2024 Yılının En iyi Oyun VPN Seçenekleri

Oyununuzun tam en zevkli yerinde nedenini anlamadığınız şeyler mi yaşadınız? Yoksa dolu dizgin oyununuzu oynarken birden ekran mı dondu? Bunların nedeni oyun oynamak için VPN edinmemeniz olabilir mi? O zaman oyun için en iyi VPN acaba hangisi mi diyorsunuz? Hepsinin cevabı için okumaya devam edin.

ExpressVPN Edinin
Hiç Hız Kesmeden Oyuna Devam Edin!

Geniş kapsamlı ve yüksek hızdaki sunucu ağı, yüksek seviye güvenirlik ve 30 günlük para iade garantisi ile ExpressVPN'i hemen deneyin.

Son güncelleme: 26 Mayıs 2024

2024 Yılı Oyun için VPN İncelememizde Nelere Dikkat Ettik?

Sizlere oyun için en iyi VPN seçeneğini göstermek amacıyla birçok VPN sağlayıcıyı enine boyuna araştırdık ve inceledik. Yani her birinin benzer konulardaki özelliklerini masaya yatırdık. Böylece artıları ve eksileri görerek en iyiden başlayarak sizlere bir sıralama listesi hazırladık. Dolayısıyla oyun için VPN almadan önce bu sıralamaya mutlaka bakın!

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Oyun için En iyi VPN’de Hangi Özellikleri Arayacağız?

En iyi oyun VPN’ini tespit etmek için birçok konuda test ve inceleme yaptık. Çünkü sizlere karar vermenizde yardımcı olması için tüm püf noktaları ortaya çıkarmak istedik. Yani oyun için VPN arama sürecinizde bu yazıdaki bilgi ve tecrübeleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ancak kişisel ilgi ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bazı konuların detayına inmeyi sizlere bıraktık.

Global Sunucu Kapsam Ağı

En iyi oyun VPN hizmeti öncelikle dünya çapındaki geniş kapsam ağı ile kendisini belli eder. Yani çok temel bir gereksinim olan bu husus bir çok şeyin çıkış noktasıdır. Kısacası oyun oynamak için VPN seçerken ne kadar ülkenin ne kadar fazla oyun sunucularına bağlanabileceğinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Ayrıca sunucu bant genişliğini de kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Bağlantı Hızı

Özellikle oyun için çok önemli bir konu da bağlantı hızıdır. Çünkü oyun için VPN demek hızlı VPN demektir. Zaten bütün oyuncular oyunda hızın tadını bilirler. VPN kullanarak oyun oynarken olabilecek en kötü şey yavaşlama, donma ve lag’lerdir. Sonuç olarak, size tavsiyemiz oyun oynamak için VPN tercihinizi yaparken mutlaka bağlantı hızlarına bakmanızdır.

Mahremiyet ve Güvenlik

Siz internet kullanırken IP adresinizi, konumunuzu, internet sağlayıcınızı vb. birçok kişi görebilmektedir.

VPN oyun için

Tabi konu oyun olunca rekabet de işin içine giriyor. Dolayısıyla rakibiniz oyunu kazanmak için ddos saldırıları gibi  hilelere de başvurabiliyorlar. Yani oyun için en iyi VPN seçerken mahremiyet ve güvenlik konularını da iyi inceleyin deriz. Sonuçta, sizin bilgilerinizi rakiplerinizden gizleyen VPN en iyi oyun VPN’idir.

Müşteri Hizmetleri Desteği

VPN sunucuları kullanılarak oynanan bir oyun sırasında en iyi takım elemanınız mükemmel müşteri hizmetleri personelidir. Çünkü onlar oyun zevkinizi kesintisiz hale getiren kişilerdir. Ayrıca müşteri desteği sisteminin teknolojik elemanları da oyun için VPN ararken arayabileceğiniz hususlar arasındadır. Sonuçta, problemler veya ilave taleplere cevap verecek müşteri hizmetleri oyun için en iyi VPN kriterlerinden biridir.

Fiyat ve Ödeme Kolaylıkları

Fiyat ve kalite iki önemli faktördür. Yukarıdaki konular ışığında artık kalite konusunda elimizde yeterli veri olduğunu görebiliriz. Şimdi ise fiyatlara ve bize ne tür ödeme kolaylıkları sunulduğuna bakmamız gerekiyor. En iyi oyun VPN’ini seçerken fiyat açısından bakabileceğimiz en kritik püf noktaları para iade garantisi olup olmadığı ve fiyat düştükçe (ya da ücretsiz versiyonlarda) ne tür kısıtlamaların olduğudur.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Oyun Oynamak için VPN Alırken Ücretsizlere Dikkat!

Fiyat ve kaliteden bahsetmiştik. Dolayısıyla oyun oynamak için VPN alırken ücretsizlere dikkat!

Her yazımda belirttiğim gibi eğer biri size ücretsiz birşey veriyorsa mutlaka şüphelenmeniz gerekiyor. Zaten yaptığım testlerin çoğunda ücretsiz VPN’lerin kullanıcı bilgilerini alıp sattığı gerçeği ile karşı karşıya kaldım.

Sonuç olarak benim tavsiyem fiyat ve ödeme kolaylığı açısından uygun ücretli bir VPN edinmenizdir. Bunların içerisinde de en iyisi 30 günlük para iade garantisi ile ExpressVPN‘dir.

Oyun icin VPN Kurulumlarını Nasıl Yapacağız?

Aslında oyun ucun VPN kurulumu yapmak sanıldığı kadar zor değil. Yani oyun için en iyi VPN sahibi olmak gündelik hayatta defalarca yaptığımız program veya uygulama yükleme işlemlerinin neredeyse aynısı diyebilirim. Dolayısıyla endişelenmenize hiç gerek yok!

Windows ve Machintosh

  • Öncelikle burada tavsiye ettiğimiz oyun için VPN seçeneklerinden birini tıklayın ve bir hesap oluşturun.
  • Ardından ilgili VPN’i cihazınıza indirin.
  • Sonra gelen e-maili açarak talimatlar doğrultusunda bir şifre belirleyin.
  • Artık, VPN’inizi kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Playstation ve XBOX

Doğal olarak, oyun için en iyi VPN arıyorsanız PS ve XBOX’a mutlaka yer ayırmanız gerekecek. Çünkü onlar oyun dünyasının mihenk taşlarıdır. Dolayısıyla bu konudaki en kritik nokta bir yönlendirici (router) belirlemektir.

oyun VPN

Yani PS veya XBOX’ınızı VPN kullanan bir ağ üzerinden internete bağlamanız gerekiyor. Burada size bunu yapabileceğiniz iki seçenekten bahsedeceğim:

Router Aracılığı ile VPN Bağlantısı

Bu seçenekte VPN’i direkt olarak router’a bağlıyoruz. Dolayısıyla router’a bağlanan tüm cihazlar VPN’i kullanmış oluyorlar. Bunun için Routerınızın Yönetim Panelinizdeki VPN Sekmesi aracılığı ile gerekli ayarları yapmanız gerekiyor. Sonrasında da en iyi oyun VPN hizmeti için cihazınızı router’a bağlamanız gerekiyor. İşte size PS veya XBOX ile oyun oynamak için VPN edinebileceğiniz bir yöntem!

PC Üzerinden VPN Bağlantısı

PS veya XBOX’da oyun oynamak için VPN hizmetinden faydalanmak amacıyla başvurmanız gereken diğer bir yöntem de PC üzerinden bağlantı yapmak. Bu yöntemde genel olarak bilgisayar internet bağlantımızı PS veya XBOX ile paylaşmamız gerekiyor. Bunun için öncelikle PC’nize bir VPN kurun. Ardından PS veya XBOX’ınızı PC’nizin ethernet girişine bağlayın. Son olarak da PC’nizin internet bağlantısını PS veya XBOX’ınıza paylaştırın.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

En iyi Oyun VPN’i Size Ne Gibi Avantajlar Sağlayacak?

Oyun için VPN indirmek size birçok avantajlar sağlayacaktır. Aslında dünyanın değişik yerlerindeki oyunları oynadığınızı düşündüğümüzde, VPN oyun için bir tamamlayıcı unsurdur. Dolayısıyla en iyi oyun VPN’ini edinerek oyun keyfinizi dünya çapına açmış ve güvenli bir hale getirmiş oluyorsunuz.

Yüksek Seviye Erişim

Herşeyden önce, oyun oynamak için VPN sahibi olan bir kişi neredeyse dünyanın tüm oyunlarına erişebilir oluyor. Çünkü bir çok oyun bölgesel bazı kısıtlamalara tabidir ve yalnızca o bölgedeki kullanıcılar o oyunları oynayabilir.

en iyi oyun VPN

Anlayacağınız oyun için VPN almışsanız istediğiniz ülkedeki sunuculara bağlanarak istediğiniz oyunu oynayabilirsiniz. Kısacası, oyun oynamak için VPN alırken kaç tane ülkede ne kadar sunucusu olduğuna bakın derim.

Yüksek Seviye Koruma

Oyun deneyimi açısından bu konu çok önemli! Çünkü bazı oyuncular oyun oynarken aynı anda da sizin kullanıcı verilerinizi kullanarak hileler yapıyor ve oyun bozanlık ediyorlar. Oyun için en iyi VPN’in oyun deneyiminizi en üst seviyeye taşıyacak hızlı VPN olmasının yanısıra sizi diğer oyunculardan koruyarak iyi oyunlar oynayabilmenizi de garanti altına alması gerekiyor.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Sonuç

Daha önce değişik konularda olduğu gibi en iyi oyun VPN’i edinmenizde de yardımcı olmaya çalıştım. Buradaki tüm bilgiler yapılan inceleme ve denemelerin somut sonuçlarıdır. Bu yüzden oyun için VPN alırken gönül rahatlığı ile buradaki bilgilere güvenebilirsiniz.

En iyi oyun VPN’i ile ilgili yazının başında yaptığımız sıralamaya bakarak dilediğinizi seçebilirsiniz. Ama yukarıdaki tüm değerlendirmeler ışığında oyun için en iyi VPN denince akla net bir şekilde ExpressVPN geliyor. 

Bir sonraki yazımızda buluşmak üzere herkese hızlı ve güvenli bir oyun keyfi diliyorum!

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com