Herhangi Bir Yerden La Liga Maçları Nasıl İzlenir?

La Liga maçları, Cristiano Ronaldo’nun kaybına rağmen 2019-2020’de hala oldukça etkileyici. La Liga teknik futbol açısından tartışmasız dünyanın en iyi ligi olmaya devam ediyor. Real Madrid bu sezon mücadele ederken Atletico Madrid, şampiyonluk için Barcelona’ya meydan okumak için yüksek çaba sarf ediyor.

Popüler La Liga yayıncıları arasında İspanya’da Movistar, Gol ve beIN LaLiga, Birleşik Krallık’ta Eleven Sports, ABD ve Avustralya’da beIN SPORTS, Meksika’da TDN ve Arjantin’de DirecTV Sports bulunmaktadır. Ne yazık ki, hepsi kendi bölgelerine coğrafi olarak sınırlandırılmıştır. Yani diğer ülkelerden izlenememektedir.

İyi bir VPN, coğrafi engelleri aşmanıza ve her yerde, her yayıncıda her la liga maçları nı izlemenize olanak tanır. Size nasıl çalıştığını göstereceğiz, ancak önce test sonuçlarımıza göre La Liga’yı izlemek için en iyi VPN’lere bir göz atacağız.

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

La Liga Maçları Hani Kanalda?

İspanya’nın en prestijli ligi olan La Liga futbol liginin 19-20 sezonu, pandemi nedeni ile 11 Mart tarihinde ara vermişti. Yeniden başlayacağı duyurulan La Liga Maçları, Türkiye’de D-Smart‘ta yayınlanacak.

Adından söz ettiren, Eden Hazard, Gareth Bale, Lionel Messi gibi inanılmaz iyi yıldızlara ev sahip olan ve öncelikle Barcelona ve Real Madrid’in Türkiye’de de fazlaca fanı bulunan La Liga liginin yayınlanma haklarını Türkiye’de hiç bir platform satın almamıştı, bu nedenle 13 hafta süresince La Liga maçları Türkiye’de yayınlanmamıştı.

la liga maçları

Gündemi değiştiren haber ise 28 Kasım Perşembe günü geldi. Yayın platformu D-Smart la liga maçları nın yayın hakların 3 seneliğine satın aldı.

Yayınlanmama süreci tam 28 Kasım tarihinde bir açıklığa kavuştu. D-Smart platformu, şöyle bir açıklamada bulunarak futbol fanları mutlu etti. La Liga maçları nın yayın haklarını 3 senelik satın aldılar. Siz spor aşıkları D Smart – Smart Spor üzerinden maçları canlı şekilde izleyebilme imkanına sahipsiniz.

Fakat D Smart bildiğiniz gibi ücretsiz değil. Primera division live izlemeniz için her ay cebinizden minimum 50 TL gibi bir meblağ çıkarmanız gerekmektedir. Bunu ödemek istemiyorsanız ve kaliteli profesyonel bir şekilde primera division live izlemek istiyorsanız makalemi okumaya devam edin.

ExpressVPN Edinin
30 gün para iade garantisi

VPN ile Primera Division Live İzle

VPN kullanarak nasıl Primera Division Live yani canlı izleyebileceğinizi açıklıyorum. Üstelik, full reklamlı, virüslü iğrenç yayınlardan değil. Diğer ülkelerdeki orjinal yayınları ücretsiz bir şekilde İspanya’daymışsınız gibi izlemenizin bir yolu var. Bunun için:

  • Aşağıdaki oluşturduğum en iyi VPN listesinden birine tıklayın.
  • Gittiğiniz resmi web sitesinden, VPN servisine kayıt olun.
  • Size uygun olan aboneliği seçin.
  • VPN kurulum dosyasını indirin.
  • İndirdiğiniz kurulum dosyasını açın ve yükleyin.
  • Yüklediğiniz VPN uygulamasını açın.
  • Menüden temsili sunucular arasından, ücretsiz La Liga Maçları nın yayınlandığı ülkede bulunan temsili sunucuyu seçin.
  • O ülkedeki yayın yapan kişinin yayınını açın ve Primera Division Live keyfini doyasıya yaşayın.

primera division live

İspanyol Ligi Canlı izlemek için en iyi VPN’ler

Aşağıdaki VPN servisleri listesini oluşturmak için onlarca farklı VPN’i test ettim. Aşağıdaki servisler i̇spanyol ligi canlı maçları izlemek için en iyi VPN servisleridir. Bu listeyi oluştururken tamamen objektif davrandım ve güvenilirlik anonimlik ve hız kavramlarını dikkate aldım. Aşağıdaki listeden herhangi bir VPN servisini kullanırsanız ispanyol lig maçları canlı izlerken herhangi bir gecikme donma ya da takılma yaşamazsınız. Bununla birlikte güvenilirlik konularından en iyi olan VPN servisleridir bu VPN listesinde bulunan markalar. Bu nedenle hem ispanyol ligi yayını keyfini çıkatırken siber güvenliğinizi de maximum seviyeye çıkarırsınız. Şimdi gelelim listeye;

“Ücretsiz VPN Servisleri De Var Onları Neden Kullanmamalıyım?”

Evet, Ücretli VPN yerine Ücretsiz VPN seçmenin çok cazip olduğunu biliyorum. Benim de internet hizmetleri için ödeme yapmaktan kurtulmanın yollarını arama alışkanlığım var. Ancak konu VPN’ler olunca alacağınız risk göz ardı etmek istemeyeceğiniz kadar büyük. Bunun nedeni, VPN Sağlayıcınıza güvenebilmeniz gerektiğidir. Ücretsiz bir hizmet kullandığınızda, aranızda güvene değer yoktur. Esasen bir VPN Hizmeti için ödeme yaptığınızda, temeldeki Sunucu ağını ve bunların şifrelemesini satın almıyorsunuz. Tüm bilgilerinizi gizli ve güvende tutacaklarına dair ortaya çıkacak bedeli vermiş oluyorsunuz.

la liga maçları

Öyleyse fark nedir? Neden bazılarının ücretsiz sunduğu bir şey için ödeme yapmalıyım? Dediğim gibi, en büyük neden, onlara güvenmenin bir yolunun olmaması. Dışarıda yasal Ücretsiz VPN sağlayıcıları varken, kolayca bir virüs indiriyor veya bir çeşit kötü niyetli VPN’e bağlanıyor olabilirsiniz. Çoğu Ücretsiz VPN Sağlayıcısı genellikle internette yaptıklarınızı kaydeder. Üstelik tam olarak da VPN’in amacı anonimlik ve siber güvenliğinizi sağlamak iken. Hangi siteleri ziyaret ettiğiniz ve bu sitelerdeyken ne yaptığınız gibi şeyleri kaydederler. Bunu bir adım öteye taşıyıp e-posta adresi, isim, telefon numarası, kredi kartı vb. gibi kişisel bilgilerinizi karaborsada bile satacak olanlar var. Ücretsiz vpn kullanıyorsanız internette yaptığınız hemen hemen her şey başkasına  verilmek için hazır demektir. Çünkü eğer bir ürün ücretsizse burada ürün sizsiniz demektir. Sizin yaptıklarınız ve bilgileriniz satılarak kar edilmektedir. Yoksa o devasa maaliyetlere sahipler sunucular barınamazlardı.

Bu Ücretsiz VPN Sağlayıcıların bir başka kötü kalitesi de, ziyaret ettiğiniz sitelere reklam göndermeleridir. Bu başlı başına çoğu insan için korkunç bir şey değildir. Bununla ilgili en büyük sorun, zorladıkları reklamların çoğuna güvenememenizdir. Bu ücretsiz hizmetler arasında ortak bir özelliği, izleme başına ödeme reklam hizmetlerini kullanacak olmalarıdır. Bu hizmetler, Hackerların tipik olarak virüsleri dışarı atmak için kullandıkları hizmetlerle aynıdır. Yani, VPN sizi koruyor ve işini yapıyor olsa dahi size gösterdikleri reklamlar bilgisayarınıza zarar verebilir.

Yani Primera Division Live izleyeceğim derken başınıza bela alabilirsiniz. Bu nedenle ücretsiz VPN kullanmayın. Hata şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, VPN kullanmamak, ücretsiz VPN kullanmaktan daha güvenlidir!

ExpressVPN Edinin
30 gün para iade garantisi

VPN’in Diğer Faydaları

VPN sayesinde Primera Division Live izleyebileceğinizden bahsettik. Peki VPN sadece bu tür yayınları ücretsiz izlemeyebilmeniz için mi var? Hayır. VPN’in esas çıkış amacı güvenlik ve gizliliktir. Adı üstünde “Virtual Private Network“.

Güvenlik:

Güvenli bir VPN servisi ile siber güvenliğinizi maximum seviyeye çıkarabilirsiniz. Peki nasıl? VPN servisleri sizin internet bağlantınızı şifreler. Evinizdeki güvenli internet ile çevrimiçi olduğunuzda güvenliğiniz sağlamasının ötesinde pek de güvenilir olmayan kamuya açık yerlerde de bağlantınızı şifreler. Bu kamuya açık bağlantılarda VPN kullanmadığınız takdirde, çok kolay size zarar verebilecek kötü niyetli kişilerden sizi korur.

Gizlilik:

VPN ile internete bağlanmak için temsili sunucular kullanırsınız. Siz İstanbul’dasınızdır, VPN ile İngiltere’deki vekil sunucuya bağlanırsınız. Yaptığınız tüm işlemler o vekil sunucu üzerinden yapılır. Bu şekilde sizin internette ne yaptığınızı VPN servisi dahil kimse bilemez. Tabii bu durum sadece yukarıda hazırladığım listedeki gibi güvenilir VPN servisleri için geçerlidir.

Bu nedenle La Liga maçları izlemek için kullanacağınız VPN size pek çok artıyı birlikte getirir. İnternette kalkan görevi görür.

Özetle:

Canlı ispanyol ligi çevrimiçi izlemek Türkiye’de ücretsiz olarak pek mümkün değil. Diğer ülkelerde ücretsiz bir şekilde izlenebiliyor. Siz de o ülkedeymişsiniz gibi izleyebilmeniz için VPN kullanmalısınız. Ama her VPN’i değil! Bunun için birçok VPN servisi denedim ve güvenilir bir liste çıkardım. Primera lig maçları canlı , Primera division live izlemek için yukarıdaki VPN servislerinden herhangi birini kullanabilirsiniz. Ama Primera division live izleyeceğim derken ücretsiz bir VPN kullanarak başınıza bela açmayın. Bununla birlikte VPN kullanmanız siber güvenliğinizi ve gizliliğinizi sağlar.

Her şeyi öğrendiğimize göre, iyi seyirler!

Berat Y.

Seyahatlerim boyunca birçok yazılım denedim. Her zaman en iyi VPN veya virüsten koruma yazılımını bulmaya çalışıyorum. Ve bulgularımı burada sizlerle paylaşıyorum, incelemelerimde. Umarım aradığınızı bulursunuz!

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com