En İyi Ücretsiz iOS VPN

iOS işletim sistemli bir cihazınız var fakat istediğiniz uygulamalara veya sitelere erişim sağlayamıyor musunuz? Bu sorunla karşılaşan tek kişi siz değilsiniz. Bu sebepten ötürü, tüm hayatım boyunca pek çok detaylı araştırma yaptım. Sorununuzun çözümünü bedava VPN iOS u açıklayarak bu yazımda sizinle paylaşacağım.

Atlas VPN'i Hemen İndirin
Karşılaşabileceğiniz en iyi VPN'le tanışın!

30 gün para iadesi, ucuz fiyat ve ücretsiz versiyonuyla Atlas VPN'e bir şans verin!

Son güncelleme: 7 Temmuz 2024

Bedava ve Ücretli VPN Arasındaki Farklar

Bir iOS için ücretsiz VPN kullanmak isteyen kullanıcı her zaman isteklerini yerine getirebilecek bir program kullanmak ister. Bu nedenle, böyle güzel bir iOS ücretsiz VPN arayışında olan herkes bana hep aynı soruyu yöneltti: Aynı hizmetin bedavası varken neden özellikle para ödemeliyim?

Bu sorunun cevabı basit: Almak istediğiniz hizmet ne olursa olsun, o hizmetin bedava olmasının birçok sebebi var.

Mesela, bir hizmeti ücretsiz sunabilmek için kullanılan uygulamaya çeşitli istenmeyen ve can sıkıcı reklamlar konulur. Bu, iOS için ücretsiz VPN yayıncının öncelikli para kazanma yoludur. Kullandığınız iOS ücretsiz VPN in ücretsiz olması, bunu tam anlamıyla hak etmediğiniz düşünüldüğü için en önemli özelliklerden büyük oranda kesinti yapılır.

ios-için-ücretsiz-vpn

Söz konusu olan iOS için ücretsiz VPN açısından bakarsak sunulan hizmetin en iyisini almayacağınızı bilmeniz gerek. Örneğin, izlemek istediğiniz bir film var diyelim. Bu film yalnızca İngiltere’de izleniyor olsun. İnternetten uygun olduğunu düşündüğünüz iOS için en iyi ücretsiz VPN iOS indirdiniz ve şimdi istediğiniz o filme erişebilirsiniz, değil mi?

Maalesef hayır. Çünkü her bulduğumuz bedava VPN ücretsiz olarak coğrafi açıdan tüm özellikleri barındırmıyor.

Bu, istediğiniz ülkeyi seçip istediğiniz hizmeti alamayacağınız anlamına geliyor. Ayriyeten, kullanım limiti de mevcut. Toplamda üç saat süren filminizi yarım saatlik bir limitle bitiremezsiniz. Bu yüzden, iOS için en iyi ücretsiz VPN önermeden önce, tüm hizmetlerden en iyi şekilde yararlanabileceğiniz ucuz VPN seçeneklerini size takdim etmek isterim.

Uzun süren araştırmalarıma göre bunlardan en iyisi Atlas VPN. Bunun nedeniyse, bahsettiğim kısıtlamalardan hiçbiri bulunmamakla birlikte, hem ucuz bir şekilde satın alabilir hem de bedava sürümünü kullanabilirsiniz. Yıllardır ücretli sürümünü güzel fiyatıyla kullanıyorum ve hepsi kuruşu kuruşuna değdi.

Bunun dışında önerebileceğim başka iOS ücretsiz VPN lerde var. Paylaşmak istediğim daha çok şey var. Öğrenmek için okumaya devam!

Atlas VPN Edinin
Temmuz 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

2024‘in En İyi Ücretsiz iOS VPN’leri

Yazımızın en önemli, iOS VPN önerisi ücretsiz kısmına geldik. Ücretsiz bir hizmetten yararlanmak isteseniz bile, en güvenli ve uygun olanları bilmeniz gerek. Her ne kadar ücretli VPN’lerin yerini tutmasa da, bildiğim her şeyi sizinle paylaşacağım. Bu ücretsiz hizmetlerden bahsetmeden önce, neden binlerce iOS ücretsiz VPN arasından seçildiklerini açıklamakla başlayayım. Tüm özelliklerine; gizlilik, internet hızına etkisi, farklı ülkeler, güvenlik ve benzeri değineceğim.

Öncelikle bir iOS en iyi ücretsiz VPN i güzel kılan şey kullanıcıların memnuniyetidir. Bu yüzden, ben de bir kullanıcı olarak yaptığım uzun testler sonucunda bir liste hazırladım. Listeyi hazırlarken en pahalı ve en iyi VPN ile seçtiğim bu iOS için ücretsiz VPN leri tek tek karşılaştırdım. Bu nedenle, listeyi neredeyse tüm yazılarımda öneririm çünkü ortaya çıkan sonuçtan tıpkı tüm okuyucularım gibi çok memnun kaldım!

Listede gördüğünüz iOS için ücretsiz VPN leri seçme nedenimi daha detaylı anlatmak isterim. Tıpkı ücretli VPN’ler gibi bu hizmetlerin de size sağlayacağı güzel özellikleri var. Belli bir kullanım limiti, seçebileceğiniz sınırlı ülkeler, sınırlı miktarda gizlilik, ve daha birçoğu bulunmakta. Yani, böylesine iOS ücretsiz VPN leri bir nebze severek kullanabilirsiniz.

En İyi VPN Seçerken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Küresel Sunucu Kapsama Alanı

Kullanacağınız iOS ücretsiz VPN de bulunması gereken ilk özellik sunucu kapsama alanı. Bunun ne demek olduğunu sizin için biraz daha açayım: Daha önce de bahsettiğim gibi, kullanacağınız iOS ücretsiz VPN hizmetinin bazı sınırlamaları olabilir. Bunlardan birisi de sunucu kapsama alanı; kapsama alanı ne kadar genişse o kadar çok ülkeyi kapsar. Seçtiğiniz iOS ücretsiz VPN in istediğiniz ülkeyi barındırdığından emin olun.

Bağlantı Hızı

Herhangi bir VPN kullanırken internet bağlantı hızınızın normalden daha düşük olacağını söylemek zorundayım. Özellikle, iOS bedava VPN kullandığınızda bu durum daha da kötüleşir. Düşük bir internet bağlantısı; internet üzerinden izlediğiniz herhangi bir videonun donmasına, oynadığınız oyunlarda takılmalara, Zoom, Discord veya Skype gibi görüntülü ve/veya hızlı mesaj uygulamalarını kullanırken karşılaşabileceğiniz sorunlara yol açabilir.

Bu sorunları göz önünde bulundurarak listede gördüğünüz tüm iOS ücretsiz VPN uygulamalarının internet bağlantı hızını tek tek ölçtüm. Bunları aklınızda bulundurarak internet hızınız ve ihtiyaçlarınıza göre sizi çok yavaşlatmayan iOS için ücretsiz VPN i seçmelisiniz.

Saydığım sorunlar yalnızca bunlarla sınırlı değil. Aşağıda yer alan tüm başlıkları inceleyerek iOS için en iyi ücretsiz VPN i seçmenizde daha iyi bir karar verebilirsiniz.

Gizlilik ve Güvenlik

Herhangi bir iOS için ücretsiz VPN kullandığınızda ip adresiniz değişir. Bu adres değiştiği için bilgisayar korsanlarına yakalanma oranınız azalır. IP adresi bilindiği takdirde gerçek konumunuz kolaylıkla bulanabilir. Bu demek oluyor ki, iOS için VPN ücretsiz  kullandığınızda tamamen anonim bir şekilde internette güvenle dolaşabilirsiniz.

Örnek vermem gerekirse, bir siteden alışveriş yapmak istiyorsunuz diyelim. İnternet arama çubuğuna anahtar kelimeleri yazdınız ve karşınıza çıkan ilk sonuçlara tıkladınız. Gördüğünüz linklere tıklar tıklamaz iOS en iyi ücretsiz VPN kullanmadığınız taktirde size ait IP adresi bu websiteleri tarafından kayıt altına alınır. Ayriyeten, sadece bununla sınırlı değil. Kullandığınız hemen her servis sizin kişisel bilgilerinizi barındırabilir.

iOS için en iyi ücretsiz VPN
Benim siteme girdiğinizde kendi IP’nizi öğrenebileceğiniz bir bölüm var. Benim sitem dahi böyle özel bilgileri barındırıyor. Eğer iOS için ücretsiz VPN kullanırsanız bu adresin değiştiğini göreceksiniz.

Aman, endişelenmeyin! Benim sitem özel bilgilerinizi yalnızca size gösterir. Ben göremem. Ama illaki içim rahat değil diyorsanız, daha ne bekliyorsunuz? Hemen bir bedava VPN iOS edinin ve en üst korumaya sahip olun. İnternette nerede olursanız olun, kimse sizi takip altına alamasın.

Müşteri Desteği

Beğendiğiniz, seçtiğiniz ve araştırdığınız bir bedava VPN iOS var. Fakat bir sorunla karşılaştınız. Peki, bu sorunu internette ara dur nereye kadar?

Endişelenmeyin. Kullandığınız bedava VPN iOS hizmeti ne olursa olsun neredeyse tüm şirketler size 7/24 destek sağlıyor. Aramayı sevenler için telefondan, yazışmayı sevenler için online chat veya e-posta veya daha eski bir yöntem sevenler için faks veya SMS üzerinden müşteri desteği mevcut. Bu, iOS için en iyi ücretsiz VPN kullanımında daha da kolaylaştırılır.

Tek yapmanız gereken kullanmakta olduğunuz bedava VPN iOS u aratıp gerekli iletişim bilgilerini bulmak. Böylelikle gerekli yardımı alabilirsiniz. Sevdiğiniz bedava VPN iOS için yardım almak işte bu kadar kolay!

Kısıtlamalar

Yazımın çeşitli kısımlarında da sürekli belirttiğim gibi, seçtiğiniz herhangi bir bedava VPN iOS un çeşitli kısıtlamaları mevcuttur. Neden mi? Çünkü adı üstünde, kullandığınız bir bedava VPN iOS olduğundan.

Bu kısıtlamalar şunları içerir fakat bunlarla sınırlı değildir:

 • Kullanım kotası: Kullandığınız iOS için en iyi ücretsiz VPN ne kadar güzel olsa da belirli bir kullanım miktarı vardır. Bu miktar kullandığınız iOS ücretsiz VPN e göre değişim gösterir. Bu kota genellikle 5 GB ila 30 GB arasında değişiklik gösterebilir. Eğer bu kota sizin için azsa bedava VPN iOS kullanmanızı pek önermem.
 • Coğrafik sınırlamalar: Sahip olduğunuz hizmeti kullanmanızdaki ilk amaç farklı ülkelerde bulunan içeriklere erişim sağlayabilmektir. Fakat bu özelliğin bir bedava VPN iOS da sınırları vardır. Sınırlarınızı genişletmek ve tüm dünyada rahatlıkla dolaşmak isterseniz iOS ücretsiz VPN yerine uygun fiyatlı bir VPN’den yararlanabilirsiniz.
 • İnternet bağlantı hızı: iOS için ücretsiz VPN hizmetlerinde bağlantı hızı kısıtlıdır. Mesela, 35 mbps internet hızınız olsa bile iOS için ücretsiz VPN kullanımında bu hız 20 mbps’ye kadar düşebilir. Ve hatta uzun süreli gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bu sizin için bir sorun teşkil ediyorsa iOS için en iyi ücretsiz VPN i bile kullanmanızı önermem.
 • Can sıkıcı reklamlar: Seçtiğiniz, iOS için en iyi ücretsiz VPN olsa bile geliştiricilerin kâr çıkarabilmeleri için çeşitli reklamlar koyarlar. Bazen bunları atlamak can sıkıcı olabilir. Karşınıza istenmeyen görüntüler çıkabilir. Böyle bir sorunla uğraşmak dizlik değilse iOS için en iyi ücretsiz VPN kullanmanızı önermem.
 • Uygulama açıkları vardır: Teknoloji dünyasında bug yani böcek adı verdiğimiz uygulama açıkları iOS ücretsiz VPN de bulunabilir. Bu, uygulamayı kullanılmaz hâle getirebilir.
 • Sizi izlerler: Her ne kadar gizlilik vaatlerinde bulunsalar da iOS için ücretsiz VPN lerin neredeyse hepsi günlük faaliyetlerinizi kayıt altında tutar. Özel bilgilerinizle ne yaptıklarıysa muamma.

Atlas VPN Edinin
Temmuz 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

VPN’nin Yararları

Kötü yanlarını açıkladım durdum. Fakat bu iyi yönlerinin olmadığı anlamına gelmiyor. Bir bedava VPN iOS un ne gibi yararları var birlikte okuyalım. En ince ayrıntısına kadar iOS için en iyi ücretsiz VPN in yararlarını açıklamaya çalıştım.

Sınırlarınızı Genişletin

Seçtiğiniz iOS ücretsiz VPN ile internetteki tonlarca içeriğe erişmeniz mümkün. Binlerce şirketin sunduğu sınırsız sayıdaki hizmete iOS için ücretsiz VPN ile ulaşın.

ücretsiz-vpn-ios

Böylelikle Fransa, Brezilya, İngiltere, Amerika gibi ülkelerin sunduğu içerikleri izlemekten sizi kimse alıkoyamasın. Tüm bunları bedava iOS VPN kullanarak sanki farklı bir ülkedeymişsiniz gibi bir adım bile yürümeden elde edin. Fakat bunları yapabilmek için yazımda belirttiğim iOS için en iyi ücretsiz VPN i seçmeniz gerek.

Yüksek Koruma

Güvenlik herkes için önemli. Ücretli VPN’lerin korumasından şaşılmaz. Fakat illaki bedava VPN iOS kullanacaksanız şunu bilmelisiniz: en yüksek korumaya sahip olamayabilirsiniz. Seçtiğiniz iOS için en iyi ücretsiz VPN olsa bile bu durum söz konusu. Eğer bu sizin için büyük bir problemse uygun fiyatlı bir VPN kullanmanızı öneririm. Fakat güvenliğin benim için önemi yok derseniz bedava VPN iOS kullanın.

Atlas VPN Edinin
Temmuz 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

VPN’i Cihazınızda Kurma

Yazımın belki de en heyecan verici kısmına geldik! Sizinle paylaştığım bilgileri okuyup bir karar vermediyseniz bu kısmı atlayabilirsiniz. Bu bölümde iOS için ücretsiz VPN i nasıl kuracağınızı açıklayacağım.

Otomatik Kurulum

Yukarıda verdiğim listeden seçtiğiniz iOS ücretsiz VPN i cihazınıza kurun. Daha sonra kayıt olmanız ve giriş yapmanız gerek. Bu işlemleri tamamladıktan sonra cihazınızın iOS ücretsiz VPN e izin vermesi lazım. Karşınıza çıkan “izin ver” butonuna dokunun. Böylece cihazınız iOS için en iyi ücretsiz VPN için  otomatik olarak ayarları yapmış olacak.

Cihazınız bu aşamada sizden PIN, şifre, yüz taraması veya parmak izi isteyebilir. İşlemi tamamlayın ve ilerleyin.

Seçtiğiniz iOS için ücretsiz VPN aktif olduğunda artık uygulamayı açmanız gerekmiyor. Eğer ülke değişimi gibi ayarlara girmek isterseniz o zaman bedava VPN iOS u açabilirsiniz.

Şimdiyse VPN’e bağlanma vakti. Bunun için:

 1. Ana menüden ayarları açın.
 2. Genel ayarlara basın.
 3. VPN’i seçin. Birden fazla iOS için en iyi ücretsiz VPN e sahipseniz istediğinizi seçin.
 4. Aktif etme butonunun (Durum) yeşil ve sağda olduğundan emin olun.

İşiniz bittiğinde aynı işlemi tekrar edin. Böylelikle iOS ücretsiz VPN i kapatmış olursunuz. Sakın VPN’i açık unutmayın! Özellikle iOS için ücretsiz VPN kullanıyorsanız limitinizi aşabilirsiniz.

Manüel Olarak Kurulum

Önceki verdiğim, OpenVPN protokolünün sağlamış olduğu talimatlardı. Eğer bedava VPN iOS u kendiniz manüel olarak kurmak isterseniz öncelikle:

 1. Ana menüden ayarları açın.
 2. Genel ayarları seçin.
 3. VPN’i seçin.
 4. VPN yapılandırmayı seçin.
 5. Türü seçin.
 6. IKEv2, IPSec, veya L2TP olarak VPN türünüzü seçin.
 7. Açıklama, sunucu ve remote ID dâhil her şeyi girin.
 8. Yetkilendirme bilgilerinizi girin.
 9. Proxy kullanırsanız manüel veya otomatik olarak seçin.
 10. Tamamı seçin.
 11. Son olarak, iOS için en iyi ücretsiz VPN i açmayı unutmayın.

Sonuç

Kullandığınız ne tür bir bedava VPN iOS olsa da kurulumunun kolay olduğu görülmekte. Bunun yanı sıra, VPN’nin çeşitli faydalarının olduğunu ve size daha iyi bir internet deneyimi sunduğu aşikar. Son olarak, iOS için en iyi ücretsiz VPN in Atlas VPN olduğunu öğrenmiş oldunuz.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com