USA dışında Hulu’i nasıl kullanabilirim?

Hulu, dünyanın dört bir yanından gelen televizyon ağlarının yanı sıra, büyük ve bağımsız film stüdyolarından film ve televizyon programlarını yayınlayan popüler bir video yayın hizmetidir. Ayrıca, yapımı kendilerine ait film ve dizileri de vardır. Ama ne yazık ki, Hulu sadece Amerika Birleşik Devletlerinde servis yapmaktadır. Peki, Netflix gibi Hulu Türkiye niye yok diye düşünebilirsiniz. Bunun nedeni ise Hulu’nun sadece Amerika’da yayın haklarını almasıyla ilgili. Netflix gibi bütün dünyada hizmet verecek kadar güce ve ekonomiye sahip değiller. Ama yine de Hulu’nun kendi yapımı olan güzel film ve diziler var ve bunları izlemek sandığınızdan daha kolay. Peki bu Hulu nasıl izlenir? Çok kolay. Sadece bir VPN ile.

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

Son güncelleme: 2 Ekim 2022

Hulu İçerikleri İzlemek İçin VPN’e İhtiyacım Var Mı?

Eğer Amerika Birleşik Devletlerinde yaşıyorsanız Hulu Türkiye izlemek için VPN’e ihtiyacınız yok.

Ama ABD dışında herhangi bir yerde yaşıyorsanız VPN’siz Hulu içeriklerini izlemeniz imkansız. Çünkü, Hulu sadece Amerika’da servis yapan bir video yayın sistemidir. Bu yüzden siz ABD dışında bir yerden Hulu’ya girmeye çalıştığınızda IP adresinizi kullanarak sizin konumunuzu bulur ve size engel koyar.

Hulu Plus Türkiye izleme

Bu mesajı alacaksınız: “Üzgünüz, şu anda video kütüphanemiz sadece Amerika Birleşik Devletlerinde yayınlanabiliyor.”

Bu tür bir mesajı alabileceğiniz iki durum var:

 1. Hesabınız bu bölgede geçerli değil – Error code 16
 2. Bir anonimleştiriciden Hulu’ya erişmeye çalışıyorsun. – Error codes HUdeejayErrorDomain 1 ve Deejay Error Domain Error 4

Bu son konum belirleme hatası, Hulu’nun VPN’nizi veya proxy’nizi engellemesinin bir sonucudur. ABD dışında Hulu ile çalışan VPN’lerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Ama bir VPN ile bu IP adres sorununu çözüp Hulu Plus Türkiye içerikleri rahatlıkla izlenebilir.

ExpressVPN Edinin
Ekim 2022 sonuna kadar en düşük fiyat

En İyi Hulu VPN Hangisi?

Size gösterdiğim adımdan sonra büyük ihtimal en merak ettiğiniz soru en iyi Hulu VPN hangisinin olduğudur. Bu konuda kesin bir lider yok. Birkaç VPN arasında seçim yapma hakkınız var. Hepsini deneyip sonra seçiminizi yapabilirsiniz. Ama, Hulu’yu izlemek için en iyi Hulu VPN listesi aşağı yukarı şöyle.

Ben kişisel olarak ExpressVPN kullanıyorum. Geniş bir sunucu ağına sahipler, rehberleri ve 7×24 canlı hizmetleri ile kullanacağınız cihazda dakikalar içerisinde kurulum yapabilirsiniz.

ABD sınırları dışarısında 5 tane en iyi Hulu VPN sıralamasını yaparken bu önemli faktörleri ele aldım:

 • Hulu Plus Türkiye ve diğer video servis servislerine güvenli bağlantı
 • ABD merkezli sunucular
 • HD kalitesinde video izlemeye yarayacak hızda bağlantı
 • Güçlü güvenlik ve gizlilik korumaları
 • Güçlü uygulama desteği

Benim listem aşağıdaki gibi şöyle:

Yukarıda listelediğim beş VPN de Hulu Türkiye izlemek için uygun. Hepsinin artısı veya eksisi var ama hepsi işinizi görür ve Hulu içeriklerini rahatlıkla izleyebilirsiniz. Hangisini seçeceğiniz son karar olarak size kalmış bir şey.

Türkiye’den Hulu Nasıl İzlenir ?

Türkiye’den veya ABD dışında herhangi bir ülkeden Hulu nasıl izlenir sorusunun cevabı basit. Telefonunuza veya bilgisayarınıza bir VPN programı satın alarak konumunuzu Amerika’da göstermek. Ama bu işlem anlattığım kadar basit değil. Çünkü her VPN, Hulu gibi video yayın servislerini kandıramıyor.

hulu nasıl izlenir

Bunun için size aşağıda önereceğim VPN’leri denerseniz Hulu Plus Türkiye izleme şansınız daha fazla artar. Türkiye’den Hulu içerikleri izlemek için takip etmeniz gereken adımlar şöyle:

 1. Hulu izlemek için konum değiştirebilen bir VPN servisine abone olun: ExpressVPN
 2. VPN’i Hulu’yu izlemek istediğiniz cihaz veya cihazlara indirin.
 3. VPN sistemine bağlanın.
 4. Amerika Birleşik Devletleri konumlu bir sunucu seçin.
 5. Şimdi Hulu uygulamasını açın ve keyfinize bakın.

Yukarıda gösterdiğim yolla Hulu Türkiye çok rahat izlenilebilir.

Yukarıdaki adımlardan herhangi birini tamamlarken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, aşağıya yorum bırakmanız yeterlidir.

ExpressVPN Edinin
Ekim 2022 sonuna kadar en düşük fiyat

Hulu İçin Ücretsiz VPN Kullanabilir Miyim?

Bu sorunun basit cevabı hayır. Piyasada güvenebileceğiniz bazı ücretsiz VPN’ler olsa da, bu hizmetler tam premium abonelik istemenizi sağlamak için temsili bir hizmet olarak tasarlanmıştır. Hulu izlemek için hızlı bir VPN’e ihtiyacınız var.

Hulu VPN Programlarını Engelliyor Mu?

Evet. Hulu Türkiye, insanlar başka ülkelerden Hulu’ya erişmesini engelliyor. Bu nedenle, VPN’lere ait IP adreslerini engellemek için çok zaman, para ve çaba harcıyor. Bu, Hulu için ücretsiz bir VPN’in bir seçenek olmaması için başka bir nedendir. Ücretsiz VPN’ler, Hulu’nun onları engelleme girişimlerine ayak uyduramaz.

hulu vpn

Premium VPN’ler bile Hulu’nun bu engelleme çabasına ayak uydurmakta zorlanıyor. Ama bu yazıda önerilen VPN’ler bu engellemeyi aşabileceğini defalarca kanıtlamıştır.

ExpressVPN Edinin
Ekim 2022 sonuna kadar en düşük fiyat

ABD Dışında Hulu Hesabı Nasıl Açılır?

Hulu’ya üye olmak işin son kısmı. Hesap açmanız için Amerikan kredi kartına ihtiyacınız var. Eğer Amerikan kredi kartınız yoksa, Amerikan PayPal hesabı da açabilirsiniz. Bu talimatları takip edin:

 1. Bir Amerikan sunucusu kullanarak VPN bağlantınızın etkin olduğundan emin olun. Bu kısım, bu işlemin çalışması için çok önemlidir.
 2. Yeni bir PayPal hesabı açın. Aşağıdakileri girin:
  1. Giriş bilgileriniz (e-posta ve şifre);
  2. Geçerli ABD kişisel bilgileri. Bunun, kredi kartınıza bağlı adresle aynı adres olması gerekmez. myusaddress.ca sitesini kullanarak ücretsiz bir şekilde ABD adresi yaratabilirsiniz (kredi kartı bilgisi olmadan). www.fakenumber.org sitesinden de Amerikan telefon numarası bulabilirsiniz.
 3. Yeni hesabınıza bir kredi kartı ekleyin. İş fatura adresine geldiğinde işler biraz karışıyor. Aşağıda size açıklayayım:
  1. Sokak Adresi: Kredi kartınıza bağlı olan gerçek adresi girin.
  2. Posta Kodu: Normal posta kodunuzu kullanın.
  3. Şehir ve Eyalet: Posta kodunuzun nerede olduğunu bulmak için www.unitedstateszipcodes.org adresine gidin. Örneğin,eğer İstanbul’da yaşıyorsanız 34112 posta kodunu girin. Buna denk gelen şehir ise Naples ve eyalet Florida (FL)
 4. Amerikan PayPal hesabınızı oluşturmak için formu gönderin.
 5. Dünyanın herhangi bir yerinde Hulu’ya (ve diğer Amerikan yayın servislerine) kaydolun!

VPN’i başka ne için kullanabilirim?

Hulu Plus Türkiye ve diğer video yayın servislerinin sunduğu tatlı içeriklerin engellerinin kaldırılmasına ek olarak, bir VPN ayrıca, dünyadaki bölgenizden erişiminin engellenebileceği oyun sunucularının ve diğer içerik ve hizmetlerin engellemesini kaldırabilir.

Bir VPN ayrıca İnternet Servis Sağlayıcınızın (ISP) bağlantı hızlarınızı azaltmasını engelleyebilir. Bir VPN’in şifreli bağlantısı ile insanların sizin çevrimiçi faaliyetlerinizi görmesini engeller.

Bu şifreleme ayrıca banka işlemleri yaparken, fatura öderken veya çevrimiçi alışveriş yaparken kişisel bilgilerinizi koruma konusunda da mükemmel bir iş çıkarır.

Bu özellik, çok seyahat eden ve korunmasız Wi-Fi noktaları üzerinden internete erişen diğer kullanıcılar için özellikle değerli bir özelliktir.

ExpressVPN Edinin
Ekim 2022 sonuna kadar en düşük fiyat

Sonuç

Hulu aboneliği, en sevdiğiniz televizyon programlarına ve filmlerine güncel kalmak için harika bir yoldur.

ExpressVPN gibi bir VPN kullanarak – Hulu Plus Türkiye ve diğer video yayın servislerine birinci sınıf erişim sağlayan, HD kalitede bağlantı hızları, ve mükemmel gizlilik ve güvenlik koruması – tüm çevrimiçi etkinliklerinizi korurken kısıtlı içeriğe erişebilirsiniz.

Birine internet aşığı diyebilirsen o da benim! Her zaman çevrimiçi dünyaya karşı tutkulu oldum. Ve güvenlik ve mahremiyet konularında özel bir sevgi büyüttüm içimde. Gizlilik, korunması gereken nihai bir varlıktır. Deneyimli bir güvenlik uzmanı olarak, güvenlik konusunda güncel kalmak için her türlü çabayı gösteriyorum. Ve bilgilerimi okuyucularımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com