Formula 1 Bahrain Grand Prix 2024 Canlı Nasıl İzlenir?

Herkese merhaba. Formula tutkunları için kaleme aldığım bugünkü yazımda sizlere canlı F1 izle me çözümlerinden bahsedeceğim. Dolayısıyla bu yazıdaki çözüm yollarını kullanarak dünyanın neresinde olursanız olun sınırsız ve kesintisiz bir şekilde Formula 1 canlı izleyebileceksiniz. Yani bu yazı ile aklınızdaki “F1 nasıl izlenir” sorusunun cevabını vermeyi amaçlıyorum.

Gelecek Formula 1 Canlı Yayın ını Kaçırmayın!
Formula 1 Bahrain Grand Prix 2024, çok yakında başlıyor! Formula 1 canli yayin ı Sakhir International Circuit, Bahrain‘de ve 03/02/2024 tarihinde gerçekleşecek. Ücretsiz F1 akış sitelerinin engellemesini kaldırmak, %49 indirim ve daha fazlasını elde etmek için ExpressVPN kullanmanızı öneririz!

Son güncelleme: 9 Temmuz 2024

F1 Canlı izleyebileceğiniz En İyi Streaming Siteleri

Öncelikle sizlere F1 canlı yayınları hangi ülkede hangi kanallardan izleyebileceğinizi söylemek istiyorum. Çünkü değişik yayın kurumları farklı ülkeler için bu yayın haklarını satın almış durumda. Dolayısıyla bulunduğunuz ülkeye göre takip etmeniz gereken kanal değişiyor.

 • Avustralya: Fox Sports ve Network 10
 • Çin: Great Sports
 • Almanya, İtalya ve İngiltere: Sky Sport
 • Fransa: Canal+
 • Türkiye: S Sport

Eğer Avustralya’da bulunuyorsanız canlı F1 izlemek için takip etmeniz gereken kanallar Fox Sports ve Network 10 olabilir. Ancak Fox Sports izlemek için ücret ödemeniz gerekiyor. Ama Network 10 normal bir yayın ve ücretsiz. Bununla beraber bölgesel olarak kısıtlanan bir yayın. Yani Avustralya dışından erişmeniz mümkün değil.

Çin’de Formula 1 canlı izleyebileceğiniz en iyi kanal Great Sports. Gerçi başka alternatifler de var. Ancak en sağlıklı yayın alabileceğiniz kanal Great Sports. Üstelik Çin’in her yerinde ücretsiz.

Avrupa için yine değişik ülkeler için farklı kanallar var. Birkaç örnek vermek gerekirse, Almanya, İtalya ve İngiltere için Sky Sport F1 kanalı size F1 nasıl izlenir sorusunun cevabını verecektir. Ancak Fransa’da iseniz izlemeniz gereken kanal Canal+ Sport olmalıdır.

Türkiye’de de bir adet seçeneğimiz var. S Sport kanalı F1 canlı izle Türkçe çözümü için bizi bekliyor. Ancak yine ücretli ve Türkiye dışında erişemezsiniz.

Eğer dikkat ettiyseniz kanallardan bahsederken iki önemli şeyin altını çizdim hep. Ücret ve ülke dışı erişim imkânı. Bunlar önemli konular. Çünkü bulunduğunuz ülkeye göre kanal değişiyor ve her ülke için farklı bir kanala ücret ödemeniz gerekiyor.

Peki, hiçbir ücret ödemeden dünyanın her yerinden F1 nasıl izlenir diye soruyorsanız yazımı okumaya devam edin. Çünkü çözüm yazının devamında!

formula 1 canli yayin

Bedava F1 izleyebileceğiniz En İyi Streaming Siteleri

Evet birçok okuyucum F1 canlı izle ücretsiz nasıl mümkün olur diye merak ediyordur. Bu bölümde bunun cevabını sizlere vereceğim. Öncelikle sizlere ücretsiz yayın yapan bazı kanallardan bahsedeceğim. İşte F1 canlı izle bedava çözümü sunan bazı kanallar:

 • Lüksemburg: RTL
 • İngiltere: Channel 4
 • Belçika: RTBF

Eğer Lüksemburg’da iseniz RTL kanalı üzerinden ücretsiz bir şekilde Formula 1 canli yayin erişiminiz mümkün olacaktır. Ancak Lüksemburg dışına çıktığınız andan itibaren bu kanala erişiminiz sona erecektir.

Yukarıda İngiltere için ücretli bir kanaldan bahsetmiştim. Ayrıca ücretsiz olarak Formula 1 canlı izleyebileceğiniz bir kanal da İngiltere için mevcut: Channel 4. Ancak yine belirteyim, İngiltere dışında bu mümkün değil.

Bir diğer çözüm de Belçika’da. RTBF kanalı sizin ücretsiz olarak canlı F1 izlemenizi sağlayacaktır. Ancak yine burada da bölgesel kısıtlamalar var. Yani bu kanal sadece Belçika içi mümkün.

Değişik ülkelerden ücretsiz yayın yapan kanal seçenekleri bulduğumuza göre en önemli şey bölgesel kısıtlamalardan etkilenmeyecek bir çözüm bulmak. Yani bu kanallara her yerden erişim sağlayabilmek. Size bununla ilgili güzel bir çözüm sunacağım. Yazının devamında…

F1 canlı izle ücretsiz

Bölgesel Kısıtlamalardan Etkilenmeden F1 nasıl izlenir?

Her ülkede farklı bir yayıncı kuruluş belirli içeriklerin yayın haklarını satın alırlar. Yani bu yayıncı kurumlar içeriği üreten kişi veya kurumlardan içeriği satın alırlar.

Dolayısıyla yayıncı kuruluşlar içerik üreticileriyle bir anlaşma imzalar ve ilgili içeriği sadece belirli yerlerde yayınlarlar. Bu bölgeler genellikle ülke sınırları olur. Sonuç olarak, izleyiciler, aynı içeriği A ülkesi için X kanalında izlerken B ülkesinde Y kanalından takip edebilirler.

Bunun teknik anlamda hayata geçirilmesi ise kullanıcıların IP adreslerine göre yapılır. IP adresleri de kullanıcıların konumlarına göre belirlenir. Yani kullanıcıların bulunduğu yerlere göre bir erişim haritası meydana çıkar. Ayrıca bu konum ve IP adresi konusunda belirleyici faktör internet sunucularıdır. Yani her kullanıcı internete bir sunucu üzerinden bağlanır ve bu sunucuya göre internet kullanıcısının konumu ve IP adresi belirlenir.

Dolayısıyla başka bir ülkenin sunucusu üzerinden internete bağlanma imkânı olursa o ülkenin tüm yerel yayınlarına erişilebilir. İşte bu çözüm VPN’ler aracılığı ile mümkün oluyor. Eğer  Formula 1 canli yayin erişimi için neler yapılması gerektiğini daha detaylı öğrenmek istiyorsanız yazıyı okumaya devam edin. Çünkü bir sonraki bölümde adım adım ne yapmanız gerektiğini anlatacağım.

ExpressVPN Edinin
Temmuz 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Bir VPN Aracılığıyla Ücretsiz Canlı F1 nasıl izlenir?

Bu kısımda sizlere teknik detayları anlatacağım. Yani adım adım bir VPN’i kullanmaya başlamanızı ve Formula 1 canlı izleyebilecek işlemleri kaleme alacağım. İşte takip etmeniz gereken işlem adımları:

 • Öncelikle bu yazıda size önerdiğim bir VPN’e (hem güvenlik hem de performans açısından benim tavsiyem ExpressVPN‘dir) tıklayın. Böylece o VPN’in resmi internet sitesine erişeceksiniz.
 • Ardından seçtiğiniz bu VPN’i cihazınıza indirin. Sonrasında ise soruları cevaplayın ve gerekli işlemleri yaparak hesabınızı oluşturun.
 • Şimdi VPN’i açın. Sonra uygun menü seçeneği ile istediğiniz bir ülkeden sunucu seçiminizi yapın.
  • Yurtdışında bulunuyor ve Türkiye’deki S Sport hesabınıza girimek istiyorsanız bir Türkiye sunucusu seçin. (Unutmayın, bunu dünyanın her yerinden yapabilirsiniz.)
   • Ardından S Sport URL adresini girerek Formula 1 canli yayin keyfini doyasıya yaşayın.
  • Eğer Türkiye’de bulunuyor ve ücretsiz şekilde Formula 1 canlı izlemek istiyorsanız bir Lüksemburg sunucusu seçin.
   • Ardından da RTL URL adresini girerek canlı F1 izleyin.

Formula 1 Canli Yayin Akışı için ExpressVPN‘i Ücretsiz Deneyin

Buraya kadar sizlere bir VPN kullanarak F1 nasıl izlenir adım adım onu anlattım. Ama asıl önemli olan hangi VPN’i seçeceğimiz. Dolayısıyla ben size nokta atışı bir tavsiye vermek istiyorum.

Hem maksimum güvenlik hem kaliteli yayın akışı hem de makul fiyatlar açısından benim size tavsiyem ExpressVPN olacaktır. Üstelik 30 günlük para iade garantisi altında risksiz bir şekilde deneme imkânı var. Yani ürünün tam sürümünü 30 gün boyunca deneyip memnun kalmazsanız paranızın tamamını geri alarak hesabınızı iptal edebilirsiniz.

formula 1 canlı izle

Canlı F1 izleyebileceğiniz En İyi VPN Uygulamaları

Sanırım bir VPN satın alarak canlı F1 izleyebilmek konusunda tüm genel sorulara cevap verdim. Şimdi gelelim hangi VPN’i alacağınıza. Bu kısımda sizler için en iy VPN’leri sıraladım. Aşağıdaki listeyi hazırlayabilmek için piyasadaki belli başlı kriterleri karşılayan VPN uygulamalarını ele aldım.

Sonrasında streaming özelindeki bazı özellikleri dikkate aldım. Çünkü Formula 1 canlı izleme konusu streaming yayın ile aynı. Ayrıca güvenlik ve bağlantı hızı açısından da konuyu inceledim. Son olarak da fiyat ve ödeme koşullarına baktım. Sonuç olarak, aşağıdaki liste ortaya çıktı:

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

VPN Kullanmanın Avantajları

VPN kullanmanın Formula 1 canli yayin erişimi dışında başka avantajları da vardır. Bunları geniş erişim imkânı ve güvenlik alanlarında inceleyebiliriz.

Bölgesel Kısıtlamalar ve Sansürlere Karşı VPN’ler

F1 nasıl izlenir sorusunun cevabında bu konuyu inceledik aslında. Yani aynı mantık üzerinden baktığımızda VPN’ler ile küresel çapta bölgesel kısıtlamaları aşarak istediğimiz tüm içerik, yayın (Netflix, Hulu, Formula 1 canli yayin, vb.) ve oyunlara erişebiliriz.

Ayrıca bulunduğunuz herhangi bir yerde sansür varsa başka bir ülke sunucusu üzerinden bağlanarak bu sansürlerden etkilenmeme şansı da mevcut.

Dijital Tehditlere Karşı VPN’ler

İnternet dünyasında karşılaşabileceğiniz tüm tehditlere karşı VPN’ler sizleri maksimum güvenli hale getiriyor. Çünkü VPN’ler sahip oldukları şifreleme teknolojisi, konum gizleme, vb. özellikleri sayesinde kötü amaçlı kişilere karşı sizin tam güvenliğinizi sağlıyor.

Ayrıca bir VPN ile bağlandığınız ortak Wi-Fi ağları bile tamamen güvenli oluyor. Yani sadece evinizde değil dışarıda herhangi bir Wi-Fi ağına güvenli olarak bağlanıp bankacılık vb. hassas işlemlerinizi güvenle yapabiliyorsunuz.

ExpressVPN Edinin
Temmuz 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sık Sorulan Sorular

Hangi Ülkelerdeki Hangi Kanallar Formula 1 Bahrain Grand Prix 2024‘ü Ücretsiz Olarak Yayınlıyor?

Lüksemburg’da RTL, İngiltere’de Channel4 ve Belçika’da RTBF kanalları ücretsiz canlı F1 izleyebileceğiniz kanallardır.

Netflix, Hulu veya Amazon Prime üzerinden Formula 1 canlı izleyebilir miyim?

Netflix’te mevcut değil, ancak Hulu ve Amazon Prime’da mevcut.

Ücretsiz VPN’ler Üzerinden F1 yarışlarını izleyebilir miyim?

Teknik olarak bu mümkün. Ancak gerek performans gerekse güvenlik açısından biz önermiyoruz. Çünkü ücretsiz hizmetlerin bazı riskleri olması muhtemel. Ayrıca izleme kalitesi açısından da yavaşlama veya donmalar yaşama olasılıklarını göze almanız gerekir.

Benim size tavsiyem 30 gün para iade garantisi sunan ExpressVPN‘i ücretsiz olarak denemeniz.

Sonuç

Evet, bu yazımda sizlere F1 nasıl izlenir sorusunun detaylı cevabını vermeye çalıştım. Yani canlı F1 izlemek maksadıyla önünüzdeeki çözümleri burada sundum. Dolayısıyla buradaki çözüm yollarından istediğinizi seçerek Formula 1 canlı izleyebilirsiniz.

Genel anlamda benim direkt tavsiyemi isterseniz, ben sizlere, hem performans hem de güvenlik anlamında, Formula 1 canli yayin erişimi için ExpressVPN‘i öneriyorum.

Herkese güvenli ve keyifli seyirler dilerim.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com