En İyi Chrome Parola Yöneticileri (2024 Listesi)

Bugünlerde herhangi bir internet sitesinden kayda değer bir bilgi edinmek istediğinizde duvara toslarsınız. Derler ki, “Tamam, söyleyeceğiz ama önce şuradan bir hesap oluşturuverin.” Ben de bu yazıda hayatınızı kurtaracak bir Chrome şifre yöneticisi listesi paylaştım. İyi okumalar…

Teklif Alın
1Password Şifrelerinizi Güvenle Saklar

Üç milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren 1Password hassas bilgilerinizi güvende tutar ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Üstelik ilk 14 gün ücretsiz. Hemen deneyin!

Son güncelleme tarihi: 14 Nisan 2024

Chrome için En İyi Şifre Yöneticisi

İnternete her girişinizde yeni bir hesap oluşturmanız işten bile değil. 2020’de yapılan bir incelemeye göre hatırlamamız gereken şifrelerin sayısı sadece bir senede %25 artmış.

Dolayısıyla güvenilir bir şifre yöneticisi Chrome tarayıcımızın olmazsa olmazlarından biri hâline geldi. Ben de siz okurlarımın işine yaraması gayesiyle en iyi Chrome parola yöneticileri konulu bir araştırma yürüttüm.

Aşağıda 2024 yılının en iyi Google Chrome şifre yöneticisi listesini görebilirsiniz.

Öncelikle bu listeyi pek çok farklı kritere dayanarak düzenlediğimi belirtmeliyim. Nihayetinde listemin birincisi 1Password‘a göre bugünlerde herhangi bir internet kullanıcısının yaklaşık 100 tane şifre hatırlaması gerekiyormuş.

Hâl böyle olunca en iyi Chrome parola yöneticileri ni birkaç farklı açıdan değerlendirmek istedim. Bir sonraki başlıkta seçim sürecime ilişkin daha detaylı bilgiler bulacaksınız.

Chrome Şifre Yöneticileri: En İyiyi Seçerken

Her şeyden önce piyasada seçebileceğiniz onlarca farklı Google Chrome şifre yöneticisi olduğunu belirteyim. İçlerinde ücretsiz seçenekler bulunduğu gibi, şaibeli hizmetler de vardı.

Kısacası bir ön eleme süreci şarttı. Şu soruları sorarak işe başladım:

 • Bu hizmetin sağlayıcısı bir tüzel kişilik sahibi mi? Öyleyse güvenilir mi?
 • Bu şifre yöneticisi Chrome uyumlu mu?
 • İnsanların genel fikirleri neler?

Bu soruların tamamına olumlu yanıt verebilen hizmetler ilk aşamayı geçebildi. Ardından elimde kalan Google Chrome şifre yöneticisi yazılımlarına daha detaycı bir yaklaşım benimsedim.

Chrome şifre yöneticisi önerileri yaparken aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurdum.

Güvenilirlik ve Şeffaflık

İş parola yönetme yazılımlarına geldiğinde güvenilirlik konusu çok önemli. Zira burada söz konusu olan en hassas bilgilerimin bulunduğu hesaplarıma ilişkin parolalar.

Tabii bu bağlamda şeffaflık da kritik önem taşıyan bir husus. Çünkü sisteme kayıtlı parolalarıma nasıl davranıldığını bilmek benim en doğal hakkım.

Bu kriterden yüksek puan alan bir şifre yöneticisi Chrome üzerindeki güvenilirlik açısından beni ikna etmeyi başarmış demektir. Ayrıca sistemlerini nasıl işlettiklerine dair şeffaf bir yaklaşım benimsedikleri söylenebilir.

Google Chrome şifre yöneticisi güvenlik

Özellikler

En iyi Chrome parola yöneticileri özellikleri bakımından da doyurucu olmalıdır. Bu kriterden yüksek puan alan şifre yöneticileri, diğerlerine kıyasla teknolojik üstünlüğünü kanıtlamıştır.

Bu kriterden yüksek puan alan bir şifre yöneticisi Chrome’da sağladığı teknolojilerle öne çıkmış demektir.

Uyumluluk

Bir şifre yöneticisi Chrome üzerinde çalışabiliyorsa bu yüzde yüz uyumlu olduğu anlamına gelmez. Teknolojiniz ne kadar gelişkin olursa olsun eğer optimizasyonu doğru kurgulamadıysanız büyük bir sorununuz var demektir.

Google Chrome şifre yöneticisi listeme girmeyi başaran yazılımlar, tarayıcı üzerinde uyumlu çalıştıklarını kanıtlamış demektir.

Müşteri desteği

Hizmet demek salt yazılım demek değildir. Bu işin bir de müşteri memnuniyeti boyutu vardır. Bu kriterde cevap aradığım soru, “Hizmet sağlayıcım yaşadığım sıkıntılara cevap verebiliyor mu?” idi.

Hazırladığım test vakalarında olumlu çıktılar elde eden hizmetler Chrome için en i̇yi parola yöneticileri listemin bu kriterinden yüksek puan aldı.

Fiyat/Performans oranı

En iyi Chrome parola yöneticilerinin yalnızca performansta değil, fiyatta da etkilemesi gerektiğini düşünerek puanladığım bir kriterdir. Puanlamamı, “Verdiğim paranın karşılığını ne ölçüde alıyorum?” sorusunu baz alarak yaptım.

1Password Edinin

Neden Şifre Yöneticisi Kullanmalısınız?

Yukarıda da belirttiğim gibi bugünlerde ortalama bir internet kullanıcısının onlarca farklı hesabı var. Bütün bu hesaplar için ise ayrı bir şifre gerekiyor.

“Ne var canım, ben bütün hesaplarım için aynı şifreyi kullanıyorum. Aklımda tutmak konusunda da hiç sorun yaşamıyorum,” diyenlerden olabilirsiniz. Durum bu ise tebrik ederim! Hacker’ların en sevdiği internet kullanıcıları kervanına katılmış bulunuyorsunuz.

Durumu daha iyi açıklamak adına size sektörün içinden bir bilgi vereceğim.

Hacker’lar sanılanın aksine her duvarı aşabilen sihirbazlar değildirler. Her sisteme açılan yolun insan mantığıyla kurulu olduğunu çok iyi bilirler. Bu yüzden insanların sıkça kullandığı şifreler içeren şifre kütüphaneleri vardır.

Eğer herkesin aklında tutabileceği basit bir şifre kullanıyorsanız, şifrenizin bu kütüphanelerde olma olasılığı yüksektir. Böyle bir durumda bir hacker’ın şifrenizi kırması birkaç saniye alır.

Hele de tüm hesaplarınıza aynı şifreyle giriş yapıyorsanız tüm hassas bilgilerinizin anahtarını bilgisayar korsanlarına hediye paketi içinde teslim ediyorsunuz demektir.

Chrome şifre yöneticisi önerileri

Google Chrome şifre yöneticisi avantajları

En iyi Chrome parola yöneticileri listemden birini seçerek birçok avantajdan yararlanmanız mümkün.

 • İyi bir şifre yöneticisi Chrome üzerinden giriş yaptığınız her sitedeki şifrenizi şifreleyerek kaydebilir.
 • Birden çok şifreyi hatırlama zorunluluğunu ortadan kaldırdığı gibi, zamandan tasarruf ettirir.
 • Üstelik, şifrelerinizden çok daha fazlasını kaydedebilirsiniz. Böylece adres gibi uzun bilgilerinizi otomatik doldurma sayesinde tek tıkla tamamlarsınız.
 • Şifre belirlerken şüpheye düştüğünüzde şifrenizi sizin için üretirler.
 • Hatta çoğu Google Chrome şifre yöneticisi mükemmele yakın şifreler üretebilmektedir.
 • En iyi Chrome parola yöneticileri bütünleşik bir bulut sistemiyle gelir. Yani şifrenizi birden çok cihazda tek tuşla çağırabilirsiniz.
 • Şifrelerinizi açık etmeden insanlarla paylaşabilirsiniz.
 • Dahası, her türlü veri ihlalinde sizi uyaran ekstra bir güvenlik önlemi edinirsiniz.

1Password Edinin

Ücretsiz Şifre Yöneticileri

En iyi Chrome şifre yöneticisi için yaptığım araştırmada bütün seçenekleri inceledim. Araştırma yolculuğumda elbette birkaç ücretsiz seçeneğe de denk geldim.

İlk etapta mali açıdan hayli cezbedici göründüler. Ancak bir sorun vardı: Ücretsiz bir Google Chrome şifre yöneticisi, beklentimi tamamıyla karşılayamazdı. Bunun birkaç sebebi var:

 • Teknolojik açıdan baktığımda ücretli yazılımlardaki çoğu özelliği ücretsiz şifre yöneticilerinde bulamadım.
 • Ücretsiz seçeneklerden birçoğunun tüzel kişiliği olmadığından pek güvenilir olduklarını söyleyemem.
 • Çoğu ücretsiz şifre yöneticisi, şifrelerinize nasıl yaklaştığı konusunda şeffaf davranmıyor.
 • Adını paylaşmayacağım çoğu ücretsiz şifre yöneticisi Chrome üzerinde optimize değil.

Tüm bu sebeplerden ötürü size önerim ücretli şifre yöneticilerinden şaşmamanız yönünde. Bu bakımdan Chrome i̇çin en i̇yi şifre yöneticileri listemin birincisi olan 1Password‘u denemenizi tavsiye ediyorum. Üstelik ilk 14 gün ücretsiz!

şifre yöneticisi Chrome

Chrome Şifre Yöneticileri Nasıl Kurulur?

 1. Yukarıda yer alan en iyi Chrome parola yöneticileri listemden bir hizmet seçin. Zaman kazandıran tavsiyem: 1Password.
 2. Bağlantıya tıklayıp bir hesap oluşturun. (Güçlü bir şifre belirlemeyi unutmayın!)
 3. Chrome Web Mağazası’na girip arama yerine 1Password yazın.
 4. Eklentiyi tarayıcınıza kurup hesabınıza girin.
 5. Ardından, şifrelerinizi hatırlayamadığınız günlere elveda diyebilirsiniz.

Sonuç

En güncel ve en i̇yi Chrome şifre yöneticisi için yaptığım araştırmanın raporunu böylece noktalıyorum.

Göstermeye çalıştığım üzere internet bizden sürekli yeni bir şifre üretmemiz beklentisi içerisinde. Öte yandan bilgisayar korsanları her siteye aynı şifreyi girmemiz için ellerini ovuşturuyor.

Neyse ki bu durumda imdadımıza şifre yöneticileri yetişiyor.

Yukarıda görebileceğiniz gibi şifre yöneticisi kullanmanın şifrelerinizi güvenle saklamanın yanında pek çok ayrıcalıkla birlikte geldiği aşikâr. Otomatik doldurma, cihazlar arasında şifre aktarımı bunlardan bazıları.

Piyasada ücretsiz şifre yöneticileri olsa da siz siz olun, ücretli hizmetlerden şaşmayın. 14 gün ücretsiz deneme imkânıyla 1Password‘a bir şans verin derim.

Umuyorum faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle.

berat

Berat, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Siber Güvenlik Uzmanıdır. Zamanla, mahremiyetin paha biçilmez bir değer olduğunu fark ederek güvenlik ve mahremiyete karşı özel bir sevgi geliştirdi. Bilgilerini okuyucularla paylaşmaktan ve dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olmaktan büyük keyif alır. Çevrimiçi güvenliğe yönelik uzmanlığı ve taahhüdü, onu siber güvenlik alanında başkalarını eğitme ve yönlendirme konusunda değerli bir varlık haline getirir. Eğer internet güvenliği ve gizliliği hakkında değerli bilgiler arıyorsanız, Berat'ın içeriğini keşfedin veya ona şu adresten ulaşın: berat@gizlilikveguvenlik.com.

Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bir Yorum Yapın

GizlilikveGüvenlik.com