Kodi İçin En İyi VPN Listesi 2024

Oldukça popüler bir açık kaynaklı yazılım olan Kodi, gelişmiş özelleştirme seçenekleri ve çok sayıda eklenti içeren en iyi ev sineması seçeneklerinden biridir. Özel bir eğlence deneyimi sunarak akış ve medya yönetimini bir üst seviyeye taşımaktadır. Cihazınıza yükleyerek, klavyelerden oyun kumandalarına ve uzaktan kumandalara kadar hemen hemen her şeyi yönetebileceğiniz şık ve modern bir arayüz sunar.

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

Son güncelleme: 26 Mayıs 2024

Kodi İçin En İyi VPN Hangisi?

Ancak Kodi yazılımının asıl işe yaradığı nokta, özelliklerini çok sayıda üçüncü taraf eklentisiyle genişletme yeteneğidir. Video eklentileri, tüm filmlerini ve dizilerini tek bir yerde bulundurmayı seven hevesli izleyiciler arasında özellikle popülerdir.

Kodi’nin eklentileri ile en sevdiğiniz Amazon ve Hulu şovlarına tek bir uygulamadan erişebilirsiniz. İşte bu yazıda Kodi için kullanabileceğiniz en iyi vpn kodi yazılımlarını sizler için inceleyeceğiz. Kodi vpn yazımız sizlerle.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Kodi İçin En İyi VPN Nasıl Seçilir?

Bu ana başlık altında kodi vpn seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini inceleyeceğiz. Farklı vpn lerle farklı sonuçlar alabileceğiniz için yapacağınız seçimin oldukça düzgün olmasına dikkat etmelisiniz. O zaman başlayalım.

Sunucu Kapsamı

Hangi ülkelere sızmak istediğinize bağlı olarak, VPN kodi seçimi bölgede geniş bir sunucu kapsamı sağlamalıdır. Bir veya iki sunucu yeterli değildir, bu nedenle Kodi kullanıcıları için rekabet söz konusu olduğunda niş ve küçük sağlayıcılar genellikle oyun dışındadır ve işimizi görmezler.

Popüler noktalara olan erişim sizlere rahat bir VPN kullaımı sağlayacağından, farklı kıtalardaki büyük ülkelerde sunuculara sahip olan bir vpn seçimi yapmanızı öneririz. Böylelikle herhangi bir sunucuda problem olduğunda, farklı bir sunucu seçerek kesintisiz kullanıma devam edebilirsiniz.

Hızlar ve Protokoller

Film ve dizi sitelerinde akış ve torrent için hızlı bir bağlantı istiyorsunuz. Bir VPN’de, yüksek hız çeşitli faktörlere bağlıdır – yerel hızlarınız, VPN kodi sunucularının performansı ve yükü ve VPN protokolleri.

Protokoller, şifreleme kullanarak veya kullanmadan bağlantınıza özgü güvenlik seviyesini belirler. Güçlü şifreleme anlaşılır bir şekilde daha düşük hızlara dönüşür, ancak size göz kamaştırıcı bilgisayar korsanlarına ve İSS’lere karşı en iyi korumayı sağlar. Kötü şifreleme protokolleri veya hiçbir şifreleme protokolü yüksek hızlar sunar ancak güvenlik kusurları ile birlikte gelir. Ağır ağır tekniklere girmeden, protokoller hakkında kısa bir açıklama:

  • SSTP güvenlik duvarlarını atlar ve mükemmel hızlar sağlar, ancak Microsoft ve NSA’nın arka kapısı vardır.
  • L2TP çok güvenlidir ve kurulumu nispeten kolaydır, ancak hızlar yavaş olabilir ve güvenlik duvarlarını her zaman atlamaz.
  • OpenVPN, kaçan güvenlik duvarlarında son derece güvenli ve etkilidir, ancak oldukça tekniktir ve tüm mobil platformlar bunu desteklemez.
  • IKEv2 güvenli ve birçok platform tarafından destekleniyor. O kurmak kolaydır da var ve büyük hızları sağlar, ancak bazı ISS’ler kolayca bloke ederler.
  • PPTP, şifrelenmemiş olduğu için süper hızlıdır, kill switch özelliği yoktur ve bu nedenle sıfır koruma sağlar, ancak akışı kolaylaştırır.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Desteklenen Cihazlar ve VPN İstemcisi

İşinizi görecek bir kodi VPN, genellikle OpenVPN GUI’den daha kolay olan yerel VPN yazılımı sunar. Bununla birlikte, yerel yazılımların yalnızca belirli işletim sistemlerinde mevcut olabileceğine dikkat edin.

Böylece, altı eşzamanlı bağlantıya izin veren, ancak kurulumun manuel olması nedeniyle cihazlarınızın yarısına nasıl ayarlanacağını bilmeyen büyük bir VPN ile sonuçlanabilirsiniz.

Geçmiş Kaydı

Kodi kullanıcıları ISS’lerin takibi altında olduğundan, VPN’nizin sizin adınıza sizi gözetlemediğinden emin olmak istersiniz. Etkinlik ve bağlantı günlüklerine yakından dikkat ederek sağlayıcıların gizlilik politikalarını ve hizmet şartlarını okuyun.

vpn kodi

Her şey araştırma sağlayıcılarında gereken titizliğe bağlı. Bekleyebileceğiniz hizmet düzeyi hakkında daha iyi bir fikir edinmek için abone olmadan önce geri ödeme politikalarını incelemek ve müşteri hizmetlerine ping atmak istiyorsunuz.

Yukarıda sizlerle paylaştığımız Kodi için en iyi VPN listesi, geniş bir sunucu kapsamı, OpenVPN, mükemmel hızlar ve teknik olmayan kurulum istediğimizden çoğunlukla işe yarayan en iyi VPN sunucularıdırlar. Bu vpn lerle tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kodi İçin VPN Kurulumu Nasıl Yapılır?

VPN’yi genellikle Kodi’nin kendisine yüklemezsiniz. Bunun yerine, Kodi ile kullandığınız cihaza yüklersiniz.
  1. Seçtiğiniz (mesela önerdiğimiz ExpressVPN) VPN’ye kaydolur ve uygulamalarını web sitelerinden yüklersiniz.
  2. Bundan sonra, bitene kadar yükleyici sihirbazının talimatlarını izlemeniz yeterlidir.
  3. Ardından VPN’ye bağlanın ve istediğiniz sunucuyu seçin.
  4. Şimdi Kodi’yi başlatabilir ve istediğiniz içeriği yayınlamaya başlayabilirsiniz.

kodi icin vpn listesi

Bu adımları kullanarak yukarıda sizlerle paylaşılan vpn kodi listesi içerisinden kodi için en iyi vpn sunucusunu rahatlıkla kurabilirsiniz.

Ücretsiz VPN Nasıl Kurulur?

İnternette hiçbir şey ücretsiz değildir. Ücretsiz gibi görülen tüm ürünlerde aslında sizin bilgileriniz kullanılır. Bu nedenle ne olduğu belli olmayan VPN’leri kullanmayın. Bunun yerine 30 gün içinde para iade garantisi ya  da ücretsiz deneme sürümü veren ExpressVPN tarzı VPN’lerden birini kodi vpn için kullanabilirsiniz.

VPN Kodi İçin Neden Gereklidir?

Şimdi bu mucizevi yazılım Kodi için vpn neden gereklidir sizlere açıklayacağız. Yazının devamını okuyarak Kodi için en iyi vpn yazılımını seçerken daha rahat davranabilirsiniz.

Gizlilik

Kodi, cihazlarınızı Ortadaki Adam (MITM) saldırılarına karşı oldukça hassas hale getirebilirken, eski eklentiler güvenlik delikleriyle problemler yaşamanıza sebep olabilir. Bazı eklentiler ise direkt olarak kötü amaçlı işlerde kullanılmak için oluşturulmuş yazılımlardır. Bir VPN yani Sanal Özel Ağ, Kodi trafiğinizi şifreler, böylece kötü niyetli tarafların buna müdahale etmesini ve bir MITM saldırısı açmasını imkansız hale getirir.

ISS’lerin Gözetlenmesi

Kodi’yi VPN olmadan kullanmanın bir başka gerçek tehlikesi, Türkiye’de İnternet Servis Sağlayıcıları yani ISS’lerin devlet tarafından gözetlenebilir olmasıdır. ISS’nizin Kodi’yi kullandığınızı bildirebileceğini bildiğiniz için Kodi trafiğinizi bir VPN ile şifrelemeniz ve gizlemeniz faydalı olacaktır.

Buna ek olarak, Kodi kutuları biraz teknik olduğundan, acemi kullanıcılar gittikçe artan şekilde yasa dışı kabul edilen önceden yüklenmiş satın almayı tercih ediyorlar. Bu yüzden kendi kutunuzu kurmak en iyisidir.

Gördüğünüz gibi, trafiğinizi şifrelemek günümüzün karmaşık yasal ortamında bir gizlilik ön koşuludur. Telif hakkı trolleri Kodi kullanıcılarını avlıyor ve İSS’ler dahil olmak üzere işbirliği yapıyor. Kodi vpn kullanmak durumunda olduğunuzda haksız DMCA bildirimlerinden ve davalardan koruyabilirsiniz.

Sansür

VPN kodi kullanarak sansürleri engelleyebilirsiniz. Birçok ISS, birçok web sitesine, Kodi eklentisine ve akışına erişimi engellemek için belirli güvenlik duvarları uygular. Kodi için VPN olmadan bu blokların etrafında bir yol yoktur. Ayrıca farklı sitelere de giriş yaparken VPN kullanmanızı tavsiye ederiz.

kodi vpn

Ülkemizde sürekli engellenen ve trafiği denetlenen siteler vardır. Kimi siteler gerçekten işe yarayan ya da favori sitelerimiz olabiliyor. Böyle sitelere erişim sağlamak ve sansürü engellemek için kodi vpn kullanabilirsiniz.

Sonuç

Akış özgürlüğü ve çevrimiçi gizlilik konusundaki küresel eğilimler korkunç görünüyor. Gizlilik ihlali yasaları birçok ülkede gün geçtikçe kötüleşirken, telif hakkı köpekbalıkları interneti kişisel sharknado oyun alanlarına dönüştürdü. Ne yazık ki, Kodi kullanmak, güvenlik kusurlarına sahip olduğu için sizi ciddi bir güvenlik ihlali riskiyle karşı karşıya bırakır. Kodi için güvenilir bir VPN ile çevrimiçi gizliliğinizi, güvenliğinizi ve özgürlüğünüzü koruyabilirsiniz.

ExpressVPN kullanarak arzu ettiğiniz Kodi Vpn deneyimini yaşayabileceğinizden eminiz. Gizli ve güvende kalmak için bizi takip etmeye devam edin. Görüş ve önerilerinizi yorumlarda paylaşırsanız seviniriz. Teşekkürler!

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com