IPVanish VPN

IPVanish incelemesi

IPVanish 15 yıldan fazladır VPN pazarında bulunmaktadır ve eğer bir online oyuncu iseniz büyük olasılıkla ismini ve hünerlerini duymuşsunuzdur. En önemli özellikleri yüksek güvenlik duvarı (NAT firewall dahil) sunucularının hızı (ki çoğu oyuncunun VPN seçimi oluyor) ve tabii ki kullanım kolaylığı. Bu sizin için doğru olan VPN mi ? Aşağıda tam analizini okuyun.

IPVanish VPN, Yüksek hız ve üstün koruma gerektiğinde

IPVanish her ne kadar da oyuncular için tavsiye edilse de, tüm internet kullanıcıları için de önerilmektedir. Oyuncular tarafından tercih edilmesinin ana sebebi yüksek hızlı olması diğer normal kullanıcılar için de önemli bir faktör haline geliyor. Oyun oynarken her milisaniyenin ne kadar önemli olduğu aşikar, onun için yüksek hız ve en iyi bağlantı tartışılmaz hale geliyor.

Çok iyi bağlantı ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan 750’nin üzerinde bulunan sunucuları sayesinde, IPVanish, güvenilirliği, hızı, IP adres gizliliği ve kusursuz HD görüntü kalitesi ile zirvenin başında geliyor.

Son olarak IPVanish tüm platformlar üzerinde rahatça kullanılabilir ve hatta yerel uygulamalar ile birebir kullanılabilmektedir.

IPVanish için Özet Tablosu

ÖZELLİKDEĞERİ
Logs Hiç Log olmaması
Torrents Torrent’lerin kullanabilirliği
Netflix Netflix ile uyumlu değildir ve kullanılamaz
Çoklu Giriş Eklentisi Aynı anda 10 giriş imkanı
Uygulanan Ülkeler 60 ve üzeri
Uyumlu Programlar PC (Windows, Mac, Linux), Android, iOS, Uyumlu rüterler
Para İade Garantisi 7 Gün
Protokoller OpenVPN, PPTP, L2TP/IPsec
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Askeri 256 bit
IP Adresleri 40,000 ve üzeri
Sunucu 1,000 ve üzeri

IPVanish’in en Önemli Özellikleri

NAT Güvenlik Duvarı (Firewall) ve DDoS Güvenlik

Güvenlik duvarı üyelikle ile beraber ücretsiz olarak veriliyor ve otomatik olarak devreye giriyor. Bunun anlamı IPVanish sizin IP adresinize yapılacak tüm bağlantıları otomatik olarak bloke ediyor. VPN sunucular üzerinden hareket ettiği için yapılmış bir saldırıdan bile haberiniz olmayacaktır. Yani, cihazınız kesinlikle güvende.

Hepimizin bildiği gibi bazen oyuncular hırslarına yenik düşüp yapmamaları gereken bazı hareketlerde bulunabiliyor. Bu, oyunu yavaşlatacak programlar içerebiliyor, ve de önemli maçlarda karşılaşmak istemeyeceğiniz bir durum. IPVanish ile bu sorun tümü ile ortadan kalkıyor.

DDoS saldırılarına karşı kesin güvenlik sağlıyor, en gelişmişlerine bile. Bu durumda sizin yapmanız gereken sadece oyuna odaklanmak oluyor.

Kill Switch (Acil Anahtarı)

Kill switch, VPN bağlantınızın aniden kesilmesi halinde devreye sokulabilen bir güvenlik unsurudur. Bu neden önemli çünkü bağlantı kesilmesi halinde OS’niz normal olarak tekrar bağlanmaya çalışacaktır ve bu bağlantı aşamasında IP adresiniz ifşa olacaktır. Önemli belgeleri indirirken başka gözlerin neler indirdiğinize bakmasına ve IP adresinizin açığa çıkmasını istemezsiniz.

Dünyadaki en iyi VPN’e sahip olsanız bile her zaman kesilme riski mevcuttur. Bunun içindir ki IPVanish Kill Switch’i geliştirmiştir. Bağlantınız VPN ile kesildiği anda otomatik olarak bağlantınızı keser ve gizliliğinizi korur.

Logging Politikası ve Torrent

IPVanish bir kayıt tutmaz. Bu yüzden bağlantı ve gezinme kaydınız bulunmaz. Bu VPN yazılımını çok kolay torrent indirmede ve P2P dosyalarında kullanabilirsiniz. P2P bağlantıları kurarken IPVanish, SOCK55 proxy programını kullanarak IP adresinizi gizleyecektir.

Bir ufak hatırlatma, sonuçta bulunduğunuz ülkenin internet yasalarına ve kanunlarına uymanız gerektiğini ve uymadığınız taktirde bunda sizin sorumlu olacağınızı unutmayınız.

IPVanish ile Netflix izlemek

Açıkçası IPVanish Netflix için önerilmemektedir. Başka ülkelerde bulunan Netflix arşivlerine girmeniz çok düşük bir ihtimal olarak söylenebilir. Netflix ile VPN firmaları arasında kıyasıya bir mücadele olduğunu unutmayın.

IPVanish Yazılım

IPVanish Fiyatlar ve Paketler

IPVanish Fiyatlar

Çoğu VPN firmasının aksine IPVanish aylık aboneliklerinde bazı indirimler uygulamakta. Ama en iyi fiyatı alabilmek için bir yıllık abonelik almak gerekiyor. Bu indirimle beraber IPVanish diğer VPN firmalarının fiyatlarına yaklaşıyor.

Ücretsiz deneme süresi sunmuyorlar ama 7 günlük ücretli deneme süresinin sonunda beğenmeyene para iade garantisi veriliyor.

IPVanish Edinin

IPVanish Hakkında Sonuçlar

IPVanish hızı en ön planda tutan kullanıcılar için birinci tercih olmalı. Piyasadaki en hızlı VPN’lerin başında geliyor. Ayrı bir özelliği, birçok erişim engelini de rahatça bu VPN ile aşabilirsiniz. Ama seyir siteleri için tavsiye edemeyeceğimiz bir yazılım. Netflix veya başka seyir siteleri için başka bir VPN arayışına girmeniz gerekecek.

Ama torrent indirmelerini güvenli şekilde yapmak istiyorsanız o zaman bu VPN’e güvenebilirsiniz. Tüm sunucuları üzerinden sağlam şekilde giriş kaydı olmaksızın rahatça indirmeler yapabileceğiniz bir VPN.

8.9 Toplam Puan
IPVanish

Gizlilik ve güvenlik
9.5
Özellikler
8.5
Hız ve performans
9
Paranın değeri
9
Kullanım kolaylığı
9.5
ARTILARI
 • Sunucuların hızları. Oyunlar için mükemmel.
 • NAT Güvenlik Duvarı dahil gelmesi
 • Avrupa ve Amerikada mükemmel kapsama
 • Kayıt tutulmaması P2P ve Bit Torrent için çok uygun olması
EKSILERI
 • Yeterli opsiyon sunulmaması
 • Netflix ile uyumlu olmaması
Berat Y.

Seyahatlerim boyunca birçok yazılım denedim. Her zaman en iyi VPN veya virüsten koruma yazılımını bulmaya çalışıyorum. Ve bulgularımı burada sizlerle paylaşıyorum, incelemelerimde. Umarım aradığınızı bulursunuz!

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

   Bir cevap yazin

   GizlilikveGüvenlik.com