En Güncel Mac İçin En İyi VPN Listesi 2024

Sanal Özel Ağ kullanmanın çevrimiçi güvenliğinizi büyük ölçüde artıracağı, gizliliğinizi koruyacağı ve İnternet etkinliğinizi anonim tutacağı bir sır değil. Başlangıçta aşırı teknik bir süreç gibi görünse de IP adresinizi gizlemek için verilerinizi uzak bir sunucudan tünel haline getirerek piyasada tüm süreci kesintisiz ve kolay hale getiren bir dizi kullanımı kolay ve uygun fiyatlı mac için en iyi VPN ürünleri kullanımınızı bekliyor. O zaman başlayalım!

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

Son güncelleme: 26 Mayıs 2024

Mac İçin En İyi VPN ‘ler

Kullandığınız cihazlara ve işletim sistemlerine göre bu tarz yazılımlar değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle şuan okuduğunuz yazının konusu mac için vpn, mac os vpn, mac için en iyi vpn olarak özetlenebilir. Eğer iOS işletim sistemine sahip bir Macbook kullanıyorsanız, Mac VPN sizler için gerçekten önemlidir.

Aşağıda görmüş olduğunuz listede Macbook tarzı iOS yazılıma sahip Mac OS VPN sağlayıcılarını görebilirsiniz. Tüm bu sağlayıcıların farklı özellikleri vardır.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Kendi ihtiyaçlarınıza göre mac vpn programı arıyorsanız, yukarıdaki listeye göz atarak Mac için VPN programı arayışınızı doğru şekilde bitirebileceğinize emin olabilirsiniz.

Mac için VPN indir! Güvende kal!

Ücretsiz bir VPN kullanabilir miyim?

Mac için ücretsiz VPN soran kullanıcılarımız elbette olacaktır. İşte bu yüzden bu konuya da parmak basmaya gerek olduğunu düşündüm. Eğer VPN indir Mac diye bir arama yaparsanız çok sayıda ücretsiz olduğunu söyleyen VPN sağlayıcı ile karşılaşabilirsiniz. Ancak sizlere ne olduğu belli olmayan bu tür Mac OS VPN sağlayıcılarına güvenmemenizi öneriyoruz.

mac için vpn

İnternette ücretsiz olarak sunulan hiçbir yazılım aslında ücretsiz değildir. Çünkü sizlerin onlara sağladıkları verileri bu şirketler reklam şirketlerine ve istatistik tutan birimlere satarlar. Bu yüzden ücretsiz bir VPN aramak yerine farklı adımlar kullanmanızı öneririz.

Örneğin;

  • Yukarıda sunduğumu Mac için en iyi VPN sağlayıcıları listesine göz atın.
  • Bu listede bulunan tüm sağlayıcılar 30 gün para iade garantisi ya da ücretsiz deneme sunmaktadırlar.
  • Satın aldığınız paketten memnun kalmazsanız koşulsuz şartsız aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.
  • Farklı sağlayıcıların deneme sürümlerini kullanarak aylar boyunca vpn indir mac arayışına gerek kalmayacaktır.
Listemdeki her VPN, kullanılabilirlik konusundaki katı kriterlerimi karşıladı. Hız, sunucu konumları, P2P desteği, akış, güvenlik ve kayıt politikaları, fiyat, müşteri desteği ve uyumluluk gibi 15’ten fazla faktörü test ettim.

Bu nedenle Mac için en iyi VPN listeme kesinlikle güvenebilirsiniz.

Mac İçin VPN Kurulumu Nasıl Yapılır?

Mac OS’de VPN kullanmak çok basittir. Çoğu kişi için en iyi seçenek, bu sayfadaki VPN hizmetlerinden birinden özel bir Mac OS VPN istemcisi (uygulaması) kullanmaktır. Bu size tüm sızıntı koruma ayarlarını ve tüm özellikleri verecektir. VPN sağlayıcılarınızın Mac OS istemcisini kullanmak istemiyorsanız, aşağıda ele alacağımız başka seçenekler de vardır.

MacBook Pro, Air veya iMac olsun, Mac cihazınızda nasıl VPN kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır.
  1. Bir VPN hizmeti seçin ve bir abonelik satın alın.
  2. VPN hizmetinizden hesabınıza giriş yapın ve Mac OS uygulamasını indirin.
  3. Uygulamayı açın ve kimlik bilgilerinizi girin (ExpressVPN ile yalnızca hesabınızda bulunan etkinleştirme kodunu girmeniz gerekir)
  4. Bir VPN sunucusuna bağlanın ve VPN hizmetinizi kullanmanın tadını çıkarın.

Mac OS’nizde bu VPN kurulumunu kullandığınızda, ağ ayarları alanınızdan “isteğe bağlı bağlan” seçeneğini seçtiğinizde esas olarak bir “her zaman açık” VPN oluşturur. Bu, Mac OS güvenlik duvarınızla mükemmel çalışacağı ve tüm uygulamaları VPN bağlantısı üzerinden zorlayacağı anlamına gelir. VPN bağlantısı yok = internet bağlantısı yok = trafik her zaman şifreli kalır (sızıntı yok).

Yukarıdaki adımları uygulayarak kill switch ve 256 bit askeri düzeyde şifreleme içeren hotspot shield tarzı Mac os VPN sağlayıcılarını yüksek hızlarda kullanabilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Neden Mac İçin VPN Kullanmalısınız?

Mac için VPN kullanımınız gerçekten çok önemli. Mac cihazlarda wi fi bağlantı hızınızı kısıtlayan unsurlardan kurtulmak için VPN üzerinden İP adresinizi değiştirebilirsiniz. Bant genişliğinizi VPN bağlantısı sayesinde hiç olmadığı kadar yükseltebilirsiniz. Fakat mac için en iyi VPN sağlayıcısını seçmeniz için çok daha fazla sebep var. Sıralayacak olursak;

mac os vpn

Ne yazık ki, tüm Mac VPN uygulamaları güvenli veya hızlı değildir. Bazı “Mac” olanlar, bir sürü kafa karıştırıcı, zaman alan çemberlerden geçmeden Mac’lerde bile çalışmaz. Bu nedenle, her birini test eden gerçek deneyimlerimize dayanarak Mac cihazları için en iyi 5 VPN’i seçtik.

Gizlilik ve Güvenlik – Mac İçin en iyi VPN

Mac VPN kullanarak cihazınızdan internete bağlandığınız ip adresini değiştirebilirsiniz. Böylelikle internette kimse sizi takip edemez. Güvenliğiniz için mac olsun ya da olmasın tüm internet kullandığınız cihazlarda bir VPN kullanmanızı öneriyoruz. Sanal Özel Ağ sayesinde internet alemindeki tehditlerden %100’e kadar korunmuş olursunuz.

mac için en iyi vpn

Adımızdan da anlaşılacağı üzere internet kullanıcılarının gizliliği ve güvenliği bizim için oldukça önemli. Bu nedenle sizi korumak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Coğrafi Engellemeler – Mac için En iyi VPN

Sevdiğiniz dizi ya da filmler farklı ülkelerde çok daha erkenden yayınlanabiliyor. Ya da favori web siteniz devlet otoriteleri tarafından erişime kapatılabiliyor. İşte bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için konumunuzu Mac OS VPN sağlayıcısında değiştirerek istediğiniz ülkeden internete bağlanıyormuş gibi görünebilirsiniz.

Coğrafi engellemeler genellikle ticari unsurlar sebebiyle karşımıza çıkmaktadır. Aşağıdaki başlığı okuyunca zaten ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız.

Netflix USA, Amazon, Hulu ve Çok Daha Fazlası

Seçtiğiniz VPN uygulamasının sunduğu ip adresleri sayesinde istediğiniz içeriğe erişebilirsiniz. Türkiye’de bulunsanız bile Netflix USA ‘nın geniş içeriğine ya da henüz ülkemize giriş yapmamız Amazon Prime gibi servis sağlayıcılarının kütüphanelerine erişebilirsiniz. Çok daha geniş arşivlere sahip olan bu sitelere erişim sağlayabilmek Mac için VPN kullanmanıza gerçekten güzel bir sebep olabilir.

Dizi ve film izlemeyi seviyorsanız yüksek hızlarda hizmet sağlayan bir sanal özel ağ kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle Netflix ve diğer tüm platformları sıkıntısız bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sansürü Aşın

Mac için VPN kullanarak devlet tarafından ya da farklı sistemler yüzünden sansürlenen tüm sitelere erişim sağlayabilirsiniz. Bugüne kadar ülkemizde çok sayıda internet sitesi sansürlendi. Ayrıca toplumu ilgilendiren önemli ve kritik olaylar olduğunda ne yazık ki devlet internet erişimini kısıtlıyor.

Kaplumbağa hızında bazı sitelere girmek için çaba sarf ediyorsanız, mac os vpn kullanarak yüksek hızda ve sansürü atlatarak istediğiniz sitelere erişim sağlayabilirsiniz. Mac VPN internet deneyiminizi oldukça daha fazla güzelleştirecektir.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sonuç

Bugünkü yazımda mac için en iyi vpn arayışına sahip olan takipçilerimizin sorunlarını çözecek önerilerde bulundum. Mac için VPN kullanacaksanız benim size önerim ExpressVPN olacaktır. Listede bulunan diğer vpn sağlayıcıları da son derece iyi ve güvenilirdir fakat hem fiyatlandırma hem de sunduğu özellikler bakımından bu sağlayıcı sizleri memnun edecektir.

Gizlilik ve Güvenlik sitesi olarak kullanıcıların her türlü yazılımsal ihtiyacını karşılayabilecek, en güvenilir ve doğru yazılımları sizlere tanıtmaya çaba gösteriyoruz. Eğer Mac OS VPN listesindeki herhangi bir sağlayıcıyı denediyseniz, lütfen yorumlar kısmından bizlere düşüncelerinizi yazın.

Bizi takip etmeye devam edin. Böylelikle gizliliğiniz ve güvenliğiniz artacaktır. Yazıyı okuduğunuz için çok teşekkürler, yorumlarınızı bekliyor olacağız.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com