En İyi Netflix Dizileri Güncel Liste 2024

Netflix’te çok sayıda iyi TV şovu var. Bu yüzden en iyi Netflix dizileri hangileridir diye merak ediyor olabilirsiniz. Akış hizmeti, son birkaç yıldır kendi programlarına daha fazla önem verdi ve 100’den fazla Netflix orijinaliyle – şovlar ve filmler arasında bir seçim yapmak göz korkutucu olabilir. Netflix en iyi diziler arasıdan birini bulmaya çalışıyorsanız, şu anda en iyi Netflix dizileri sıralı listesine göz atmak için harika zaman!

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

Son güncelleme: 23 Haziran 2024

En İyi Netflix Dizileri Top 10

Aşağıdaki en iyi Netflix dizileri listemize bir göz atın, kendinize uygun netflix en iyi dizileri size keyifli anlar yaşatacaktır. Bir şeylerin film tarafında bazı görüşler arıyorsanız veya gerçek eğlence arıyorsanız Netflixin en iyi dizileri arasından seçim yapın.

Aşağıdaki listede netflix top 10 dizi isimleri özet bilgilerle sizlerle paylaşılacaktır. En sevilen netflix dizileri için listeye göz atabilirsiniz. Netflix in iyi dizilerine netflix te olan dizi listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

1. House of Cards

Son derece katlanabilir siyasi dizi, Netflix en güzel dizileri arasında gerçekten oldukça popüler. İlk sezon kusursuz, çünkü Frank Underwood’un Meclis Başkanı pozisyonundan Amerika Birleşik Devletleri Başkanına iktidara yükselişinin başlangıcını görüyoruz.

netflix top 10 dizi

Ancak dizi, özellikle Underwood ve karısı Clare (Robin Wright) birbirlerine döndüklerinde üçüncü sezonda bazı kaba noktalara çarpıyor. Dizi en iyi ikisi birlikte diyaloglara ve planlara sahip oldukları zaman zevk veriyor ve House of Cards toplamda beşinci sezonuna girerken, manevra yapmak için siyasi odadan çıkmaya başlıyor.

2. Ozark

Ben Affleck’in The Accountant filminin arkasındaki ekibin bir parçası olan Ozark, stresli ve karmaşık olayları bizlere gösteren en iyi netflix dizileri örneğidir. Breaking Bad ve Bloodline’ın bir kombinasyonu olan Ozark, tüm aileleri bir Meksikalı tarafından öldürülmekle tehdit edilen bir adamın para aklama işi için (Jason Bateman) ve karısı (Laura Linney) Chicago’dan Missouri’ye backwoods’a taşındığını görüyor.

en iyi netflix dizileri

Uyuşturucu çetesi bu adamın peşini bırakmıyor. Ozark kesinlikle netflix en popüler diziler arasında yer almayı hak ediyor. Sadece eğlenceli bir dizi değil ve çok eğlenceli, ancak Bloodline gibi, izleyicinin sadece antagonistlerin hayatta kalıp kalamayacağını ve nasıl yapılacağını görmek için içine girmeye hevesli olduğu bir seri.

3. Orange is the New Black

Jenji Kohan’ın mizahla karıştırılmış sosyal yorum zahmeti bir hapishane hikayesi için mükemmeldir. Orange Is the New Black, ilk yıllarında Weeds kadar komik, ancak Kohan, hikayelerinin genel havasına dokunaklılık katmanın bir yolunu buldu. Çeşitli, ilgi çekici topluluk kadrosu hayranların favorileriyle doludur ve Orange, stereotiplerde Yeni Siyah trafikleri olsa da, onları zorlar ve karmaşıklaştırır.

en sevilen netflix dizileri

En iyi diziler netflix için kesinlikle doğru bir aday. Oyunculuk mükemmel, yazı parlak ve hikayeler bağımlılık yapıyor. Daha da önemlisi, bizi kötü kararlar alan ve hepimiz kötü kararlar verdiğimizi takdir eden insanlara kök salmaya zorlar. Dizi izleyicileri güldürecek ve düşünecek ve arada bir izleyicilerin kalbini kıracak. Akıllı bir gösteri, ama en önemlisi, kelimenin her anlamında iyidir.

4. Stranger Things

Duffer Brothers Stranger Things, Steven Spielberg ve John Carpenter’ın 1980’lerin başlarındaki filmlerine bir geri dönüş ve aşk mektubu hem tanıdık hem de yeni hissettiriyor. İlk sezon, The Thing benzeri bir yaratık tarafından yakalanan ve Poltergeist benzeri bir dünyada sıkışıp kalmış Will (E.T.’nin Elliot’u) adlı bir çocuk hakkında. Annesi (Winona Ryder), Will’in ortadan kayboluşunu araştırmak için yerel şerifi işe alır.

netflix en popüler diziler

Bu arada Will’in salak, Goonies benzeri en iyi arkadaşları, kendi başlarına biraz yorucu olmak için bisikletlerine biner ve sonunda telepatik güçlere (serinin E.T.) sahip yabancı benzeri bir kızla arkadaş olurlar. Will’in ortadan kaybolması ve telepatik kızın gelişiyle ilgili soruşturma gerçekten etkileyici ve Stranger Things kesinlikle netflix in en iyi dizileri arasında yer almaktadır.

5. Narcos

En iyi netflix dizileleri arasında gösterilen Narcos, Kolombiyalı kingpin Pablo Escobar ve Medellín uyuşturucu kartelinin yükselişini ve düşüşünü üstleniyor. Dramatik sahneleri ve gerçek haber görüntülerini bir araya getiren Brezilyalı film yapımcısı José Padilha (Elit Kadro), Scarface ve Goodfellas’ı Escobar’ın hayatını izlemek için birleştirir.

netflix en iyi diziler

Bununla birlikte, buradaki gerçek hikaye, Kolombiya uyuşturucu ticareti ve kokainin 1980’lerde Güney Amerika’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne yayılması kadar karakter değildir. Escobar, Amerikan uyuşturucu savaşının yararsızlığını ve hem Kolombiya’daki suçluları hem de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yetkilileri aldığı ücreti göstermek için bir araç olarak kullanılıyor. Dramatik diziler gittikçe Narcos iyi. Uyuşturucu ticaretinin tarihsel bir incelemesi olarak, kesinlikle büyüleyici.

6. Black Mirror

En iyi netflix dizileri arasında gösterilen Black Mirror‘dan önce Charlie Brooker,  Weekly Wipe’daki haberlere ve Londra’nın Shoreditch’teki Nathan Barley’deki türlerine fantastik, kostik bakışıyla tanınıyordu. Şimdi bu antoloji şovu ona iyi bir nedenden ötürü süperstar statüsü verdi. Black Mirror kesinlikle netflix en iyi diziler arasında yer almayı hak ediyor.

netflix en iyi diziler

Her bölüm teknoloji ve insan hayatı üzerindeki etkisi ile ilgilidir. Bazen bu olumlu olabilir, ancak genellikle her bölüm distopik kurguya işaret eder. Black Mirror, tüm antoloji şovları gibi kalite açısından biraz tutarsız olabilir, ancak bölümlerinin yaklaşık üçte ikisi harika ve daha sonra iyi Netflix tarafından üretilen bölümler daha pahalı görünüyor ve daha büyük yıldızlara sahip. Bilim kurgudan beslenen bu diziyi mutlaka göz atın.

7. Ezel

Şu anda Ezel adlı sürükleyici bir Türk dizisinin büyük bir hayranıyım. Hikaye, Alexander Dumas’ın “Monte Cristo Kontu” adlı romanından esinlenen bir intikam suçu draması… Normalde romana uymadıkları için ekran adaptasyonlarından hayal kırıklığına uğrarım. Ancak Ezel tam anlamıyla bir baş yapıt ve en iyi netflix dizileri arasında mutlaka yer almalı. Netflix en iyi dizileri arasında bir Türk dizisinin bulunması gurur verici. Özellikle üçüncü sezonu nefes kesici.

netflix en iyi dizileri

Şimdiye kadar üretilen en iyi Türk dizisi olarak nitelendirilen öyküyü şimdiki zamanda ve geri dönüşlerde anlatıyor. Aslen Dumas, flashback’lerde “The Count of Count Christo” nun hikayesini anlatmak istedi, Ezel zamanı ileri geri giden bir araç olarak kullanıyor. Ancak Ezel’in hikayesi romanı takip etmiyor. 19. yüzyıl Paris’i yerine bugünkü Türkiye ve Kıbrıs’ta geçiyor ve bir intikam suçu gerilim, dram, aksiyon, gizem, romantizm olduğu için bu türe karşı çıkıyor. Aktörler rollerinde mükemmel ve hikayenin kendisi çok şiirsel.

8. The Protector – Hakan Muhafız

En iyi netflix dizileri arasında gösterilen bir başka Türk yapımı The Protector bir diğer adıyla Hakan Muhafız, mistik unsurları modern iş rekabetleri ve sıradan bir adamın hayalleri ile birleştiren şaşırtıcı derecede ilgi çekici bir gösteri. Şovun bu kadar ilgi çekici olmasının bir nedeni, yapımcılardan ikisinin son birkaç yıldır Amerikan yapımı daha popüler filmlere ve dizilere katılmış olmaları. Netflix en iyi dizileri arasında gösterilen bir başka Türk dizisi gurur verici.

netflix en güzel dizileri

İlk bölüm, son zamanlarda gördüğümüz, Netflix’in işleri bir kerede bırakmak için “bir kerede bırakın” modelinin lüksüne dayanmayan, seriyi oldukça hızlı bir hızla oluşturan birkaç kişiden biri oldu. çoklu bölümler. Netflix in en iyi dizileri Erdem’in ölümsüz olduğu sonuç ne olacak? – ama Hakan’ın nasıl Koruyucu olabileceğini öğrenmesinin yanı sıra Erdem için çalışmasını izlemek ilginç olacak.

9. Kara Para Aşk

Netflix in en iyi dizileri arasında gösterilen bir başka Türk yapıtı: Kara Para Aşk. Bu tarz Türk yapımlarının Netflix en iyi dizileri arasında görülmesi çok güzel. Ömer Demir, nişanlısı Sibel Andak’la kısa bir süre önce İstanbul’a yapılan tüm masrafları karşılayan bir geziyi ödüllendirmeye adamış bir polis memurudur. Annesi, abisi ve annesi Mel, tıpkı annesi, hasta babası ve kız kardeşi ile yaşayan eşi Melike ile yoksulluk içinde yaşıyor.

netflix en iyi dizileri

Elif Denizer zengin bir mücevher tasarımcısı ve ailesinin Roma’daki imparatoriçesinin başı. Doğum günü için babası, annesi ve iki kız kardeşinin büyük bir konakta yaşadığı İstanbul’a geri dönüyor. O akşam ailesi, bir parti ile doğum günü için onu şaşırtır, ancak babası kendisini erken görevden alır. En iyi netflix dizileri Kara para aşk gerçekten sürükleyici.

10. Diriliş Ertuğrul

En iyi netflix dizileri listesi içerisindeki son dizi bir kuruluş hikayesi olan Diriliş Ertuğrul. Netflix in en iyi dizileri arasına girmek için biraz uluslararası arenada zamana ihtiyacı olsa da, bu dizi gerçekten Breaking Bad gibi yerel düzeyde çok fazla sevilen ve ilerleyen senelerde yurt dışında da büyük sükse getirebilecek kalitede bir yapım. Zaten bu dizinin devamı olan Kuruluş Osman dizisinin de yayınlanmaya başlanması ve büyük bütçeler harcanarak Avrupa’ya ihraç edilmesiyle güzel bir ivme kazanıldı.

en iyi netflix dizileri

Netflix en iyi dizileri arasında bir gün mutlaka daha üst sıralarda yer alacağını düşündüğümüz osmanlı devletinin kuruluşunu anlatan Diriliş Ertuğrul gerçekten bir şansı hak ediyor. Eğer tarihi ve gerçek olaylara seviyorsanız, uzun soluklu bu diziyi mutlaka listelerinize eklemenizi öneriyoruz. En iyi netflix dizileri listesini güncellemeye devam edeceğiz.

En İyi Netflix Dizileri İçin Bir VPN Kullanmalısınız

Netflix, nerede olduğunuzu bulmak için IP adresinizden gelen bilgileri inceler. Hangi dizileri ve filmleri izleyebileceğinizi ve hangilerine erişim kuramayacağınızı belirlemek için konumunuzu kullanır. Buna coğrafi engelleme denir ve ekranınızda bir hata kodu görmenize neden olur.

Şanslısınız ki bir VPN kullanarak Netflix kapsama alanınızı değiştirmek mümkündür. Doğrudan cihazınıza bir VPN yükleyebilir ve bulunduğunuz ülkeden farklı olan bir bölgedeki sunuculardan birine geçebilirsiniz. Böylece istediğiniz Netflix kütüphanesinin engellemesini kaldırabilirsiniz. Oldukça basit ve oldukça hızlı bir şekilde.

Bir VPN gerçek bulunduğunuz konumunuzu değiştirir ve size farklı bir IP adresi sağlar. Netflix US’nin engellemesini kaldırmak istediğinizi farz edelim. Bir Amerika Birleşik Devletleri sunucusuna bağlanarak, kullanıdğınız VPN’iniz size bir ABD IP adresi sağlamı olur. Böylece, Netflix’in aslında ABD’de yaşadığınızı düşünmesini sağlar, dolayısıyla tüm içeriğinin kilidini sizler için erişilebilir hale getirir.

La casa de papel, Jessica Jones, Bojack Horseman, Viking gibi yüksek imdb puanlarına sahip ve oldukça popüler olan en sevilen netflix dizileri her ne kadar en iyi netflix dizileri top 10 listemizde yer almamış olsalar da, kesinlikle şansı hak ediyorlar ve bu diziler için bir VPN kullanmanızı öneririz.

ExpressVPN Edinin
Haziran 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

En İyi Netflix Dizileri İçin Top 5 VPN Programı

Aşağıdaki listede en iyi netflix dizileri izlemek için kullanabileceğiniz en kullanışlı VPN sağlayıcılarını puanlarına göre sıraladık.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Sonuç

İyi bir VPN IP’nizi maskeleyecektir, böylece başka bir ülkeden internete erişiyormuşsunuz gibi görünecektir. Bu, Netflix’i, yerel Netflix sunucunuzda izleyemediğiniz özel şovlar ve filmler de dahil olmak üzere, o ülkenin kataloğuna erişmenizi sağlamak için ‘püf noktaları’.

Ancak dikkatli olun – tüm VPN’ler eşit değildir ve çoğu Netflix’in engellemesini kaldıramaz.

Verilerinizi güvenli ve anonim tutarken Netflix’in VPN bloklarını yenebilmelerini sağlamak için en iyi önerilerimi kapsamlı bir şekilde test ettim. En yüksek seçimim, hızları, dünya çapında sunucu kapsamı ve akış için tasarlanmış özellikleri sayesinde ExpressVPN dir.

Hangi VPN’lerin en hızlı olduğunu mu merak ediyorsunuz? Akış söz konusu olduğunda, mümkün olan en iyi hızlara ihtiyacınız vardır. Hız testlerimizin sonuçlarını inceleyin ve hangi VPN’lerin kesim yaptığını görün.

Unutmayın, Netflix, VPN kullanabileceğiniz tek akış sitesi değildir. İngiltere TV şovlarından sonra? BBC iPlayer için popüler seçimlerimize göz atın! Bu listede arasında sizlere sıraladığımız bu dizileri kaliteli bir VPN kullanarak rahatlıkla izleyebilirsiniz.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com