En iyi Hong Kong VPN Nedir

Hong Kong’daki internet elbette ki Çin’deki internet duvarlarına sahip değil, ancak bu Komünist Partinin her hareketi izlemediği anlamına gelmiyor. Çin’den bağımsızlaşmayı savunan ve farklı görüşlere sahip olan birçok kişinin geçtiğimiz zamanlarda tutuklanmasıyla, bu konudaki protestolar arttı ve internette özgürlük için Hong Kong VPN yaygınlaşmaya ve tavsiye edilmeye başladı. Peki ya VPN nedir ve nasıl kullanılır? En hızlı Hong Kong VPN nedir ve Macau VPN kullanırken nelere dikkat etmelisiniz? Bu sorularınızın hepsinin yanıtını bu yazımda bulabilirsiniz.

Hemen İndir
ExpressVPN ile Coğrafi kısıtlamayı kaldırın

ExpressVPN ile Hong Kong'dan bile bağlanmak için bize katıl!

Son güncelleme: 26 Mayıs 2024

2024 En iyi Hong Kong VPN

Hong Kong’un özgürlüğü, Pekin’in git gide artmaya devam eden baskı ve müdahalesi sebebiyle giderek daha fazla tehdit altında kalmaya devam ediyor. Çin’in Hong Kong bölgesindeki etkisine dair sürekli artan huzursuzluk ve gizlilik konusundaki endişelerin artmasıyla, insanlar farklı çözümlere yönelmeye başladı. VPN kullanmadan öncesinde dikkat etmeniz gereken birçok durum var. Bunlara dikkat etmemeniz durumunda çok kötü bağlantı hızlarıyla karşılaşabilir, ve hatta güvenliğinizi bile tehlikeye atabilirsiniz. Sizler için aşağıya çok da uzun olmayan bir VPN listesi hazırladım.

vpn hong kong

Aşağıdaki listeyi, yüzlerce VPN arasından seçtiğim VPN’lerle derledim. Listedeki tüm VPN HK yi tek tek denedim ve güvenilirlik ve hız konularında testlere tabii tuttum. Bu listedeki Macau VPN lerin hepsini güvenle ve hiç şüphe duymadan kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz ülkedeki bağlantı hızlarıyla, ücretleriyle, müşteri destekleriyle bu VPN’lerin herhangi birini kullanarak istediğiniz özgür internetin tadını çıkarabilirsiniz.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

VPN Hong Kong kullanmadan önce, ilk olarak kullanmak istediğiniz VPN’in güvenilir olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Güvenilirlik, bir VPN seçerken her zaman ilk önceliğiniz olmalıdır, çünkü Netflix, Hulu vb. köklü ve büyük yayın kuruluşları sizleri güvenilir olmayan VPN kullanırken kolayca tespit edebilir ve hatta devletler VPN Hong Kong kullanmanızı tespit etmeleri halinde sizleri takibe bile alabilir, tıpkı yukarıda belirttiğim gibi. Bu sebeple güvenlik ve garanti almanız oldukça önemlidir.

İkinci dikkat etmeniz gereken sorun ise seçtiğiniz ve kullanmak istediğiniz VPN HK nin hızlı ve kesintisiz bağlantı sunmasıdır. Hong Kongdaysanız ve bir VPN HK aracılığıyla bir yayını takip etmek veya bir işinizi görmek istiyorsanız, tam en ihtiyacınız olan anda bu bağlantının yavaşlamasını veya direkt kesilmesini kesinlikle istemezsiniz diye düşünüyorum.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Hong Kong VPN Nasıl Kullanılır?

Peki ya VPN aleminde yeniyseniz ne yapmalısınız? Yapmanız gereken şeyler gerçekten çok kolay. Aşağıda sizler için VPN HK yani VPN Hong Kong için VPN’ler nasıl kullanılır, tek tek ve adım adım sıraladım. Bu listedeki adımları takip ederek vpn servisini kolayca satın alıp kurulumunu yapabilir, istediğiniz ülkeye Hong Kong proxy bağlanabilirsiniz.

  • Birinci adımımız elbette ki güvenilir ve iyi bir VPN HK seçmek. Bu adımı tamamlamak için sizlere yazıın yukarısında en iyi VPN Hong Kong kısmında derlediğim VPN’lerden seçmeniz en mantıklısı olacaktır. Para iadesi ve 30 gün ücretsiz deneme süresi de istiyorsanız ExpressVPN‘i kullanmanızı öneririm.
  • İstediğinizi seçtikten sonra, seçtiğiniz Macau VPN in sitesine gitmeli ve üye adı ve şifrenizi oluşturarak bir üyelik açmalısınız. Üyeliğinizi açtıktan sonra, kendinize en uygun paketi seçebilirsiniz. Bu aşamada sizden ödeme için kart bilgilerinizi isteyebilirler, yukarıdaki listedeki VPN Hong Kong lardan bir tanesini seçerseniz kredi kartı bilgilerinizi almaları konusunda hiçbir şüphe duymanıza gerek kalmayacaktır.
  • Paket seçtikten sonra yapmanız gereken kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirmek ve gösterilen adımları izleyerek Macau VPN in bilgisayarınıza kurulumunu yapmaktır.
  • Kurulum tamamlanınca, indirdiğiniz VPN HK yi açın ve üye adı ve şifrenizle giriş yapın.
  • Şimdi ise tek yapmanız gereken şu: uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan Hong Kong VPN sunucu listesinden bir sunucu seçmek. Bağlanmak istediğiniz herhangi bir ülkeyi seçerek IP’niz oradaymış gibi göstererek Macau VPN inizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ücretsiz Hong Kong VPN Neden Tehlikelidir

Yazımın bu kısmında, neden Macau VPN kullanmanın tehlikeli olduğundan bahsetmek isterim. Piyasadaki tonlarca ücretsiz VPN HK olması sebebiyle dikaktinizi direkt olarak ücretsiz VPN’lerin çekmesi mümkün, ayrıca her yerde karşınıza çıkardıkları toz pembe reklamlarıyla daha da ilginizi çekmesi oldukça normal olacaktır.

Ancak tam burada işin aslını bilen biri olarak sizlere bir dur demek görevim diye düşünmekteyim.  Belki nakit sıkıntısı çekiyorsunuzdur, belki de zaten VPN HK kullanmaktaki amacınız istediğiniz yayınları ücretsiz izlemektir ancak bu kesinlikle yapmamanız gereken bir şey. Ücretsiz Macau VPN kullandığınızda, güvenliğinizin güvende olmadığını söylemeliyim.

macau vpn

Yazımın en iyi HK VPN kısmında da bahsettiğim gibi, güvenlik bir vpnde dikakt etmeniz gereken ilk konudur ve ücretsiz vpnler sizlere bunun garantisini sağlamakta başarısız olurlar.

“E zaten benim isteğim yayınları ücretsiz izlemek, neden VPN’e bir de para vereyim ki” diye düşünebilirsiniz, ancak emin olun her platforma farklı meblağlar vermek yerine sadece bir Macau VPN seçerek ona para vermeniz çok daha mantıklı olacaktır, hem yine karda olursunuz, hem de güvenliğinizi tekliheye atmamış olursunuz.

Ücretsiz VPN’lerin güvenliğiniz garantisini vermemesinin sebebi, sunucularının bakımlarını yapabilmek için paraya ihtiyaçları olduğundan, bu parayı sizin kişisel bilgilerinizi satarak kazanmalarıdır. Garanti vermedikleri için onları bundan alıkoyan bir durum olmaz, ve günümüz dünyasında karşımızdakinin sadece sözünü almak pek de güvenli bir hareket değildir. Bu VPN Hong Kong servisleri internet üzerindeki izlerimizi takip eder ve kaydeder, daha sonra da üçüncü şahıslara veya partilere daha büyük meblağlar karşısında satarlar. Bu durum sizlerin kendinizi mahkemede bulmanızla bile sonuçlanabilir.

vpn hk

Elbette ki her ücretsiz Hong Kong VPN kullanan bu sonuçla karşılaşacak diye bir şey yok, ancak bu başınıza gelmese bile, kesinlikle veri sınırlarının azalması, bant genişliğinde azalma ve zayıf bir bağlantı gibi sonuçlarla karşılaşacaksınız. Bağlantı hızınız sürekli düşecek, istediğiniz yayınları istediğiniz gibi izleyemeyecek ve hatta kopmalarla karşılaşacaksınız. Sizlere bu sorunların çözümü olarak listemde de belirttiğim ExpressVPN‘i önermek isterim. VPN Hong Kong için Express VPN en iyi tercihiniz olacaktır, ayrıca 30 günlük deneme süresi ve para iadesi garantisi de bulunmaktadır. Yani VPN dünyasına yeni yeni giriyorsanız, denemek için de biçilmiş kaftandır.

Hong Kong VPN Hizmeti Kullanmanın Faydaları Nelerdir

Hong Kong’daysanız ve erişim kısıtlamanızın olduğu yüzlerce site varsa, VPN sizler için tam da biçilmiş kaftan olan bir uygulamadır. İyi bir VPN Hong Kong aracılığıyla sadece istediğiniz sitelere girmekle veya istediğiniz yayınları istediğiniz saatelrde izleyebilmekle kalmaz, ayrıca güvenlik veya bağlantı sorunalrı yaşamadan doyasıya özgür internetinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Hong Kong IP ülke IP adresi almak istiyorsanız, VPN kullanmanız yeterli olacaktır. Ayrıca Macau VPN ile sansür uygulayan Netflix, Hulu gibi platformlara da ulaşabilirsiniz. Bu gibi kuruluşlar, her ülkede aynı programları paylaşmazlar. Yani İngilterede gösterdikleri yayını, Türkiye’de göstermeyebilirler. VPN ile bunun da üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Ayrıca iyi bir Hong Kong VPN kullanırsanız, internet üzerindeki izlerinizi de gizleyebilir, güvenle dolaşabilirsiniz.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Özetle:

Hong Kong VPN erişim kısıtınızın olduğu Hong Kong gibi yerlerdeyken kesinlikle kullanmanız gereken bir servistir. Bu yazımda sizlere VPN Hong Kongun önemini ve neden kullanmanız gerektiğini, VPN HK nin sizlere olası faydalarını ve neden ücretsiz bir VPN HK kullanmamanız gerektiğini açıklamaya çalıştım.

Nasıl VPN Hong Kong kullanabileceğinizi adım adım sıraladım ve sizlerin seçmesi için en iyi vpnlerden oluşan bir liste hazırladım. Adımları takip eder ve yüklemeyi doğru bir şekilde bitirirseniz, iyi bir Macau VPN aracılığıyla güvenle istediğiniz ülkede, dünyanın herhangi bir yerinde sansürsüz ve erişim kısıtı olmaksızın gezinti yapabilirsiniz. Bu gezintiyi en iyi şekillerde yapabilmeniz için sizlere tavsiyem kesinlikle ExpressVPN olur.

ExpressVPN ile gezintinizin tadına varın, güvenliğinizden asla şüphe duymayın ve istediğiniz her yere tam da istediğiniz hızla bağlanmanın keyfini çıkarın.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com