En İyi Google Chrome VPN Eklenti Listesi 2024

Ücretsiz bir Google Chrome VPN eklenti araması yaptığınızda çok fazla sonuç karşınıza çıkar. Böyle olunca hangisini seçeceğiniz konusunda kafa karışıklığı yaşıyor olabilirsiniz. Bu durum son derece yaygın bir sorundur, çünkü internette çok fazla sahtekar ve dolandırıcılık mevcut. Yasal olan bazı VPNler bile veri sızıntıları, kısıtlı bant genişliği ve düşük hızlarla uzun vadede size zarar verebilirler. Bu nedenle bugünkü yazımızda chrome için vpn arayışı içerisinde olan kullanıcılarımızı düşünerek, vpn chrome eklenti ve ücretsiz vpn chrome gibi listeleri sizler için paylaşacağız. Google chrome vpn eklentisi olmadan size kısıtlı bir internet deneyimi sunar. Bu nedenle listelere bakarak vpn indir chrome! 

ExpressVPN Edinin
En iyi VPN'i istiyor musunuz?

O zaman daha fazla kendinizi yormayın ve piyasadaki en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan ExpressVPN'u indirin.

Son güncelleme: 26 Mayıs 2024

Google Chrome VPN En İyi Listesi

Aslında Google Chrome için güvenli ve ücretsiz VPN’ler mevcuttur. Ancak, bu hizmetlerin sınırlamalarını ve potansiyel endişelerini anlamak önemlidir. Size saatlerce araştırma yapmak için Google Chrome için en iyi ücretsiz VPN’leri test ettim ve sıraladım. Bu listeden kendinize uygun bir vpn chrome eklenti bulacağınızdan eminiz. En iyi vpn chrome listesi işte karşınızda.

1 ExpressVPN İncelemesi 2024
9.9
2 PrivateVPN İnceleme 2024
9.7
3 StrongVPN İnceleme 2024
9.5
4 ProtonVPN incelemesi 2024
9.3
5 NordVPN İnceleme 2024
9.1

Ne duruyorsun? Hadi chrome vpn indir!

Chrome VPN Uzantısı mı yoksa Tam Anlamıyla Bir VPN mi Kullanılmalı?

Genel olarak, herhangi bir Chrome VPN uzantısı tam anlamıyla bir VPN ile aynı koruma seviyesine sahip olamaz. Çoğu iyi VPN sağlayıcısı, kullanıcılara esneklik sağlamak için tam VPN aralığının bir parçası olarak bir Chrome tarayıcı uzantısı sunar.

vpn chrome eklenti

Ücretsiz vpn chrome için kullandığınız uzantılar, trafiğin bir aracı sunucu üzerinden gönderildiği şifreli HTTPS veya SSL proxy’leri aracılığıyla çalışır. Basit bir deyişle, bu, başka bir bilgisayarın web tarayıcınız ile internet arasında yer aldığı ve ziyaret ettiğiniz web sitelerinin gerçek IP konumunuzu görmeyeceği, bunun yerine proxy sunucusunun konumunu göreceği anlamına gelir.

Buradaki avantajlar, proxy’nin yerel sansürü geçmenize, coğrafi kısıtlamalı web sitelerinin engellemesini kaldırmanıza ve Chrome tarayıcınızdaki trafiği şifreleyerek gizliliğinizi korumanıza yardımcı olabilmesidir. VPN chrome eklenti kullanmalısınız.

Chrome için vpn kullanıyorsanız tam anlamıyla bir VPN olmasına dikkat edin. Tarayıcınızdaki trafiği ve bilgisayarınızdan, telefonunuza veya tabletinizden gelen ve giden tüm trafiği şifreleyerek bir uzantıdan çok daha güvenli hale getirir. Ücretsiz vpn chrome kullanılır mı birazdan okuyacaksınız.

Tarayıcılar ayrıca IP adresinizi açığa çıkaran WebRTC sızıntılarına karşı da savunmasızdır. Tarayıcı uzantıları, tam bir VPN’den farklı olarak WebRTC sızıntılarına karşı koruma sağlamaz.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Ücretsiz VPN Chrome Kullanılmalı mıdır?

Listede sizlere sunduğumuz ücretsiz VPN Chrome eklentileri değerlendirirken uyumluluk, güvenlik ve değer üzerine odaklandık. Buradaki tüm VPN’ler Chrome uzantıları sağlar veya tarayıcıya tam olarak uyumludur. Chrome için VPN çok önemlidir.

ücretsiz vpn chrome

Buradaki servisler ayrıca kişisel bilgilerinizin ve tarama alışkanlıklarınızın gizli tutulması için veri şifreleme ve kayıt tutmama ilkeleri gibi üstün güvenlik özellikleri sunar. Ve en önemlisi, Chrome için bu ücretsiz VPN’ler değer sağlar. Veri sınırlarına, düşük sunucu seçimine ve zayıf engelleme özelliklerine rağmen, yalnızca kısa bir süre için web’e göz atmanıza ve işleri halletmenize izin verir. Ücretsiz VPN chrome oldukça popülerdir.

Ücretsiz olan hiçbir yazılım aslında hayır olsun diye kullanıcılara sunulmamaktadır. İnternette ücretsiz olarak sunulan ürünler ve hizmetler aslında insanların kişisel bilgilerini depolayarak reklam verenlere satmayı amaçlar. Bu nedenle tam anlamıyla ücretsiz chrome vpn kullanmak yerine, 30 gün para iadesi sunan ya da deneme sürümüne sahip chrome vpn eklenti kullanmanızı tavsiye ederiz.

Premium VPN’ler sizi kötü amaçlı yazılımlar ve DNS sızıntıları gibi şeylerden korumak için hava geçirmez şifreleme ve gelişmiş güvenlik özellikleri sunar. En iyi premium VPN’ler, tarayıcı uzantılarının bağımsız denetimlerini gerçekleştirmek için güvenlik uzmanlarını işe alır, böylece güvenli olduklarından emin olabilirsiniz.

Neden Bir VPN Kullanmalısınız?

Bir uzman, bir VPN’in “İnternet için kişisel bir koruma gibi” olduğunu söyledi. Demek istediđi buydu.

VPN, çevrimiçi olduğunuzda bağlandığınız özel bir ağdır. Bunu yaptığınızda, ister bilgisayar ister akıllı cihaz kullanıyor olun, çevrimiçi yaptığınız hiçbir şey dijital / elektronik olarak konumunuza kadar izlenemez.

chrome için vpn

İnternet kadar büyük olduğu için, eve yaklaşan birçok dezavantajı vardır. Başka bir deyişle, çevrimiçi bağlantılarımızın tuhaflıkları ve dezavantajları bizi gerçek yollarla etkileyebilir. Muhtemelen bunun gerçeklerden daha fazla aldatmaca olup olmadığını merak ediyorsunuz.

Bu bir abartı değil. İnternetin yedi çok zayıf noktasına bakalım:

  1. Ücretsiz Wi-Fi tehlikeli olabilir. Otellerde ve kahvehanelerde ücretsiz kablosuz bağlantılar (Wi-Fi erişim noktaları) güvenli değildir. Bir hacker iletişimi gizlice dinleyebilir.
  2. Hackerlar her yerde ve gerçektir. Siber hırsızlar Internet üzerinden ağ bağlantılarına girebilir (ve yapabilirler) ve verileri çalabilirler.
  3. Genel IP adresiniz konumunuzu bildirir. IP adresiniz (bilgisayarınızın etkin bir Internet bağlantısı) konumunuzu belirler ve bulunduğunuz yeri bulmak için kullanılabilir.
  4. Çevrimiçi etkinliğiniz izlenebilir. Reklamverenler ve işletmeler “bilgisayarın arkasındaki kişi” nin profilini geliştirmek için IP adresinizi kullanır.
  5. İnternet bağlantınız sansürlenebilir. Bir medya şirketi veya devlet kurumu, IP adresinize bağlı olarak başka bölgelerden veya ülkelerden içeriklere erişmenizi engelleyebilir.
  6. Web sitelerine ve çevrimiçi hizmetlere erişiminiz engellenebilir. IP adresiniz belirli bir bölge veya ülkeden olduğunuzu söylerse, web siteleri sizi içerik almanızı otomatik olarak engelleyebilir.
  7. Aşırı durumlarda, polis sizi adıyla takip edebilir. Bir polis teşkilatı veya mahkemesi, web sitelerini ziyaret ettiğinizi veya bunları ilgilendiren çevrimiçi görüşmeler yaptığınızı fark ederse İnternet Servis Sağlayıcınızdan adınızı ve adresinizi vermesini isteyebilir.

ExpressVPN Edinin
Mayıs 2024 sonuna kadar en düşük fiyat

Neden HolaVPN Kullanmamalısınız?

Chrome VPN eklenti dünyasında en kötü suçlulardan biri, ücretsiz VPN modeline farklı bir bakış açısıyla yaklaşan bir İsrail şirketi olan Hola VPN’dir. 184 milyondan fazla kullanıcısı – en azından web sitesine göre – Hola VPN, arkasındaki şirketin tüketici manipülasyonunu örneklemesine rağmen, etrafındaki en popüler VPN’lerden biridir.

Ücretsiz VPN hizmetlerine göz atıyorsanız, Hola VPN dışarı çıkmaz. Çevrimiçi birçok seçenek gibi, herhangi bir ülkeden çoğu web sitesinin engelini kaldırmayı vaat eden ücretsiz bir VPN’dir, ancak bir nedenden dolayı en kötü ücretsiz VPN rehberimize konu olmayı başardı.

Bir zamanlar oldukça popüler bir Chrome VPN eklenti olan Hola, uygulamanın herkesin bilgisayarınızda program yürütmesine izin vermesi, yani bir bilgisayar korsanı sizin bilginiz olmadan cihazınızdaki kötü amaçlı yazılımı kaldırabilir. Hola’nın ihtiyaç duyduğu derin izinler nedeniyle, kullanıcıların en iyi antivirüs yazılımının bile zor zamanlar geçirdiği kötü amaçlı kötü amaçlı yazılımlar olan cihazlarına yüklenen rootkit gibi şeyler vardı.

Sonuç

Yazıda ele aldığımız sebeplerden dolayı internet ile haşır neşir olan ve chrome kullanan tüm kullanıcılarımıza chrome vpn eklenti kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Chrome eklenti VPN sayesinde internetteki özgürlüğünüzü ileri seviyeye taşıyabilirsiniz. Meraklı kişilerden uzaklarda, istediğiniz internet sitesinde özgürce surf yapabilirsiniz. Sizler için ilk önerimiz ExpressVPN olacaktır. Listedeki ücretsiz vpn chrome türlerine de göz atabilirsiniz.

İp adresinizi vpn eklentileri sayesinde değiştirerek vpn hizmeti eğer güvenilir bir vpn sunucusuysa güzel konumlara aktarabilir. Bu nedenle seçmiş olduğunuz Chrome için VPN programlarının güvenlik özelliklerini web sitesiyle incelemelisiniz. Kötü niyetli kişilerden kaçınmalısınız. Ülkemizde en sık kullanılan Chrome un vpn ler Hotspot shield, zenmate vpn ve cyberghost vpn olarak görüntülenmektedir.

Sizlere sunduğumuz 30 dan fazla vpn eklentileri ve tarayıcı uzantısı size arzu ettiğiniz gizliliği ve güvenliği sağlayacaktır. Okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlarınızı bekliyoruz.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com