2024’de Linux için en iyi VPN Hangisi?

Günümüzde insanların yoğunluğu Microsoft veya IOS kullanıcısı olsa da, Linux üzerinden çalışmalarını yürüten milyonlarca kişi olduğunu biliyoruz. Linux kullanıcıları, genellikle profesyonel amaçları için bilgisayarlarını kullanıyorlar. Bununla birlikte, bu profesyonellerin de Linux VPN programı ihtiyacı olabiliyor. Linux için VPN kullandığınızda, hayatın sizin için ne kadar kolaylaştığını siz de göreceksiniz.

Hemen üye olun!
En iyi Linux VPN programı hangisi? ExpressVPN!

En iyi Linux VPN program seçenekleri arasından sizin için en kaliteli, uygun fiyatlı ve güvenli platformu deneyin, 30 günlük para iade garantisi teklifiyle geliyor!

Son güncelleme: 26 Mayıs 2024

En iyi Linux VPN programı seçenekleri neler?

Herhangi bir işletim sistemi ile rahatlıkla kullanılabilecek oldukça güzel VPN programları var. Bu programlarla ilgili detaylı bilgiye sahip değilseniz, VPN Linux için sitemizi detaylı olarak incelemenizi öneririz.

O kadar vaktiniz yoksa da sizin için pratik bir VPN Linux listemiz var. Bu listeye de kısaca göz atabilirsiniz. Linux için VPN kullanırken bu listeden her zaman için faydalanabilirsiniz. İşte 2024‘deki en iyi linux VPN yazılımı listemiz:

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Yukarıdaki Linux için VPN listesini incelediğinizde piyasanın en güvenilir ve kaliteli VPN’lerini bulabilirsiniz. Biz, sizler için, bu platformların her birini ve bu listeye girememiş olan pek çok VPN servisini detaylı olarak inceledik. Yaptığımız yüzlerce deneme ve uzun süren inceleme süreçlerinin sonunda bu sonuca ulaştık.

Yukarıda gördüğünüz listemizden, Linux için VPN olarak, herhangi bir platformu seçebilirsiniz. Seçeceğiniz herhangi bir linux VPN programı platformu, sizin için gerekli kalite ve fiyat performansını sağlayacaktır.

Eğer bunları nasıl belirlediğimizi merak ediyorsanız da, aşağıdaki bölümde, dikkat etmeniz gereken önemli kriterleri kısaca açıklayarak sıraladık. Aşağıda, VPN Linux ile ilgili önemli kriterlere göz atabilirsiniz.

Linux VPN programı seçerken dikkat edilecek hususlar

Küresel server ağı

Herhangi bir VPN platformunun Linux için VPN olarak faydalı olabilmesi için en önemli kriter, erişim kısıtlamalarını ortadan kaldırması. Bunu sağlamanın en garanti yolu da dünyanın dört bir yanına erişebilen küresel bir server ağına sahip olmak. Dünyanın her yerinde serverlara sahip olan linux VPN programı platformları, erişim sorununu büyük ölçüde çözecektir.

Bağlantı sürati

Server ağının yanısıra, Linux için VPN lerde, hizmet kalitesinin bir diğer önemli kriteri bağlantı hızı.

En iyi Linux VPN programı kullanmak

Bağlantınız üzerindeki kısıtlamalardan kurtulduğunuzda, izlediğiniz yayının veya oynadığınız oyunun kesintileri ile uğraşmak istemezsiniz. Bunu göz önünde bulundurarak Linux için VPN seçimi yapmanız sizin için faydalı olacaktır.

Gizlilik ve güvenlik

Bütün bu hizmetleri alırken güvenlik problemleri yaşamanız bütün artıları sıfırlayacaktır. Bu anlamda, gizlilik ve güvenlik konusunda sağlam olan VPN platformları, sizin olmazsa olmazınız olmalı. VPN Linux için, bilgi güvenliğiniz üst düzeyde olmalı.

Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetleri de bizim üzerinde hassas olarak durduğumuz bir diğer önemli konu. Çünkü, herhangi bir anda yaşayabileceğiniz problem, işlerinizi aksatabilir. Ve hatta, Linux için VPN müşteri hizmetleri problemi, para ve zaman kaybetmenize de neden olabilir. Bu nedenle, herhangi bir sorunun çözümü için 7 gün 24 saat ulaşılabilir olan platformları tercih edin.

Fiyat

Ve, en sonuncusu ama diğerlerinden daha az önemli olmayan bir başka husus da fiyat. Fiyat-performans etkinliği de bizim için çok ama çok önemli bir kriter. Yeterli kalitede hizmet almadan VPN Linux için dünya kadar para ödemenizi hiç birimiz istemeyiz değil mi?

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Bedava VPN’ler Linux VPN programı olarak kullanılmalı mı?

Eğer VPN servislerine para vermemek gibi bir niyetiniz varsa, bunu iki kere düşünmenizi öneriyoruz. Her ne kadar bir hizmeti ücretsiz almak en avantajlı seçenek gibi görünse de, konu güvenliğiniz olduğunda bu değişiyor.

Bilgi güvenliğiniz ve cihazınızın korunması için, ne olduğunu bilemediğiniz online hizmetlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu tür ücretsiz ama riskli seçenekler yerine, güvenilir sistemleri tercih edebilirsiniz. Mesela, sorgusuz sualsiz birinci ay içerisinde ücret iadesi öneren ExpressVPN VPN Linux için önereceklerimiz arasında en başta geliyor.

En iyi Linux VPN programı seçenekleri

Bunlara ilave olarak, güvenilir bir VPN platformu kullanmanın çeşitli faydalarından bahsetmek de istiyoruz. Bir sonraki paragrafta, VPN kullanmanın en kritik iki faydası ile ilgili kısa değerlendirmelerimizi okuyabilirsiniz. Linux için VPN seçerken bu değerlendirmeyi de aklınızda bulundurursunuz.

VPN kullanmanın diğer önemli faydaları

Sansüre karşı savaş ve artan erişim seviyesi

Sansürle savaş son yılların en çok tartışılan konularından biri. VPN platformları, bu savaşı verenler için en önde gelen silahlardan birisi. VPN sistemleri, özellikle Netflix, Hulu, Mubi ve benzeri yabancı platformların başka ülkelerdeki versiyonlarına erişmek için yoğun olarak kullanılıyorlar.

Ayrıca, VPN Linux platformları, S Sports, Bein Connect veya TV+ gibi yerli uygulamalara yurt dışından erişim için de etkin rol oynuyorlar. Linux VPN programı kullanmanın bu anlamda da katkısı var.

Artan güvenlik seviyesi ve gizliliğin korunması

Bunların yanında, VPN servis sağlayıcıları, güvenlik ve gizlilik konusunda en büyük iş birlikçiniz oluyor. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca yapılan kısıtlama ve takip uygulamalarını mutlaka duymuşsunuzdur. Bu tür sistemler, bağlantınızı anonim tutarak sizi radardan kurtarıyor.

En iyi Linux VPN programı hangisi

Buna ilave olarak, ücretsiz WiFi bağlantıları için de bilgisayarınızı korumanın yolu oluyorlar. Böylelikle, bağlantınızın nereden yapıldığını bilemeyen casus yazılımlar veya reklam botları, VPN Linux sayesinde, size ve cihazınıza erişemiyor.

Peki bu platformları yani VPN Linux uygulamalarını cihazınıza nasıl kuracağınızı biliyor musunuz? Yani, Linux için VPN kurmanın aslında ne kadar kolay olduğundan haberiniz var mı?

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Cihazınıza Linux VPN programı nasıl kurulabilir ve kullanılır?

Masaüstü bilgisayarınıza veya laptoplarınıza bu sistemleri nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız, burada kısaca açıklamaya çalışalım. Bizim önerimiz, her türlü cihaz için, uygulamasını indirip kurmanız. Ancak bu sistemler, bilgisayar ile ilgili bilgi sahibiyseniz, manuel olarak da kurulabilir. Kurulumunu yaptıktan sonra kullanmaya başlamak ise çok basit.

  • Sadece bağlantı kurmak istediğiniz yeri seçip bağlan butonuna tıklamanız yetiyor. Yani, linux VPN programı sistemini kurup, abonelik işlemlerini tamamlıyorsunuz.
  • Platform açıldığında, VPN Linux üzerinden, server seçenekleri arasından sizin için en uygun olanı seçiyorsunuz. Ve hazırsınız.
  • Buradan sonra gitmek istediğiniz platformmun linkini yazıp veya tıklayıp istediğiniz siteye gidiyorsunuz. Linux için VPN kullanımı, gördüğünüz gibi, bu kadar basit.

Bununla ilgili daha detaylı bilgi için bu linkteki makaleye de göz atabilirsiniz. Makale İngilizce olarak kaleme alınmış ama browserlarınızdaki otomatik çeviri butonunu kullanarak dilimize çevirip incelemenizi öneriyoruz.

Linux VPN programı seçenekleri için son notlar

Eğer Linux kullanıcısıysanız ve erişim ile ilgili problemlerinizden kurtulmak istiyorsanız, önerilerimizi değerlendirebilirsiniz. ExpressVPN hem erişim problemlerinizi çözecek, hem de gizlilik ve güvenlik konusunda size yardımcı olacaktır. Bunların yanında, ülkemizde ve dünya çapında uygulanan yasal takiplerden de kurtulmuş olacaksınız.

Linux VPN programı seçenekleri için daha fazla bilgi edinmek isterseniz de, sitemizdeki diğer yazılara göz atabilirsiniz. VPN Linux ile ilgili sorularınız için de her zaman burada olduğumuzu unutmayın. Linux için VPN seçerken dikkatli olun, ve güvenlikten ödün vermeyin.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com