HideMyAss VPN

HideMyAss, Birleşik Krallık’ta 2005 yılında 16 yaşındaki bir girişimci tarafından açılmıştır. “İnternetin Düşmanı” olarak adlandırılan bir ülkeden çıkmasına rağmen piyasadaki en meşhur VPN sağlayıcılarından biri olmuştur. Ben birkaç yıl kullandım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. Ancak, HMA’nın durumu 2015’den beri düzgün değil. Hadi şimdi HideMyAss’i detaylı bir şekilde inceleyelim.

Son güncelleme: 7 Temmuz 2024

HideMyAss, Şirketlerin arasında kalan bir VPN

İncelememde HideMyAss’in teknik bölümüne odaklanmam gerekse de ilk olarak şirketten bahsedelim. Çünkü, farklı şirketlerde olması servis kalitesini ve gizlilik politikalarını etkileyebilir.

Daha önce söylediğim gibi Hide My Ass Jack Cator tarafından 2005 yılında açılmıştır. Markanın şirketleşmesi 2010 yılında Netco Solutions Ltd. adı altında olmuştur. Sonra, şirket ismini 2012 yılında Privax olarak değiştirmiş ve ondan sonra HideMyAss, uluslararası bir marka olmuştur.

Bundan dolayı AVG Technologies’in ilgisini çekmiş (antivirüs şirketi olan). 2015 yılında AVG, Privax’i kayıtlara göre 40 milyon dolara artı 20 milyon dolar bonusa almıştır.

Sonraki yıl, Avast Software, AVG’yi 1.3 milyar dolara satın aldığını açıklamıştır. Sonuç olarak, HideMyAss şimdi Avast’a ait. Şimdi durumun biraz karışık olabileceğini anlıyorsunuzdur. Ama benim fikrim Privax, Birleşik Krallık şirketi olduğu sürece kayıt tutma zorunluluğu ve GCHQ’nin (İngiltere’nin dijital istihbarat örgütü) gözetimine zorunlu tutulur.

Bunun yanı sıra, HideMyAss en büyük sunucu ağını sağlıyor. Gerçekten, dünyanın 350 farklı konumunda 940 sunucu ve 120.000 tane IP adresi seçeneği sunuyorlar. Yani, dünyanın herhangi bir yerinde istediğiniz herhangi bir içeriğin engelini kaldırabilirsiniz.

Dahası da, HideMyAss’in bedava araçlarından yararlanabilirsiniz: Ağ proxy’si, anonim e-mail ve arama motoru uzantıları gibi.

HideMyAss: Paketler ve fiyatlar

hidemyass fiyatlandırma

HideMyAss, bir aylık paket alırsanız 9 dolar tutacaktır. Ancak, yıllık abonelikle %40 ve üzeri bir indirim alabilirsiniz! Bu da, bu kadar kaliteli ve güzel olan bir VPN için iyi bir fiyat.

Abone olup olmayacağınıza karar veremediyseniz, kayıt olduktan sonra 7 günlük deneme sürümünü deneyebilirsiniz. Dahası da, 30 günlük para garanti politikaları da var. Otuz gün kullanıp memnun kalmadıysanız servisi iptal edebilirsiniz. Ancak denedikten sonra başka bir VPN’e geçmek çok zor!

HideMyAss Edinin

Hide My Ass için Özet Tablosu

ÖZELLİK DEĞERİ
Sıfır kayıt? Evet, verileriniz ve kimliğiniz güvende
Torrentler ile uyumlu mu? Evet
Netflix US, ES,PT, PL, ES, BR, MX
Çoklu Giriş Eklentisi 5 eşzamanlı bağlantı
Kapsanan ülkeler 190+
Desteklenen işletim sistemleri Android, iOS, Windows, MacOs, Linux, Chrome, Router
Para İade Garantisi 30 Gün
Protokoller UDP and TCP OpenVPN, L2TP/IPsec, PPTP
Trafik Verileri Sınırsız
Şifreleme Güçlü: AES 256 bits
IP Adresleri Açıklanmıyor
Sunucular 1.100+

HideMyAss VPN; Detaylı bir şekilde

HideMyAss, kullanıcılarının farklı gerekleri için programlarının iki farklı versiyonunu tutmaya karar verdi. Versiyon 3: Daha “hafif” olan bir versiyon, gelişmiş ayarlara ihtiyaç duymayan yeni kullanıcılar için. Diğeri Versiyon 2.8.24.0: Her şey olan bir versiyon (gösterge tablosu ve ayarlar).

Arayüz

Versiyon 3: Yeni kullanıcılar için basit bir arayüz

Yeni arayüzüyle HideMyAss, servislerini kullanmayı çok kolaylaştırıyor. Tabii ki, üç farklı model seçebilirsiniz:

 • Anında Erişim Modu: En hızlı sunucuya bağlanmak için
 • Konum Modu: Belirli bir konuma bağlanmak için (ülke veya şehir)
 • Özgürlük Modu: Yüksek bir ifade özgürlüğüne sahip olan en yakın ülkeye bağlanmak için

Örneğin, başka bir ülkede Türk televizyonu izlemek istiyorsanız, Konum Modunu seçmelisiniz ve siz Türkiye ülkesini seçerek bunu yapabilirsiniz. Ya da Türkiye’deki bir şehri seçerek. Son olarak düğmeye tıklayın ve artık cihazınız Türkiye’ye bağlı.

hidemyass konum modu

Eğer zaten Türkiye’deyseniz gizli bir şekilde interneti dolaşabilirsiniz. Çünkü HMA, bağlantınızı şifreler ve IP adresinizi anonimleştirir. Bağlanmak için prosedür aynı. Türkiye’den sunucu seçin ve düğmeye tıklayın veya Anında Erişim Modundaki düğmeye tıklayın.

Versiyon 2: Gelişmiş kullanıcılar için tam donanımlı bir arayüz

Öncelikle, eğer bu versiyonu indirmek istiyorsanız bunu Müşteri Bölümünden yapmalısınız veya Google’da versiyon ismini aratıp oradan da bulabilirsiniz. Bunu indirince eğer Hide My Ass’in uzun zamandır kullanıcısı iseniz tanıdık bir arayüzle karşılaşacaksınız. Evet, biraz eski usul gözüküyor ama çok kullanışlı ve daha fazla özellik sunuyor.

hidemyass versiyon 2

Buradan VPN konumunu çabuk değiştirme menüsünü kullanarak bir sunucu seçebilirsiniz. Ya da Ülke seçimi sekmesine gidin ve sunucunuzu seçin.

hidemyass versiyon 2 konum seçme

HideMyAss Edinin

Ayarlar

Versiyon 3: Hangi ayarlar?

Evet, gayet kısa tutalım. Ayarlar yok. Aşağıdaki Seçeneklere kendiniz bakın. Çünkü zaten gayet açıklayıcı!

hidemyass seçenekler

Versiyon 2: Tam servis

Versiyon 3’ün dizaynını tercih etsem de, Versiyon 2’nin sunduğu özelliklerden dolayı daha çekici geldiğini söylemem lazım. Aynı fiyata (aynı abonelik) sahip olabileceğiniz şeyler:

IP adresleri ayarları

Bu, pazarlama işlemcileri için veya total bir gizlilik için harika bir özellik! HMA, IP adresini bağlıyken bile devamlı değiştirmene izin veriyor. Ayrıca isteğine göre otomatik veya ayarlanabilir bir şekilde.

hidemyass ip adres ayarları

Güvenli IP Bağı (Secure IP-Bind)

Bu özellik, birçok programın İnternet Acil Anahtarı (Internet Kill Switch) dediği şeye benzer. Eğer standart ayarlar açıksa tüm uygulamalar korunuyor demektir. Ancak, korumak istediğiniz uygulamayı kendiniz özel olarak da seçebilmeniz mümkün.

hidemyass güvenlik ağı

Hız yardımcısı ve Proxy ayarları

Bu iki özellik hakkında çabuk bir cümle. Hız yardımcısı, size en hızlı sunucuyu seçmeniz için yardım eden bir özellik. Bunun yanında Proxy ayarları tahmin ettiğiniz gibi proxy üzerinden bağlantı kurmanızı sağlayan bir özellik. İki protokol mevcut: HTTP ve SOCKS.

Yapay sunucular

Bu özellik neredeyse HideMyAss için özel! Dediğim gibi, sadece çok az VPN programı başka ülkelerde fiziksel bir şekilde sunucu bulunmadığı halde o ülkeye bağlantı kurabilme özelliğini sunabiliyor. Belki şu anda çok anlayamadınız. O yüzden açıklamama izin verin.

Almanya’da olduğunuzu düşünün ve nedense Amerikan Netflix’ini izlemek istediniz. İsterseniz ABD’deki bir sunucuya bağlanabilirsiniz. Ya da Almanya’da bulunan ama yapay olarak Amerikan IP adresi sağlayan bir sunucuya bağlanabilirsiniz. Bunun sayesinde daha hızlı bir internet ve daha iyi bir pinginiz olur!

İki versiyonda da yapay sunucuya bağlanabilirsiniz ama mevcut olan tüm sunucuların listesini bulamadım… O yüzden sizin kendi bakmanızdan başka çareniz yok…

HideMyAss için sonuç

HideMyAss, güvenilir ve fiyatı uygun bir VPN çözümü. Ancak birkaç potansiyel gizlilik sorunu bulunuyor.Sadece iki farklı cihazda limitsiz bir şekilde internette gizli gezmek için veya TV izlemek isteyenler için basit bir VPN programı.

8.7 Puan
HideMyAss

Gizlilik ve güvenlik
8.5
Özellikler
9
Hız ve performans
8.5
Paranın değeri
8
Kullanım kolaylığı
9
ARTILARI
 • Yüksek hızlı bağlantı
 • iPhone ve Android için uygulaması olması
 • Çok sayıda ülkeyi barındırması
 • Kullanıcı dostu olması
EKSILERI
 • Kayıt tutma politikası
 • Torrent dostu olmaması
 • Güvenlik duvarı olmaması (NAT firewall)
 • IP bağlanması olmaması (No IP binding)
berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com