byte Link/URL Tarama Özelliği

Link/URL taraması malware byte tarafından sunulan güzel özelliklerden bir tanesidir.

Malwarebytes virüs silme

Bu özellik ile size herhangi bir link veya websitesi bağlantısı üzerinden zararlı yazılım taraması yapar. Böylece tıklamadan önce sakıncalı linkleri ve internet sitelerini bilirsiniz.

Malwarebytes virüs silme Tarayıcı Koruması

Program ilave olarak fidye ve reklam engelleme özelliğine sahip. Ayrıca yüksek bir hızı da üzerinde barındırıyor. Az sayıda tarayıcı ile uyumlu olmasına karşın sunduğu tarayıcı koruması özelliği hafife alınacak bir özellik değil. Üstelik bu kadar hızla hiç değil.

Malwarebytes Antivirüs Oyun Modu

Diğer birçok antivirüs programında olduğu gibi Malwarebytes virüs silme programında da bir Oyun Modu mevcut. Yani oyuncular burada da unutulmamış. Dolayısıyla oyuncu iseniz tercih edebileceğiniz bir güvenlik yazılımı.

Malwarebytes VPN

Premium + Gizlilik planı seçenler için bir VPN hizmeti sunuyor yazılım. Yaklaşık 30 ülkede 300’ün üzerindeki sunucu ile gerçekten kaliteli bir VPN edinmiş oluyorsunuz. Yani Netflix ABD ve Hulu bile izleyebiliyorsunuz.

Hem sınırsız internet hem de yüksek seviye gizlilik kazandıran bu VPN tüm IP ve DNS sızıntı testlerinde tam not alıyor.

Şunu da ilave etmek isterim ki, hiçbir pakete dahil olmayan ve sadece siz isterseniz premium pakete ilave olan VPN hizmeti insana ayrı bir VPN satın olıyormuş hissi veriyor.

Malwarebytes Edinin

Malware byte Kullanım Kolaylığı

Sadece 250 mb civarında bir yere ihtiyacı olan yazılımın kontrol paneli oldukça kullanıcı dostu. Yazılım daha bilgisayarınıza kurulur kurulmaz hemen bir tarama tavsiye ediyor. Yani diğer yazılımlara benzer.

İlk başta biraz karmaşık gelebilecek kontrol panelinden tarama, karantina, rapor ve ayarlara ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıca uygulama ile ilgili değişik şeyleri ayarlayabileceğiniz “uygulama”, koruma ve tarama ayarlarınızı kolaylıkla yapabileceğiniz “koruma” ve “tarama programla” da kullanıcılara sunulan direk ayar seçenekleridir.

Malwarebytes Antivirüs ve Uyumluluk

Bu konuda da Malwarebytes virüs silme  biraz kısa kalabilir. Ama en yaygın olan cihazlara uyumlu. Bilgisayarınızda Windows, Chrome ve Firefox‘a uyumlu olarak kullanabileceğiniz malware byte, Mac ve Android ile de uyumlu bir şekilde kullanılabilmektedir.

Malwarebytes antivirüs

Yani nadir kullanılan cihazları tercih eden teknoloji avcılarından iseniz Malwarebytes anti malware size göre olmayabilir. Ama genellikle yaygın cihazları satın alan ortalama bir teknoloji kullanıcısı iseniz endişelenecek bir konu yoktur.

Müşteri Hizmetleri

Malwarebytes antivirüsün zayıf kaldığı konulardan biri de müşteri hizmetleri bence. Yani her ne kadar çalışan personel bilgili ve profesyonel olsa da çok bekliyorsunuz. Hem telefonla aramalarınızda hem de canlı mesaj desteğinde hizmet almanız biraz uzuyor.

Tabi bunun yanında e-mail ile de müşteri desteği alabiliyorsunuz. Ama bu konuda da dönüş çok hızlı olmuyor.

Dolayısıyla bir problemle karşılaştığınızda veya herhangi bir talepte bulunacağınızda ayrı bir süre planlamanızda fayda var. Çünkü çabucak problemlerinizin çözülmeme olasılığı vardır.

Malwarebytes Edinin

Karşılaştırmalar

Bilinen birçok antivirüs yazılımı ile güvenlik konusunda aynı seviyeleri yakalayabilen program birkaç detayda geride kalıyor. Genel olarak ek özellikler, uyumluluk ve müşteri desteği konusunda zayıf olan malware byte hız konusunda hemen hemen tüm rakiplerini geride bırakabiliyor.

Malware byte ve Norton 360

Malwarebytes antivirüs Norton 360’ın kullanıcılarına sunduğu şifre yönetimi, ebeveyn denetimi ve hırsızlığı karşı koruma gibi ilave özellikler sunmamaktadır.

Tarama hızı konusuna gelince Norton 360 yaklaşık 40 dakikada taramasını bitiriken Malwarebytes virüs silme yaklaşık 10 dakika gibi bir sürede taramasını tamamlayabiliyor.

Norton 360 hemen hemen tüm tarayıcı ve işletim sistemlerine uyumluluk gösterirken malware byte bu konuda da kısıtlı bir profil sergiliyor.

Malwarebytes virüs silme ve McAfee

İlave özellikler bakımından McAfee de Norton gibi oldukça zengindir. Yani benzer şekilde şifre/parola yönetimi, ebeveyn denetimi, güvenli dosya silme/saklama, kimlik koruma gibi ilave özellikler sunmaktadır. Ancak Malwarebytes antivirüs daha önce de söylediğimiz gibi bu konuda zayıf kalmıştır.

Malwarebytes virüs silme 10 dakikalık tarama hızı ile yaklaşık 1 saat süren McAfee tarama süresini açık ara geride bırakmaktadır. Ayrıca tarama sırasında cihazınızı belirgin şekilde yavaşlatan McAfee’den bu konuda da ayrılmaktadır.

Yine uyumluluk konusunda da Norton 360’a benzerlik gösteren McAfee malware byte programını bu konuda da alt etmektedir.

Malwarebytes ücretsiz limitli deneme süresi ile kullanıcılarını karşılarken McAfee tüm özellikleri ile sadece 30 veya 60 günlük para iade garantisi ile kendisini tercih edenlere hizmetini sunuyor.

Sonuç

Evet, bir konuyu da bu şekilde tamamlamış oldum. Umarım faydalı olmuştur. Bu yazımda sizlere Malwarebytes antivirüs ile ilgili detaylı bilgiler verdim. Öncelikle karar almanızda yardımcı olmayı hedeflediğim bu yazıda sizlere Malwarebytes virüs silme programının artılarında ve eksilerinden bahsetmeye çalıştırm

Bu kapsamda sizlere fiyat, performans ve güvenlik konularında teknik bilgi ve tecrübe aktarımı yaparak kendinize en uygun antivirüs programı almanızla ilgili karar aşamanıza katkıda bulunmaya çalıştım.

Bence Malwarebytes antivirüs bazı konularda biraz zayıf gibi görünse de bir antivirüs programının birinci derecedeki sorumluluğunu tam olarak yerine getirebilen bir antivirüs programı. Dolayısıyla size rahatlıkla tavsiye edebilirim.

Güvenli bir internet ortamı ve huzurlu kullanımlar dilerim. Hoşçakalın…

Malwarebytes Antivirüs
Malwarebytes, kişisel iletişim cihazları için geliştirilen bir güvenlik yazılımıdır.
8.4 Puan
Malwarebytes Antivirüs İnceleme Puan Durumu

Malwarebytes virüs koruma programı, geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından kabul görmüş bir antivirüstür. Özellikler yönünden biraz eksik olsa da özellikle fiyat yönünden iddialıdır.

Mahremiyet ve güvenlik
9
Ek özellikler
7
Müşteri Desteği
8
Fiyatına göre Değeri
10
Kullanım Kolaylığı
8
ARTILARI
 • Çok güçlü bir antivirüs
 • Fiyat-performans dengesi
 • Üstün hızdaki tarama süreleri
 • 60 günlük para iade garantisi
EKSILERI
 • Az sayıdaki ilave özellikler
 • Müşteri hizmetleri daha hızlı olabilir
 • Uyumlu olduğu sistemler nispeten az
berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com