Firefox İçin En İyi VPN

Nisan 2020 itibariyle, Firefox, W3Counter tarafından toplanan istatistiklere göre 4. en popüler web tarayıcısı oldu. Mozilla yazılımının milyonlarca kullanıcısından biriyseniz, 2024‘da Firefox için en iyi VPN sağlayıcının hangisi olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Firefox, reklamları ve pop-up’ları engellemenize ve çerezleri yönetmenize izin veren bazı harika güvenlik özellikleri ve eklentiler sunarken, muhtemelen kaliteli bir Firefox VPN kullanarak güvenliğinizi çevrimiçi olarak artırmak isteyeceksinizdir.

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

Son güncelleme: 23 Haziran 2024

En İyi Firefox VPN Sağlayıcıları

Firefox VPN eklentisi kullanarak verilerinizi güvende tutmaya, coğrafi olarak engellenen içeriğe erişime izin vermeye ve bilgisayar korsanlığı, kimlik hırsızlığı ve sahtekarlık gibi siber suçları önlemeye yardımcı olabilir. Bu makalede, kapsamlı testlerimize dayanarak Firefox için en iyi VPN’leri ele alacağız.

Makalenin tamamını ve her bir VPN’nin incelemelerini okumak istemiyorsanız, Firefox VPN eklentisi seçerken nelere dikkat ettiğimin bir özeti aşağıda verilmiştir.

Eğer bir uygulama ya da yazılım kullanacaksanız her zaman fiyat ve performans açısından en iyisini kullanmayı hedeflemelisiniz. Bu yazıda sizlere sunduğumuz tüm sağlayıcılar bu denkleme uygundur.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Firefox için en iyi VPN’leri sıralamak için aşağıdaki ölçütleri kullandım. İşte Firefox için vpn eklentisi seçerken dikkat ettiğim özellikler:

 • Firefox ile iyi çalışır,
 • Hızlı ve güvenilir hizmet,
 • Güçlü güvenlik / şifreleme,
 • Kayıt yok,
 • Hızlı müşteri desteği,

Firefox için VPN arıyorsanız yukarıdaki listeden en iyi mozilla firefox vpn eklentisi sağlayıcılarından birini tarayıcınıza kurabilirsiniz. Bu VPN eklenti Firefox uygulamaları sayesinde internetin tehlikelerini rahatlıkla bertaraf edebilirsiniz.

Listede sunduğumuz tüm sağlayıcılar gerçekten son derece kaliteli hizmet sunmaktadırlar. Ücretsiz deneme sürümleri ve 30 gün para iadesi kapsamları sayesinde fazla para harcamadan güvenli internete sahip olabilirsiniz.

Ücretsiz Firefox İçin VPN

Daha önce çok kez tekrarladığım gibi ücretsiz yazılımları kullanmanızı önermiyorum. Çünkü internette karşınıza çıkan ücretsiz yazılımlar beraberinde bazı tehlikeleri de kullanıcılara getirmektedirler. Ücretsiz yazılımlar reklam verenler ve casus yazılım firmalarıyla işbirliği içerisinde olup kişisel bilgilerinizi satarlar.

Eğer bir ürün ücretsizse, aslında ürün sizsiniz. Teknoloji öyle noktalara geldi ki artık ücretsiz diye sunulan ürünlerde bile insanlar denek olarak kullanılıyor. Hatta kişisel bilgileri alınarak çerezler sayesinde kişiselleştirilmiş reklamlar sunuluyor. Tabii bunlar iyimser tabloda karşımıza çıkan şeyler.

Kötümser tabloya bakacak olursak, aslında normal bir yazılımmış gibi görünen fakat kötü amaçlı kişiler tarafından oluşturulan çok sayıda uygulama ve program vardır. Bu programlar aracılığıyla hackerlar kredi kartı bilgileriniz, kimlik bilgileriniz gibi kişisel bilgilere erişim sağlayarak büyük vurgunlar yapmayı hedeflerler.

Bu nedenle Firefox için VPN ararken ücretsiz olanlara her zaman şüpheyle yaklaşmanızda fayda vardır.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Firefox VPN Kurulumu Nasıl Yapılır?

Firefox için yukarıda sunduğumuz sanal özel ağ sağlayıcılarından birini tarayıcınıza ya da cihazınıza mı kurmaya karar verdiniz? O zaman doğru adrestesiniz. Yazının bu alanında sizlere kurulum aşamalarını anlatacağım. Çok basit ve daha önce kafanızı bulandıran diğer VPN kurulumlarına benzemiyor. O zaman başlayalım:

 • Gizlilik ve Güvenlik en iyi Firefox VPN yazısından bir sağlayıcı seçin,
 • Sanal Özel Ağ sitesine giriş yapın,
 • Bütçenize ve isteklerinize uygun bir abonelik satın alın,
 • Üyeliğinizi oluşturun,
 • Yazılımı indirin,
 • Kurulum dosyalarının içerisinde bulunan talimatları okuyun,
 • Kurulumu yaptıktan sonra üyelik bilgilerinizi girin,
 • İşte tamam! Artık güvendesiniz.

Yukarıdaki adımları tamamladığınızda Firefox VPN kurulumu yapmış olacaksınız. Böylelikle istediğiniz zaman internetinizi özgür bir deniz gibi kullanabileceksiniz. Konumunuzu değiştirerek farklı bir ülkenin IP adresi üzerinden internete bağlanabileceksiniz.

Firefox vpn eklenti kullanarak coğrafi engellemeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca daha hızlı ve daha güvenli bir surf deneyimi yaşamanız mümkün olacaktır. Bu nedenle yukarıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Kurulum aşamasıyla ilgili sorularınız olursa yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. En kısa sürede cevap vererek yardımcı olurum. Yukarıdaki listede size sunduğum sanal özel ağ programlarının hepsi 30 gün para iadesi ya da deneme sürümü sunmaktadırlar.

Böylelikle herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmadan uzun aylar boyunca kaliteli bir sanal özel ağ yazılımını tarayıcınızda kullanabilirsiniz. Ücretsiz VPN arayışınızı bu şekilde sonlandırabilirsiniz.

Neden En İyi Firefox VPN Kullanmalısınız?

VPN kullanarak çok sayıda tehlikeyi ortadan kaldırabilirsiniz. İnternetin sunduğu sınırsız ayrıcalığın farkına daha da rahat bir şekilde varmak için yapmanız gereken şeylerin başında bir sanal özel ağ programı ya da yazılımı kullanmak gelmektedir.

İşte bu yazının devamında neden en iyi Firefox VPN sağlayıcılarından birini kullanmanız gerektiğini daha iyi anlamanıza yarayacak sebepleri sizler için sıralayacağız.

Hazırsanız başlayalım:

Coğrafi Engellemeler

Eğer yurt dışında yaşıyorsanız ve Netflix Türkiye’de yayınlanan özel orijinal dizilere ya da filmlere erişim sağlama konusunda problem yaşıyorsanız size sunduğumuz sağlayıcılarından birini kullanabilirsiniz.

Böylelikle konumunuzu Türkiye’ye alarak  yurt dışından erişime kapalı olan sitelere sanki Türkiye’deymiş gibi giriş yapabilirsiniz. İstediğiniz dizileri, filmleri rahatlıkla takılmadan ve coğrafi engellemeleri aşarak izleyebilirsiniz.

Gizlilik ve Güvenlik

Devlet otoriteleri ve bazı siber suçlar birimleri internet üzerindeki aktiviteleri kontrol ederler. Torrent’ten dosya indirme, pornografik sitelere girmek, bazı yasak sitelere giriş yapmak gibi durumlar ülkeden ülkeye göre değişiklik gösterse de başınıza büyük dertler açabilir.

Eğer internetten torrent dosyaları ya da DDL indirme yapıyorsanız takibe takılarak ceza yeme şansınız olabilir. Bu nedenle gizlilik ve güvenlik oluşturmanıza yarayacak bir Firefox için VPN sağlayıcısı kullanabilirsiniz.

Yüksek Hızda İndirme

Torrent ve farklı türde dosyalar indirmek istiyorsanız, yasal sıkıntılarla uğraşmamanın yanı sıra daha  yüksek hızda indirmeye de erişmeniz mümkün olacaktır. Eğer kullandığınız ISS tarafından torrent sitelerine ya da dosya indirme işlemlerine hız limiti uygulanıyorsa, Firefox vpn eklentisi kullanarak farklı bir konumdan sunucuya bağlanabilirsiniz.

Böylelikle sanki farklı bir konumdaymış gibi hız limitlerine gelen engellemeyi ortadan kaldırarak yüksek hızda indirme gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra Netflix, Hulu, Amazon gibi streaming sağlayıcıların geniş kataloglarına da ulaşabilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Erişim

Türkiye ne yazık ki internet kullanımı konusunda oldukça kısıtlayıcı yasalara sahip. Birçok dizi ve film izleme sitesi ya da yetişkin içeriklerinin bulunduğu adult siteler erişim engeline takılmaktadır. Mozilla firefox vpn eklentisi kullanarak konumunuzu değiştirebilirsiniz.

Değiştirdiğiniz konum sayesinde farklı ülkelerden internete bağlanıyor gibi olacağınız için yasaklı sitelere giriş yapmanızın önünde hiçbir engel kalmayacak. Tek yapmanız gereken firefox için en iyi vpn sağlayıcılarından birini indirmek ve tarayıcınıza eklemek olacaktır.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sonuç

Firefox için en iyi vpn sağlayıcılarından birini kullanmanızı öneriyoruz. Bunun için ExpressVPN tüm işinizi görecektir. Bunun dışında farklı sağlayıcıları da yukarıdaki listeden görüntüleyebilirsiniz. 30 gün para iadesi ya da ücretsiz deneme sürümü kullanmayı unutmayın.

Eğer kullandığınız VPN’in güvenlik gizlilik sorunları olduğunu düşünüyorsanız lütfen eklentinin mozilla’nın eklenti politikalarını ihlal ettiğini veya güvenlik açığı oluşturduğunu düşünüyorsanız formu kullanarak bu sorunları mozilla’ya bildirin.

Dünya çapında en çok kullanılan firefox için VPN sağlayıcılarını bu yazıda sizler için sıraladık ve tüm özelliklerini net bir şekilde belirttik. Gizlilik ve güvenlik okuyucularına özel fırsatlardan ve kuponlardan yararlanmak istiyorsanız yukarıda bulunan listeden sağlayıcıların internet sitelerine giriş yaparak indirim kodlarına sahip olabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz!

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com