Ivacy VPN İncelemesi

Merkezi garip ve muhteşem ada ulusu olan Singapur’da bulunan Ivacy VPN, müşterilerinin çevrimiçi deneyimlerini 2007’nin başından beri korumaktadır. VPN pazarında etkileyici on yılı aşkın görev sürelerine rağmen, İvacy hala nispeten bilinmeyen bir marka. PMG Private Limited çatısı altında faaliyet gösteren İvacy, anlaşılır derecede gizli bir şirkettir. Bu çok garip. Çünkü, 2010’da, devrimsel bölünmüş tünelleme (split tunneling) konseptini ortaya çıkarmaktan sorumlu olan Ivacy’nin teknoloji ekibi idi. Tüm bunları aklımda tutarak, bu nispeten bilinmeyen VPN’in “Büyük Ligler” de oynayabildiğini görmek için Ivacy’yi incelemeye karar verdim.

Ivacy Edinin
Ivacy VPN Satın Al

Eğer Ivacy VPN ilginizi çekiyorsa yandaki butona tıklayarak hemen satın alabilirsiniz.

Son güncelleme: 14 Nisan 2024

Tanıtım

VPN ormanında yeni gelenler, düşük fiyatlar ve iyi müşteri hizmetleri ile pazarda kendilerine bir yer oluşturuyor ve bu iyi bir şey. Ancak çoğu zaman hizmetin kalitesi rekabet savaşı lehine ihmal edilir. Bunun da olması çok yazık. Neyse ki, Singapur’dan gelen bu VPN’nin tamamen farklı bir stratejisi var. Oldukça geniş bir ağa sahiptirler ve sistemleri, müşterilerin sürekli bant genişliğinden emin olmasını sağlayacak kadar yapılandırılmıştır.

100’den fazla konumda 450’den fazla sunucuyla Ivacy VPN kapsamı en üstte. Ama tek performans bu değil. Özellikler açısından da bu sağlayıcının, özellikle bağlantınızın amacına göre mümkün olan en iyi sunucuyu seçen Akıllı Amaç Seçimi ile doğrudan büyük lige düştüğünü göreceğiz.

Ivacy VPN : Planlar ve Fiyatlandırma

ivacy vpn fiyatlandırma

Ivacy VPN’in sadece bir tane planı var. Bu işleri daha basit hale getiriyor. Karar vermeniz gereken tek şey Ivacy VPN aboneliğini ne kadar süre alacağınız. Tabii ki, aboneliğiniz ne kadar uzun olursa hizmet o kadar ucuz olur. Örneğin, 1 aylık abonelik alacaksınız ayda 9.95 dolara denk geliyor. Eğer 1 yıllık abone olacaksanız aylık 3.33 dolar ediyor. İki yıllık alacaksanız aylık fiyatı 2.25 dolara denk geliyor.

Ayrıca Ivacy VPN’in aylık aboneliğinde 7 günlük, yıllık ve iki yıllık aboneliğinde ise 30 günlük para iade garantisi var. Yani kredi kartınızla 7 günlük deneme sürümü alabilirsiniz. Eğer yedi günün sonunda beğenmezseniz, aboneliğinizi iptal edip paranızı geri alabilirsiniz.

Ivacy Edinin

IvacyVPN Detayları

ÖZELLİK DEĞERİ
Sıfır kayıt? Evet, verileriniz ve kimliğiniz güvende
Torrentler ile uyumlu mu? Evet
Netflix US, FR, JP, UK, AU, DE, CA
Çoklu Giriş Eklentisi 5 eşzamanlı bağlantı
Kapsanan ülkeler 56+
Desteklenen işletim sistemleri Android, iOS, Windows, MacOs, Linux, Chrome, Raspberry pi, Kodi, Kindle, Windows Phone
Para İade Garantisi 30 Gün
Protokoller TCP, UDP, L2TP, IKEV
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Güçlü: AES 256 bits
IP Adresleri Açıklanmıyor
Sunucular 1.000+

IvacyVPN Kullanımı

Ivacy VPN indir

Ivacy VPN indir ve kurmaya başlamak çok kolay. Kullanmak istediğiniz cihaza Ivacy VPN indir ip kurulumunu yaptıktan uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kurulumu yapmak çok kolay. Yapmanız gereken tek şey VPN’in internet sitesinden uygulamayı indirmek ve yüklemek.

VPN Ivacy ve Netflix

Video yayın servislerine gelince İvacy; Netflix, Hulu ve BBC iPlayer gibi sitelere erişim sağlayabiliyor. Ki, bunu yapmak da kolay bir iş değil. Hızı, takılma veya donma olmadan izlemek için kesinlikle yeterlidir.

VPN Ivacy ve Netflix

Ancak küçük sunucu sayısı bu erişimlerin sonsuza kadar güvenilir olmayabilir anlamına geliyor. Yani, VPN Ivacy ile şimdilik Netflix’e girebiliyorsunuz ama bunun ne kadar devam edeceği belirsiz.

Ivacy Edinin

IvacyVPN ile Torrent İndirme

İvacy, özel P2P sunucularında torrentlere izin verir. Ayrıca Kodi için özel sunucuları da var ve bant genişliği kısıtlaması olmadığından istediğiniz kadar torrent indirebilir ve video izleyebilirsiniz. Aslında, İvacy, bu tarz torrent faaliyetleri için optimize edilmiş sunuculara bile sahiptir.

ivacy vpn torrent

IvacyVPN torrent’i desteklemekle kalmayıp kullanıcılarını torrent kullanmaya teşvik ediyor. Yani, IvacyVPN’i torrent ve benzeri işler için kullanacaksanız sizin için en iyi VPN tercihi olacaktır.

Ivacy Edinin

VPN Ivacy Özellikleri

Kill Switch

İvacy, VPN bağlantınızın kesilmesi durumunda güvende kalmanızı sağlayan kullanışlı bir özellik olan kill switch’e sahiptir. Kill switch, VPN bağlantınız kesildiğinde bilgi sızıntısı olmasın diye internet bağlantınızı da keser. Sadece iki saniye sonra tekrar bağlansanız bile, yine de güvende olmak istersiniz çünkü bu iki saniye boyunca çok şey olabilir.

ivacy vpn kill switch

Kill switch genellikle çalışma eğilimindeyken, geçmişte çalışmadığı birkaç örnek yaşandı. Ayrıca Ivacy kayıtları saklamaz; yalnızca sunucularına yapılan giriş denemelerinin kayıtlarını tutar.

Smart Purpose

İvacy, Akıllı Amaç Seçimi (Smart Purpose) adı verilen gerçekten benzersiz bir özelliğe sahiptir. VPN’e bağlanmadan önce, uygulamada bağlantınızın amacını belirtebilirsiniz ve en iyi kullanıcı deneyimini elde etmek için mümkün olan en iyi sunucuyu otomatik olarak seçip bağlanacaktır.

Multiport

Engellenmeyen veya kısıtlanamayanları bulmak için bağlantı noktalarını otomatik olarak tarayan bir özelliktir. Bu, normal VPN bağlantı noktaları bir güvenlik duvarı tarafından engellendiğinde sansürün üstesinden gelmek için yararlı olabilir.

Split Tunneling

Split tunneling özelliğini uygulamaların ve web sayfalarının VPN bağlantınızı atlamasına izin vermek için kullanabilirsiniz.

Örneğin, VPN ile Amerikan sunucusuna bağlıyken sadece Türkiye’den erişilebilecek bir siteye girmek istiyorsunuz. Split tunneling özelliği ile bunu yapmanız mümkün. Kısacası, istediğiniz uygulamalar sizin bağlı olduğunuz VPN sunucu konumuna bağlı olmayacaklar.

Ivacy Edinin

Yüksek Kalitede Güvenlik

Güvenliğe gelince, İvacy sizi gerçekten koruyor. Askeri sınıf 256 bit şifrelemeli OpenVPN, PPTP, SSTP, L2TP ve IKEv2’yi içeren standart güvenlik paketine ek olarak, IPv6 sızıntı koruması ve DNS sızıntılarını önleyen güvenli bir DNS eklentisi de var. Daha önce bahsettiğim kill switch ve split tunneling özellikleri de VPN Ivacy’nin güvenilir olmasında rol oynuyor.

VPN Ivacy Windows İstemci İncelemesi

Arayüzü

VPN servis sağlayıcıları günümüzde müşterilerine günlük web kullanımlarında programı neredeyse görünmez yapacak bir arayüz sunmayı hedeflemektedir. İvacy bunu çok iyi yapıyor, endişelenecek başka bir şey asla yokmuş kadar akıcı ve rahat bir arayüz sunuyor.

ivacy vpn arayüzü

Birkaç dakikadan fazla sürmeyen Ivacy VPN indir ve yüklemesinden sonra, tercih ettiğiniz protokolü (veya istemcinin sizin için seçmesine izin verebilirsiniz) ve bir VPN kullanma amacını (örneğin torrent) seçebilirsiniz. Bağlanmak istediğiniz sunucuyu da seçebilirsiniz, torrent için kullanmak istiyorsanız P2P’ye izin verildiğinden emin olun.

Ivacy Edinin

Genel Ayarlar

İvacy’nin ayarlar bölümünde bu VPN programını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Daha önce bahsettiğim kill switch, split tunneling gibi özellikleri açıp kapayabilir ve bir güvenlik protokolü seçebilirsiniz.

ivacy vpn ayarlar

Bu ayarlar dışında çoğu programda bulunan genel ayarlar da (Windows ile programı başlat, programı kapatınca bağlantıyı kes…) İvacy’de mevcut.

Diğer Uygulamalar

Bu VPN sadece Windows’u desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda Android (akıllı telefonlar, tabletler) ile çalışan tüm cihazlarınızı, iOS (iPhone ve iPad) ve macOS ile de çalışıyor. Ayrıca, arayüzü kullanımı tüm uygulamalarda benzer bir özellik gösteriyor.

Ivacy VPN Destek

Destek

İvacy, farklı ortamlar için 7/24 müşteri desteğine sahiptir. Canlı sohbet birkaç dakika içinde çalışır. Ayrıca e-posta, Facebook’tan mesajlaşma ve bir iletişim formu da var. Müşteri hizmetleri soruları birçok çözümle profesyonel bir şekilde yanıtlıyor. Bu tek başına İvacy’yi en iyi VPN’lerden biri olarak öne çıkarıyor.

Sonuç

Ivacy VPN zengin özelliklere sahip ve her geçen gün daha da büyüyen bir VPN. İvacy bir süredir var (2007’den beri) ve bu VPN’deki yeni gelişmeleri görmeyi çok seviyoruz.

Singapur menşeili bu VPN ihtiyacınız olan her şeyle birlikte geliyor: iyi güvenlik ve şifreleme, kill-switch, 100’den fazla konumda sunucu, Netflix ve BBC iPlayer’a erişim ve torrent ve Kodi için özel sunucular.

Buna ek olarak Ivacy, 7/24 kullanılabilen mükemmel bir müşteri hizmetleri sunar.

8 Puan
Ivacy İnceleme Sonucu: İyi

Gizlilik ve Güvenlik
8
Özellikler
8
Hız ve Performans
8
Fiyat Performans
8
Kullanım Kolaylığı
8
ARTILARI
  • Daha uzun planlar için uygun
  • En gelişmiş güvenlik
  • Kullanıcı kaydı yok
  • Bütün özellikler bütün kullanıcılara açık
  • Kaliteli müşteri hizmeti
EKSILERI
  • 1 aylık bir plan satın alırsanız pahalı
berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com