En İyi Twitter VPN

Twitter dünyadaki en popüler sosyal medyalardan birisi. Günlük hayatımızda kolayca yer edinen böylesine bir teknolojiye erişim sağlamakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Severek kullandığınız bu uygulamaya erişim sağlamak herkesin hakkı. Yazımın ilerleyen bölümlerinde sorununuza çözüm olacak “Twitter için VPN” hakkında detaylı bilgiler vereceğim.

Hemen Deneyin
ExpressVPN ile risksiz bir deneyim

ExpressVPN, en iyi bağlantı hızı, güvenlik ve erişim sağlama olanağı sunar. 30 günlük bedava deneme hakkı ve para iade garantisi ile ExpressVPN hizmetinizde.

2024‘in En İyi Twitter VPN leri

Eğer teknolojiyle aranız iyi değilse, öncelikle VPN’in tam olarak ne olduğunu açıklayayım. VPN’in açılımı “virtual private network”; Türkçesi ile, “sanal özel ağ“dır. Twitter VPN ‘in amacı birden fazladır. Bunlardan en çok göze çarpanları gizliliğinizi sağlamak ve sınırları kaldırıp size erişim sağlamaktır.

Kafanız karıştıysa, Twitter VPN ‘i size özel bir bilgisayarmış gibi düşünebilirsiniz. Bu özel bilgisayara sizden başka kimse erişemez veya bu bilgisayarı kimse gözaltına alamaz. Bu bilgisayarı kullanırken gerçek kimliğiniz yerine anonim bir kimlik edinip internette gizlice dolaşabilirsiniz. Böylelikle güvenliğiniz hakkında endişelenmek zorunda kalmazsınız.

VPN’in ne olduğunu az çok anladıysanız şimdi size uygun olan birini seçebilirsiniz. İnternette VPN hizmeti hakkında araştırma yapacak vaktiniz yoksa, sizin için hazırladığım listeme bir göz atın.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Yukarıda listelediğim Twitter için VPN ‘leri birbiriyle karşılaştırmanın dışında, tüm bu Twitter VPN sanal özel ağ ları seçerken göz önünde bulundurduğum birçok özellik de vardı. Bunlardan bazıları bağlantı hızı, müşteri desteğinin güzelliği, tüm yasaklı sitelere girip girememesi veya sunucuların çeşitliliği şeklindeydi. Bu özellikler hakkında sıradaki bölümde daha detaylı bilgi verdim.

En İyi Twitter İçin VPN i Seçerken

Herkesin sevdiği bir şey bulabileceği sosyal medya nın bazı ülkelerde yasaklı olabileceği fikri gerçekten şaşırtıcı olabilir. Facebook, YouTube, Instagram veya Twitter çoğu ülkede erişim engeli aldı.

Çoğu ülke bu engelleri daha sonra kaldırdı fakat çoğu ülkede hâlâ yasaklı. Özellikle Twitter, Kore, Nijerya, Çin, İran gibi ülkelerde yasaklı. Geçmişte Türkiye, Pakistan, Mısır gibi diğer ülkelerde de yasaklandığına şahit olduk. Bunun tekrar olup olmayacağını kimse bilmiyor.

twitter vpn ile giriş

Fakat Twitter VPN ‘e sahip kişilerin pek de umurunda değil çünkü nasıl olsa erişim sağlayabilecekler. Sizde şimdiden VPN ile Twitter kullanırsanız iyi edersiniz. Öyleyse, Twitter için VPN ‘in özelliklerini anlatmak isterim.

Küresel Sunucu Kapsama Alanı 

Twitter VPN ‘i güzel kılan ilk şey ne kadar sunucusu olduğudur. Bir Twitter VPN ‘in az sunucusu varsa, çoğu siteye erişim sağlamakta zorluk çekebilirsiniz.

Diyelim ki, Çin’de yaşıyorsunuz. VPN ile Twitter ‘a erişim sağlayacaksınız. Eğer kullandığınız Twitter VPN ‘in Twitter’a erişim sağlayan sunucuları yoksa ne yaparsanız yapın giriş yapamazsınız. Bu yüzden, Twitter için VPN kullanırken ne kadar sunucuyu kapsadığına dikkat etmelisiniz.

Bağlantı Hızı 

Twitter için VPN kullanırken kullandığınız sağlayıcıya göre bağlantı hızınız değişir. Örneğin, 30 mbps internet hızına sahipseniz kötü bir Twitter için VPN ile bu sayı 10 mbps’ye kadar düşebilir. Fakat sağlam bir Twitter için VPN ile bağlantı hızınız neredeyse hep aynı kalır. Herhangi bir Twitter için VPN kullanmadan önce bu özelliği göz önünde bulundurun.

Gizlilik

Twitter için VPN ‘in DNS değiştirme özelliği vardır. Başka bir deyişle, VPN ile Twitter kullanırken DNS ayarları değişir.

twitter için vpn

DNS, tıpkı IP adresi gibi önemlidir. DNS değiştiğinde sitelerin erişim engelleri kalkar. Yani, VPN ile Twitter kullanmanız size yüksek güvenlik sağlar. Çünkü IP adresiniz gibi kişisel bilgileriniz değişir. Böylelikle, kimse internette izinizi süremez.

Müşteri Desteği 

Özellikle teknolojiden anlamayan biriyseniz VPN ile Twitter ‘ın müşteri desteğinin güzel olması şart. Çoğu VPN ile Twitter sağlayıcıları 7/24 destek verir. Eğer VPN Twitter ile ilgili bir sorununuz olursa, telefon, faks, canlı sohbet veya e-posta aracılığıyla yardım alabilirsiniz.

Fiyat/Performans

VPN Twitter ‘ın en önemli yanı fiyatıdır. VPN ile Twitter kullanmaya başlamadan önce fiyatının diğer VPN Twitter ‘lara göre fazla olmadığına dikkat edin.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Bedava VPN’lerden Sakının

Neredeyse her şeyin bedavası vardır; oyunların, uygulamaların veya VPN Twitter ‘ın. Fakat neden? Bir şeyin bedava olmasının sebebi, genellikle özelliklerinin az olmasından kaynaklanır. VPN Twitter için bu, sunucuların azlığı, bağlantı hızının yavaşlığı veya gizliliğinizin ihlâli gibi sıralanabilir. 

Bedava bir VPN Twitter kullanırken risk almak zorundasınız. İlk kez gördüğünüz sitelere girişte güvenliğiniz yok sayılabilir. Bu siteler sizi takip edebilir ve hatta cihazınıza virüs bulaştırıp hackleyebilir. Bunların hepsi ücretsiz bir VPN Twitter kullandığınız için başınıza gelebilir.

vpn twitter

Böyle şeylerle baş ağrısı çekmek yerine ExpressVPN kullanabilirsiniz. ExpressVPN 30 günlük bedava sürümüyle size risksiz bir deneyim sunar. Deneme sürümünüz bittikten sonra ExpressVPN’i beğenirseniz indirim hakkına sahip olacaksınız. Bedava VPN Twitter ‘ların aksine, ExpressVPN size en iyi VPN deneyimi kazandırır.

Cihazınızda VPN Kurulumu Nasıl Yapılır?

Eğer buraya kadar geldiyseniz bir VPN Twitter satın almışsınız demektir. Harika! Öyleyse, şimdi VPN ile Twitter ‘a giriş yapabiliriz. Bunun için satın aldığınız VPN’in uygulamasını indirebilirsiniz. Örneğin, ExpressVPN kullanıyorsanız, internette “ExpressVPN uygulamasını indir” yazarak uygulamayı bulabilirsiniz. Veya Google Play aracılığı ile uygulama aratabilirsiniz.

Fakat teknolojiyle aranız iyiyse eğer, VPN’i manuel olarak da kurabilirsiniz. Bunun için:

  1. Başlat’a tıklayın ve Ayarlar’ı açtıktan sonra sırasıyla Ağ ve İnternet, VPN, VPN bağlantısı ekle’ye tıklayın.
  2. VPN sağlayıcısı için Windows (yerleşik)’i seçin.
  3. Bağlantı adı için bir ad belirleyin (mesela, Twitter VPN ile giriş).
  4. Sunucu adı veya sunucu adresi kutusuna VPN sunucu adresini yazın.
  5. İstediğiniz VPN türünü seçin. VPN sağlayıcısının kullandığı VPN türünü öğrenmelisiniz.
  6. Oturum açma bilgileri türü için oturum açma bilgilerini girin.
  7. Kaydedin.

Şimdi VPN Twitter giriş yapabilirsiniz!

S.S.S. (Sıkça Sorulan Sorular)

Twitter neden engellendi?

Twitter‘ın ülkenizde engellenmesinin birçok sebebi olabilir. Bu sebeplerden bazıları muhtemelen politik görüşlerin varlığı, fikir ayrılığı veya ülkeniz hakkında yapılan çekişmeli iddialar olabilir. Gelecekte Twitter ülkenizde tekrar engellenirse şaşırmayın. Çünkü bu, geçmişte çoğu ülkede birçok kez yaşandı.

Türkiye’de Twitter kullanabilir miyim?

Evet, şu an itibariyle Türkiye’de Twitter’a erişim sağlayabilirsiniz. Türkiye dışından kullanıcılar bir VPN ile Türkiye sunucusuna veya herhangi diğer bir sunucuya bağlanıp Twitter’a erişim sağlayabilirler.

Bedava VPN ile Twitter kullanabilir miyim?

Evet, fakat bu riskli bir yaklaşım. Bedava bir VPN ile Twitter ‘a giriş yapmak sıkıntı çıkarabilir. Çünkü bedava VPN’ler uygulamalarında reklam ve/veya virüs barındırabilir. Bunun yerine, ExpressVPN kullanmanızı öneririm. Daha önce de bahsettiğim gibi, piyasadaki en güvenli, stabil ve hızlı VPN sağlayıcısı. Üstüne üstlük, 30 günlük bedava deneme sürümü ile beğenmezseniz almak zorunda değilsiniz. ExpressVPN ile risk yok.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sonuç

Bu yazımızda kısaca VPN’in ne gibi yararları olduğu, neden bir VPN kullanmanız gerektiği ve en iyi VPN’ler hakkında konuştum. Güvenliğiniz ve engelsiz bir internet deneyimi için VPN satın almanız size hayat boyu yardımcı olacaktır. Özellikle birçok sansürü olan izole bir ülkede yaşıyorsanız VPN kullanmanız gerçekten önemli.

Fakat VPN kullanırken unutmayın ki, her VPN aynı değildir. Bedava VPN’ler her ne kadar cazip olsa da, ücretli VPN’lerin yerini asla tutamazlar. ExpressVPN gibi güzel bir sağlayıcı dururken diğerlerine ihtiyaç duymamalısınız.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com