Türkiye’den Nasıl Formula 1 Canlı Yayın İzlenir?

Senenin en çok beklenen, dünya çapında küçük büyük herkesin heyecanla beklediği etkinliği Formula 1 geldi de çattı!  İlk yarışına sadece sayılı günler kalmış olan Formula 1 2022 sezonunda bu sene kimin birinci olacağı herkes için merak konusu. Hatırlarsanız, Türkiye de 2020 yılında Formula 1’e ev sahipliği yapmış ve herkesi ekranlara kilitleyen, oldukça çekişmeli bir yarış olmuştu. Hatta 7. dünya şampiyonluğunu alan Lewis Hamilton’a göre, 2020’nin en zorlu ve en güzel yarışı Intercity İstanbul Park’ta yapılan Türkiye GP’siydi. Şimdi ise F1 canlı izle yarışlarına çok az kaldı ve herkesin aklında o malum soru var; “Nereden izleyeceğim?”.

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

VPN Kullanarak F1 Canlı İzle

Yarışlara oldukça kısa bir zaman kaldı ve bu sene Formula 1 canlı yayın izle meyi nereden izleyebiliriz sorusu da bu aralar tekrar gün yüzüne çıktı. Yurt dışındaki birçok ülkede, Youtube üzerinden bile F1 canlı izle yebilirsiniz, ancak bu yayınlar bizler için ne yazık ki kısıtlanmış durumda. Türkiye’de canlı Formula 1 izle türkçe izlemenin tek yolu bir Ssport üyeliğinizin olmasıdır. Ülkemizde F1 yayın haklarını satın almış olan Ssport, bizlere belli bir ödeme karşılığında bu yayını sunuyor. Ancak gel gelelim, geçtiğimiz senesini aralıksız takip edenler de bileceği gibi, Ssport bazı durumlarda bizi biraz yarı yolda bıraktı. Sanıyorum ki pandemi dolayısıyla herkes evde olduğu için özellikle Türkiye GP’sini izlemek amacıyla birçok kişi yeni üyelik satın aldı ve Ssport’un arayüzü bunu pek de kaldıramadı ve birçok kişiden takılmalar ve canlı yayına dönememeler, görüntü kalitesinin bir anda 240p’ye düşmesi gibi şikayetler aldı. Sebebi ne olursa olsun, F1 yarışı izlerken yarışın en heyecanlı noktasında bir anda yayının donması gibi sorunlar yaşamayı asla istemeyiz. Formula 1 canlı yayın izle me keyfimiz kesintisiz olmalı!

formula 1 canlı yayın izle

Öyleyse bu durumda nereden F1 canlı yayın izle meli? Sizlere önerim tıpkı benim yaptığım gibi VPN kullanmanızdır. İyi bir VPN hizmeti kullanarak, Formula 1 canlı yayın izle kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz. Ayrıca alacağınız hizmet sadece F1 yarışması ile kalmaz, ülkenizde erişim yasağınızın olduğu birçok siteye de VPN aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Aşağıda sizler için hangi VPN servislerini kullanabileceğiniz hakkında yardımcı olması adına en iyi VPN’lerden oluşan bir liste hazırladım.

F1 Yarışı İçin En İyi VPN Servisleri

F1 canlı izle mek için en iyi seçeneğinizin VPN olduğundan bahsettim. Peki ya hangi VPN servisleri f1 yarışı için size kesintisiz, güvenli ve hızlı bir bağlantı sağlar? Bu kısımda da sizler için Formula 1 canlı izle mek için en iyi VPN servisleri hangileridir sorusunun cevabını açıklamaya çalıştım. Aşağıdaki listede görebileceğiniz her VPN programını ince eleyip sık dokuyarak test ettiğimi söyleyebilirim. Kullandığınız programın, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir bağlantı sağladığından emin olmanız gerekir. Bağlantının güvenli olması, kişisel bilgilerinizin elde edilmesini önlemek için önemlidir; hızlı ve kesintisiz bağlantı ise kesintisiz F1 yarışı keyfi anlamına gelir! Bir F1 yarışı hayranı olarak, en önemli F1 yarışı larını kesintisiz izleyebilmek için elimden geleni yaparak bu listeyi derledim. Sizlere yardımcı olması için aşağıdaki listeyi incelemenizi öneririm.

VPN ile F1 Canlı İzle Nasıl İzlenir?

Yazımın bu kısmında sizlere Formula 1 canlı yayın izle mek için VPN hizmetlerini nasıl kullanacağınızı açıklamak iyi olabilir. Aşağıdaki adımları takip ederek, güvenli ve kesintisiz bir şekilde VPN ile F1 canlı izle menin tadını çıkarabilirsiniz.

  • Öncelikle yukarıdaki Formula 1 canlı izle için hazırladığım VPN’lerden birini seçip, bağlantıya tıklayarak internet sitesine gitmeniz gerek.
  • Sonrasında gittiğiniz internet sitesinde kurulum dosyasını bulduğunuzda onu indirin ve yüklemesi tamamlanırken, sitede kendiniz için bir üyelik oluşturun.
  • İndirdiğiniz kurulum dosyasını açarak programı bilgisayarınıza yükleyin.
  • Program yüklendikten sonra F1 canlı izle için kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapın.
  • Girişinizi yaptıktan sonra, önünüze ülke isimlerinin bulunduğu bir vekil sunucu listesi gelecektir. Bu listeden formula 1 canlı yayın izle yayını yapan bir ülkeyi seçin. Listede ayrıca en iyi bağlantıyı hangi ülkeden alabileceğinizi de görürsünüz.
  • İstediğiniz ülkeyi seçtikten sonra, arama motorunuza gitmek istediğiniz siteyi, örneğin Formula 1 canlı yayın izle girin.
  • Kesintisiz F1 canlı izle menin tadını çıkarın!

Şunu not olarak düşmek isterim; gireceğiniz sitelerde canlı Formula 1 izle türkçe izlemek istiyorsanız, bu ne yazık ki mümkün değil. Canlı Formula 1 izle Türkçe için, Türkiye’deki sitelere giriş yapmanız gerekir, diğer türlü seçeceğiniz ülkelerdeki sunucular kendi dillerinde konuşuyor olacaklardır. Ancak sunucu benim için önemli değil, yarışı izlemek istiyorum zaten derseniz, canlı Formula 1 izle türkçe nin pek de bir önemi kalmaz ve yine güvenle yukarıda belirttiğim adımları takip ederek istediğiniz yayın kalitesiyle F1 yarışı nızı izleyebilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
30 gün para iade garantisi

F1 Canlı İzle İçin Ücretsiz VPN Kullanabilir miyim?

Bu soruya benim cevabım, açıkçası hayırdır. İster F1 canlı izle mek için, ister başka bir siteye giriş yapabilmek için; ücretsiz VPN’ler kullanmamalısınız.

İlk sebebini F1 üzerinden vereyim. Öncelikle bağlantı hızları kesinlikle sizleri hoşnut etmeyecektir. Türkiye’de ücretli olarak alacağınız Ssport hizmeti bile size ücretsiz VPN kullanmanızdan daha hızlı bir bağlantı sağlar. Formula 1 canlı yayın izle mek için ücretsiz bir VPN kullanarak veya canlı Formula 1 izle türkçe izlemek için Ssport üyeliği alarak, aradığınız bağlantı hızına ulaşamazsınız.

f1 canlı izle

İkinci sebebi, coğrafi kısıtlamalar konusunda iyi olmamalarıdır. Birçok yayıncı, bu ücretsiz VPN’leri kullananların IP adreslerini kolayca bulur, engeller ve erişimini kapatır. Ancak ücretli VPN’ler için durum böyle değildir.

Üçüncü ve en önemli sebebi ise güvenliğinizdir. VPN servislerinin, oldukça fazla bakım ve para gerektiren, dünya çapında birçok sunucuları olmalıdır. VPN ücretsizken de akla tabii ki de şu soru geliyor; bu bakımı yapacak parayı nereden buluyorlar? Bu sorunun üzücü cevabı, bu ücretsiz programları kullananların kimlikleridir. Bu servisler, kişisel bilgileri 3. şahıs firmalara satarlar ve bu şekilde kar ederler. Ücretli servisler ise sizlere bunun olmaması için garanti bile sağlar.

Benim sizlere tavsiyem, ExpressVPN‘dir. Bu VPN hizmetiyle hem olabilecek en iyi F1 canlı izle hizmetini alırsınız, hem de güvenliğiniz ve paranız garantilidir. Eğer daha önce ücretli bir VPN kullanmadıysanız da ilk tercihiniz ExpressVPN olmalıdır. ExpressVPN, sizlere sadece olabilecek en iyi  Formula 1 canlı yayın izle hizmeti sunmakla kalmaz, ayrıca 30 günlük deneme sürümü ve istemediğiniz takdirde para iade garantisi de sunar. Yani uzun süreli kullanmak için en iyisiyken, denemeniz için de sizlere çok güzel bir şans tanıyor.

ExpressVPN Edinin
30 gün para iade garantisi

Formula 1 Canlı Yayın İzle

Yukarıda da bahsettiğim gibi, ülkemizde canlı Formula 1 izle türkçe için yayın hakları Digiturk, D Smart, Tivibu, Blu TV ve Vodafone TV gibi markalarda kanalları bulunan Ssport’a ait. Yani belirli bir miktar para ödeyerek canlı Formula 1 izle türkçe ve F1 yarışı yayınını buralardan izleyebiliyorsunuz. Ancak bu tavsiye ettiğim bir şey değil, çünkü yine yazımın VPN kullanarak F1 canlı izle kısmında belirttiğim gibi, Ssport yayınları oldukça fazla donmalara ve kesintilere sebep oluyor. Özellikle bizler için en önemli F1 yarışı olan Türkiye GP’de çok fazla kişi bu sorunları yaşadığını belirtti. Ssport kullanırken, aylarca o günün gelmesini bekleyip tam da Formula 1 canlı yayın izle Türkiye GP’si sırasında yayınınızın kesilmesi işten bile değil. Bunun yanında, trmotorsports internet sitesi de 2021 yılında canlı Formula 1 izle türkçe yayını yapacak gibi duruyor.

canlı formula 1 izle türkçe

Özetle;

İlk F1 yarışı na bu kadar az kalmışken, “nereden izleyeceğim ben bunu” sorusuna bir cevap bulmak oldukça zor bir hale geliyor. Bu durumlar için size önerim olan VPN kullanmanızdır. Bu yazımda da sizler için F1 canlı izle mek için VPN’i nasıl kullanacağınızı açıkladım. Formula 1 canlı yayın izle mek için neden ücretsiz VPN’lerden uzak durmanız gerektiğini ve canlı Formula 1 izle türkçe yi nerelerden izleyebileceğinizi de anlatmaya çalıştım. Özetle ücretsiz VPN’ler tehlikelidir ve yavaş bağlantı hızı sağlarlar. Ayrıca ücretli veya ücretsiz herhangi bir VPN hizmeti kullanırken canlı Formula 1 izle türkçe hizmeti almazsınız, izleyeceğiniz yayın, seçtiğiniz sunucunun dilinde olacaktır. Ben sizlere bu durumlar için, herhangi bir F1 sıralaması bile kaçırmadan, hızlı ve güvenli bir bağlantının yanı sıra bizlere bir de üstüne üstlük para iade garantisi sunan ExpressVPN‘i kullanmanızı tavsiye ediyorum. Pişman olmayacaksınız!

Birine internet aşığı diyebilirsen o da benim! Her zaman çevrimiçi dünyaya karşı tutkulu oldum. Ve güvenlik ve mahremiyet konularında özel bir sevgi büyüttüm içimde. Gizlilik, korunması gereken nihai bir varlıktır. Deneyimli bir güvenlik uzmanı olarak, güvenlik konusunda güncel kalmak için her türlü çabayı gösteriyorum. Ve bilgilerimi okuyucularımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com