Türkiye’den Hulu Nasıl İzlenir? (2024 Tam Rehber)

Zengin içerik kataloğu ile Hulu Türkiye seyircisinin dikkatini yakalamış durumda. Ancak erişim engelleri kimi zaman izlemeye engel oluyor. Hulu nasıl izlenir, Hulu Türkiye’den nasıl izlenir gibi soruların yanıtı bu yazıda.

Teklif Alın
ExpressVPN Kalitesiyle Hulu İzleyin! (%49 İNDİRİM!)

ExpressVPN ile erişim kısıtlamalarını kaldırıp Hulu yayınlarını yüksek kalitede izleyebilirsiniz. 3 ay ücretsiz kullanım hakkı ve 30 günlük para iadesi fırsatı için hemen abone olun!

Son güncelleme tarihi: 23 Haziran 2024

Hulu’nun Yayın Yaptığı Ülkeler

Hulu nasıl izlenir sorusuna kısa cevabım ise şöyle: Hizmetin verildiği ülkelerden birinde olmanız gerekiyor, ancak bu şart değil. Hizmetin bulunmadığı bir yerden de Hulu izle mek mümkün. Ancak ekstra önlemler almalısınız.

Bu önlemleri ilerleyen başlıklarda daha detaylı anlatacağım. Ancak şimdilik, hizmetin bulunduğu ülkelerden Hulu nasıl izlenir, bir bakalım.

Hulu Amerika Birleşik Devletleri

Şirketin kurulduğu yer olan ABD’de Hulu izlemek için bir hesap oluşturup abone olmanız yeterli. Büyük bir yayın ağının parçası olduğundan Hulu’nun çok çeşitli paketler sunduğunu not düşeyim.

Müşterilerin en sık tercih ettiği paket, 7,99 dolardan fiyatlanan reklamlı paket. Üstelik bir ay boyunca ücretsiz deneme imkânınız var.

Fakat siz de benim gibi reklam izlemeyi sevmeyen biriyseniz diğer paketi tercih edin. Reklamsız paketin fiyatı 14,99 dolar. Ayrıca bu paketi de bir ay boyunca ücretsiz deneyebiliyorsunuz.

Yukarıda belirttiğim gibi, şirket son derece büyük bir yayın ağının bir parçası. Dilerseniz ödeme planınıza HBO Max ekletip daha çok içeriğe ulaşabilir veya Disney+ ve ESPN’i içeren daha kapsamlı bir paket seçebilirsiniz.

Hulu izle

Hulu Japonya

Ek tedbir almaksızın Hulu izle yebileceğiniz bir diğer ülke Japonya.

ABD’nin kataloğundan çok daha farklı bir içerik yelpazeleri olduğunu baştan belirteyim. Daha çok Japon televizyonundan, animelerden oluşan bir katalogları var.

Fiyat bakımından ABD fiyatlarına çok yakın bir skalaları var. 1026 Japon yeninden başlayan paketler sunuyorlar. Ancak Japonya’daki ücretsiz deneme süresi iki haftayla sınırlı.

Hulu Japonya

Hulu Türkiye

Şimdi gelelim Türkiye’deki duruma. Üzülerek belirtmeliyim ki Hulu TV Türkiye ‘de resmî bir hizmet vermiyor. Yani hizmete Türkiye’den erişmeye kalktığınızda erişiminiz engellenecektir.

Ancak bu durum Türkiye’den Hulu izleyemezsiniz anlamına gelmiyor. Neyse ki bir yol var.

Hulu Türkiye’den nasıl izlenir sorusunu aşağıda adım adım anlatacağım. Fakat bundan önce erişim engellerinin doğasını açıklamalıyım.

İçerik Platformlarındaki Erişim Engelleri

Farz edelim ki Türkiye’den Hulu TV izle mek isteyen birisiniz.

İlk önce yapacağınız şey, muhtemelen şirketin sitesine gitmek olur. Diğer içerik platformlarından farklı olarak Hulu’nun internet sayfasını coğrafi engellere takılmadan gezebilirsiniz.

Ancak asıl sorun içerikleri izlemeye çalıştığınızda başlıyor. Ne yazık ki hesabınızı oluşturup aboneliğinizi başlatmak istediğinizde, karşınıza bir erişim duvarı çıkıyor. Peki Hulu Türkiye’den nasıl izlenir?

Cevabı alt başlıkta vereceğim. Ama öncesinde hukuki durumu bir örnekle özetleyeyim.

Diyelim ki ABD Hulu ile Türkiye Disney+ aynı içeriği yayınlıyor. Normalde Türkiye kullanıcısının bu içeriği Disney+’tan alması beklenir.

Eğer kullanıcı içerik için ABD platformuna giderse iki şirketin arasında bir uyuşmazlık çıkar. Şirketler de bunun önüne geçmek adına erişim engeli getirir.

Hulu nasıl izlenir

Erişim engeli varken Hulu nasıl izlenir?

Erişim engellerinin çalışma mantığı oldukça basittir. İnternete her girdiğinizde belli başlı bilgilerinizi, girdiğiniz internet sitelerine iletirsiniz. Coğrafi konumunuzu içeren IP adresiniz de bunlardandır.

Bulunduğunuz konuma erişim engeli getirmek ise basit bir filtreleme işleminden ibarettir. Peki ne yapmak gerekir? Bu engeller aşılamaz mı? Hulu Türkiye’den nasıl izlenir?

Bu soruları da kapsayan “Dünyanın her yerinden Hulu nasıl izlenir?” sorusuna cevabım, elbette VPN, yani Sanal Özel Ağ olacaktır.

VPN kullanarak IP adresinizi, yani internetteki sanal konumunuzu değiştirebilirsiniz. Böylece Hulu izlemek için kendinizi Amerika’da veya Japonya’da gösterebilirsiniz.

Hulu Türkiye’den nasıl izlenir en sık aldığım sorulardan biri. Bu nedenle bir sonraki başlıkta Türkiye örneği üzerinden Hulu izleme taktiğini adım adım açıkladım.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

VPN ile Hulu İzleyin

Bu başlıkta Amerikan içerik kataloğu ile Hulu Türkiye’den nasıl izlenir, adım adım açıkladım. Tabii bu adımlara başlamadan önce bir Hulu hesabınız olması gerektiğini belirteyim.

 1. İlk olarak aşağıdaki listeden bir VPN hizmeti seçin. Size önerim, listemin birincisi olan ExpressVPN. Eğer başka bir VPN seçecekseniz, hizmetin Amerika sunucusu olmasına dikkat edin.
 2. Ardından bağlantıya tıklayarak hizmetin internet sitesine gidin.
 3. Bir sonraki adımda bir hesap oluşturmanız gerek.
 4. Sonrasında size uygun bir abonelik modeli seçin.
 5. Uygulamanın cihazınıza uyumlu versiyonunu indirin ve hesabınıza giriş yapın.
 6. Artık hazır sayılırsınız. Hulu’nun ABD içeriklerine ulaşmak için Amerika’dan bir sunucuya bağlanın.
 7. Hulu hesabınıza giriş yapın.
 8. Dilediğiniz içeriği ExpressVPN hızıyla izlemeye başlayın!

Tebrikler! Böylelikle Türkiyeden Hulu izlemek için gereken adımları tamamladınız.

Ancak ufak bir not düşeyim. Bu adımlar ile sırf Türkiye’den değil, dünyanın dilediğiniz yerinden Hulu TV nasıl izlenir öğrenmiş oldunuz.

Hulu İzlerken ExpressVPN Kullanın

Bu başlıkta yukarıda yaptığım önerinin ardındaki mantığı açıklamak istiyorum. Zira yukarıda belirttiğim gibi ExpressVPN gözünüz kapalı seçebileceğiniz bir VPN hizmeti.

Başka bir deyişle ExpressVPN, Hulu nasıl izlenir sorusunun en güçlü cevabı diyebilirim. Elbette bunun birkaç sebebi var.

Birincisi, ExpressVPN‘in hem Amerika’da, hem de Japonya’da sunucuları var. Bu sayede 2024 yılının en geniş dijital içerik kataloglarından birine erişim imkânı sağlıyor.

Bunun yanı sıra çok hızlı sunuculara ev sahipliği yapıyor. Bu da dijital yayın izlerken büyük bir avantaj demek. Ayrıca, ilk 30 gün boyunca paranızı koşulsuz şartsız iade alabiliyorsunuz.

Gördüğünüz gibi ExpressVPN mutlaka denemeniz gereken bir seçenek. Bu imkânlar ile hiç vakit kaybetmeden denemeye başlayın derim.

Hulu Türkiye'den nasıl izlenir

Hulu İzlemek için En İyi VPN’ler

Herhangi bir nedenden ötürü seçiminizi farklı bir VPN’den yana kullanmak istiyorsanız bu liste tam size göre.

Listemdeki tüm VPN’ler, tıpkı ExpressVPN gibi Hulu nasıl izlenir sorusuna olumlu yanıt verecek kapasiteye sahip. Zira bu listeye girmeleri için her birinin çok aşamalı hız ve sızıntı testlerinden geçmeleri gerekti. İşte listem:

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

VPN Kullanmanın Avantajları

 1. Sadece Hulu değil, Netflix, Disney+, HBO Max gibi sayısız dijital platformun ülkenize sunamadığı içeriklere ulaşırsınız.
 2. Bunun yanı sıra her türlü sansürü aşar, internetin sunduğu tüm imkânlara erişirsiniz.
 3. Dijital ayak izinizi örter, gizliliğinizi artırır, anonim kalırsınız.
 4. Halka açık Wi-Fi ağlarına bağlanırken güvende kalırsınız.
 5. Seçtiğiniz VPN’e göre, karmaşık sunucular, Kill-Switch, reklam engelleyici gibi ekstra güvenlik yazılımları edinirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sıkça Sorulan Sorular

Hulu nedir?

Hulu abonelik modeliyle hizmet veren bir dijital yayın platformudur. Tıpkı Netflix, Disney+, HBO Max gibi dizi, film ve eğlence programları yayınlamaktadır.

Hulu Türkiye ne zaman gelecek?

Bu, Hulu Türkiye’den nasıl izlenir sorusu ile birlikte okurlarımın sıkça ilettiği bir soru. Ancak bu konuda resmî bir açıklama henüz yapılmadı.

Hulu ücretli mi?

Evet, Hulu ücretli bir yayın platformudur. Ancak ABD üyeliklerinde bir ay, Japonya üyeliklerinde iki hafta boyunca deneme imkânınız vardır.

Hulu hangi ülkelerde var?

Platform ABD ve Japonya’da hizmet veriyor.

Hulu Türkiye’de varmı?

Platformun Türkiye’de herhangi bir ofisi yok. Türkiye’den izlemek isteyen okurlarım, Hulu Türkiye’den nasıl izlenir sorusunun cevabını yukarıda bulabilir.

Hulu Plus nedir?

Hulu Plus platformun abonelik sisteminin eski adıdır. Ancak şirket, 2015 yeniden markalamaya giderek bu adı kaldırmıştır.

Sonuç

Bu yazımda dünyanın dilediğiniz yerinden Hulu nasıl izlenir, adım adım anlatmaya çalıştım. Öncelikle hangi coğrafi konumlardan Hulu izleyebildiğinizi açıklayarak işe başladım.

Sonrasında bu konumlar dışındaki okurlarımın sıkça karşılaştığı bir soruna dikkatinizi çektim. Yani erişim engellerine.

Neyse ki erişim engelleri kolayca aşılabiliyor. Hele de elinizde ExpressVPN gibi bir seçenek varken ben hemen abone olup denemeniz taraftarıyım. Zira 30 gün boyunca sorgusuz iade fırsatı sonsuza kadar sürecek diye bir kaide yok.

Umuyorum yazımı faydalı bulmuşsunuzdur. Bir sonraki rehberimde görüşmek dileği ile, gizli ve güvende kalın!

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com