Formula E Nasıl ÜCRETSİZ İzlenir? (2024 Tam Rehber)

Merhabalar. Yarış severler için hazırladığım bu yazımda canlı Formula E izleme seçeneklerinden bahsedeceğim. Yani istenilen her yerden sınırsız ve kesintisiz bir şekilde Formula E nasıl izlenir sorusunun cevabını detaylı olarak sizlere vereceğim. Dolayısıyla sizlere detaylı bir Formula E canlı izleme kılavuzu hazırlamayı hedefliyorum.

ExpressVPN Edinin
ExpressVPN ile Her Yerden Canlı Formula E izleyin (+3 Ay Bedava)

Dilediğiniz yerden ve hiçbir kısıtlama olmadan Formula E canlı yayın heyecanına ortak olabilirsiniz. Üstelik şimdi %49 indirim ve 30 günlük para iade garantisi ile.

Son güncelleme: 12 Temmuz 2024

Formula E Canlı izleyebileceğiniz Kanallar

Bu bölümde sizlere birkaç seçenek sunarak yarışları canlı olarak nasıl takip edeceğinizi anlatacağım. Ancak tüm büyük organizasyonlarda olduğu gibi formula yarışlarının da yayın hakları üretici firma tarafından belirli bölgelerde belirli kanallara verilmektedir. İşte onlardan bazıları:

ABD’de Formula E nasıl izlenir?

ABD’de bulunan yarış severler CBS üzerinden Formula E yarışlarını canlı olarak takip edebilirler. Dolayısıyla bu platforma abone olmak gerekmektedir.

Avrupa’da Formula E Nerede izlenir?

Eğer Avrupa’da yaşıyorsanız değişik ülkeler için değişik kanallardan yarış heyecanına ortak olabilirsiniz.

İngiltere’de yarışları takip edebileceğiniz kanal Channel 4‘tür. Almanya’da ise Eurosport Player, ProSieben ve Ran.de üzerinden yarışları takip edebilirsiniz.

Türkiye’de Hangi Kanaldan Canlı Formula E izlenir?

Türkiye’de Formula E yayıncı kuruluş Eurosport 1‘dir. Dolayısıyla Digitürk, D-Smart, TV+, TiviBu veya Kablo TV gibi platformlara abone olarak buralardan Eurosport 1 kanalında bu yarışları izlemeniz mümkündür.

Ancak yukarıda bahsettiğim kanallardan yarışları izleyebilmeniz için belirli bir miktar yayın platformlarına ücret ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca bölgesel kısıtlamalar da söz konusudur. Yani yukarıda bahsettiğim kanalları sadece belirttiğim ülkelerden izleyebilirsiniz.

Ayrıca ücretsiz olarak yarışları izleyebileceğiniz bazı platformları da aşağıda sundum.

Peki Hangi Kanallardan Formula E ücretsiz izlenebilir?

Ücretsiz olarak Formula E canlı izlemek isteyen yarış severler için de bazı seçenekler mevcut. Bunlar Formula E resmi Youtube kanalı, Canal 13, CBS, ORF, Fubo TV, RTBF gibi streaming platformları olabilir.

Ancak ücretsiz olan yayınlarda bazı problemler yaşayabilirsiniz. Ayrıca izlerken reklâm bombardımanına tutulacağınızı da kabul etmeniz gerekiyor.

Bununla beraber, bazı platformlar için yine bölgesel kısıtlamalar geçerli olabilir. Yani bir platformun yayınına bir ülkeden ulaşabilirken başka bir yerden erişemeyebilirsiniz.

Yazımın devamında bölgesel kısıtlamalar için çözümlerden bahsedeceğim. Yani bu çözümlerle dünyanın her yerinden istediğiniz platformlara erişme imkânınız olacak.

Bölgesel Kısıtlamalardan Etkilenmeden Formula E Nasıl izlenir?

Bölgesel kısıtlamaları yayın üreticileri isterler. Çünkü ürettikleri içerikleri dünyanın değişik yerlerinde ayrı ayrı satabilmek isterler. Dolayısıyla yayıncı kuruluşlarla bölgesel kısıtlamaları içeren bir anlaşma yaparlar. Böylece yayıncı kuruluş sadece belirlenen bölgede yayın yapar. Bundan dolayı bölge dışından yayınlara erişim mümkün olmaz.

Biraz da konunun teknik kısmından bahsedelim. Yayıncı kuruluşlar bölgesel kısıtlamaları internet kullanıcılarının IP adresi üzerinden uygularlar. Yani her internet kullanıcısı bir IP adresine sahip olur. IP adreslerini kullanıcının bulunduğu fiziksel konuma göre internet servis sağlayıcılar verir. Ve bunu da o bölgede bulunan sunucuları üzerinden gerçekleştirirler.

Sondan başa gelecek olursak, eğer başka bir bölgede bulunan sunucular üzerinden internete bağlanırsa kullanıcılar o bölgeye ait bir IP adresine sahip olurlar. Dolayısıyla o bölgeden internete bağlanmış olurlar. Sonuç olarak, söz konusu bölgedeki yayınlara erişebilirler.

Bunu gerçekleştirmek için kullanıcıların güvenilir bir VPN kullanması gerekir. Çünkü VPN’ler dünyanın her yerinde bulunan sunucuları üzerinden kullanıcıları internete bağlarlar. Yani istediğiniz sunucuyu seçip istediğiniz ülkeden IP adresine sahip olabilirsiniz.

Bir VPN edinip nasıl kullanacağınız ile ilgili açıklamaları bir sonraki bölümde bulabilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Temmuz 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

VPN Kullanarak Formula E Nasıl izlenir?

Bu bölümde bir VPN alarak bölgesel kısıtlamalardan etkilenmeden Formula E canlı izleyebilmeniz için yapmanız gereken işlem adımlarından bahsedeceğim. Yani aşağıdaki işlemleri adım adım yaparsanız dilediğiniz yerden canlı Formula E izleme imkânına sahip olacaksınız.

  1. Öncelikle burada sizlere önerdiğim güvenilir VPN uygulamalarından birini seçerek ilgili link üzerinden uygulamanın resmi internet sitesine gidin.
  2. Ardından bu VPN’i indirin ve size yöneltilen soruları veya yönlendirmeleri uygun şekilde geçerek bir hesap oluşturun.
  3. Sonrasında VPN’i açın ve uygun menü seçeneğinden bir Belçika sunucusu seçin. (Sizlere Türkiye dışından bir örnek vermek istediğim için Belçika’da yayın yapan ücretsiz canlı Formula E izleyebileceğiniz bir platform üzerinden konuyu örneklendirmek istedim.)
  4. Son olarak da, ilgili yayın platformunun URL adresini girin. (Yine kendi örneğimden gidecek olursam Belçika’da yayın yapan RTBF kanalının URL adresini girin)

Canlı Formula E izlemek için ExpressVPN‘i Ücretsiz Deneyin

Peki hangi VPN’i seçmeliyim diye soruyorsanız size bir önerim var. Hem performans hem de güvenlik anlamında benim size tavsiyem ExpressVPN olacaktır. Aynı zamanda bu VPN streaming yayınları içinde en ideal VPN’lerden biridir.

Size anlattığım işlem adımları ile bu VPN’i alarak Formula E canlı izleyebilirsiniz. Çünkü bu VPN’i 30 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. Yani tüm hizmetleri kapsayacak şekilde hesabınızı açıp 30 gün boyunca kullanıp sevmezseniz hesabınızı kapatabilirsiniz. Hem de tüm paranızı koşulsuz iade alarak.

Streaming için En Uygun VPN’ler Hangileridir?

Bu kısımda size önerdiğim VPN’de dahil olmak üzere streaming için alabileceğiniz en iyi VPN’lerden bahsedeceğim. Yani bu kısmı da okuduktan sonra Formula E nasıl izleyebileceğiniz ile ilgili tüm önemli bilgilere sahip olacaksınız. Ama sonrasında VPN kullanmanın avantajlarından da genel olarak bahsedeceğim.

Öncelikle kısaca bu VPN’leri buraya neden ve nasıl listelediğimden bahsetmek istiyorum. Her şeyden önce piyasadaki tüm VPN’leri genel anlamda ele alarak en kurumsal ve güvenilir olanları tespit ettim. Sonra daha da detaya inerek özellikle streaming konusunda en iyi teknik özelliklere sahip olanları buldum.

Son olarak da, uygulamaları ve testleri değerlendirerek elimde kalan VPN’leri öncelik sırasına göre sıralandırdım.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

VPN Kullanmanın Avantajları

VPN kullanarak sadece Formula E nasıl izleyebilirsiniz sorusuna cevap bulmazsınız. Yani VPN kullanmanın Formula E canlı izlemek dışında da bir çok getirisi vardır. İşte bunlardan en önemli olanları.

VPN Kullandığınızda Bölgesel Kısıtlamalar ve Sansür Uygulamaları Sizi Etkilemez

Yukarıda canlı Formula E izleme üzerinden anlattığım bölgesel kısıtlamalar konusunu burada biraz daha genişletmek istiyorum. Çünkü aynı mantık ile başka içeriklere de erişebilirsiniz. Yani internetin tüm potansiyelini kullanabilirsiniz.

Bir VPN ile dünyanın her yerindeki içerik, yayın veya oyunlara erişme imkânınız olur. Çünkü VPN ile siz her yerin yerel kullanıcısı olursunuz. Dolayısıyla Formula E canlı izlemek olayın sadece bir kısmı. Yani onun dışında örneğin, Netflix, Hulu vb. diğer başka kanallara da erişiminiz mümkün olacaktır.

Ayrıca belirli bölgelerde uygulanan sansürlerden de etkilenmezsiniz bir VPN ile. Çünkü sansürler belirli bölgelere uygulanır ve sizin yapmanız gereken tel şey sunucu değiştirmek olacaktır.

VPN ile Mahremiyetiniz ve Güvenliğiniz Maksimum Olur

VPN’ler tüm kişisel ve teknik bilgilerinizi (IP adresi, konum, kullanım geçmişi vb.) gizli tutar. Ayrıca bir de şifreleyerek daha da güvenli hale getirir. Böylece dijital ortamdaki kötü niyetli kişiler sizin için tehdit olmaz.

Ayrıca VPN ile ortak Wi-Fi ağlarına da güvenli bir şekilde bağlanabilirsiniz. Dolayısıyla dışarıda herhangi bir yerde bankacılık işlemlerinizi, kişisel işlemlerinizi vb. gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Temmuz 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sonuç

Evet, bu yazımda sizlere sınırsız ve kesintisiz bir şekilde Formula E nasıl izleyebileceğiniz ile ilgili bilgiler verdim.

Sonuç itibariyle benim size önerim ExpressVPN alıp kullanmak olacaktır. Hem performans hem de güvenlik anlamında memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Üstelik 30 gün boyunca denemesi bedava.

Herkese güvenli ve sınırsız bir dijital dünya diliyorum. Hoşçakalın.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com