2024 En İyi Türk Torrent Siteleri Güncel Liste

Torrent siteleri bulmak oldukça zor olabilir çünkü yasalar nedeniyle siyasi otoriteler bu tür sitelere karşı harekete geçebilir ve kötü amaçlı yazılımlar, virüsler ve sahte dosyalar gibi tehlikelerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle, güvenilir ve düzgün çalışan bir torrent sitesi bulmak zaman alabilir. Torrent indirme siteleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazının devamını okuyun.
Turkish translation: Torrent indirme siteleri için bir site bulmak oldukça karmaşık ve zor olabilmekte. Öncelikle, yasalar dolayısıyla siyasi otoritelerin bu tarz sitelerin sürekli peşinde olması, popülerleşmiş torrent sitelerini bir anda ortalıktan kaldırabiliyor. Bunun yanında, kötü amaçlı yazılımlar ve virüslerin cirit attığı siteler de çok fazla. Sahte torrent dosyaları ve her yerden fırlayan reklamlar da işin cabası. Bu sebeple genel olarak güvenilir ve düzgün işleyen bir torrent sitesi bulmak zaman alabiliyor. Torrent indirme siteleri için yazıyı okumaya devam edin.

ExpressVPN Edinin
Tüm Torrent Siteleri Elinizin Altında Olsun!

ExpressVPN ile tüm torrent sitelerine sınırsızca, kolayca ve güven içinde ulaşabilirisiniz. Eğer iyi bir torrent kullanıcısıysanız ExpressVPN'i kaçırmamalısınız. Üstelik beğenmezseniz 30 gün içinde paranız iade!

Son güncelleme: 7 Temmuz 2024

Torrentten Önce: Gizlilik ve Güvenlik

Bu web sitesi telif hakkı ihlalini desteklememektedir. Ayrıca, üzerinde telif hakkıyla korunan içeriğe sahip bir bağlantı bulamazsınız. İnsanları yasadışı olarak dosya paylaşmaya ve indirmeye teşvik etmiyorum. Ancak sansüre karşıyım ve interneti kullanma özgürlüğünü teşvik ediyorum. Ayrıca herkes torrent sitelerine erişebilmelidir. Çünkü bu siteler herkes için ücretsiz olan faydalı bilgilerin paylaşıldığı bir ortamdır. Ek olarak torrent indirme siteleri içerisine tüm dosyalar telif hakkı yasasını ihlal etmezler.

Bu web sitelerine gidip bir şey indirmeye başlamadan önce, VPN kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. VPN kullanmak kimliğinizi koruyacak ve etkinliklerinizi internet servis sağlayıcınızdan (ISS) ve diğer telif hakkı trollerinden gizleyecektir. Özellikle Türkiye veya Almanya’yadan torrent indirme siteleri kullanmanız gerekiyorsa oldukça dikkatli olmalısınız. Çünkü ücretsiz torrent indirmek için içerisinde birçok kötü amaçlı yazılım bulundurur ve devlet tarafından takip edilirler.

Kişisel bilgilerinizi çalarak devlet otoriteleriyle başınızın derde girmesine sebep olabilirler. Hatta kredi kartı bilgilerinizi ele geçirerek harcama yapabilirler ve sizi maddi olarak zor durumlara sokabilirler. Bu nedenle internette dolaşırken son derece dikkatli olmalısınız. Beklemediğiniz anlarda beklenmedik yerlerden virüs ve kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarınızı ele geçirebilir. İstemediğiniz sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Amacımız sizi bu tehlikelere karşı korumak ve farkındalığınızı arttırarak güvenilir sitelerde gizli bir şekilde dolaşmanızı sağlamaktır.

Torrent için en iyi seçimim (hız ve gizliliğe dayanarak) ExpressVPN – aşağıda Torrent kullanmanız için gereken en iyi VPN listeme göz atmayı unutmayın.

Türk torrent siteleri ve en iyi torrent siteleri arasından bir seçim yaparak güvenilir torrent sitesi bulmak istiyorsanız sizler için oluşturduğumuz listeye göz atarak istediğiniz torrent türlerine göre (film torrent, dizi torrent vb.) kendinize en uygun torrent sitesini bulabilirsiniz. Ayrıca internet güvenliğinizi sağlamak için güvenilir VPN sağlayıcılarından birini özel promosyonları kullanarak edinebilirsiniz. Unutmayın, internet ucu bucağı olmayan bir okyanus gibi. İçerisinde istediğiniz her şey var. Nereye bakacağınızı bildikten sonra her istediğinizi bulabilirsiniz. Bu nedenle tehlikerler de içermekte. Bu tehlikelerden kaçınmak için güvenliğinizi ve gizliliğinizi elden bırakmayın.

Torrent Kullanmak İçin Önerilen VPN Programları

Artık güvenilir bir torrent sitesi kaynağı bulduğuna göre, torrent çekerken VPN kullanman gerektiğini hatırlatmanın zamanı geldi. Tüm cihazlarınızda her zaman bir VPN kullanmanın birçok yararı vardır. Ve torrent kullandığınızda VPN kullanmanız neredeyse zorunlu diyebiliriz.

Ancak, tüm VPN sağlayıcıları torrent dostu değildir. Gizliliğinizi korumak ve torrent dosyalarını indirmek istiyorsanız, bulabileceğiniz en iyi VPN sağlayıcılar bunlar sitemizdeki listelerde mevcut:

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Tüm sunucularında veya seçilen sunucularda torrent oluşturmaya izin veriyorlar. Ayrıca, gelişmiş koruma için kill switch ve port forwarding gibi özellikler de sunarlar. En önemlisi de hızlı olmaları. Ve kullanıcılar bir dosyayı indirmeniz için gerekli olan paylaşımı yapmaktalar, azami hızla indirebilirsiniz.

En İyi Torrent Siteleri Arayışı

Bunca sitenin içerisinden en iyi torrent sitesi bulmak zaman alabiliyor. Bu sorunu çözmek için ve size bir torrent sitelerinin durumunun gerçek bir değerlendirmesini yapmak için aşağıdaki bilgileri verirken 2024 için en iyi torrent sitelerinin bir listesini derlemeye karar verdim:

 • Kuruluş Yılı: Bu bir çeşit “güvenilirlik göstergesidir”. Kapatılmadan 5, 10 veya daha uzun bir süre hayatta kalabilen popüler bir torrent sitesi yılların getirdiği tecrübeden dolayı oldukça güvenilir olmalıdır.
 • Popüler içerik formatları: Seçtiğimiz torrent sitelerinde bulunan popüler içerik formatlarının bazılarını içerir.
 • Aşağıdaki ülkelerde yasaklanmıştır: Bir torrent sitesinin belirli bir ülkede yasaklandığı konusunda bilgim varsa, bu bilgiyi listeye eklerim.
 • Anında indirmeyi destekler: Bir torrent sitesinin anında indirmeyi destekleyip desteklemediğini belirtirim.
 • Torrent sayısı: Bu listeyi derlerken bir sitede mevcut toplam torrent sayısını içerir.

Bu torrent sitelerinin çoğu bulunduğunuz bölgede engellenmiş olabilir. Bu nedenle, erişimi tekrar aktif hale getirmek için bir VPN kullanmanız gerekir. VPN ile engellenen torrent sitelerine yalnızca erişim sağlamakla kalmaz, aynı zamanda torrent etkinliğinizin İSS’nizden gelen kötü bir mektup biçiminde geri izlenmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Tüm çevrimiçi etkinliklerinizi yaparken ExpressVPN‘i kullanmanızı tavsiye ederim.

1. Torrentz2

Torrentz2

Torrentz2, Torrentz sitesi kapatıldığında 2016 yılında kurulan popüler torrent indirme siteleri arasındadır. Torrentz2, diğer arama motorlarından gelen sonuçları birleştirerek, en büyük torrent veritabanlarından birini sunar. En iyi siteler arasındadır. Torrent arama motoru 61 milyondan fazla torrente sahiptir ve araştırmamız, diğer tür torrent indirme siteleri ne göre daha fazla film torrentine sahip olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz yılın arama sonuçlarına baktığımızda gerçekten sık kullanıldığını görüyoruz.

 • Kuruluş yılı: 2016
 • Popüler içerik formatları: Filmler, Diziler, Müzik, Uygulamalar, Oyunlar.
 • Yasaklandığı ülkeler: Yok
 • Anında indirmeyi destekler: Hayır
 • Sahip olduğu torrent sayısı: 61 milyon+

2. iDope

idope torrents

IDope torrentlere doğrudan magnet bağlantıları sağlayan bir torrent indirme sitesi ve en iyi download siteleri listemize girmeyi hakediyor. 18 milyondan fazla torrent dosyasıyla büyük bir veri tabanına sahip olmasının yanı sıra, temiz bir arayüze sahiptir ve akıllı telefonlarda işlem yapmayı kolaylaştıran mobil bir sürüme sahiptir.

 • Kuruluş yılı: 2016
 • Popüler içerik formatları: Filmler, Diziler, Müzik, Uygulamalar
 • Yasaklandığı ülkeler: Yok
 • Anında indirmeyi destekler: Hayır
 • Sahip olduğu torrent sayısı: 18,640,000+

3. Torrent Downloads

TorrentDownloads

Torrent Downloads, internetteki en büyük veri tabanlarından birine sahip bir site içerisindedir. Bu listeyi derlerken, 16 milyondan fazla torrent göze çarpıyor. Torrent Download en iyiler listemize girmeyi hakediyor. Diğer sitelerde bulamayacağınız pek çok içerik burada mevcut.

 • Kuruluş yılı: 2017
 • Popüler içerik formatları: Filmler, Diziler, Müzik, Uygulamalar
 • Yasaklandığı ülkeler: İngiltere
 • Anında indirmeyi destekler: Hayır
 • Sahip olduğu torrent sayısı: 16,121,000+

4. Lime Torrents

limetorrents

9,8 milyondan fazla torrenti olan LimeTorrents, en büyük veritabanlarına sahip olan torrent indirme siteleri arasındadır. Film, TV şovu, oyun ve uygulama gibi çeşitli içerik türleri için torrent sunar. Lime Torrents geçtiğimiz aylarda Avustralya ve Fransa’da yasaklandı.

 • Kuruluş yılı: 2019
 • Popüler içerik formatları: Filmler, Diziler, Müzik, Uygulamalar, Anime
 • Yasaklandığı ülkeler: İngiltere, Avustralya, Fransa
 • Anında indirmeyi destekler: Evet
 • Sahip olduğu torrent sayısı: 9,833,000+

5. Torlock

torlock torrents

Torlock, temel olarak TV dizileri ve filmlere odaklanan bir torrent dizini ve arama motorudur. Torlock, kullanıcıların yalnızca orijinal kaynaklara erişebilmelerini sağlama konusunda özellikle önemlidir ve bunu o kadar ciddiye alır ki, kullanıcılarına sitesinde bulabilecekleri her sahte torrent için 1 ABD doları ödeyen bir program oluşturmuşlardır.

 • Kuruluş yılı: 2010
 • Popüler içerik formatları: Filmler, Diziler, Müzik, Uygulamalar, e-Kitap, Anime
 • Yasaklandığı ülkeler: Avustralya, Hindistan, Birleşik Krallık
 • Anında indirmeyi destekler: Evet
 • Sahip olduğu torrent sayısı: 4,400,000+

6. The Pirate Bay

the pirate bay torrents

The Pirate Bay kesinlikle dünyadaki en büyük torrent sitesi olmasının yanı sıra hakkında en çok tartışma yaşanan torrent indirme siteleri nden biridir. En az 28 ülkede engellendi ve dünyanın en güçlü hükümetlerinden bazıları ile süregelen savaşlarda hayatta kaldı. Bu torrent sitesi 15 yaşın üzerinde ve sonuç olarak güvenilirlik açısından üst düzeydedir. Kullanıcıların filmleri, dizileri, kitapları, uygulamaları, oyunları ve müzikleri indirmelerini sağlar. Araştırmamız TPB’deki torrent dosyalarının çoğunun film ve TV şovu olduğunu gösteriyor.

 • Kuruluş yılı: 2003
 • Popüler içerik formatları: Filmler, Diziler, Müzik, Uygulamalar, e-Kitap
 • Yasaklandığı ülkeler: Avustralya, Avusturya, Arjantin, Belçika, Çin, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İzlanda, Hindistan, Endonezya, İran, İrlanda, İtalya, Kuveyt, Malezya, Hollanda, Norveç, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, İspanya, Sri Lanka, İsveç, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere.
 • Anında indirmeyi destekler: Evet
 • Sahip olduğu torrent sayısı: 3,282,000+

Sitemizden daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

7. Zooqle

zooqle torrents

Zooqle içerisinde bu listede bulunan diğer torrent sitelerinin çoğuna kıyasla nispeten daha genç. Doğrulanmış torrentler konusunda uzmanlaşmış bir torrent dizinidir ve 3 milyondan fazla torrent dosyası içeren bir veritabanıyla kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Çeşitli kategorilerde içerik barındırmasına rağmen, filmler ve TV dizileri Zoogle torrent sitesinde diğer dosyalara göre daha popüler.

 • Kuruluş yılı: 2013
 • Popüler içerik formatları: Filmler, Diziler, Müzik, Oyunlar, Uygulamalar, e-Kitap
 • Yasaklandığı ülkeler: Yok
 • Anında indirmeyi destekler: Evet
 • Sahip olduğu torrent sayısı: 3,200,000+

8. 1337x

1337x torrents

Bu listeyi derlediğimiz günlerde 1337x 11 yıldır yayında olmasını kutluyor. Bu güvenilirlik açısından gayet yüksek rütbe. 1337x torrent dosyaları ve mıknatıs bağlantıları dizini sağlar ve genellikle The Pirate Bay’in en iyi alternatifidir. Analizimiz, 1337x’teki ilk 100 torrentin yüzde 90’ından fazlasının film olduğunu gösteriyor.

 • Kuruluş yılı: 2007
 • Popüler içerik formatları: Filmler, Diziler, Müzik, Oyunlar, Uygulamalar
 • Yasaklandığı ülkeler: Avusturya, Avustralya, İrlanda, Birleşik Krallık
 • Anında indirmeyi destekler: Hayır
 • Sahip olduğu torrent sayısı: 2,735,000+

9. YourBittorent

yourbittorrent

YourBittorrent’in tartışmalı bir geçmişi var. 2009 yılında kurulmuş olmasına rağmen, 2003 yılında iki ortak arasında işbirliği yaparak orijinal haliyle faaliyete geçmiştir – ürünü myBittorrent; Ortaklardan biri web sitesinin sonunda kapanmasını, diğer ortak daha büyük olmasını istedi. Bu, durum ortaya çıkartılan ürün olan YourBittorrent içerisinde bir bölünmeye yol açtı.

 • Kuruluş yılı: 2009
 • Popüler içerik formatları: Filmler, Diziler, Müzik, Oyunlar, Uygulamalar, Anime, E-kitap
 • Yasaklandığı ülkeler: Portekiz, Birleşik Krallık
 • Anında indirmeyi destekler: Evet
 • Sahip olduğu torrent sayısı: 1,135,000+

10. Demonoid

demonoid torrents

Güvenilirlik söz konusu olduğunda, Demonoid’e güvenebilirsiniz. Popüler BitTorrent sitesi, The Pirate Bay ile aynı yıl olan 2003 yılında piyasaya sürüldü ve siyasi baskı nedeniyle çalışma dışı kalma gibi olaylarla karşı karşıya kalarak yayın hayatından uzak düştü. 10 milyondan fazla kullanıcısı olan site 800.000’in üzerinde torrent dosyasına sahiptir ve filmler, TV dizileri, müzik, kitaplar, uygulamalar ve oyunlar için torrent sağlar. Araştırmamız Demonoid’in diğer dosyalardan daha fazla film ve diziye sahip olduğunu ve ardından müzik gösterdiğini gösteriyor.

 • Kuruluş yılı: 2003
 • Popüler içerik formatları: Filmler, Diziler, Müzik, Oyunlar, Uygulamalar, E-kitap
 • Yasaklandığı ülkeler: Ukrayna, Birleşik Krallık
 • Anında indirmeyi destekler: Evet
 • Sahip olduğu torrent sayısı: 895,000+

11. RARBG

rarbg torrents

RARBG, 2008 yılında kurulmuş popüler bir torrent sitesidir. Araştırmamız, torrent dosyaları ve mıknatıs bağlantıları sağlayan popüler torrent sitelerinin, diğer dosya türlerinden daha fazla filme sahip olduğunu gösteriyor. 11 yılı aşkın süredir çevrimiçi kalan ve hizmet veren site son derece güvenilir.

 • Kuruluş yılı: 2008
 • Popüler içerik formatları: Filmler, Diziler, Müzik, Oyunlar, Uygulamalar
 • Yasaklandığı ülkeler: Bulgaristan, Danimarka, Endonezya, İrlanda, Fas, Pakistan, Portekiz, Suudi Arabistan, İngiltere.
 • Anında indirmeyi destekler: Hayır
 • Sahip olduğu torrent sayısı: 811,000+

12. EZTV

eztv torrents

Pek çok hevesli torrent kullanıcısı, 2005 yılında kurulan popüler bir TV torrent dağıtım sitesi olan EZTV’yi tanıyacaktır. Düşmanca bir devralma yaşandıktan sonra, EZTV’nin EZTV.AG adresinde faaliyet gösteren yeni bir grup tarafından sürdürüldüğü dedikoduları yayılmıştı. Pek çok popüler torrent sitesi, tarihi nedeniyle EZTV’den dosyalarını kullanmaya devam ederken birçoğu, torrentlerinin yüksek kalitede olduğunu ortaya koydu.

 • Kuruluş yılı: 2015
 • Popüler içerik formatları: Filmler, Diziler
 • Yasaklandığı ülkeler: Avustralya, İrlanda, Birleşik Krallık
 • Anında indirmeyi destekler: Evet
 • Sahip olduğu torrent sayısı: 153,000+

13. YTS.AM

yts torrents

YIFY filmlerinin en küçük dosya boyutlarında mükemmel video kalitesine sahip olduğu bilinmektedir. YTS.AM, çevrimiçi YIFY torrentlerinin önde gelen kaynağıdır.

 • Kuruluş yılı: 2011
 • Popüler içerik formatları: Filmler
 • Yasaklandığı ülkeler: İrlanda,
 • Anında indirmeyi destekler: Hayır
 • Sahip olduğu torrent sayısı: 7,200+

Diğer Dikkat Çeken Türk Torrent Siteleri

Yukarıda en popüler indirme siteleri listelenmiştir. Bu listeden bakarak kullanacağınız güvenilir download siteleri içerisinden umarım aradığın şeyi bulursun. Belkide, özellikle Türkçe dilinde içerik arıyor olabilirsiniz.

Yukarıdaki türk torrent siteleri ünlü olsa da, çoğunlukla İngilizce konuşanlara hitap ediyor. Bu yüzden Türkçe torrent sitelerinin bir listesini hazırladım.

Ancak artık indireceğiniz film ve tv dizilerine alt yazı bulmak oldukça kolay olduğu için bu durumun sizi çok fazla etkileyeceğini düşünmüyoruz. Zaten içerikleri orijinal dillerinde izlemek çok daha zevkli ve İngilizce’nizin gelişmesine de yardımcı olacaktır.

 1. Tora: Tora torrent sitesi Türkiye’de oldukça popüler bir hizmet veren torrent sayfası olarak dikkat çekiyor. Genellikle film ve dizi torrentleri paylaşımı yapılan Tora torrent sitesi, son yıllarda yaptığı atılımlar sayesinde adından söz ettirdi ve güvenilir download siteleri, en iyiler ve türk torrentler siteleri arasında gösteriliyor.
 2. HDTurk: Türk torrent sitesi denilince akla ilk gelen sitelerden biri olan HDTurk, uzun yıllardır torrent severlere güvenilir ve hızlı torrent servisi sunuyor. Torrent siteleri türk ve en iyi torrent sitesi listemize girmeye hak kazanan HDTurk torrent sitesi bunu yılların getirdiği güvene de borçlu.
 3. TurktorrentTorrent hizmeti sunan siteler türk kullanıcıları memnun etmek için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Turktorrent en iyi torrent sitesi arasında gösterilen bir türk torrent sitesidir. Film dizi, dosya indirme gibi özellikleri yüksek hızlarda devam ediyor. Torrent arama motorlarının üye alımı çok sık olmuyor ama bu aralar Turktorrent sitesi üye alımı açtı.
 4. Turknova: Turnova türk ücretsiz torrentler siteleri içerisinde üye alımı sürekli aktif olan ve film dizi, dosya indirme gibi özellikleri yüksek hızlarda kullanıcısına sunan güvenilir bir türk torrent sitesi.
 5. Letseed: En iyi download listesinde bulunan bir diğer türk torrent sitesi Letseed, aradığınız film dizi veya diğer dosyaları yüksek hızlarda sunmaya son zamanlarda devam ediyor.
 6. AFRbits: AFRbits türk içerikleri sunan torrent içerisinde uzun zamandır film dizi veya dosya indirme özelliklerini yüksek hızlarda sunan son derece popüler bir torrent sitesi.
 7. Trackerturk: Trackerturk üye alımı devam eden ve Torrent indirme siteleri içerisinde Türk torrent indirme siteleri olarak dikkat çeken önemli bir torrent sitesi.
 8. Fullmixmusic: Fullmixmusic adından da anlaşılacağı üzere yüksek hızlarda daha çok müzik ve dosya indirme gibi paylaşımlar sunan türk torrent indirme siteleri içerisindedir.

Sonuç

Özellikle ExpressVPN gibi şifrelemeli bir VPN kullanarak, istediğiniz herhangi bir torrent sitesine erişebilirsiniz. VPN kullanmanın tek avantajını sadece torrent sitelerine erişim olarak görmemeliyiz. Gerçekten de, bir VPN sunucusuna bağlandığınızda kimliğiniz ve konumunuz gizli kalır. Ve telif hakkı trolleri ve devlet çalışanlarının takibi çıkmaza yol açacak ve bu da sizi ve diğer VPN kullanan torrent kullanıcılarını takip etmeyi zorlaştıracak. Çoğu durumda, gişeye yeni giren filmler ile diziler ve yeni çıkan şarkıların torrent aktarımları çok yakından izlenir. Güvenilir bir VPN kullanmadan otoriteler ve ceza kurumları tarafından çok hızlı bir şekilde bulunabilirsiniz.

Ayrıca, iyi bir Anti-Virüs programı ile tam olarak korunduğunuzdan emin olunması çok akıllıca olacaktır. Çünkü Truva atları ve keyloggerlar gibi virüslü dosyalar P2P paylaşımlarında kötü amaçlı kişiler tarafından çok hızlı bir şekilde aktarılıyor. Ve bu tür dosyalar size ve cihazınıza hemen zarar verebilirler…

İnternet etkinliğinizi gizlemek için güvenilir teknikleri ve şifreleme kullanan Tor gibi bir tarayıcı kullanabilirsiniz, ancak bu tarz tarayıcılar internet hızını yavaşlatabilir. Ayrıca Tor gibi tarayıcılar anonim olarak torrent kullanımı yapmanızı garanti etmiyor. Ancak bir VPN ile birlikte kullanıldığında anonimliğiniz oldukça fazla artacaktır!

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com